تاریخ 1398/03/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5059 برو جستجو جستجوی پیشرفته   159 طرح و پروژه جهاد كشاورزي استان سمنان به بهره‌برداري مي‌رسد 

سرويس خبر

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان گفت: همزمان با هفته جهاد کشاورزي 159طرح و پروژه بخش کشاورزي به بهره‌برداري مي‌رسد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان اين پروژه‌ها با صرف 544 ميليارد ريال اعتبار در هفته جهاد کشاورزي افتتاح مي‌شود.

وي افزود: با افتتاح اين طرح‌ها براي يک هزار و 257 نفر اشتغال ايجاد شده و 2 هزار و 670 خانوار نيز از مزاياي اين طرح‌ها بهره‌مند مي‌شوند.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان اضافه کرد: در هفته جهاد کشاورزي همچنين عمليات اجرايي 11 طرح آبخيزداري با اعتبار 16 ميليارد تومان آغاز مي‌شود.

ميرعماد با بيان اينکه در اين هفته حدود 50 برنامه در سطح استان اجرا مي‌شود، تصريح کرد: تقدير از توليدکنندگان برتر بخش کشاورزي استان، برپايي ميز خدمت در نماز جمعه، ديدار با خانواده‌هاي شهداي جهادگر استان و تقدير از نمونه‌هاي استاني در بخش کشاورزي بخشي از برنامه‌هاي اين سازمان در هفته جهاد کشاورزي است.

وي ميزان مراتع استان را 3 ميليون و 700 هزار هکتار عنوان کرد و افزود: در استان سمنان تعداد 1 ميليون و 600 هزار واحد دام سبک، 100 هزار واحد دام سنگين، 757 واحد دامداري صنعتي، 2 هزار و 841 واحد دامداري سنتي و 95 واحد مرغ گوشتي صنعتي فعاليت مي‌کنند.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان ميزان توليد شير در سال گذشته را 179 هزار تن ذکر کرد و افزود: استان سمنان با نگهداري 15 هزار نفر شتر رتبه پنجم کشور در جمعيت شتر را به خود اختصاص داده و از استان‌هاي پيشرو در عرصه شتر‌داري در کشور است.

ميرعماد همچنين از رشد قابل توجه نوغانداري در سال‌هاي اخير در استان خبر داد و افزود: در حال حاضر 52 بهره‌بردار نوغانداري با 125 جعبه تخم نوغان در استان سمنان فعاليت مي‌کنند.

وي ميزان توليد گوشت قرمز در استان را 31 هزار تن در سال اعلام کرد و گفت: در استان سمنان 395 واحد مرغ گوشتي، 41 واحد مرغ تخم‌گذار، 6 واحد مرغ مادر گوشتي و 50 هزار کلني زنبورعسل وجود دارد.


 حضور معاون هماهنگي امور عمراني استانداري سمنان در شرکت آب و فاضلاب روستايي استان  

سرويس خبر

دکتر فخري معاون هماهنگي امور عمراني استانداري سمنان در جمع صميمي پرسنل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان با همراهي مديرکل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري و مديرکل مديريت بحران استانداري حضور يافت.

به گزارش روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب روستايي استان سمنان، دکتر فخري با وجود مشکلات، پراکندگي روستاهاي استان و تعدد تاسيسات تامين، انتقال و توزيع در سطح استان از خدمات شايسته و تلاش پرسنل شرکت تشکر و قدرداني کرد.

هدف از اين حضور تشکر از تلاش مجموعه شرکت آب و فاضلاب روستايي و ارائه خدمات شايسته در حوادث رانش و سيل روستاهاي استان علي‌الخصوص روستاي حسين‌آباد بخش کالپوش شهرستان ميامي است.

