تاریخ 1398/03/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5059 برو جستجو جستجوی پیشرفته   استاندار سمنان:
  دولت از واحدهاي صنعتي بزرگ حمايت ويژه دارد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان گفت: حمايت دولت از بنگاه‌هاي اقتصادي و واحدهاي صنعتي بزرگ استان به منظور رونق کسب و کار و تحقق شعار سال مستمر و ويژه است.

عليرضا آشناگر در بازديد از چند واحد توليدي در شهرک صنعتي بزرگ سمنان افزود: به دليل فشارهاي خارجي مشکلاتي براي واحدهاي توليدي و صنعتي کشور به وجود آمد که دولت با برنامه‌ريزي اصولي درصدد رفع اين دغدغه‌ها است.

وي خاطرنشان کرد: بازديدهاي ميداني و بررسي مشکلات واحدهاي صنعتي از سوي مسئولان در تسريع رفع دغدغه‌هاي اين واحدها تاثيرگذار است.

استاندار سمنان با بيان اينکه دولت در کنار واحدهاي صنعتي در شرايط تحريم اقتصادي قرار دارد، گفت: رفع مشکلات بيمه‌اي، مالياتي، بانکي و ديگر دغدغه‌هاي واحدهاي صنعتي در نشست‌هاي تخصصي کارگروه تسهيل و رفع موانع توليد در دستور کار است.

آشناگر تصريح کرد: تامين نقدينگي واحدهاي صنعتي سمنان با ارايه تسهيلات هفت هزار و 800 ميليارد ريالي در يک سال گذشته از سوي دولت انجام شده و اين روند با هماهنگي با بانک‌هاي عامل ادامه مي‌يابد.

استاندار سمنان اضافه کرد: دولت نسبت به مشکلات واحدهاي صنعتي شناخت کامل دارد و در چارچوب قانون براي رفع تمامي دغدغه‌هاي اين واحدها تلاش مي‌کند.

آشناگر تصريح کرد: با وجود تحريم‌ها اما توليد و رونق کسب و کار در استان سمنان نبايد متوقف شود و حمايت‌ها از بنگاه‌هاي اقتصادي با تمام وجود ادامه مي‌يابد.

استاندار سمنان گفت: هم‌افزايي دستگاه‌هاي اجرايي و بخش خصوصي سمنان براي رفع مشکلات واحدهاي صنعتي مطلوب است و اين روند براي تحقق شعار سال ادامه يابد.

در استان سمنان دست کم 2 هزار و 20 واحد صنعتي فعال است.


 در هفته صنايع‌دستي؛
 شش فروشگاه صنايع‌دستي در استان سمنان افتتاح مي‌شود 

سرويس خبر

سرپرست معاونت صنايع‌دستي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: شش فروشگاه صنايع‌دستي به مناسبت گراميداشت روز جهاني و هفته صنايع‌دستي در استان سمنان به بهره‌برداري مي‌رسد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان، «همايون جورابلو» در گفت‌و‌گويي به مناسبت فرا‌رسيدن روز جهاني صنايع‌دستي، گفت: يک فروشگاه صنايع‌دستي در شهرستان شاهرود و پنج فروشگاه صنايع‌دستي در اقامتگاه‌هاي بوم‌گردي استان افتتاح مي‌شود.

وي از افتتاح سه کارگاه بزرگ صنايع‌دستي در دامغان خبر داد و افزود: برگزاري گراميداشت هفته صنايع‌دستي و تجليل از هنرمندان صنايع‌دستي استان سمنان از ديگر برنامه‌هاي اين هفته است.

جورابلو با اشاره به حضور هنرمندان صنايع‌دستي استان در برنامه‌هاي صدا و سيماي مرکز سمنان در اين هفته گفت: فراهم کردن شرايط بازديد دانش‌آموزان از کارگاه‌هاي صنايع‌دستي استان از برنامه‌هاي گراميداشت هفته صنايع‌دستي است.

