تاریخ 1398/03/09 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5051 برو جستجو جستجوی پیشرفته   اعزام بانوان کشتي‌گير سمناني به رقابت‌هاي کشوري  

سرويس ورزشي:

رئيس هيأت کشتي استان سمنان گفت: بانوان کشتي‌گير اين استان، آبان‌ماه به رقابت‌هاي کشوري اعزام مي‌شوند. فاطمه رهنما در گفت‌وگويي در سمنان در تشريح برنامه‌هاي هيأت کشتي استان سمنان، اظهار کرد: 25 بانوي کشتي‌گير در استان سمنان فعاليت دارند.وي بيان کرد: شهرستان مهدي‌شهر تنها پايگاه کشتي بانوان در استان سمنان است و شهرستان‌هاي ديگر در اين بخش فعال نيستند.

رئيس هيأت کشتي استان سمنان با اشاره به اينکه سمنان با دو، سه بانوي کشتي‌گير در رقابت‌هاي کشوري کشتي شرکت مي‌کند، اضافه کرد: اين مسابقات آبان‌ماه برگزار مي‌شود و ميزبان اين رقابت‌ها هنوز مشخص نيست.

رهنما با بيان اينکه وضع زيرساخت‌هاي ورزش کشتي مطلوب است، تصريح کرد: امکانات خوبي در اختيار بانوان کشتي‌گير استان سمنان قرار دارد.

وي با تأکيد بر اينکه مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان نگاه ويژه‌اي به ورزش بانوان داشته باشد، خاطرنشان کرد: به‌ويژه در بخش کشتي اين نگاه بيشتر باشد و نيروها و مربيان خوبي از فدراسيون درخواست شود؛ زيرا با کمبود مربي مواجه‌ايم.


 بانک نرم‌افزار سمنان پيروز شد 

سرويس ورزشي:

مسابقات واليبال جام رمضان سمنان با انجام دو ديدار ديگر دنبال شد که تيم‌هاي بانک نرم‌افزار و ايده آينده ايمن در مقابل حريفان خود پيروز شدند.

اتوگالري پورشه 1- بانک نرم افزار 2

تاسيساتي مداح صفر- ايده آينده ايمن 2


 صعود تيم‌هاي بدشت و کشاورز مياميدر واليبال جام رمضان شاهرود 

سرويس ورزشي:

نتايج شب آخر دور دوم مسابقات واليبال جام رمضان شهرستان شاهرود گراميداشت شهداي واليبال شهرستان به شرح زير مي‌باشد:

کشاورز ميامي2- ابنيه گستر صفر

بدشت 2- شاهين تل(عموحسن) 1


 نبرد مدعيان در مسابقات فوتسالجام رمضان در شاهرود 

سرويس ورزشي:

از سري مسابقات جام رمضان شاهرود دو تيم خوب شرکت سيمان و آلاچيق‌سازان پرديس به مصاف هم رفتند که اين ديدار با تساوي يک بر يک به پايان رسيد.

اين ديدار در نيمه اول با حملات تيم آلاچيق آغاز شد که که موقعيت‌ها با بي‌دقتي بازيکنان آلاچيق به هدر مي‌رفت و در ادامه اين شرکت سيمان بود که با توجه به تجربه بازيکناني نظير امراالله ملک و مرتضي عظيمايي بازي رو به تعادل کشيد و در يک صحنه اين تيم شرکت سيمان بود که با تيزهوشي کاپيتان خود آقاي ملک يک بر صفر بازي رو جلو افتاد و همين گل باعث شد تيم آلاچيق سازان با مهره‌هاي تکنيکي خود نبض بازي رو به دست بگيرد و با دفاع منطقي شرکت سيمان تا دقايق آخر نتيجه همان يک بر صفر بود که در يک موقعيت ضربه ايستگاهي براي آلاچيق و با غفلت مدافعان و دروازه‌بان شرکت سيمان، تيم آلاچيق به گل تساوي رسيد و بازي با همان نتيجه هم به پايان رسيد.

شايان ذکر است تيم خوب و جوان پديده که 4- 1 مهدي‌آباد را شکست داده بود، نتوانست به جمع چهار تيم برتر صعود کند.


