تاریخ 1398/03/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5059 برو جستجو جستجوی پیشرفته   کشف 640 کيلو ترياک در سواحل جاسک 

سرويس حوادث:

فرمانده درياباني استان هرمزگان از کشف 640 کيلوگرم موادمخدر و دستگيري 2 سوداگر مرگ در مرزهاي دريايي شهرستان جاسک خبر داد.

سرهنگ "حسين دهکي" در گفت‌و‌گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس با اعلام اين خبر اظهار داشت: مرزبانان شهرستان جاسک با اقدامات اطلاعاتي و اشراف کامل بر مرزهاي دريايي شهرستان، با اطلاع از اينکه يک گروه مسلح از قاچاقچيان قصد دارند محموله سنگين موادمخدر را از دريا به سمت نوار ساحلي اين شهرستان انتقال دهند، موضوع به صورت ويژه در دستور کار مرزبانان قرار گرفت. وي افزود: دريابانان پس از اعزام به محل، توانستند قاچاقچيان را شناسايي کنند و در عملياتي تاکتيکي که منجر به درگيري مسلحانه شد سوداگران مرگ را در رسيدن به اهداف شوم خود ناکام گذاشتند.

فرمانده درياباني استان هرمزگان تصريح کرد: مأموران درياباني در اين عمليات ضمن توقيف يک فروند شناور و دستگيري 2 سوداگر مرگ، موفق به کشف 640 کيلو ترياک و مقادير قابل توجهي سلاح و مهمات شدند.

سرهنگ دهکي با بيان اينکه درياباني هرمزگان با عزم جدي خود براي مبارزه با پديده سازمان‌يافته قاچاق، اجازه هيچ‌گونه فعاليت سودجويانه را در مناطق ساحلي و دريايي استان هرمزگان را نخواهد داد، عنوان کرد: پس از تشکيل پرونده متهمان به همراه مواد مکشوفه به مراجع قضائي ارجاع داده شدند.


 کشف لوازم رايانه‌اي قاچاق در کردستان 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي استان از کشف بيش از5 ميليارد ريال لوازم رايانه‌اي قاچاق در اين استان خبر داد.

سردار "علي آزادي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالاي پليس آگاهي استان کردستان در يک اقدام اطلاعاتي و پليسي از انتقال محموله لوازم رايانه‌اي از استان خوزستان مطلع شدند.

وي گفت: با هماهنگي مراجع قضائي و همکاري ماموران پليس آگاهي استان لرستان، خودرو هيونداي حامل لوازم رايانه‌اي قاچاق در ابتداي ورودي شهر خرم‌آباد متوقف شد.

اين مقام ارشد انتظامي افزود: در بازرسي از خودرو توقيفي، يک هزار و 140عدد لوازم رايانه‌اي قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامي کردستان با بيان اينکه کارشناسان ارزش اين تعداد کالاي قاچاق را بيش از 5 ميليارد ريال برآورد کردند، گفت: در اين عمليات، راننده خودرو دستگير و با تشکيل پرونده تحويل مراجع ذيصلاح شد.


 1000 تخلف در سامانه‌هاي عبور و مرور استان سمنان ثبت شد 

سرويس حوادث:

مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان سمنان گفت: يک هزار تخلف توسط سامانه‌هاي ثبت تخلفات عبور و مرور در تعطيلات نيمه خرداد‌ماه در سطح راه‌هاي استان ثبت شد. احسان منصورکيايي در حاشيه نشستي در اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان سمنان و در جمع خبرنگاران به ميزباني اين اداره ضمن بيان اينکه يک هزار تخلف توسط سامانه‌هاي ثبت تخلفات عبور و مرور در تعطيلات نيمه خرداد‌ماه در سطح استان به ثبت رسيد، تاکيد کرد: اين تعداد تخلفات فقط در ايام تعطيلي عيد فطر و رحلت امام خميني‌(ره) در سطح استان به وقوع پيوسته است. وي با بيان اينکه اين تخلفات براي اعمال قانون به مرکز ارجاعيات ناجا ارسال مي‌شود، افزود: مديريت ترافيک و دريافت اطلاعات برخط تردد در محورهاي مواصلاتي استان سمنان با استفاده از دوربين‌هاي نظارت ترافيکي، سيستم‌هاي تردد‌شماري و ديگر سامانه‌هاي هوشمند انجام مي‌گيرد.

مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان سمنان همچنين گفت: رانندگان خودروها در سفر رعايت مقررات و پرهيز از سرعت و سبقت غيرمجاز را مهمترين اصل بدانند تا زمينه کاهش تصادفات جاده‌اي در استان فراهم شود.

منصورکيايي با بيان اينکه 59 سامانه ثبت تخلف در محورهاي مواصلاتي استان سمنان راه‌اندازي و فعال هستند، تاکيد کرد: اين تعداد سامانه جداي از دوربين‌هاي سيار پليس راهور ناجا است که کار پايش و رصد تردد خودروها در سطح استان را برعهده دارند.