در اين حضور چندساعته معاون هماهنگي امور عمراني استانداري از مرکز پايش و کنترل از راه دور (اسکادا) شرکت بازديد نمود و از اين موفقيت به دست آمده ابراز خرسندي کرد و استمرار اجراي اين‌گونه پروژه‌ها را در سطح کل مجتمع‌هاي استان خواستار شد و دليل اصلي آن هم بحث جلوگيري از هدررفت آب چه به لحاظ فيزيکي و چه غيرفيزيکي از جهت هوشمندسازي شبکه توزيع و خط انتقال عنوان نمود و نکته مهم‌تر بحث کاهش هزينه‌هاي مرتبط و اقتصادي بودن ارائه خدمات مي‌باشد.

در اين نشست منصور کشاورزيان رئيس هيات‌مديره و مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان، بحث گران اداره شدن شرکت‌هاي خدماتي من جمله آب و فاضلاب را مطرح و پيشنهادات خود را در بهينه‌تر شدن هزينه‌ها از جهت کاهش قيمت تمام شده هر مترمکعب آب ارائه و خواستار توجه بيشتر مسئولين به بخش اعتبارات، تعمير و نگهداري از سرمايه‌گذاري‌هاي کلان ايجاد شده در بخش آب و فاضلاب شد.

همچنين در اين بازديد ابوالفضل عاليشاهي معاون نظارت بر بهره‌برداري، گزارش کاملي از روند سيستم تله‌متري انجام شده در سطح استان و مرکز پايش و کنترل از راه دور مرکز استان ارائه داد.

در خاتمه جلسه از عکس برتر آبرساني به روستاها و پويش اجتماعي "لبخند تو زيباست" با هدف جلب توجه افکار عمومي در زمينه طرح‌هاي آبرساني به روستاها که در شرکت به اجرا درآمد، با حضور دکتر فخري معاون هماهنگي امور عمراني استانداري سمنان و همراهان رونمايي شد.


 ساخت 2 مخزن بتني ذخيره آب در شاهرود و بسطام آغاز شد  

سرويس خبر

آئين مراسم کلنگ‌زني احداث مخازن 2000 مترمکعبي شاهرود و 1000 مترمکعبي شهر بسطام باحضور دکتر حسيني نماينده شهرستانهاي شاهرود و ميامي درمجلس شوراي اسلامي و دکتر طاهري مديرعامل شرکت آبفاي شهري استان سمنان و معاون عمراني فرمانداري شاهرود و مدير آبفاي شاهرود و ديگر مسئولين برگزار شد. به گزارش روابط عمومي آبفاي استان سمنان، مديرعامل شرکت در مراسم کلنگ‌زني ساخت دو مخزن بتني ذخيره آب در شاهرود و بسطام گفت: هدف از اجراي اين طرح‌ها افزايش حجم ذخيره آب شرب اين شهرها و تکمل زون‌بندي شبکه توزيع آب شرب در اين دو شهر است. وي افزود: اين دو پروژه از مصوبات طرح‌هاي دور دوم سفر رئيس‌جمهور و هيات دولت به استان سمنان است وعمليات اجرايي 16 مخزن در استان سمنان شروع ‌شده و در برخي شهرها نظير شاهرود در حال تکميل است و ساخت مخزن دو هزار مترمکعبي سرچشمه شاهرود با اعتبار مصوب 18 ميليارد ريال آغاز شده که مدت اجراي آن هشت ماه خواهد بود.

طاهري در ادامه تصريح کرد: 80 هزار مشترک آب در شهر شاهرود وجود دارد که با استاندارد هفت‌دهم حدود 58 هزار الي 60 هزار مترمکعب ذخيره بايد داشته باشيم که در حال حاضر 54 هزار مترمکعب مخزن در مدار بهره‌برداري است که با احداث اين مخزن به استاندارد لازم دست پيدا خواهيم کرد.

وي افزود: امروز ساخت مخزن يک هزار مترمکعبي شهر بسطام به همراه تأسيسات جانبي و خطوط انتقال ورودي و خروجي با اعتبار 29 ميليارد ريال آغاز شد که مدت اجراي اين طرح 10 ماه خواهد بود و اميدواريم اين دو پروژه براي دهه فجر امسال به بهره‌برداري برسد.