تاریخ 1398/03/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5058 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود:
 25 هزار نفر از مردم شاهرود و ميامي در طرح ملي فشارخون غربالگري شدند 

شاهرود – خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود با بيان اينکه 25 هزار نفر مردم شاهرود و ميامي در طرح ملي فشارخون غربالگري شدند، گفت: 16 پايگاه آماده پذيرش مردم براي انجام تست فشارخون هستند.

رضا چمن با بيان اينکه 25 هزار نفر از مردم شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي در طرح ملي «کنترل فشارخون» غربالگري شدند، ابراز داشت: در اين طرح جمعيت گروه هدف شامل افراد بالاي 30 سال، مادران باردار و بيماران کليوي مورد پايش قرار گرفتند. وي با بيان اينکه در طرح بسيج ملي کنترل فشارخون، 238 هزار و 987 نفر جمعيت بالاي 30 سال از کل جمعيت شهرستان شاهرود و ميامي شناسايي شدند، افزود: حدود 50 درصد از اين جمعيت تحت طرح کنترل فشارخون قرار خواهند گرفت.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود با بيان اينکه قصد داريم 35 درصد در منطقه شهري و 20 درصد در منطقه روستايي شناسايي شوند، ابراز داشت: 16 پايگاه در نقاط مختلف آماده پذيرش مردم براي انجام تست فشارخون و ثبت در سامانه هستند که مردم مي‌توانند به آن‌ها مراجعه کنند.

چمن در ادامه تصريح کرد: با توجه به اينکه امروز بيماري‌هاي واگيردار کنترل‌ شده اما ديابت، فشارخون و انواع سکته‌ها و سرطان‌ها بيشترين فراواني را به خود اختصاص داده است بنابراين اطلاع‌رساني، آموزش و آگاه‌سازي مردم نسبت به خطر فشارخون از اولويت‌هاي کاري دانشگاه علوم پزشکي شاهرود در اين راستا پيگيري مي‌شود. وي افزود: با توجه به پايين آمدن سن ابتلا به فشارخون و ضرورت افزايش سواد سلامت در جامعه طرح ملي کنترل فشارخون در سراسر کشور و هم‌زمان در شاهرود و ميامي نيز در حال انجام است و از مردم تقاضا مي‌شود با مراجعه به پايگاه‌ها يا رجوع به سايت و تکميل خوداظهاري فشارخون در اين پويش شرکت کنند.


 صدور 185 راي از کارافتاده کلي در کميسيون پزشکي مديريت درمان تأمين اجتماعي سمنان 

سرويس خبر:

مدير درمان تأمين اجتماعي استان سمنان گفت: با بررسي 530 پرونده پزشکي ارجاع شده به کميسيون پزشکي در سال 97، براي 185 بيمه شده رأي از کارافتاده کلي صادر شده است.

دکتر اکرم ضمن اعلام اين خبر افزود: اين تعداد پرونده در قالب سيزده نوع کميسيون تخصصي بررسي شده که بيشترين درخواست‌ها مربوط به ارتوپدي با 93 درخواست بوده است. وي با اشاره به اهميت کار واحد کميسيون پزشکي اظهار داشت: تعيين ميزان از کارافتادگي روحي و جسمي بيمه‌شدگان، بررسي استراحت‌هاي پزشکي ايام بيماري و همچنين بررسي وضعيت سلامت و ازکارافتادگي اوليه متقاضيان استفاده از بيمه حرف و مشاغل آزاد از وظايف اصلي کميسيون‌هاي پزشکي مي‌باشد.

وي افزود: بيمه‌شدگاني که به علت حادثه يا بيماري، تمام يا بخشي از توانايي خود براي ادامه کار به صورت موقت يا دائم از دست داده است پس از مراجعه به شعبه تامين اجتماعي و تشکيل پرونده، به کميسيون بدوي مديريت درمان ارجاع شده و در جلسه‌اي با حضور متخصصين، وضعيت ازکارافتادگي و يا طول درمان آنها مورد بررسي و اعلام نظر قرار خواهد گرفت. وي درخصوص اعضاي کميسيون پزشکي بيان داشت: در جلسات کميسيون پزشکي متخصص جراحي عمومي، متخصص داخلي و يک متخصص در رشته بيماري مربوطه و همچنين مشاور فني که از کارشناسان حوزه بيمه‌اي سازمان مي‌باشد، حضور دارند که پس از بررسي مستندات و شرايط بيمار اقدام به نتيجه‌گيري و اعلام رأي مي‌کنند.