سرپرست معاونت صنايع‌دستي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان با اشاره به اينکه حمايت از مشاغل خانگي از برنامه‌هاي مهم اين معاونت است، گفت: يک هزار و 33 مجوز مشاغل خانگي در سال 97 و در حوزه صنايع‌دستي صادر شد.

وي با اشاره به اعطاي تسهيلات کم‌بهره مشاغل خانگي به هنرمندان صنايع‌دستي استان سمنان، گفت: به 282 طرح در اين زمينه مبلغ 21 ميليارد و 380 ميليون ريال تسهيلات پرداخت شد.

پنج هزار و 423 هنرمند در استان سمنان داراي فعاليت هستند.

2 بازارچه دائمي و پنج فروشگاه صنايع‌دستي در استان سمنان فعال و يک بازارچه نيز در حال ساخت است.

سفال و سراميک، گليم‌بافي، منبت و معرق چوب، گوهر تراشي، زيورآلات سنتي، چاپ قلمکار، نساجي سنتي، سوزن دوزي سنتي، نمدمالي، قلمزني، حوله‌بافي، چرم دست‌دوز سنتي و. . . از مهم‌ترين رشته‌هاي بومي و فعال صنايع‌دستي استان سمنان است.

بيستم خرداد مصادف با 10 ژوئن به عنوان روز جهاني صنايع‌دستي نام‌گذاري شده است.


 مدير درمان تامين اجتماعي سمنان:
  9 مرکز درماني مجري طرح کنترل فشارخون است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مدير درمان تامين اجتماعي استان سمنان گفت: 9 مرکز درماني تامين اجتماعي در استان آماده پذيرش و ثبت اطلاعات بيمه‌شدگان در طرح ملي کنترل فشار خون است.

سيدمجتبي اکرم، اظهار داشت: مراکز درماني تأمين اجتماعي استان سمنان براي کمک به اجرا و پوشش 100 درصدي جامعه هدف در طرح ملي کنترل فشار خون تمام ظرفيت خود را به کار گرفته است.

وي ادامه داد: با هماهنگي‌هاي صورت گرفته با دانشگاه‌هاي علوم پزشکي سمنان و شاهرود و با استقرار سامانه‌هاي درج اطلاعات مراجعه‌کنندگان، انجام سنجش فشار خون در مراکز درماني تأمين اجتماعي همگام با ساير مراکز بهداشتي و درماني استان انجام مي‌شود.

وي با بيان اينکه کنترل فشار خون از جمله اقدامات داراي اهميت و قابل توجه در حفظ تندرستي و بهبود سلامت جامعه است، ادامه داد: اهتمام همه‌جانبه از سوي متوليان امر درمان با کمک همراهي مردم در اجراي صحيح پويش کنترل فشارخون به کارگرفته شده است.

اکرم گفت: فعاليت‌هاي ورزشي و پياده‌روي، کاهش مصرف نمک و کاهش ميزان استرس از جمله مواردي هستند که با انجام آنها مي‌توان تا حدود بسيار زيادي از ابتلاء به فشار خون جلوگيري کرد.

وي تصريح کرد: فشارخون بالا منشأ بيماري‌هاي ديگر مانند بيماري‌هاي کليوي و قلبي و عروقي است و کنترل فشار خون راهکار ساده براي پيشگيري از ابتلاء به بيماري‌هاي ديگر است.

به گفته اکرم، برخي افراد داراي فشارخون بالا از بيماري خود خبر ندارند و يا در درمان بيماري خود سهل‌انگاري مي‌کند که اين موضوع سلامت فرد را به مخاطره مي‌اندازد و اجراي پويش ملي کنترل فشار خون راهي براي شناسايي اين افراد و پيگيري درمان آنهاست.

مدير درمان تأمين اجتماعي استان سمنان گفت: افراد بالاي 30 سال، زنان باردار و بيماران کليوي مي‌توانند در پويش کنترل فشار خون شرکت کنند.

نمونه‌گيري و کنترل فشار خون در سراسر استان سمنان از طريق مراجعه به پايگاه‌هاي سيار، ثابت و از طريق خوداظهاري به صورت اينترنتي انجام مي‌شود و اين پويش تا پانزدهم تير 98 ادامه خواهد داشت.


