تاریخ 1398/03/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5058 برو جستجو جستجوی پیشرفته   صاحب نظران در همايش 25 خرداد دانشگاه سمنان بررسي مي کنند؛
 توجيه تخصصي نظر دولت و مجلس درانتقال آب درياي خزر 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

همايش علمي تخصصي ضرورت طرح انتقال آب از درياي خزر به استان سمنان به ميزباني دانشگاه سمنان برگزار مي‌شود.

رئيس دانشگاه سمنان در نشست خبري با خبرنگاران گفت: همايش علمي تخصصي ضرورت طرح انتقال آب از درياي خزر به استان سمنان 25 خرداد با حضور مسئولان ملي، استاني و صاحب‌نظران در تالار اميرکبير دانشگاه سمنان برگزار مي‌شود.

مسعود نصيري زرندي افزود: پس از ايجاد دبيرخانه همايش در دانشکده مهندسي عمران دانشگاه سمنان در ارديبهشت سال 97، دعوت‌نامه‌هايي براي بيش از 120 نفر از متخصصان و دانشگاهياني که در زمينه اجرايي و پژوهشي سوابقي در حوزه مديريت منابع آب داشتند در سه نوبت ارسال و نهايتا مقالاتي به دبيرخانه اين همايش ارسال شد. وي با بيان اينکه در مجموع 60 عنوان مقاله به دبيرخانه اين همايش ارسال شد، افزود: پس از بررسي مقالات در کميته علمي همايش، 32 مقاله براي ارائه در روز همايش به صورت سخنراني‌هاي کليدي و پوستر براي محققان و کارشناسان پذيرش شد.

نصيري گفت: اين همايش در محورهاي فرهنگ مصرف، فني، زيست محيطي، ژئوپليتيکي و سياسي، اقتصادي- اجتماعي و سرمايه‌گذاري، تامين آب مورد‌نياز استان سمنان از طريق انتقال آب از درياي خزر را مورد بررسي قرار مي‌دهد.

نصيري زرندي افزود: ضرورت اجراي طرح انتقال آب خزر به سمنان را مجلس شوراي اسلامي و دولت تاييد کرده‌اند و اين همايش يک روزه مباحث علمي طرح را مورد ارزيابي قرار مي‌دهد.

وي با بيان اينکه يکي از وظايف دانشگاه‌ها توجه به مطالبات مردمي است، خاطرنشان کرد: همايش علمي تخصصي انتقال آب درياي خزر به استان سمنان به دور از هرگونه نگاه سياسي و به منظور اغناي افکار عمومي در زمينه ضرورت اجراي اين طرح برگزار مي‌شود.

رئيس دانشگاه سمنان افزود: با وجود تلاش يک ساله براي برگزاري اين همايش، در طول اين مدت بارها تاريخ و زمان اجراي آن تغيير کرده و اين مساله با دانشگاه نبوده است.

دبير اجرايي همايش علمي تخصصي انتقال آب درياي خزر به استان سمنان نيز در اين نشست با اشاره به اينکه تمام مقالات به صورت پوستر در همايش علمي تخصصي انتقال آب درياي خزر به استان سمنان ارايه مي‌شود، بيان کرد: 9 مقاله مربوط به محور الگوي مصرف، هشت مقاله در محور مطالعات فني، 6 مقاله محور مطالعات زيست محيطي، 6 مقاله مرتبط با محور مطالعات اجتماعي و اقتصادي، 2 مقاله درخصوص مطالعات سياسي و يک مقاله نيز در زمينه محور سرمايه‌گذاري طرح است.

قلهکي، به بخش‌هاي مختلف همايش علمي تخصصي انتقال آب درياي خزر به استان سمنان اشاره و تصريح کرد: سخنراني مسوولان دعوت شده در نوبت صبح ارايه مي‌شود، ارائه مقالات در زمينه روش‌ها و ضرورت‌هاي اجراي طرح و ميزگرد به صورت پرسش و پاسخ ديگر بخش‌هاي درنظر گرفته شده است. دبير اجراي همايش در اين نشست يادآور شد: هيچ گونه مقاله‌اي در مخالفت با اجراي اين طرح به دبيرخانه ارسال نشده است.


 کشتارگاه‌ها بايد قوانين جاري کشور را رعايت کنند 

سرويس خبر

مديرکل تعزيرات حکومتي استان سمنان از محکوميت يک کشتارگاه طيور متخلف به دليل گرانفروشي در استان سمنان خبر داد.

رضا محمدي با بيان اين خبرافزود: محکوم شدن کشتارگاه طيور، به دليل توزيع گوشت مرغ با نرخ بالاتر از قيمت مصوب بوده که پس از تشکيل شدن پرونده در يکي از شعب تعزيرات و احضار متخلف در شعبه و پس از استماع و دفاعيات مديرعامل کشتارگاه، شعبه پس از جري تشريفات قانوني و احراز شدن تخلف گرانفروشي، کشتارگاه مذکور را به دليل عرضه گوشت مرغ به مقدار 143192 کيلو گرم که بالاتر از قيمت مصوب توزيع نموده به مبلغ جزاي نقدي 12 ميليارد و 96 ميليون و 14 هزار ريال و مهمور نمودن پروانه به مهر تخلف اول محکوم کرد.

محمدي در ادامه خبر افزود: تمام کشتارگاه‌ها بايد قوانين جاري کشور را رعايت نمايند و نرخ‌هايي که توسط دستگاه‌هاي متولي به آنها اعلام مي‌شود در سطح بازار عرضه نمايند در غير اينصورت برابر قانون با آنها اعمال خواهد شد.