تاریخ 1398/03/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5049 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در ديدار سرپرست سازمان فرهنگي، اجتماعي ورزشي شهرداري سمنان بانماينده ولي فقيه در استان سمنان مطرح شد:
 اقدامات خوب براي ارج نهادن به شهدا در سمنان، الگوي استان شود 

سرويس خبر

نماينده ولي فقيه در استان سمنان با بيان اينکه خدمت به شهدا و خانواده شهدا بالاترين خدمت است، گفت: فعاليت‌هاي فرهنگي انجام شده در راستاي ارج نهادن به مقام والاي شهيدان و خانواده آنها با صلابت انجام شود و به کمال برسد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، حجت الاسلام سيد محمد شاهچراغي در اين ديدار ضمن تشکر و قدرداني از فعاليت‌هاي فرهنگي سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان پيرامون ارج نهادن به مقام والاي شهيدان و خانواده آنها اظهار داشت: حق شهدا و خانواده آنان بسيار زياد است همانطور که حق پدر و مادر اداشدني نيست، حق شهدا هم ادا شدني نيست.

وي با بيان اينکه خدمت به شهيد و خانواده شهيد بالاترين خدمت است، گفت: خداوند فرموده است، من جانشين شهيد در خانواده وي هستم. هر کسي رضايت خانواده شهيد را جلب کند، رضايت مرا جلب کرده است و هر کسي آنها را به خشم آورد، مرا به خشم آورده است.

شاهچراغي در ادامه با بيان اينکه اسلام حساب ويژه براي شهدا قائل شده است، تصريح کرد: فعاليت‌هاي فرهنگي پيرامون شهدا که در شهرستان سمنان شروع شده است بسيار اميدوار‌کننده است و بايد اين اقدامات به شهرهاي ديگر استان هم منتقل شود.

نماينده ولي فقيه در استان سمنان با تاکيد بر اينکه استان سمنان از نظر اهتمام به شهدا و خانواده شهدا بايد در کشور نمونه باشد، افزود: همانطور که کمک به سيل زدگان، کمک‌هاي اين استان نمونه و ممتاز بوده ان شاءالله شما هم در حرکتي که انجام داده ايد اين حرکت با صلابت و استوار ادامه پيدا کند و شاهد به کمال رسيدن آن در استان باشيم.

وي در پايان از سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان و کساني که به اين اقدامات توجه و همراهي مي‌کنند، تشکر و قدرداني کرد و از خداوند متعال خير دنيا و آخرت را برايشان خواستار شد.

شايان ذکر است سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان در راستاي ارج نهادن به مقام والاي شهيدان و خانواده آنان اقداماتي شامل نصب طرح تمثال شهدا به همراه نام، تاريخ تولد و شهادت، محل شهادت و قسمتي از وصيت‌نامه ايشان در قالب تابلو بر سر‌در کوچه‌هاي مزين به نام شهيدان در سطح شهر سمنان و نصب تصاوير شهداي هر ماه در معابر اصلي شهر انجام داده است.


 مديرعامل شرکت توزيع برق در ديدار با فرماندار مهديشهر:
 قريب 54 درصد انرژي مصرفي اين شهرستان صرف فعاليت‌هاي توليدي مي‌شود 

سرويس خبر

مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان با فرماندار شهرستان مهديشهر ديدار کرد.

سيد محمد موسوي زاده با بيان اين که در شهرستان مهديشهر 28 هزار و 500 مشترک برق وجود دارد، گفت: به لحاظ مصرف برق، اين شهرستان 7.5 درصد مشترکين استان را به خود اختصاص داده و 4.1 درصد انرژي استان صرف اين شهرستان مي‌گردد.

وي با اشاره به اين که پراکندگي مشترکين برق مهديشهر بالا مي‌باشد، افزود: 42 درصد انرژي مصرفي به صنعت و 12 درصد در بخش کشاورزي صرف شده و درمجموع 54 درصد انرژي اين شهرستان در فعاليت‌هاي توليدي استفاده مي‌شود.

