تاریخ 1398/03/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5058 برو جستجو جستجوی پیشرفته   افزايش 12 درصد صدور پروانه بهره‌برداري صنايع در استان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از افزايش 12 درصدي صدور پروانه بهره‌برداري صنايع در اين استان خبر داد.

بهروز اسودي در جمع خبرنگاران صدور پروانه بهره‌برداري را سرمايه‌گذاري تحقق‌ يافته دانست و اظهار داشت: در سال گذشته، شاهد رشد 12 درصدي صدور پروانه بهره‌برداري در بخش صنعت استان سمنان نسبت به سال 96 بوديم.

وي تعداد پروانه‌هاي صادر شده در بخش صنعت استان سمنان در سال گذشته را 229 فقره عنوان و خاطرنشان کرد: براي اين تعداد پروانه صنعتي در صورت بهره‌برداري بيش از 6 هزار و 900 ميليارد ريال سرمايه‌گذاري مي‌شود.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان عنوان کرد: با صدور اين پروانه‌هاي بهره‌برداري در بخش صنعت حدود سه هزار و 50 نفر در استان سمنان صاحب شغل شدند.

اسودي بيان داشت: رشد سرمايه‌گذاري استان سمنان در دو گروه صنعتي چوب و محصولات چوبي و ساخت کاغذ و محصولات کاغذي بسيار مطلوب بوده است که گواه آن قرار گرفتن اين استان در رتبه‌هاي نخست و دوم در اين 2 گروه است.

وي افزود: استان سمنان در گروه ابزار و تجهيزات پزشکي نيز رشد چشمگيري در زمينه ايجاد اشتغال داشته است که مي‌توان بر اين اساس گفت رشد استان سمنان در بخش صنعت مطلوب و قابل‌ توجه بوده است.رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان به برخي از مشکلات و موانع پيش روي صنعت اين استان اشاره کرد و مهم‌ترين آن را تأمين منابع آبي عنوان کرد.

اسودي بيان داشت: برخي از صنايع استان سمنان که نيازمند به آب هستند به دليل محدوديت منابع آبي در مسير توسعه فرآيند توليدات خود با مشکل مواجه هستند و همين امر سرمايه‌گذاري در اين صنايع را نيز تحت تأثير خود قرار داده است.

وي مشکل تأمين مواد اوليه، لوازم‌يدکي و ماشين‌آلات خط توليد را از ديگر مشکلات صنعت استان سمنان عنوان کرد.


 شرط بهره‌مندي از معافيت تحصيلي مشمولان خارج از کشور تشريح شد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون وظيفه عمومي فرماندهي انتظامي استان سمنان شرط بهره‌مندي از معافيت تحصيلي براي مشمولاني که تا پايان سال 96 با مدرک ديپلم و بدون مجوز اوليه اقدام به ادامه تحصيل در دانشگاه‌هاي خارج از کشور کرده‌اند را تشريح کرد.

سرهنگ حسن رستميان گفت: برابر اصلاحيه ماده 35 قانون وظيفه عمومي، ادامه تحصيل مشمولان داراي مدرک تحصيلي ديپلم در دانشگاه‌هاي خارج از کشور امکان‌پذير نيست و فقط فارغ‌التحصيلان مقاطع کارشناسي و بالاتر مي‌توانند براي ادامه تحصيل در خارج از کشور اقدام کنند.

وي در مورد شرط بهره‌مندي از معافيت تحصيلي براي مشمولاني که تا پايان سال 96 با مدرک ديپلم و بدون مجوز اوليه اقدام به ادامه تحصيل در دانشگاه‌هاي خارج از کشور کرده‌اند، اظهار کرد: با هماهنگي‌هاي صورت گرفته اين امکان فراهم شده تا مشمولاني که حداکثر تا پايان سال 96، دوره‌هاي کالج، پادفک و مشابه آن را شروع کرده‌اند، بتوانند از معافيت تحصيلي بهره‌مند شوند و دوره‌هاي مذکور جزو سنوات تحصيلي آنان محسوب مي‌شود.رستميان با تاکيد بر اينکه اين شرايط تنها به مشمولاني که تا پايان سال 96 از کشور خارج شده‌اند تعلق مي‌گيرد، گفت: اين دسته از مشمولان مي‌بايست در دانشگاه مورد تأييد وزارتخانه‌هاي علوم و بهداشت پذيرفته شوند و پس از بررسي مدارک آنان توسط سازمان وظيفه عمومي ناجا و در صورت احراز شرايط و سپردن وثيقه نقدي مي‌توانند از معافيت تحصيلي بهره‌مند شوند همچنين نحوه تردد اين دسته از مشمولان به داخل کشور طبق ضوابط تردد دانشجويي است.وي اظهار کرد: مشمولان داراي مدرک تحصيلي ديپلم که از سال 97 به بعد در حال ادامه تحصيل در خارج از کشور هستند، نمي‌توانند از معافيت تحصيلي برخوردار شوند و براي تردد تنها در صورت داشتن سه سال اقامت در خارج از کشور مي‌توانند تا پايان سال 1400 سالي دو مرحله و حداکثر به مدت سه ماه به کشور تردد کنند.


 مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري سمنان خبر داد:
 فاز دوم عمليات مرمت و بهسازي جاده آبگرم آغاز شد 

سرويس خبر

مديرعامل سازمان مديريت پسماند از آغاز عمليات مرمت و بهسازي جاده مرکز تخليه مجاز پسماندهاي ساختماني وعمراني گودال آبگرم خبر داد.

به گزارش مديريت ارتباطات وامور بين‌الملل شهرداري سمنان، مديرعامل سازمان مديريت پسماند از آغاز عمليات مرمت و بهسازي جاده مرکز تخليه مجاز پسماندهاي ساختماني وعمراني گودال آبگرم خبر داد. حميدرضا پيوندي در تشريح اين خبر گفت: اين جاده که بر اثر روان شدن سيل و سيلاب در چند روز گذشته خسارت‌هاي زيادي ديده و دچار تخريب 100درصدي گرديده بود با مشارکت و همکاري سازمان عمران و بازآفريني شهري اين عمليات مرمت و بهسازي از صبح امروز آغاز شد. وي در ادامه افزود: اين عمليات عمراني با فعاليت يک دستگاه گريدر سازمان عمران،يک دستگاه لودر سازمان پسماند ودو دستگاه کاميون شخصي در حال اجرا مي‌باشد که 2300 متر از اين جاده مورد تردد و بهره‌برداري مجدد مي‌شود.

مديرعامل سازمان مديريت پسماند بيان داشت: وجود سيلاب‌هاي فصلي و آب‌هاي روان يکي از مشکلات اصلي مرکز تخليه پسماند‌هاي ساختماني مي‌باشد که خسارات و مشکلات فراواني را به وجود مي‌آورد که در دستور کار آتي مي‌باشد طي برگزاري نشست و با مشارکت و همکاري سازمان عمران،شهرداري منطقه و سازمان مديريت پسماند تدابير لازم و تصميمات سازنده‌اي دراين خصوص اتخاذ شود. اين مقام مسئول در پايان ضمن قدرداني از همکاري سازمان عمران وبارآفريني شهري خاطرنشان کرد: فاز اول مرمت و تسطيح‌سازي اين جاده که بر اثر بارش شديد باران و سيل تخريب شده بود در فروردين‌ماه سال جاري طي عمليات سه روز از سوي ستاد ساماندهي پسماندهاي ساختماني و عمراني سازمان مديريت پسماند اجرا شد.


 دبير جديد انجمن اسلامي و مسئول جديد بسيج دانشجويي دانشگاه سمنان معرفي شدند 

سرويس خبر

در دو جلسه جداگانه و با حضور مسئولان دانشگاه، دبير جديد انجمن اسلامي دانشجويان و مسئول جديد بسيج دانشجويي دانشگاه سمنان معرفي شدند. به گزارش روابط عمومي دانشگاه سمنان؛ در شوراي تخصصي فرهنگي اجتماعي که با حضور دکتر مسعود نصيري رئيس دانشگاه سمنان و ساير اعضاي شورا برگزار شد، با قدرداني از زحمات يک ساله محسن معصومي دبير قبلي انجمن اسلامي دانشجويان، محمد رمضاني، دانشجوي کارشناسي رشته علوم کامپيوتر به عنوان دبير جديد اين انجمن معرفي شد.

دکتر شامحمدي معاون فرهنگي اجتماعي دانشگاه سمنان گفت: بيست و يکمين دوره انتخابات انجمن اسلامي دانشجويان 7 الي13 ارديبهشت 98 به صورت الکترونيکي در سامانه گلستان با تعداد دو هزار و 449 راي ماخوذه برگزار شد که محمد رمضاني با کسب حداکثر آراء شوراي مرکزي به عنوان دبير جديد انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه سمنان انتخاب شدند.

همچنين در جلسه‌اي ديگر با حضور مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي استان و مسئولان دانشگاه سمنان با قدرداني از زحمات يکساله مهدي عندليب مسئول قبلي بسيج دانشجويي دانشگاه سمنان، اميرحسين سلمي به عنوان مسئول جديد بسيج دانشجويي اين دانشگاه معرفي شد.


 خريد تضميني 4300 تن گندمدر غالب 726 محموله در استان سمنان 

 

سرويس خبر

در هفته اول خريد تضميني گندم بيش از 4 هزار تن گندم از کشاورزان استان سمنان خريداري شده است.

به گزارش روابط عمومي شرکت غله و خدمات بازرگاني استان سمنان، محمد باقر منوچهري، مديرکل شرکت غله و خدمات بازرگاني استان گفت: تا کنون بيش از 4 هزار تن گندم توسط 5 مرکز خريد در شهرستان‌هاي گرمسار، آرادان و ايوانکي خريداري شده است. وي افزود: اين مقدار گندم در قالب 726 محموله از گندم‌کاران استان خريداري شده است. وي اظهار داشت: اين مقدار گندم خريداري شده به ارزش ريالي 74 ميليارد و 939 ميليون ريال در صف انتظار پرداخت قرار گرفته‌اند.