تاریخ 1398/03/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5059 برو جستجو جستجوی پیشرفته   تحريم، تهديد و اقتدار ايراني  
نويسنده : محمد عليان

بدون شک و شبهه‌اي شجاعت و پايمردي ملت هوشمند ايران در جهان به ويژه کشورهاي اسلامي زبانزد عام و خاص بوده و مي‌باشد که با رشادت‌هاي بي‌شائبه پس از چهار دهه با داشتن اين همه مشکلات ريز و درشت سياسي، اقتصادي داخلي و خارجي با اقتدار مقابل رجز‌خواني‌ها و ياوه‌گويي‌هاي دولت‌هاي استعمارگر و خودکامه به سرسپردگي آمريکا و ديگر عوامل دست‌نشان‌ده ايستادگي کردند و چنان تيري زهرآلود بر قلب دشمنان درمانده خشمگين ايران زمين فرو نشاندند که دنيا را به تعجب و حيرت واداشت؛ لذا اين انسجام و همدلي و همصدايي ملت آگاه ايران پس از پيروزي انقلاب اسلامي به ويژه دوران هشت سال دفاع مقدس با وجود فرماندهان بدون تخصص و تجربه به علم پيشبرد جنگ، با اتحاد همگاني شکل گرفت که امروزه هم آن وحدت پا برجاست و اين صداقت و يکپارچگي همه اقشار مختلف مردم همچون خورشيد تابناک در جهان مي‌درخشد و به خود مي‌باليم. هر چند در طول اين سال‌ها شاهد و ناظر کمبودها، کاستي، نامساوات و نابرابري‌ها بوديم. به خاطر داريم در بحران‌هاي حساس سياسي توسط مديران ارشد نامحرم و خودفروخته در وضعيت ناگوار و نابسامان اقتصادي بيمار گونه کشور که با سوء‌استفاده از پست و مقام با اعمال ننگين ضد‌انساني و ضد‌اسلامي در حوزه اختلاس‌هاي کلان و هنگفت از خزانه بيت‌المال و زمين‌خواري و حقوق‌هاي چند ده ميليون توماني و. . . چنان غالب مردم نجيب بالاخص قشر تهي‌دست و فرودست جامعه فقر زده تهي شد که گويا بسياري از بخش‌هاي ساختار نظام که مديران دلسوز و سختکوش و متعهد که ساليان سال با صداقت و راست‌گفتاري خالصانه و مخلصانه در خدمت همگان بوده ديگر قابل اعتماد و اعتبار نيستند.

به راستي در اين اوضاع و احوال آشفته بازار و تورم و گراني کمرشکن و نفسگير که شايد نيمي از جمعيت کشور زير خط فقر آبرومندانه زندگي مي‌کنند ، چرا تغييراتي در رأس لايه‌هاي مديريتي کلان به وجود نيامده و سهل‌انگاري کرده‌ايم که زخم ضربه مهلک هنوز پس از چند سال بر پيکر اجتماع التيام نيافته است. آن هم در اين شرايط تحريم و تهديد.

اگر نيک بنگريم در کمال ناباوري باندهاي مخوف فساد و اختلاس در سيستم برخي ارگان‌هاي دولتي و سازمان‌هاي نيمه‌دولتي ريشه قطور دوانيده که خبر ناگوار از طريق رسانه‌هاي گروهي و فضاي مجازي منتشر مي‌شود به طوري‌که گريبان شهروندان به ويژه طبقه مستعضعف را تا سر حد مرگ و جنون مي‌فشارد که معضل بيکاري، گراني، اعتياد جوانان، طلاق و. . . . به دليل همين مديريت ناکار آمد مديران و نابخردان ديروز است که امروز هم ساليان سال است در هرم قدرت سياسي جا خوش کرده و پوست انداخته‌اند که هر روز بغض اختلاس و چياول اقوام نزديک آنها از خزانه بيت‌المال راه گلوي هر ايراني سنگيني کرده و مي‌فشارد.

مگر نه اين است که اشرافيت در جامعه کنوني ما ابعاد گسترده‌اي دارد و اختلاف طبقاتي غوغا مي‌کند و آشوب به راه انداخته است؟

هر چند در اين شرايط دشوار تهديد و تحريم‌هاي ناجوانمردانه يکي پس از ديگري ملت فهيم هر روز مقاوم‌تر از ديروز در مقابل توطئه‌هاي دشمنان ايران عزيز شجاعت و پايمردي خويش را به نمايش گذاشته و همه کشورهاي دنيا که نظاره‌گر اين نقض قوانين حقوق بشر هستند، انگشت حيرت را به دهان گزيده و به شرف و عظمت ملي ايرانيان صدها بار درود فرستادند اما به ياد داشته باشيم که نبايد برخي‌ها با حيله‌هاي سياسي و ترفندهاي عوام‌فريبانه به بهانه نفوذ کلامي اقوام نزديک خود در رسانه‌هاي مکتوب و روزنامه‌هاي کثير‌الانتشار کشور، آتش جنگ اقتصادي داخلي کشور را با اختلاس شعله‌ورتر کنند.

فراموش نکنيم ايراني ميان دود و آتش و خمپاره و باروت مردانه ايستاد و با خون خود سرنوست کشور را نوشت: ما زنده به آنيم که آرام نگيريم چو ايران نباشد تن من مباد.