موسوي زاده يادآور شد: در سال گذشته 272 پروژه عمراني برق‌رساني با اعتباري به مبلغ 21 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيده و براي امسال نيز حدود 50 ميليارد ريال کار سرمايه‌اي در حوزه برق به شهرستان مهديشهر تخصيص يافته است.

وي تصريح کرد: موضوع مهم مديريت مصرف برق ادارات در جلسه شوراي اداري تاکيد‌ گرديده و دستگاه‌ها نهايت مشارکت را در برنامه‌هاي کاهش اوج بار به عمل آورند.

فرماندار شهرستان مهديشهر ضمن قدرداني از تلاش‌هاي ارزشمند کارکنان صنعت توزيع برق گفت: زير ساخت‌هاي مناسبي در حوزه برق در اين شهرستان ايجاد‌گرديده و تعامل مناسبي که بين مشترکان و صنعت برق وجود دارد موجب رضايت‌مندي بيش از پيش مردم خواهد شد.

حسن ارگي به اقدامات ارزنده انجام شده پيرامون مديريت مصرف برق اشاره کرد و يادآور شد: مصرف منطقي و مديريت بهينه مصرف برق به ويژه در روزها و ماه‌هاي گرم پيش رو، مي‌بايست در دستورکار ادارات شهرستان باشد و اين مهم به نحو شايسته‌اي عملياتي شود.


 در فرهنگسراي اميد خانواده برگزار مي‌شود؛
 آشنايي کودکان با ميراث ملي در کارگاه باستان‌شناسي 

سرويس خبر

سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان از برگزاري کارگاه باستان‌شناسي در فرهنگسراي اميد خانواده خبر داد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، عباس بابايي با بيان اينکه کارگاه باستان‌شناسي در زمينه علمي پژوهشي در سه گروه برگزار مي‌شود تصريح کرد: گروه اول شامل افراد 8 تا 10 سال، گروه دوم افراد 11 تا 13 ويژه دختران و گروه سوم براي افراد 11 تا 13 سال ويژه پسران مي‌شود.

وي در ادامه اظهار داشت: در اين کارگاه آشنايي با باستان‌شناسي و ضرورت حفظ ميراث فرهنگي، انسان‌هاي نخستين، خط ميخي و خط‌هاي ايران باستان، سنگواره‌ها، ايران باستان، معرفي اشياي تاريخي و آثار باستاني مهم ايران، مصر باستان و غيره آموزش داده مي‌شود.

بابايي در پايان هدف از برگزاري اين کارگاه را آموزش غيرمستقيم باستان‌شناسي با هدف ايجاد دغدغه‌ حفظ و نگهباني ميراث فرهنگي در کودکان ذکر کرد و بيان داشت: به رسميت شناختن نقش آموزش عمومي در تحول دانش عمومي نسبت به حفاظت ميراث فرهنگي، تأکيد بر آگاهي ملي و هويت ايراني – اسلامي در کودکان و نوجوانان، افزايش توانايي حسي- حرکتي و حسي- ادراکي در کودکان با تمرين‌هاي باستان‌شناسي و امکان‌سنجي توانايي ميراث فرهنگي در تحقق توسعه پايدار با تمرکز بر آموزش کودکان و نوجوانان از ديگر اهداف اين کارگاه است.


 آغاز فصل جديد مرمت بازار شاهرود 

سرويس خبر

رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان شاهرود گفت: فصل جديد مرمت و ساماندهي بازار تاريخي شاهرود آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث­فرهنگي، صنايع­دستي و گردشگري استان سمنان، «حميدرضا حسني» در گفت‌و‌گويي افزود: در راستاي بهسازي بستر بازار تاريخي شاهرود، عمليات مرمت و ساماندهي قسمتي ديگر از اين بناي ارزشمند آغازشد.

وي گفت: برداشت آسفالت، انجام زيرسازي و اجراي سنگ فرش از برنامه‌هاي در دست اجرا براي مرمت بازار شاهرود است.

رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان شاهرود گفت: بازار تاريخي شاهرود از بناهاي دوره قاجاريه است.

بازار شاهرود با شماره 2285 در تاريخ 1/9/78 در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است.


 هشدار براي خطر آتش‌سوزي با توجه به فرا رسيدن فصل تابستان 

سرويس خبر

حميدرضا عبدوس رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان مهديشهراز هشدار خطر آتش‌سوزي با توجه به فرارسيدن فصل خشک و تابستان خبر داد و گفت: با توجه به کاهش نزولات جوي در فصل تابستان، افزايش دما در اين فصل و خشک شدن پوشش گياهي احتمال آتش‌سوزي در مراتع و جنگل‌ها بسيار زياد مي‌باشد.

وي در ادامه اظهار داشت: با توجه به اينکه منشأ بيشتر اين آتش‌سوزي‌ها عامل انساني مي‌باشد، و اين آتش‌سوزي‌ها خسارات زيادي را به محيط زيست و مردم وارد مي‌نمايد از تمامي مردم و گردشگران درخواست نمودند که از روشن نمودن آتش در مراتع و جنگل‌ها خودداري کنند تا ذخاير گياهي و جانوري در اين مناطق از بين نروند و همچنين نبود پوشش گياهي و درختان در اين مناطق باعث ايجاد سيل در هنگام بارندگي‌ها نشود.

عبدوس در ادامه خاطرنشان کرد: از گردشگران عزيزي که در مراتع و جنگل‌ها اوقات فراغت مي‌گذرانند تقاضا داريم پس از اتمام استفاده از آتش و اجاق از خاموش شدن آن اطمينان حاصل نموده و ذغال‌ها و خاکسترهاي باقيمانده را با آب يا مدفون کردن در خاک خاموش نموده و از خاموشي صد در صد آن مطمئن شوند.

مسافران عزيز از رها نمودن زباله به خصوص زباله‌هاي شيشه‌اي و پلاستيکي در محيط‌هاي جنگلي و مرتعي به شدت خودداري نمايند چرا که اين اشياء همانند عدسي ذره بين عمل کرده و موجب آتش‌سوزي علوفه و مواد قابل اشتعال در مراتع و جنگل‌ها خواهد شد.

از پرت کردن ته‌سيگار يا چوب کبريت روشن در طبيعت و مکان‌هاي مستعد آتش‌سوزي جدا خودداري کنند.

کشاورزان محترم از سوزاندن بقاياي محصولات کشاورزي در مزارع متصل به اراضي ملي جدا خودداري کنند چون با توجه به فصل تابستان و وجود علوفه خشک و نسيم باعث ايجاد آتش‌سوزي در جنگل‌ها و مراتع مي‌شود.

وي در ادامه اضافه کرد: مردم و مسافران در صورت مشاهده آتش‌سوزي در مراتع و جنگل‌ها مراتب را به سامانه اطلاع‌رساني اداره منابع طبيعي به شماره 1504 اطلاع دهند تا مامورين يگان حفاظت منابع طبيعي و اکيپ‌هاي اطفاء حريق به محل اعزام شده و از ادامه آتش‌سوزي و بروز خسارت جلوگيري نمايند.

وي در خاتمه متذکر شد: تمامي شوراها و دهياري‌ها‌ي شهرستان مهديشهر در طي سال‌هاي گذشته توسط اداره منابع طبيعي و آبخيزداري اين شهرستان مجهز به وسايل اطفاء حريق شده اند تا زمان وقوع حريق و قبل از رسيدن ماموران براي خاموش کردن آتش در منطقه حضور يافته و از بروز خسارت‌هاي زياد به مراتع و جنگل‌ها جلوگيري کنند.


 سرويس خبر 

کاهش 64 درصدي کشف کالاهاي قاچاق در سمنان

سرويس حوادث:

فرماندار سمنان از کاهش 64 درصدي کشف کالاهاي قاچاق در اين شهرستان خبر داد.

