تاریخ 1398/03/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5058 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رئيس پليس‌راه استان سمنان:
 وقوع سانحه رانندگي در محور دامغان- سمنان مرگ 2 نفر را رقم زد 

سرويس حوادث:

رئيس پليس‌راه استان سمنان با بيان اينکه سانحه رانندگي در محور دامغان- سمنان مرگ در دم راکب و سرنشين موتور را رقم زد، گفت: رعايت نکردن حق تقدم از سوي موتور علت بروز اين تصادف بوده است.

سرهنگ تقي کبيري با بيان اينکه وقوع يک فقره سانحه رانندگي در محور دامغان - سمنان به پليس اعلام شد، ابراز داشت: اين سانحه که در کيلومتر دو اين جاده رخ داد مرگ در دم موتورسوار و راکب آن‌ را رقم زد.

وي افزود: در اين حادثه يک دستگاه موتورسيکلت ابتدا با بدنه سواري پژو 405 برخورد کرده و در ادامه نيز پژو 405 ديگري به‌شدت با موتورسيکلت برخورد مي‌کند و باعث بروز اين حادثه مي‌شود.

رئيس پليس‌راه استان سمنان با بيان اينکه ترک‌نشين ديگر موتور نيز به‌شدت مصدوم و راهي بيمارستان شد، ابراز داشت: رعايت نکردن حق تقدم از سوي موتور علت بروز اين تصادف مرگبار است.

کبيري ضمن اشاره به نداشتن کلاه ايمني از سوي راکب و ترک‌نشين موتور، تصريح کرد: در اغلب سوانح مرگباري که پاي موتورسيکلت در ميان است نداشتن کلاه ايمني مهم‌ترين علت مرگ محسوب مي‌شود.

وي افزود: رعايت قوانين و مقررات مي‌تواند از بروز اين حوادث تلخ و جبران‌ناپذير جلوگيري مي‌کند لذا انتظار مي‌رود شهروندان و هم‌استاني‌ها از رفتار مخاطره‌آميز هنگام رانندگي پرهيز و راکبان موتورسيکلت نيز حتماً ايمني لازم را مدنظر قرار دهند.


 تصادف مرگبار موتورسيکلت در محور دامغان - سمنان 

سرويس حوادث:

رئيس پليس راه استان از وقوع سانحه رانندگي در محور "دامغان - سمنان" خبر داد و گفت: در اين تصادف راکب و ترک‌نشين يک دستگاه موتورسيکلت در دم جان باختند.

سرهنگ "تقي کبيري" در گفت‌و‌گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس به تشريح جزئيات اين حادثه پرداخت و گفت: وقوع يک فقره سانحه رانندگي در محور دامغان- سمنان به پليس اعلام شد.

وي گفت: در اين سانحه که در کيلومتر 2 اين جاده رخ داد يک دستگاه موتورسيکلت در ابتدا با بدنه سواري پژو 405 برخورد کرده در ادامه نيز پژو 405 ديگري به شدت با موتورسيکلت برخورد مي‌کند.

کبيري از فوت در دم راکب و يکي از ترک‌نشينان موتور خبر داد و با بيان اين که ترک‌نشين ديگر موتور نيز به شدت مصدوم و راهي بيمارستان شد، رعايت نکردن حق تقدم از سوي موتور را علت بروز اين تصادف مرگبار اعلام کرد.

رئيس پليس راه استان با اشاره به نداشتن کلاه ايمني از سوي راکب و ترک‌نشينان موتور خاطرنشان کرد: در اغلب سوانح مرگباري که پاي موتورسيکلت در ميان است نداشتن کلاه ايمني مهمترين علت مرگ به شمار مي‌آيد.


 سيلاب به راه‌هاي مواصلاتي منطقه سرکوير دامغان خسارت زد 

سرويس حوادث:

فرماندار دامغان گفت: بارش باران و جاري شدن سيلاب عصر امروز در منطقه سرکوير بخش اميرآباد، به راه‌هاي مواصلاتي اين منطقه خسارت وارد کرد.

علي‌اصغر مجد افزود: جاري شدن سيلاب موجب وارد شدن خسارت به تأسيسات راه و زمين‌هاي کشاورزي شده است.

وي تصريح کرد: طبق گزارش‌هاي رسيده، سيلاب به هيچ روستايي در منطقه وارد نشده است و خسارت ناشي از ورود سيلاب به منازل مسکوني منطقه گزارش نشده است.

مجد اظهار داشت: پس از گزارش سيلاب، بخشدار اميرآباد، نيروهاي راهداري و ستاد مديريت بحران جهت بررسي دقيق اين حادثه به محل اعزام شدند. وي ادامه داد: محور اصلي طرود- معلمان نيز دچار آبگرفتگي و خسارت شده است اما تردد در آن به کندي در حال انجام است.

مجد خاطرنشان کرد: سيلاب روز گذشته در اين منطقه به قنات‌هاي روستاي شيمي خسارت زد و موجب آبگرفتگي در اراضي کشاورزي روستاي سيَنگ شد.

وي به وقوع سيلاب روز گذشته در شهر ديباج اشاره کرد و گفت: در پي بارش 33 ميلي‌متري باران همراه با تگرگ در شهر ديباج، سيلاب به اراضي کشاورزي، آبزيان منطقه آبسيج و حوزه راه خسارت وارد کرد.

