تاریخ 1398/03/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5058 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مسابقات واليبال جام رمضان در سمنان پايان يافت:
 بلند‌قامتان شهرداري سمنان قهرمان رقابت‌هاي واليبال جام رمضان 

سرويس ورزشي:

مسابقات واليبال جام رمضان98 در رده سني آزاد با قهرماني تيم واليبال بانوان شهرداري سمنان به پايان رسيد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان از قهرماني بلندقامتان تيم شهرداري سمنان در رقابت‌هاي واليبال جام رمضان 98 در سمنان خبر داد.

عباس بابايي افزود: مسابقات واليبال جام رمضان 98 با حضور 11 تيم بر اساس قرعه‌کشي صورت گرفته در قالب دو گروه الف شامل امير سامان سنگسر، شهرداري سمنان، رشد دانش، کاني آرا، بيمه پاسارگارد و در گروه ب شامل شوراي اسلامي شهر سمنان، اميد، صدرا، نوين، کميل و يگانه کاني حافظي به صورت دوره‌اي از شنبه 21 ارديبهشت ماه در مجموعه فرهنگي ورزشي بانوي شهر آغاز و تا شنبه 11 خرداد ماه با قهرماني شهرداري سمنان به پايان رسيد.

وي با اشاره به اينکه مسابقات فينال و رده‌بندي شنبه 11 خرداد ماه با حضور چهار تيم برگزار شد، افزود: در ديدار رده‌بندي، تيم‌هاي کاني آرا و صدر براي کسب سکوي سوم به مصاف هم رفتند که در پايان تيم کاني آرا با نتيجه 2 بر صفر پيروز شد و بر سکوي سوم ايستاد.

بابايي در ادامه گفت: ديدار دوم که بين دو تيم شهرداري سمنان و شوراي سالامي شهر سمنان برگزار شد، تيم شهرداري سمنان توانست با نتيجه 2 بر 1 قهرماني اين رقابت‌ها را از آن خود کند و تيم شوراي اسلامي شهر سمنان نايب قهرماني اين دوره از رقابت‌ها را به دست آورد.

سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان تصريح کرد: شهرداري سمنان با بازي مهسا قدس، شکيبا تلياري، محدثه نظري، فاطمه عرب، حنانه‌سادات زرگر، نگار شاطر کاظمي، گوهر اعرابيان، مريم‌السادات صالحي، نگين اعرابيان، فريما علي‌نژاد، مرضيه ناظريه و سيد‌فهيمه نبوي به مربيگري نگين شاطر کاظمي قهرمان شدند.

عباس بابايي در ادامه اظهار داشت: مقام دوم به تيم شوراي اسلامي شهر سمنان با بازي سحر کرامتي، صاحبه فدايي، نسيم برادران، سيد فاطمه ربيعي، فرزانه احمدي فر، عارفه ديهيم، الهام قزويني، سيده رحيمه نبوي، فاطمه حيدريان، مهديه قادري، سارا گل‌هاشم و مونا باستاني رسيد.

همچنين تيم کاني آرا با بازي فضيلت رضايي‌فرد، زهرا يحيايي، مريم دهرويه، مهتاب کاکو، عاطفه ادب، مژگان کرمي، آذر شفيعي، معصومه زياري، پريسا تقي‌پور، مائده کاکو، آسيه انصاري و مهشيد نبويان به مربيگري مريم دارايي مقام سوم را از آن خود کردند.

بابايي در پايان خاطرنشان کرد: اين رقابت‌ها به همت سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان در راستاي تقويت روحيه ورزشکاري، ترويج روحيه نشاط، افزايش سلامتي و شناسايي استعدادها برگزار شد.

شايان ذکر است: تيم واليبال بانوان شهرداري سمنان در شرايطي قهرمان مسابقات جام رمضان شدند که به عنوان يکي از جوان‌ترين تيم‌هاي جام در مسابقات حضور داشت.


 مسابقات واليبال جام رمضان شهرستان دامغان
 ساناگشت در مسابقات واليبال جام رمضانهيات واليبال شهرستاندامغان قهرمان شد 

سرويس ورزشي:

اين تيم در ايستگاه پاياني مسابقات واليبال جام رمضان دامغان با نتيجه 3 بر 1 از سد تيم اتوگالري لوکس گذشت و به عنوان قهرماني دست يافت.