سيدعباس دانايي در کميسيون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان بيان کرد: تعداد اقلام قاچاق مکشوفه در شهرستان سمنان در سال 97 بيش از 524 هزار و 587 قلم کالا و نسبت به سال 96 از 64 درصد کاهش برخوردار بوده است.

وي افزود: ارزش ريالي کشفيات قاچاق در سمنان در سال 97 نسبت به سال 96 به ميزان 368 درصد رشد داشته است.

فرماندار سمنان ادامه داد: از 15 هزار انبار ثبت ‌شده در سامانه جامع انبارها، هفت هزار انبار متعلق به شهرستان سمنان است.

دانايي بيان کرد: با صحت‌سنجي‌هايي که با مشارکت سازمان صمت انجام شد، در حال حاضر پنج هزار و 235 انبار متعلق به شهرستان سمنان در اين سامانه به ثبت رسيده است.

وي افزود: ترغيب مردم به استفاده از کالاي ايراني و تحقق شعار سال و اهميت کالاهاي سلامت‌محور، تبيين تأثير سوء دخانيات به‌خصوص دخانيات قاچاق، آموزش همگاني، آموزش اصناف و بازاريان و کارکنان به‌عنوان اولويت‌هاي اصلي ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان سمنان در سال 98 در دستور کار قرار دارد.

احمد ملايري، سرپرست فرمانداري ميامي نيز در اين جلسه اظهار کرد: بالغ‌بر 700 انبار از صنوف مختلف و معادن شهرستان ميامي در سامانه جامع انبارها به ثبت رسيده است.

وي تصريح کرد: در سال 97 کلاس‌ها و کارگاه‌هاي آموزشي در‌خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز ويژه بازاريان و اصناف در شهرستان ميامي برگزار شد.

سرپرست فرمانداري ميامي بيان کرد: برنامه‌ريزي‌هاي ويژه درخصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز در اين شهرستان در سال 98 انجام شده است.

ملايري بيان کرد: استمرار اجراي مرحله دوم از طرح‌ شناسنامه‌دار کردن انبارها و صحت‌سنجي آن، برنامه‌ريزي براي جلوگيري از قطع و قاچاق درختان تاغ، مبارزه علمي با قاچاق، برگزاري مستمر گشت‌هاي نظارتي و انجام اقدامات فرهنگي براي جلوگيري از قاچاق کالا و مصرف آن، استفاده از ظرفيت سازمان‌هاي مردم‌نهاد و مبارزه با قاچاق سازمان‌يافته از اولويت‌ها و برنامه‌هاي ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان ميامي در سال 98 است.

اجراي 750 هکتار عمليات بيولوژيک

در شهرستان مهديشهر

سرويس خبر

رئيس اداره منابع طبيعي شهرستان مهديشهر در خصوص اجراي عمليات بيولوژيک که در سال گذشته در سطح 750 هکتار در حوزه‌هاي آبخيز آسوران – جاشلوبار و هيکو انجام شد از محل اعتبارات صندوق توسعه ملي هزينه شده است و در سال‌هاي قبل نيز در مراتع شهرستان مهديشهرعمليات بيولوژيک انجام شد. اين اقدامات در راستاي احياء و غني‌سازي پوشش گياهي مناطق شهرستان مهديشهر بوده.

به گزارش روابط عمومي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان مهديشهر، حميد رضا عبدوس افزود: در اجراي اين عمليات بذر‌هاي بومي منطقه از قبيل باريجه و سکاله سرال و سکاله مونتانوم و اسپرس و فستوکا با مشارکت و همکاري بهره برداران مناطق کاشته شده است،

وي در ادامه بيان نمود که اجراي اين عمليات براي افزايش پوشش گياهي و جلوگيري از تخريب مراتع توسط بارندگي‌هاي شديد و جلوگيري از ايجاد سيلاب‌هاي مخرب، احياء و اصلاح مراتع، حفاظت منابع آب و خاک، افزايش پوشش گياهي و علوفه‌اي، جلوگيري از فرسايش خاک، ذخيره نزولات جوي، کمک به تکثير و ازدياد گياهاني که در شرايط خشکسالي از اهميت بالايي برخوردار است، از جمله اهداف اجرايي شدن عمليات کپه‌کاري در اين شهرستان بوده.