 پرداخت 77 درصدي سهم استان سمنان از تسهيلات رونق توليد امسال 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از پرداخت 77 درصدي سهم استان سمنان از تسهيلات رونق توليد امسال خبر داد و گفت: پرداخت تسهيلات رونق توليد در استان سمنان از جهش بالا و رشد قابل قبولي برخوردار است و نسبت به هفته گذشته 6/7 درصد رشد داشته است.

بهروز اسودي در يکصد و پنجاه و نهمين جلسه کارگروه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان که در شرکت عقاب افشان برگزار شد، با اعلام اين خبر افزود: تاکنون بيش از هشت هزار و 500 ميليارد ريال تسهيلات به 736 واحد توليدي استان پرداخت شده است و طي ارزيابي هفتگي صورت گرفته از جهش بسيار خوبي برخوردار است به طوري ‌که اين ميزان نسبت به پرداختي هفته گذشته 6/7 درصد رشد داشته است.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به پرداخت بيش از 77 درصد از سهم استان در تسهيلات رونق توليد، افزود: از مجموع تسهيلات پرداخت شده به واحدهاي توليدي استان 135 واحد به ارزش هفت هزار و 260 ميليارد ريال مربوط به بخش صنعت و 601 واحد به ارزش يک هزار و 240 ميليارد ريال مربوط به بخش کشاورزي است. وي ادامه داد: در جلسات کميته بررسي تسهيلات و تامين مالي بنگاه‌هاي توليدي استان پرونده يک‌هزار و 256 واحد توليدي متقاضي تسهيلات بررسي و به بانک‌هاي عامل جهت دريافت تسهيلات بيش از 22 هزار ميليارد ريال معرفي شدند.

دبير کارگروه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان اضافه کرد: پرونده 256 واحد توليدي متقاضي نيز جهت پرداخت تسهيلات به ارزش حدود 9 هزار ميليارد ريال در حال بررسي و عقد قرارداد است.

اسودي با اشاره به ديگر دستور کار اين نشست گفت: با تصميم اعضاي کارگروه با معرفي 13 واحد توليدي ديگر به بانک‌هاي عامل جهت دريافت تسهيلات به رقم 279 ميليارد ريال و اشتغال‌زايي 33 نفر موافقت شد.

دبير کارگروه رفع موانع توليد استان سمنان همچنين از بررسي مشکلات 776 واحد توليدي مشکل‌دار در جلسات اين کارگروه خبر داد و تصريح کرد: در آخرين دستور کار اين نشست مشکلات بانکي، مالياتي و تامين اجتماعي پنج واحد توليدي سرم‌سازي ايران، ماشين‌افراز آريا، سهند ثابت، رستوران مرواريد و توليدي ناصر لشگر بررسي شد.


 سرويس خبر 

مديرکل گمرک سمنان:

صادرات با تمرکز بر بهره‌وري در توليد

افزايش مي‌يابد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل گمرک استان سمنان گفت: توجه به بهره‌وري کالاهاي توليدي از راهبردهاي اصولي براي افزايش صادرات کالا در سمنان باشد.

علي سعدالدين افزود: ميزان کالاهاي صادراتي سمنان در بخش صنايع با وجود تحريم‌ها افزايش يافته و دولت بايد حمايت ويژه‌اي از اين بخش در سال 98 انجام دهد.

وي خاطرنشان کرد: در 2 ماه گذشته ارزش دلاري کالاهاي صادراتي سمنان در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته دست کم 50 درصد افزايش يافت که اين حجم از درآمدزايي با وجود تحريم‌ها بي‌نظير است.

مديرکل گمرک استان سمنان ادامه داد: با وجود تحريم‌ها، بسياري از کشورهاي اروپايي و منطقه خواستار واردات کالا از مبدا ايران به کشورهاي خود هستند.

سعدالدين با بيان اينکه توجه به کيفيت کالاهاي توليدي در افزايش صادرات در ماه‌هاي گذشته از سمنان تأثيرگذار بوده است، گفت: نوسازي ماشين‌آلات خط توليد بايد مدنظر بنگاه‌هاي اقتصادي قرار گيرد.