در شب فينال تماشاگران، مهمانان، صادقي سرپرست هيات واليبال استان، داود مقبلي رئيس کميته مربيان هيات واليبال استان، طبسي رئيس کميته آموزش و استعداديابي هيات واليبال استان، پرويزي مسئول محترم مجموعه انقلاب تهران، خدابخش سرپرست هيات واليبال شهرستان دامغان، اکبري دبير هيات واليبال شهرستان دامغان و شاهچراغي و بابايي از پيشکسوتان واليبال استان و ديگر مسئولين محترم شهرستان دامغان در سالن برگزاري مسابقه حضور داشتند.


 پايان مسابقات فوتسال گل کوچک جام صالحين
 دهياري رکن‌آباد قهرمان جام صالحين 

سرويس ورزشي:

مسابقات گل کوچک روستايي جام صالحين به مناسبت ماه مبارک رمضان و سالروز آزادسازي خرمشهرکه در شب‌هاي ماه مبارک رمضان با حضور 10 تيم از روستاهاي سمنان به ميزباني دهياري و شوراي اسلامي روستاي رکن‌آباد و با همکاري اداره ورزش و جوانان، حوزه بسيج عشايري و روستايي امام رضا (ع)، شوراي و دهيارهاي روستاي سمنان، بخشداري و هيات ورزش روستايي و بازي‌هاي بومي محلي شهرستان سمنان بر گزار شد با فيناليست شدن دو تيم دهياري رکن‌آباد و شهيد فتح اللهيان به پايان رسيد. تيم دهياري رکن‌آباد قهرمان جام صالحين فوتسال گل کوچک و داوران بازي آقايان دژکام و ولي بابايي بودند.


 محمدعلي ترحمي به کلاسMA Course FIFA دعوت شد 

سرويس ورزشي:

با دعوت شدن داور ارزنده فوتسال استان سمنان، محمدعلي ترحمي به کلاس MA Course FIFA، اين کلاس از 27 خردادماه سال جاري با تدريس پدرو گالان مسئول کميته داوران فوتسال فيفا به مدت پنج روز در شهر تبريز برگزار مي‌گردد.


 متن نامه خداحافظي مرتضي دهرويه از شاگردانش در تيم فوتبال ساحلي شهرداري سمنان 
نويسنده : مرتضي دهرويه

سرويس ورزشي:

مرتضي دهرويه سرمربي تيم فوتبال شهرداري سمنان با ارسال متني از شاگردانش در تيم فوتبال ساحلي شهرداري سمنان خداحافظي کرد که متن آن به شرح زير مي‌باشد:

من کار خود را به خدا واگذار مي‌کنم که خداوند نسبت به بندگانش بيناست. "

« قرآن کريم، سوره غافر، آيه44 »

سراپا اگر زرد پژمرده‌ايم

ولي دل به پاييز نسپرده‌ايم

چو گلدان خالي، لب پنجره

پر از خاطرات ترک خورده‌ايم

اگر داغ دل بود، ما ديده‌ايم

اگر خون دل بود، ما خورده‌ايم

اگر دل دليل است، آورده‌ايم

اگر داغ شرط است، ما برده‌ايم

اگر دشنه ي دشمنان، گردنيم!

اگر خنجر دوستان، گرده‌ايم!

گواهي بخواهيد، اينک گواه:

همين زخمهايي که نشمرده‌ايم!

دلي سربلند و سري سر به زير

از اين دست عمري به سر برده‌ايم

سلام و ارادت

از قديم گفتند که هر انقلابي فرزندان خودش را مي‌خورد و اين يک قانون است، نه هر انقلابي بلکه هر جنبش و اتفاقي نيزاز اين قانون مستثني نيست که قطعا در فوتبال ساحلي سمنان هم اين اتفاق افتاد.

به ياد دارم روزهايي را که با شوق علاقه و استفاده از نيروي جواني و انگيزه‌هاي فراوان فوتبال ساحلي را به شهرم آوردم و چه سال‌هايي از جيب هزينه کردم و از پول زن و بچه‌ام زدم تا بسياري از نوجوانان و جوانان شهرم رشد کنند. در همان سال‌ها تنها دغدغه من راضي کردن خانواده‌ها بود تا مجوز حضور بچه‌هايشان را در رشته نوپا فوتبال ساحلي بگيرم و تمام شب و روز خود را گذاشتم تا زمين‌هاي فوتبال ساحلي را در شهر بسازم. به هر حال بعد از يک دهه فعاليت چرخش روزگار باعث شد تا من هم شامل اين قانون شوم و در فوتبال ساحلي در آماج انواع تهمت‌ها و فشارهاي روحي و رواني قرار بگيرم حتي به طوري که خانواده برخي از همان بازيکنان با فراموش کردن گذشته‌ها به من توهين و تهديد نمايند که هيچ ملالي نيست چون واقعا حق دارند که به سرنوشت اين رشته حساس باشند و من بسيار خوشحال هستم که وقتي نيستم، عده‌اي هستند که دغدغه اين رشته را دارند و تعداد آنهايي که خود را صاحب حق در فوتبال ساحلي مي‌دانند، بسيار زياد شده است.

