تاریخ 1398/03/07 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5049 برو جستجو جستجوی پیشرفته   سرماي ارديبهشت ? هزار ميليارد ريال به بخش کشاورزي دامغان خسارت زد 

سرويس خبر

مدير جهاد کشاورزي شهرستان دامغان با اشاره به ميزان خسارت‌هاي ناشي از سرماي بهاري به بخش کشاورزي اين شهرستان گفت: سرماي هفته نخست ارديبهشت ماه امسال بيش از 2 هزار ميليارد ريال به بخش کشاورزي دامغان خسارت زد.

به گزارش روابط عمومي مديريت جهاد کشاورزي شهرستان دامغان، محسن طباطبائيان اظهار داشت: سرماي ديررس بهاره سبب سرمازدگي 3 هزار و 444 هکتار از اراضي بخش کشاورزي شهرستان دامغان اعم از اراضي باغي و زراعي اين شهرستان شد.

به گفته وي در مجموع 22 هزار و 986 تن انواع محصول کشاورزي شهرستان دامغان بر اثر اين سرمازدگي دچار خسارت شده است.

مدير جهاد کشاورزي شهرستان دامغان با اشاره به اينکه سرمازدگي هفته نخست ارديبهشت امسال به بيش از 600 هکتار از گندمزار‌ها خسارت 20 درصدي وارد کرد و افزود: در مجموع 432 تن محصول گندم شهرستان دامغان بر اثر اين سرمازدگي خسارت ديد.

طباطباييان اضافه کرد: سرمازدگي هفته نخست ارديبهشت امسال سبب وارد شدن خسارت 25 درصدي به 650 هکتار از اراضي زير کشت جو در شهرستان دامغان شد که بر اثر آن 360 تن محصول جو در اين شهرستان خسارت ديد.

وي از وارد شدن خسارت به دو هزار و 190 هکتار از باغات شهرستان دامغان بر اثر سرمازدگي هفته نخست ارديبهشت امسال خبر داد و گفت: بيش از 22 هزار و 180 تن انواع محصولات باغي شامل گلابي انگور گيلاس آلبالو سيب پسته گردو بادام هلو شليل و زردآلو بر اثر اين سرمازدگي دچار خسارت شده است.

مدير جهاد کشاورزي شهرستان دامغان خاطرنشان کرد: بر اساس برآوردهاي انجام شده ارزش ريالي خسارت وارده ناشي از اين سرما زدگي به بخش کشاورزي دامغان بيش از دو هزار و 18 ميليارد و 686 ميليون ريال بوده است.


 برگزاري جلسه كميته حمل و نقل ستاد بزرگداشت ارتحال امام خميني (ره)  

سرويس خبر

كميته حمل و نقل ستاد بزرگداشت ارتحال امام خميني (ره) تشكيل جلسه داد.

روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان سمنان با اعلام اين خبر گفت: كميته حمل و نقل ستاد ارتحال امام خميني (ره) با حضور كليه اعضاء تشكيل جلسه داد.

در اين جلسه مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان ضمن گراميداشت سوم خرداد سالروز آزادسازي خرمشهر قهرمان و تأكيد بر بكارگيري تمام توان و ظرفيت بخش حمل و نقل جاده اي در انتقال زائرين به حرم مطهر امام خميني(ره) گفت: مجموعه حمل و نقل با برگزاري هرچه باشكوهتر مراسم سالگرد ارتحال پير جماران بار ديگر ارادت خود را به آستان مقدس آن وجود نازنين اعلام داشته و نشان خواهند داد كه سردمداران و طليعه داران بر حق ايمان و جهاد هستند. احسان منصورکيايي با اشاره به اهميت استقرار نيروهاي امدادي از جمله اورژانس و هلال احمر تصريح كرد: مجموعه گروه‌هاي امدادي مي‌بايست با استقرار كامل در محورهاي مواصلاتي و نقاط پرحادثه با بهره‌گيري از همه توان نسبت به ارائه خدمات به كاروان‌ها و زائرين اقدام کنند.

رئيس کميته حمل و نقل ستاد بزرگداشت ارتحال امام خميني (ره) در ادامه تجهيز كامل اتوبوس‌ها و بهره‌گيري از رانندگان مجرب و داراي شرايط فني كار، عدم استفاده از ناوگان درون شهري، پيش‌بيني ناوگان جايگزين براي اتوبوسهاي در راه مانده، توقف اقدامات عمراني در محورهاي مواصلاتي با همكاري پليس راه در پيشگيري از وقوع حوادث احتمالي را از جمله اقدامات مهم و ضروري كميته حمل و نقل براي هرچه بهتر برگزاري اين مراسم دانست.

منصورکيايي در ادامه ضمن اشاره به تشكيل كميته حمل و نقل ستاد بزرگداشت مراسم ارتحال امام (ره) با مسئوليت اين اداره کل افزود: اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان با مشاركت و همكاري تشكل‌هاي صنفي حمل و نقل جاده اي استان آماده خدمت‌گذاري به زائرين شركت كننده در مراسم سالگرد ارتحال ملكوتي حضرت امام خميني (ره) مي باشد.