فرماندار دامغان افزود: پس از بروز سيلاب در منطقه رودبار و روستاهاي بالادست دامغان در روز گذشته، ميزان آب ورودي به سد شهيد شاهچراغي دامغان حدود 15 مترمکعب در ثانيه و تداوم سيلاب حدود سه ساعت گزارش شده است.

سيلاب در ماه‌هاي نخست امسال، بيش از 290 ميليارد ريال خسارت به زيرساخت‌هاي اصلي شهرستان دامغان وارد کرده است.

شهرستان دامغان داراي 121 روستا است که از اين تعداد 79 روستا بالاي 20 خانوار است.


 سرويس حوادث 

کاهش 10 درصدي سوانح فوتي سمنان

در تعطيلات عيد فطر

سرويس حوادث

فرمانده انتظامي استان سمنان از کاهش 10 درصدي سوانح فوتي در تعطيلات عيد فطر در اين استان خبر داد.

سردار روح‌الامين قاسمي در گفت‌وگو با خبرنگاران از بسيج تمام امکانات، ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي درون‌سازماني و برون‌سازماني براي برقراري نظم و انضباط ترافيکي در اين ايام و تأمين سلامت مسافران خبر داد.

وي گفت: پليس با به‌کارگيري 80 تيم گشتي، فعال کردن 50 تيم انتظامي به‌صورت کمکي و 90 دستگاه دوربين ثابت و سيار ترافيک محورهاي مواصلاتي استان سمنان در اين تعطيلات را به‌دقت مورد کنترل و نظارت قرار داد.

فرمانده انتظامي استان سمنان با اعلام کاهش 10 درصدي سوانح منجر به فوت در تعطيلات عيد سعيد فطر خاطرنشان کرد: اين کاهش در حالي حاصل شد که طبق آمار رسمي موجود، ميزان سفرها با رشدي 25 درصدي همراه بوده است.

قاسمي به همکاري ساير دستگاه‌ها ازجمله راهداري اشاره و اضافه کرد: حفظ جان مردم و کاهش تصادفات هدف مشترک تمام دستگاه‌هايي است که به‌نوعي با موضوع ترافيک جاده‌اي و درون‌شهري ارتباط دارند.

وي با قدرداني از تلاش‌ها و پيگيري‌هاي مجموعه پليس‌راه و راهور و ديگر يگان‌هاي انتظامي که در اين مدت همکاري خوب و مؤثري در پيشگيري از سوانح و تصادفات داشتند، از عموم مردم خواست با رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي ياري‌گر پليس در ارتقاي نظم و انضباط ترافيکي باشند.

توقيف 172 راس دام در سرخه

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي استان از کشف 172 راس دام خارج از شبکه توزيع به ارزش 3 ميليارد و 500 ميليون ريال در شهرستان سرخه خبر داد.

سردار "روح الامين قاسمي" در گفت‌و‌گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار داشت: ماموران يگان امداد شهرستان سرخه در راستاي برنامه‌هاي پيشگيرانه و مقابله‌اي خود با قاچاق و هرگونه فعاليت‌هاي خارج از چارچوب قانوني در اين بخش، اقدام به اجراي طرح کنترلي در محورهاي مواصلاتي کردند.

وي افزود: پليس به 2 دستگاه کاميون در محور بين‌المللي تهران مشهد مشکوک و براي بررسي‌هاي بيشتر هر 2 خودرو را متوقف مي‌کند.

سردار قاسمي به عدم ارائه هرگونه مدارک و اسناد قانوني توسط دو راننده اشاره کرد و گفت: در بررسي‌هاي بعدي 172 راس گوسفند خارج از شبکه توزيع و در واقع قاچاق کشف شد.

اين مسئول انتظامي ارزش دام کشف شده را بنا بر اظهارنظر کارشناسان امر 3 ميليارد و 500 ميليون ريال اعلام و تصريح کرد: محموله به دامپزشکي تحويل و متهمان به مرجع قضائي معرفي شدند.

46 واحد متخلف در ماه رمضان شناسايي شد

سرويس حوادث

مديرکل تعزيرات حکومتي از انجام گشت مشترک با دستگاه‌هاي نظارتي در ماه مبارک رمضان و شناسايي 46 واحد متخلف در اين ماه خبر داد.

رضا محمدي با بيان اين خبر افزود: به منظور افزايش تقاضاهاي عمومي مصرف‌کنندگان براي برخي از کالاها و مايحتاج مورد‌نياز در ماه الهي رمضان از قبيل اقلام لبني، قند و شکر، خرما، زولبيا، مواد پروتئيني، برنج، روغن، سبزيجات و... و همچنين با عنايت به شرايط اقتصاديي موجود در بازار تعزيرات حکومتي با رويکرد پيشگيرانه طرح نظارتي سراسري گشت‌هاي مشترک در سطح استان به عنوان طرح ضيافت 98 با هدف پايش و نظارت مستمر و متمرکز دستگاه‌هاي نظارتي استان بر عملکرد اصناف و به ويژه واحدهاي صنفي که فعاليت آن‌ها در اين ماه شاخص‌تر بود تشديد نمود و هم‌سو با ديگر دستگاه‌هاي متولي امر از واحدهاي مذکور بازديد به عمل آورد که در اين راستا 46 واحد متخلف در گشت مشترک شناسايي که پس از تشکيل شدن پرونده در تعزيرات حکومتي و محرز شدن تخلف از قبيل، گرانفروشي، عدم درج قيمت، بهداشتي، کم‌فروشي و... متخلفين را به جزاي نقدي به مبلغ 398 ميليون و 675 هزارو 606 ريال محکوم کرد.