مدير درمان تامين اجتماعي سمنان با اشاره به خدمات الکترونيکي و غيرحضوري در اين حوزه تصريح کرد: اعلام نوبت جلسه از طريق پيامک و همچنين تماس تلفني به جهت اطمينان خاطر توسط همکاران واحد کميسيون انجام شده و همچنين بيمه‌شدگان مي‌توانند با مراجعه به وب‌سايت سازمان از خدمات غيرحضوري در سيستم جامع کميسيون و شوراهاي پزشکي بهره‌مند شوند.

اکرم درخصوص نحوه ابلاغ رأي و اعتراض به آن اظهار داشت: آراي کميسيون بدوي بعد از اتمام جلسه به بيمه‌شدگان ابلاغ خواهد شد که در صورت داشتن اعتراض، بيمه‌شده يک ماه فرصت دارد اعتراض خود را به شعبه تامين اجتماعي ارائه دهد تا در کميسيون تجديدنظر بررسي گردد.


 سرويس خبر 

فيلم کوتاه "مرهم" در ايتاليا جايزه گرفت

فيلم کوتاه "مرهم" به نويسندگي و کارگرداني سبحان ميناوي و تهيه‌کنندگي انجمن سينماي جوانان استان سمنان جايزه بهترين کارگرداني جشنواره CINEMA PATOLOGICO 2019 ايتاليا را به خود اختصاص داد.

اين فيلم کوتاه روايت کودکي است که با بازي خود به هدفي مشخص مي‌رسد.

در اين فيلم کوتاه که با بازيگري مرصاد افروزيان فر همراه بود، سجاد دهنوي دستيار کارگردان، کيوان حمزه تصويربردار، نيما حقي صدابردار، حميدرضا جوي عکاسي و اميرحسين کفايتي مديريت تدارکات را بر عهده داشتند.

دهمين جشنواره “CINEMA PATOLOGICO” اواخر ارديبهشت در رم ايتاليا برگزار شد.

رقابت بيش از چهار هزار داوطلب آزمون کارشناسي ارشد در دانشگاه سمنان

سرويس خبر

آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 98 روز‌هاي 23 و 24 خرداد در دو نوبت صبح و بعدازظهر در پرديس شماره يک دانشگاه سمنان برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان، نماينده تام‌الاختيار آزمون‌هاي دانشگاه سمنان با اعلام اين خبر گفت: اين آزمون با شرکت چهار هزار و 259 داوطلب برگزار مي‌شود که آمار داوطلبان نسبت به پارسال کاهش دارد.

دکتر پرويز ملک‌زاده افزود: کارت ورود به جلسه اين آزمون از 20 خرداد بر روي سايت سازمان سنجش به نشاني www. sanjesh. org قرار مي‌گيرد و داوطلبان مي‌توانند از آن پرينت بگيرند.

وي تصريح کرد: نتايج اوليه اين آزمون 15 تير اعلام خواهد شد.

شايان ذکر است: آزمون کارشناسي ارشد سال 98 در 77 شهرستان و 162 حوزه امتحاني برگزار مي‌شود.

دوره آموزشي مبارزه با سرطان در شرکت گاز استان سمنان

برگزار شد

سرويس خبر

دوره آموزشي مبارزه با سرطان با محور کنترل، پيشگيري و درمان سرطان با حضور متخصصان اين حوزه و جمعي از کارکنان شاغل در سالن اجتماعات شرکت گاز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان سمنان؛ لطف‌اله همتي رئيس امور مالي و پشتيباني شرکت گاز استان سمنان با اعلام اين خبرگفت: در يک دهه اخير سرطان به يکي از معضلات در ايران تبديل شده و اکنون سرطان دومين عامل مرگ و مير در کشور است که دست‌اندرکاران سلامت، در کنار اعلام اين آمار و تأکيد بر توجه به اقدامات پيشگيرانه و مراقبتي، معتقدند که سرطان پايان راه نيست و مبتلايان به اين بيماري، با تشخيص زودهنگام و درمان به موقع مي‌توانند آينده‌اي روشن براي خود رقم بزنند.

رئيس امور مالي و پشتيباني شرکت گاز استان سمنان پيشگيري، تشخيص به موقع، درمان مناسب و مراقبت‌هاي پس از درمان را چهار اصل مهم درخصوص سرطان برشمرد و افزود: بيماري‌هاي عفوني، ژنتيک، استعمال دخانيات، اضافه وزن و نور خورشيد از مهم‌ترين عوامل زمينه‌ساز ابتلا به بيماري سرطان در کشور ماست.

وي با اشاره به اهميت موضوع پيشگيري از سرطان گفت: پيشگيري با صرفه‌ترين روش برخورد با سرطان است، و براساس آمار سازمان بهداشت جهاني با انتخاب سبک زندگي سالم، فعاليت بدني مناسب، پرهيز از چاقي، پرهيز از دخانيات، مصرف غذاي سالم و توجه به غربالگري به موقع در زمينه مبارزه با سرطان و درمان مناسب آن مؤثر است.