 سانا گشت از سد حريف خود گذشت 

سرويس ورزشي:

در ادامه مسابقات واليبال جام رمضان در دامغان يک ديدار برگزار و تيم سانا گشت در يک بازي نزديک موفق شد تيم اتوگالري لوکس را با نتيجه سه بر دو شکست دهد.

همچنين يک بازي در رده پيشکسوتان انجام شد که تيم پنجره هما با نتيجه دو بر يک حريف خود شهيد وحيدي را شکست داد.


 سرويس ورزشي:  

پايان مسابقات شطرنج جام رمضان در شاهرود

سرويس ورزشي:

مسابقات شطرنج تيمي جام رمضان شاهرود با معرفي برترين‌ها در شاهرود پايان يافت.

در اين رقابت‌ها، تيم کاپابلانکا متشکل از علي صدوقي يزدي، محمد فاضلي، عرفان فاتحي و اميرحسين محمدي اول شد.

تيم زويس چنزوگ (zwischenzug) متشکل از بهنيا يوسفي، ابوذر شيرازي، مرتضي ملکي و شايان شهري و تيم دانشگاه علوم پزشکي شاهرود متشکل از کوروش جهرمي، احمدرضا قاسمي، علي رفيع پور و مهدي دهقان به ترتيب عناوين دوم و سوم را کسب کردند.

تيم دراگون متشکل از محمد نوروزي، محبوبه عرب زينلي و فاطمه فاضلي نيز به عنوان تيم برتر نوجوانان انتخاب شد.

مسعود خراسانيان، مسئول برگزاري مسابقات گفت: در اين دوره از مسابقات 51 بازيکن در قالب 14 تيم به روش سوئيسي در هفت دور با هم رقابت کردند.

بانوان تيرانداز برتر شاهرود شناخته شدند

سرويس ورزشي:

به مناسبت گراميداشت سالروز فتح خرمشهر مسابقه تيراندازي تفنگ و تپانچه بادي در روز دوم خرداد ماه برگزار و نفرات زير عناوين اول تا سوم را به دست آوردند.

تپانچه: مريم ميرحسيني، مريم رجبي و مبينا اسماعيلي

تفنگ: مهديه زماني، فاطمه باقري و فرناز فعال

شهرداري شهميرزاد برنده مسابقات واليبال

سرويس ورزشي:

نتايج مسابقات واليبال شب سوم جام رمضان بخش شهميرزاد (بانوان) به شرح زير مي‌باشد:

شهيده صديقه رودباري صفر- شهرداري شهميرزاد 2

هالي دي 2- شهداي خطيرکوه صفر

نتايج ديدارهاي فوتسال جام رمضان97 شهرستان سمنان

پيروزي مالک اشتر بر وحدت اعلاي

سرويس ورزشي:

دوشنبه ششم خرداد 98 مسابقات فوتسال جام رمضان در سمنان با انجام چند ديدار ديگر دنبال و نتايج زير حاصل شد:

نوجوانان:

اکسين 1- شهداي خطيرکوه ب 5

شهيد نهضت کمالي 4- گچ سپيدار صفر

بزرگسالان:

دادياران 6- بانک آينده 1

فرش گلستان 3- دانا فولاد سمنان 2

مالک اشتر 4- وحدت اعلا 2

پول‌هاي مسدود شده استقلال

و پرسپوليس در فيفا چه مي‌شوند؟

سرويس ورزشي:

دنياي ورزش تورنتو نوشت: تحريم‌هاي مالي آمريکا عليه ايران بدجوري گره به کار استقلال و پرسپوليس انداخته است.

اگرچه مديران عالي ورزش کشور از اين مي‌گويند که با تمهيدات انجام گرفته تا سال 1400 اسپانسرهايي کنار اين تيم‌ها هستند که هزينه‌هاي‌شان را تامين مي‌کنند اما همين حالا دو تيم چالش‌هاي مالي دارند.