در خاتمه ايشان اظهار داشتند کپه کاري و بذرکاري روشي موفق براي تجديد حيات پوشش گياهي مراتع محسوب مي‌شود که علاوه بر اشتغال‌زائي و افزايش توليد، گامي مثبت در مسير تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي است و به اميد خدا در سال 98 نيز عمليات کپه کاري را در مناطق ديگر ادامه خواهيم داد تا کمکي براي مراتع و بهره برداران مراتع باشد.

عمليات عمراني ساخت و ساز

در حريم امامزاده جعفر دامغان متوقف شد

سرويس خبر

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان گفت: طرح توسعه عمراني، تجاري خدماتي در حريم درجه يک مجموعه امامزاده جعفر(ع) دامغان متوقف شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، «مهدي جمال» در گفت‌و‌گويي افزود: پس از بحث و تبادل نظر بين مسئولان و بازديد ميداني از عمليات عمراني، مقرر شد تا بررسي مجدد کارشناسي و ارائه طرح­ها و مستندات از سوي هيات امنا و شورا و تائيد نهايي طرح توسط مشاور در ستاد مرکزي سازمان ميراث فرهنگي کشور، عمليات عمراني متوقف شود.

وي گفت: جلسه بررسي و تبادل نظر در خصوص ساخت‌و‌ساز در حريم مجموعه امامزاده جعفر‌(ع) با حضور مديرکل دفتر حفظ و احياي بناها، بافت­ها و محوطه­هاي تاريخي، فرماندار دامغان، اعضاي شوراي شهر، هيات امناي امامزاده و شهردار دامغان و مسئولان و کارشناسان ميراث فرهنگي استان و شهرستان دامغان، در محل فرمانداري دامغان برگزار شد.

مجموعه امامزاده جعفر(ع) دامغان با قدمت بيش از هزار سال داراي آثاري از دوران سلجوقي و تيموري است. اين مجموعه شامل چهار بناي آرامگاه امامزاده محمد از نوادگان امام موسي كاظم، امامزاده جعفر، خانقاه منسوب به شاهرخ تيموري و برج چهل دختران است كه همگي در مركز شهر تاريخي دامغان قرار دارند.

به رغم قدمت و اهميت و ثبت اين مجموعه در فهرست آثار ملي، از مدتي پيش طرح توسعه عمراني- تجاري خدماتي در حريم درجه يك اين مجموعه آغاز شد که با مخالفت­هاي سازمان ميراث فرهنگي و انجمن‌هاي مردم نهاد شهرستان دامغان و استان، رسانه‌ها و... مواجه شد.

راه‌اندازي کانون خيران کارآفرين در سمنان

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نخستين کانون خيرين کار‌آفرين و اشتغال کشور در سمنان آغاز به کار کرد.

مشاور کميته امداد کشور و عضو هيات امناي کانون خيرين کار‌آفرين و اشتغال سمنان در آيين افتتاح اين کانون گفت: اين کانون به صورت بخش خصوصي و به منظور کار‌آفريني و ساماندهي مشاغل با استفاده از ظرفيت خيرين به صورت رسمي ثبت و ايجاد شده است.

حميد حاجي‌عبدالوهاب افزود: اين کانون در انتخاب کسب و کار، سرمايه‌گذاري، ايجاد ارتباط با بنگاه‌هاي بالادستي، رفع مشکل ضمانت و اعتباري و هم‌افزايي و تعامل کارآفرينان فعاليت مي‌کند.

به گفته وي، کميته امداد، بهزيستي، فني و حرفه‌اي، تعاون، کار و رفاه اجتماعي و اوقاف و امور خيريه نهاد‌ها و ارگان‌هايي هستند که اين کانون را به لحاظ شناسايي و معرفي محرومان و نيازمندان و نيز در اختيار قرار دادن امکانات و خدمات حمايت مي‌کنند.