بازيکنان و دوستان بهتر از جانم! من هفته ششم استعفاي دادم ولي با اصرار مديران باشگاه ماندم، دو روز قبل از رفتن به‌آبادان نيز با بروز برخي اتفاقات که دوست ندارم به آن بپردازم درخواست کناره‌گيري کردم ولي باز مورد قبول واقع نشد ولي ديگر به هيچ وجه بودن من به صلاح خودم، تيم و باشگاه نيست و البته استعفاي نمي‌دهم تا دست باشگاه براي اخراج من باز باشد تا شايد اينگونه از فشارها بتوانند تا اندازه‌اي خارج شوند که همين جا دارد خالصانه و صادقانه از حمايت‌هاي همه جانبه باشگاه کمال تقدير و تشکر را داشته باشم و براي اين عزيزان زحمتکش بهترين‌ها را ارزو دارم.

در اينجا از تمام بازيکنان نيز حلاليت طلبيده و اميدوارم مرا به بزرگي خود ببخشند و به روح رفقاي شهيدم سوگند ياد مي‌کنم که من و ساير عزيزان کادرفني تمام وجود خودمان را گذاشتيم ولي گاهي نمي‌شود که بشود. اما از شما درخواست مي‌کنم براي موفقيت اين تيم در آينده منيت‌ها را کنار گذاشته و يک‌دل شويد، مهم من و امثال من نيستيم مهم نام سمنان و شهرمان است، من در مقابل عظمت و نجابت مردم که عددي نيستم و تنها ناراحتي من شرمندگي در برابر شايستگي‌هاي آنهاست که نتوانستم شان و منزلت آنها را حفظ نمايم که از همه عذرخواهي مي‌کنم.

بازيکنان دوست‌داشتني شهرم با تمام وجودتان در خدمت سرمربي آينده تيم باشيد و براي سربلندي شهر و خودتان بجنگيد و مطمئن باشيد که دل و روح من هم به همراه شما براي موفقيت تيم خواهد ماند.

از شما عاجزانه درخواست دارم تا قبل از اعلام خبر باشگاه مبني بر اخراج من از مطرح و بيان کردن اين متن هيچ جا صحبت نکنيد چون واقعا مديران دوست‌داشتني باشگاه به خصوص جناب آقاي دکتر بابايي تحت فشار است که من واقعا شرمنده هستم.

در پايان بار ديگر ضمن حلاليت طلبيدن از شما عزيزان خواهش مي‌کنم که دست به دست هم دهيد و تيم را از شرايط فعلي خارج نماييد و قطعا آنهايي که به هر دليلي براي تيم حاشيه درست مي‌کنند را به خدا واگذار کنيد چون اين چرخ و فلک روزگار در حال چرخش است و دنيا دارالمکافات و قطعا زمان خيلي مسايل را شفاف و نمايان خواهد کرد.

دوستدار هميشگي شما


 سرويس ورزشي: 

ايران 3 - ژاپن صفر

سامورايي‌ها، قرباني پنجم واليبال ايران

سرويس ورزشي:

تيم ملي واليبال ايران در آخرين بازي خود از هفته دوم ليگ ملت‌هاي واليبال 2019 تيم ژاپن را سه بر صفر شکست داد.

از ساعت 14:10 روز (يک‌شنبه) 19 خرداد ماه 1398، تيم ملي واليبال ايران در آخرين بازي خود از هفته دوم ليگ ملت‌هاي واليبال 2019 در ژاپن، به مصاف تيم ميزبان رفت.