مديرکل گمرک سمنان اضافه کرد: ارزآوري براي کشور با صادرات کالا در ماه‌هاي آينده از گمرک سمنان ادامه مي‌يابد و در 2 ماه گذشته ارزش ارزي کالاهاي صادراتي از سمنان به کشورهاي جهان دست‌کم 40 ميليون دلار بوده است.

وي تصريح کرد: اکنون دست کم 25 کشور جهان خواهان واردات کالا از سمنان به کشورهاي خود هستند که با بازاريابي و افزايش تعامل‌هاي منطقه‌اي مي‌توان بازارهاي جهاني را گسترش داد.

مديرکل گمرک استان سمنان تاکيد کرد: صنايع صادرات‌محور براي خنثي‌سازي فشارهاي خارجي و ثبات اقتصادي در کشور نيازمند حمايت ويژه است

در استان سمنان 2 هزار و 20 واحد صنعتي وجود دارد و سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بيش از 38 درصد، در کشاورزي بيش از 14 درصد و توليد ناخالص اين استان حدود 22 درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است.

برگزاري آيين فارغ‌التحصيلي 371 دانش‌آموخته

دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان

سرويس خبر

مراسم جشن فارغ‌التحصيلي دانش‌آموختگان دانشکده‌هاي پزشکي، دندانپزشکي، توانبخشي، پرستاري، پيراپزشکي و بهداشت دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان در سالن حکيم جرجاني پرديس آموزشي پژوهشي دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛ مراسم جشن فارغ‌التحصيلي دانش‌آموختگان به همت معاونت دانشجويي و فرهنگي و با همکاري دانشجويان اين دانشگاه در سالن اجتماعات حکيم جرجاني پرديس آموزشي و پژوهشي دانشگاه با حضور دکتر دانائي رئيس دانشگاه، مسئولين، اساتيد، کارکنان، دانشجويان و والدين دانش‌آموختگان دانشگاه برگزار شد.

در اين آيين 371 نفر از دانش‌آموختگان دانشکده‌هاي پزشکي، دندانپزشکي، توانبخشي، پرستاري، پيراپزشکي، بهداشت دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان نيز فارغ‌التحصيل شدند.

دکتر نويد دانائي رئيس دانشگاه، ضمن تبريک به دانشجويان فارغ‌التحصيل که به درجه دانش‌آموختگي نائل شده‌اند و همچنين خيرمقدم به خانواده‌هاي اين دانش‌آموختگان، بيان داشت: دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان به وجود اين دانش‌آموختگان افتخار مي‌کند چرا که با سرمايه‌گذاري دوران طلايي عمرشان در اين مرحله از تحصيل، اکنون به عنوان متخصصان کارآمد وارد جامعه مي‌شوند.

رئيس دانشگاه با تأکيد بر اينکه جشن دانش‌آموختگي روز بزرگ و پرخاطره‌اي براي دانشجويان است، افزود: در اين روز بزرگ و باشکوه تلاش‌هاي دانشجويان، اساتيد و مسئولان دانشگاه به ثمر مي‌نشيند.

دکتر نويد دانائي رئيس دانشگاه، افزود: دو شاخصه مهم دانش‌آموختگان دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان در کشور و دنيا، اخلاق‌مداري و سطح علمي بالا است. بحمدالله دانش‌آموختگان اين دانشگاه هرجاي اين دنيا که مشغول به خدمت شده‌اند با وجود اين دو شاخصه تلاش نموده‌اند که مطلوب‌ترين خدمات را ارائه نمايند.

شايان ذکر است: در اين آيين از بيست و چهار دانش‌آموخته فعال فرهنگي نيز تقدير به عمل آمد.

لازم به ذکر است: برنامه با قرائت قرآن، سرود ملي آغاز و با پخش کليپ از فعاليت‌هاي دانش‌آموختگان و اجراي استندآپ کمدي و قرائت سوگند نامه توسط دکتر طاهريان ادامه يافت.