حاجي‌عبدالوهاب گفت: کانون خيرين کار‌آفرين و اشتغال در همه استان‌هاي کشور ايجاد مي‌شود و در حال حاضر مقدمات ايجاد اين کانون در استان‌هاي البرز، خراسان‌هاي شمالي و جنوبي، هرمزگان و گيلان فراهم شده است.

مدير شهرداري منطقه دو سمنان خبر داد؛

عمليات بازسازي انهار در پارک شقايق

سرويس خبر

مدير شهر داري منطقه دو سمنان از بازسازي و بهسازي اطراف انهار تقسيم آب کشاورزي در پارک شقايق خبر داد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، کوروش حصيرباف با اعلام اين خبر گفت: يکي از مکان‌هاي ديدني و تاريخي شهرستان سمنان آب پخش کن تاريخي پارک شقايق بوده که مردم بومي سمنان آن را «پارا» مي‌نامند.

وي با بيان اينکه «پارا» مربوط به دوران‌هاي تاريخي پس از اسلام است، گفت: اين مکان تاريخي در شمال شهر سمنان در محدوده پارک شقايق در شهرک گلستان واقع شده که در تاريخ 9 ارديبهشت 1382 به عنوان يکي از آثار ملي ايران به ثبت رسيده است.

مدير شهرداري منطقه دو در خصوص بهسازي اطراف انهار اين مکان تاريخي اظهار داشت: پنج نهر جهت تقسيم آب کشاورزي وجود دارد و به منظور زيباسازي عمليات عمراني آن با اجراي جدول‌گذاري، کفپوش، قلوه چيني و نورپردازي در حال اجراست.

اين مقام مسئول در پايان هدف از اجراي اين عمليات را زيباسازي سيماي شهري و جذب گردشگر دانست، افزود: عمليات فوق الذکر با همکاري معاونت عمراني و زير بنايي و سازمان سيما منظر و فضاي سبز شهري شهرداري سمنان با هزينه بالغ بر شش ميليارد ريال در فاز اول آغاز شده است.

8 روستاي ميامي ميزبان اجراي

پروژه تعميم ترسيب کربن است

سرويس خبر

محمد علي رضايي رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري ميامي گفت: پروژه تعميم ترسيب کربن در 8 روستاي کلاته‌هاي شرقي اين شهرستان، با مشارکت صندوق توسعه پايدار روستايي انجام شد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، رضايي در نشستي با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران در منابع طبيعي شهرستان ميامي با بيان اينکه پروژه تعميم ترسيب کربن از پروژه‌هاي موفق درزمينه مقابله با بيابان‌زايي و ظرفيت‌سازي اشتغال است، تأکيد کرد: اين طرح تاکنون در 8 روستاي داراي جمعيت بيش از 50 خانوار شهرستان برنامه توانمندسازي آغاز و 350 نفر در قالب گروه‌هاي صندوق توسعه پايدار روستا ساماندهي شده‌اند.

وي با بيان اينکه 8 روستاي ميامي ميزبان اجراي پروژه تعميم ترسيب کربن است، ابراز کرد: اين پروژه باهدف مقابله بيابان‌زايي در اراضي بياباني روستاهاي کوهان، بکران، حسين‌آباد، مهدي‌آباد، کرد‌آباد، ري‌آباد، پويه و هونستان انجام شد.رئيس منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان ميامي گفت: ظرفيت‌سازي اشتغال محلي، ايجاد مشاغل خرد و جلب مشارکت روستاييان در راستاي احيا و مديريت اقتصادي مراتع تخريب‌شده از دستاوردهاي مثبت اجراي پروژه تعميم ترسيب کربن است.

رضايي بيان کرد: راه‌اندازي پنج صندوق توسعه پايدار روستايي در روستاهاي کوهان، بکران، ري‌آباد، کرد‌آباد و حسين‌آباد از ديگر اقدامات جنبي در اجراي پروژه تعميم ترسيب کربن در شهرستان ميامي است.