از يک سو هزينه‌هاي تيم بستن بالا رفته و بازيکناني که اين فصل دو ميلياردي گرفته بودند حالا اقلا 50 درصد پيشنهادهاي‌شان را بالاتر برده‌اند و اعداد به قدري نجومي شده که ديگر خيلي تفاوتي با بازيکنان خارجي ندارد و گاه امثال پاتوسي‌ها ارزان‌تر درمي‌آيند!

در اين شرايط اما اين دو تيم رقمي چشمگير مطالبات دلاري از فيفا داشتند که موفق به دريافتش نيستند.

طلب 900 هزار دلاري استقلال و رقمي تقريبا همين حدود براي پرسپوليس از فيفا به خاطر بازي ملي‌پوشان‌شان در جام جهاني 2018 بعد يک سال پرداخت نشده.

فيفا باشگاه‌ها را به رسميت نمي شناسد و تمام مکاتباتش با فدراسيون است و حساب‌هاي مالي فدراسيون ايران هم از يک سال قبل به اين طرف به کلي مسدود شده‌اند.

در اين شرايط اين دو باشگاه که بخشي از درآمدهاي اسپانسري‌شان پرداخت نشده، حالا اسير چالش بي‌پولي شده‌اند و احتمالا حالا حالا‌ها آن پول‌ها بلوکه مي‌مانند.

ايتاليايي خوش‌تيپ نزديک نيمکت آبي‌ها

سرمربي فصل بعد استقلال؛ مجيدي يا استراماچوني؟

سرويس ورزشي:

سرنوشت نيمکت استقلال براي فصل آينده مشخص نيست. استقلالي‌ها دوست دارند مجيدي همچنان سرمربي بماند اما مسئولان باشگاه به دنبال يک گزينه خارجي هستند.

پس از اخراج وينفرد شفر، فرهاد مجيدي به عنوان سرمربي موقت استقلال تا پايان ليگ هجدهم انتخاب شد. با اين نتايج قابل قبول مجيدي در ليگ برتر و ليگ قهرمانان آسيا، باعث شد هواداران و آبي‌هاي سابق هم به ماندن مجيدي راي بدهند. عنايتي درباره ماندن مجيدي گفته بود: «فکر مي‌کنم بهترين انتخاب براي باشگاه، همين فرهاد مجيدي است.» پيروز قرباني هم به نقش مثبت مجيدي در استقلال اشاره کرد: «وقت آن رسيده که به يک مربي جوان مثل مجيدي اعتماد شود و از او نيز حمايت صورت گيرد.» اما جواد زرينچه نظر متفاوتي دارد: «به نظرم ادامه روند شفر بود و چيز خاصي از استقلال ديده نشد که بگوييم با آمدن فرهاد برجسته شد.»

در شرايطي که اتمسفر استقلال به ماندن مجيدي راي مي‌داد، سرمربي جوان تيم هم به دنبال ساختن ترکيب ليگ نوزدهم بود. او ابتدا خواستار ماندن اميد نورافکن شد و سپس ‌هافبک ذوب‌آهن را پيشنهاد داد اما پس از آن بود که تصميم گرفت نظري ندهد. مجيدي مي‌خواست مطمئن باشد فصل آينده هم سرمربي استقلال است و اگر قرار بود اين اتفاق رخ ندهد، او هم نقشي در ترکيب فصل آينده نداشته باشد.» پس از آن بود که مجيدي احتمال جذب تعدادي بازيکن را تکذيب کرد و گفت: «استقلال اوضاع نگران‌کننده‌اي دارد. من بعد از بازي با العين چندين بار با آقاي فتحي و آقاي خطير تماس گرفتم و تاکيد داشتم که تيم فصل قبل حفظ شود و به جاي خريدهاي بي‌مورد به فکر جوانان باکيفيتي باشيم که در مجموعه استقلال حضور دارند. کيفيت بعضي‌ از جوان‌هاي ما بهتر از برخي اسامي است.»