به دنبال مصدوميت سيد‌محمد موسوي، محمدجواد معنوي‌نژاد و امير غفور در جريان بازي قبلي با آرژانتين، ترکيب تيم ايران در شروع ديدار با ژاپن را سعيد معروف، ميلاد عبادي‌پور، ‌پوريا فياضي، علي‌اصغر مجرد، علي شفيعي و محمدرضا حضرت‌پور (ليبرو) تشکيل مي‌دادند. ژاپن نيز با ترکيب نيشيدا، سکيتا، تاکانو، ايشيکاوا، هوکو ري، تاييشي و ياماموتو (ليبرو) بازي را شروع کرد.

ست اول: 25 - 22 ايران

از ابتداي اين ست ايران با وجود تغييراتي که در ترکيب خود داشت، با درخشش جواناني چون مجرد و يَلي روي پاس‌هاي معروف، برتري خود را به ژاپن ديکته کرده و با سه امتياز اختلاف وقت استراحت فني اول را از آن خود کرد. ايران در اين ديدار عملکرد خوبي روي دريافت‌ها و دفاع روي تور داشت و همين موضوع باعث شد با اختلاف 4 امتياز و نتيجه 16-12 وقت استراحت فني دوم را از آن خود کند. با بازگشت دو تيم به زمين بازي ژاپني‌ها عملکرد بهتري در زدن سرويس‌ها و دريافت‌هاي اول داشتند تا اينکه فاصله دو تيم را به دو امتياز کاهش دادند. اختلاف دو امتيازي دو تيم با درخشش جوانان ايران حفظ شد تا اينکه در پايان ست دوم با دفاع خوب علي‌اصغر مجرد، ايران با امتيازهاي 25-22 پيروز ست نخست اين ديدار شد.

ست دوم: 25 - 21 ايران

با شروع ست دوم هر دو تيم به صورت پاياپاي پيش مي‌رفتند که با سرويس خوب علي‌اصغر مجرد ايران توانست با دو امتياز از حريف پيش بيافتد. با درخشش نيشيداي 19 ساله ژاپن توانست دو امتياز متوالي را گرفته و بازي را به تساوي بکشد. با سرويس‌هاي خوب علي شفيعي دريافت اول ژاپن دچار مشکل شد و ايران با کسب سه امتياز متوالي، 8 - 5 وقت استراحت فني اول را کسب کرد. پس از يک رالي زيبا با به اوت رفتن آبشار بازيکن ژاپن، فاصله دو تيم به چهار امتياز افزايش يافت. با عملکرد بهتر دفاع روي تور ژاپن اختلاف دو تيم به 3 امتياز کاهش يافت. با سرويس پرشي موجي يَلي ايران فاصله را به چهار امتياز افزايش داد و توانست 16 - 12 وقت استراحت فني دوم را نيز کسب کند. ژاپني‌ها با عملکرد خوب در سرويس، دريافت و سپس حمله ايران را دچار مشکل کردند تا اينکه با کسب سه امتياز متوالي فاصله را به يک امتياز کاهش دادند تا ايران تقاضاي وقت استراحت کند. با ورود مجدد دو تيم به زمين ايران با حملات سرعتي دو امتياز متوالي کسب کرد و فاصله به سه امتياز افزايش داد. اختلاف امتياز دو تيم حفظ شد تا اينکه با سرويس خوب سعيد معروف توپ به زمين ايران برگشت تا با آبشار يَلي ايران 25 - 21 ست دوم را نيز از آن خود کند.

ست سوم: 25 - 19 ايران

با شروع ست سوم بار ديگر با سرويس‌هاي خوب علي‌اصغر مجرد و دفاع خوب علي شفيعي روي تور، چهار امتياز متوالي براي ايران کسب شد تا ژاپني‌ها درخواست وقت استراحت کنند. با ورود مجدد دو تيم ژاپن فاصله را به دو امتياز کاهش داد اما با درخشش فياضي بار ديگر فاصله دو تيم به پنج امتياز افزايش يافت و ايران 8 - 3 وقت استراحت فني اول را کسب کرد. با ورود مجدد دو تيم به بازي ژاپني‌ها با سرويس‌هاي قدرتي دريافت ايران را دچار مشکل کرده و با کسب 3 امتياز متوالي فاصله را به دو امتياز کاهش دادند تا ايگور کولاکوويچ تقاضاي وقت استراحت کند. با سرويس‌هاي خوب اوتاکه در نهايت ژاپني‌ها بازي را در امتياز 10 به تساوي کشاندند. با درخشش دوباره مجرد در خط سرويس و ميلاد عبادي‌پور ايران توانست بار ديگر فاصله را به 3 امتياز افزايش دهد. ايران با حفظ اختلاف سه امتيازي خود، 16 - 13 وقت استراحت دوم را هم از آن خود کرد. با ورود دو تيم به زمين فياضي با زدن دو سرويس قدرتي توانست خط حمله ژاپن را از جريان بازي خارج کند و با دفاع روي تور ميلاد عبادي‌پور فاصله دو تيم به 5 امتياز به سود ايران افزايش يابد. اختلاف امتياز دو تيم تا پايان ست سوم حفظ شد تا اينکه با سرويس زيباي فياضي ايران 26 - 19 پيروز اين ست و بازي شد.

تيم ملي واليبال ايران با اين پيروزي پنجمين برد خود در دو هفته ابتدايي ليگ ملت‌هاي 2019 را کسب کرد و با 5 برد و يک باخت به اروميه خواهد آمد تا در هفته سوم ميزبان تيم‌هاي کانادا، لهستان و روسيه باشد.

بازيکني که بالاخره به تيم محبوبش رسيد

ارسلان مطهري اولين خريد استقلال

سرويس ورزشي:

مهاجم فصل گذشته ذوب‌آهن را بايد اولين خريد آبي‌پوشان در نقل و انتقالات تابستاني دانست.

ارسلان مطهري بارها از علاقه‌اش به استقلال صحبت کرده و حتي در ليگ شانزدهم زماني که منصوريان سرمربي اين تيم شد خيلي‌ها انتظار آبي‌پوش شدن او را داشتند اما سرمربي سابق استقلال ترجيح داد علي قرباني و ميلاد زکي‌پور را از نفت تهران به تيمش بياورد.

با اين حال ارسلان مطهري بعد از پشت سر گذاشتن يک فصل فوق‌العاده در ذوب‌آهن بالاخره مورد توجه مديران باشگاه استقلال قرار گرفت و گفته مي‌شود اولين خريد قطعي آبي‌ها در فصل نقل و انتقالات خواهد بود.

مطهري که قراردادش با ذوب‌آهن به پايان رسيده است، از يک باشگاه خارجي هم پيشنهاد دارد اما در نهايت تصميم خود را گرفته است و مي‌خواهد در تيمي بازي کند که بارها براي حضور در آن ابراز علاقه کرده بود. پيش از اين مديران استقلال خبر از جذب مهاجم براي تيمشان داده بودند که به نظر مي‌رسد ارسلان مطهري اولين بازيکن جذب شده در اين پست خواهد بود.

مطهري در ليگ قهرمانان آسيا در کنار اوساگونا گل‌هاي حساسي براي ذوب‌آهن زد و يکي از ارکان اصلي موفقيت اين تيم اصفهاني در بخش تهاجمي بود. مطهري ظرف يکي دو روز گذاشته با انتشار قلب‌هاي آبي در صفحه اينستاگرام خود تلويحا خبر پيوستنش به استقلال را تاييد کرده است. البته مديران استقلال به احتمال فراوان قرارداد اين بازيکن را بعد از انتخاب سرمربي رسانه‌اي خواهند کرد تا به اين شکل از حواشي احتمالي جلوگيري کنند.

مهدي خوش‌اقبال سرمربي تيم فوتبال ساحلي

شهرداري سمنان شد

سرويس ورزشي:

با قبول استعفاي مرتضي دهرويه و با تاييد هيات مديره باشگاه فرهنگي ورزشي شهرداري سمنان سکان هدايت تيم فوتبال ساحلي شهرداري سمنان به مهدي خوش اقبال سپرده شد.

خوش‌اقبال اولين تمرين رسمي خود را با تيم فوتبال ساحلي شهرداري انجام داد.

قابل ذکر است تيم فوتبال ساحلي شهرداري سمنان در ليگ دسته يک فوتبال ساحلي کشور با هدايت مهدي خوش‌اقبال به قهرماني رسيد و راهي ليگ برتر شد. خوش‌اقبال در اولين هدايت تيم فوتبال ساحلي شهرداري سمنان پنجشنبه 23 خرداد به مصاف تيم شهرداري بندرعباس خواهد رفت.

براي اين مربي جوان و خوشنام سمناني آرزوي موفقيت داريم.

در مراسمي از زحمات مرتضي دهرويه نيز تجليل و از طرف هيات مديره سازمان به عضويت بخش ورزش و سلامت سازمان فرهنگي ورزشي اجتماعي شهرداري سمنان منصوب شد.