در چنين شرايطي باشگاه استقلال هم به ماندن فرهاد مجيدي خوش‌بين نماند و تصميم گرفت انتقال يک سرمربي خارجي جديد را برعهده بگيرد. استقلال اگر قرار بود قرارداد وينفر شفر را فسخ کند، بايد رقمي حدود 15 ميليارد تومان پرداخت مي‌کرد. اين پول براي باشگاه استقلال رقم کمي نبود و اوضاع دشوار مالي فوتبال ايران هم مزيد بر علت شد تا باشگاه تمام تلاشش را به کار بگيرد و از پرداخت اين رقم سنگين فراري باشد. بنابراين همه انتظار داشتند استقلال با شفر به يک توافق همه‌جانبه دست پيدا کند و به نظر مي‌رسد اين اتفاق رخ داده است. تصويري از او منتشر شد که در حال ترک ايران بود. پس از آن هم سرمربي آلماني هدايت باشگاه بن ياس امارات را برعهده گرفت.

به نظر مي‌رسد استقلالي‌ها پيش از نهايي شدن خبر تيم جديد شفر، با او به توافق رسيده بودند. چرا که استقلال از هفته گذشته به دنبال يک گزينه خارجي بود. رسانه «توتو مرکاتو وب ايتاليا» ادعا کرد استقلال وضعيت آندره آ استراماچوني، سرمربي 43 ساله ايتاليايي که سابقه هدايت اينتر، اودينزه، پاناتينايکوس يونان و اسپارتاپراگ چک را در کارنامه دارد را بررسي کرده است. آبي‌هاي تهران به استراماچوني، قراردادي سه ساله را پيشنهاد داده‌اند و به زودي مديران آبي‌ها با نماينده استراماچوني ملاقات خواهند کرد تا اين سرمربي را براي آوردن به ايران متقاعد کنند. رسانه‌هاي زيادي احتمال حضور مجيدي در استقلال را بررسي کردند تا خبر توافق او با آبي‌پوشان چندان هم عجيب نباشد.

در حالي که سرمربي ايتاليايي در ترکيه حضور داشت، شايعه توافق او با يک باشگاه ترکيه‌اي منتشر شد اما باشاک شهير اين خبر را تکذيب کرد. اميرحسين فتحي سه‌شنبه، ديداري با استراماچوني خواهد داشت تا انتقال او به استقلال را نهايي کند. بنابراين استقلال در ترکيه از سرمربي جديد خود رونمايي خواهد کرد. بنابراين استراماچوني که کارنامه درخشاني هم ندارد، احتمالا به زودي جانشين فرهاد مجيدي خواهد شد.

قابل توجه کلاس تئوري مربيگري بسکتبال

سرويس ورزشي:

قابل توجه علاقه‌مندان به شرکت در دوره‌هاي مربيگري درجه 1، 2، 3 بسکتبال در استان سمنان

با توجه به لزوم گذراندن دوره تئوري براي مربيان، ادارات ورزش شهرستان‌هاي شاهرود و سمنان پس از ماه مبارک رمضان دوره تئوري را آغاز مي‌نمايند.

افرادي که در دامغان، ميامي، بسطام و شاهرود متقاضي هستند، مي‌توانند در شاهرود و نيز افرادي که در گرمسار، مهديشهر، سرخه، آرادان و سمنان هستند، در سمنان با مراجعه به ادارات ورزش تا آخر ماه رمضان نسبت به ثبت‌نام دوره اقدام نمايد.

لازم به ذکر است اوآخر تيرماه دوره‌هاي مربيگري آغاز مي‌گردد، کلاس‌ها براي بانوان و آقايان يکسان است.

ژاوي رسما سرمربي السد قطر شد

سرويس ورزشي:

ستاره اسپانيايي پس از وداع از فوتبال به عنوان سرمربي جديد السد انتخاب شد.

ژاوي هرناندز بازيکن اسپانيايي تيم فوتبال السد که از اين تيم وداع کرده بود به عنوان سرمربي اين تيم قطري انتخاب شد. باشگاه قطري رسما در خروجي سايت خود اين خبر را اعلام کرد.

وي بر اين اساس جايگزين فريرا در اين تيم شده است.

ژاوي آخرين بازي خود را در ليگ قهرمانان آسيا مقابل پرسپوليس انجام داده بود. فريرا هم آخرين حضور خود در اين تيم قطري را مقابل قرمزپوشان ايران تجريه کرده بود.