در ادامه نمايندگان دستگاه‌هاي اجرايي به تشريح اقدامات و برنامه‌هاي خود پيرامون برگزاري باشکوه‌تر اين مراسم پرداختند.

شايان ذکر است تقويت پايگاه‌هاي امداد و نجات جاده اي در نقاط مختلف از محورهاي مواصلاتي با همكاري دستگاه‌هاي مرتبط، امداد‌رساني به ناوگان در راه مانده و.... از جمله فعاليت‌هايي است كه در اين راستا انجام مي‌گيرد.


 اعلام آمادگي سپاه قائم استان براي افزايش تعامل با شبکه تعاوني‌هاي روستايي 

سرويس خبر:

نشست مشترک فرمانده سپاه حضرت قائم آل‌محمد‌(عج) استان سمنان با مديران تعاون روستايي استان در دفتر مديريت تعاون روستايي برگزار شد.به گزارش روابط عمومي مديريت تعاون روستايي استان سمنان؛ احسان عباسپور در اين نشست به جايگاه تعاوني‌ها در کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه سهم و ظرفيت تعاوني‌ها در اقتصاد کشور به درستي مورد بهره‌برداري قرار نگرفته است؛ درحالي که اهميت اين موضوع در سخنان رهبر معظم انقلاب مطرح شده است.عباسپور افزود: توصيه رهبري به گسترش حضور مردم در اقتصاد مي‌تواند با افزايش نقش تعاوني به ويژه جذب سرمايه‌هاي کوچک و انجام کارهاي بزرگ همراه باشد و اهميت نقش تعاوني‌ها را بيشتر کند. وي خاطرنشان کرد: اين شبکه با همکاري شرکت تعاوني‌هاي استان آمادگي خود را در بخش‌هاي مختلف کشاورزي و توليدي براي افزايش همکاري‌ها با سپاه استان اعلام مي‌دارد؛ همانگونه که اين شبکه در شرايط نامساعد اقتصادي هم مشارکت خوبي براي توزيع اقلام اساسي به خصوص در مناطق محروم استان داشته است. حميد دامغاني فرمانده سپاه حضرت قائم آل‌محمد‌(عج) هم در اين جلسه گفت: در موقعيت کنوني که اقتصاد کشور در شرايط عادي نيست، اقدام و نگاه و برنامه‌ريزي کساني که در خط مقدم اين جنگ قرار دارند به ويژه اين شبکه بايد در راستاي اين جنگ اقتصادي باشد.

دامغاني با بيان اينکه با شنيدن واژه خرمشهر اولين نکته‌اي که به ذهن خطور مي‌کند مقاومت است، افزود: امروز تمرکز و آرايش جنگي دشمن در حوزه اقتصادي است که با تبليغات رسانه‌اي خود تنش‌هاي مختلفي در بازار اقتصادي کشور ايجاد مي‌کند و حوزه‌هاي اقتصادي هم بايد همين آرايش را بگيرند و براساس اقتصاد مقاومتي برنامه‌هاي خود را با اين شرايط منطبق نمايند.

وي با تاکيد بر اينکه دشمن با رجزخواني‌هاي خود به دنبال بستري براي تسليم کردن کشور است، خاطرنشان کرد: اگر بتوانيم با انسجام برنامه و هم‌افزايي از شرايط سخت موجود به خوبي عبور کنيم، قطعا آينده خوب و درخشاني براي کشور و نظام داريم.

فرمانده سپاه حضرت قائم آل محمد‌(عج) افزود: در حوزه‌هاي مختلف بسيج و سپاه با تشکيل کميته مشترک مي‌توانيم براي توسعه روستاها همکاري مشترکي را آغاز کنيم. در بخش تعاوني روستايي هم آمادگي آن را داريم که با شناخت ظرفيت‌هاي موجود در شرکت تعاوني‌ها به خصوص در روستاها اين پيوند را برقرار کنيم و براي رونق روستاها طرح‌هايي را اجرا نمائيم.

در اين جلسه مديران عامل اتحاديه‌هاي استاني شامل اتحاديه‌هاي تعاوني روستايي، مرغداران، زنان، مرتع و آبخيزداري به بيان توانمندي‌ها و پيشنهاد همکاري مشترک پرداختند.

در پايان مقرر گرديد با تشکيل کميته مشترک و با هدف هم‌افزايي اقدامات حمايتي از کشاورزان و روستائيان از پشتيباني سپاه استان در جهت پيشرفت روستاهاي استان بهره‌گيري بيشتري به عمل آيد.


 مشمولان غايب منتظر تمديد قانون جريمه نباشند 

سرويس خبر:

معاون وظيفه عمومي فرماندهي انتظامي استان سمنان گفت: مشمولان غايب منتظر تمديد قانون جريمه نباشند و هرچه سريع‌تر براي تعيين تکليف وضعيت خدمتي خود از طريق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي (پليس+10) اقدام کنند.سرهنگ حسن رستميان افزود: مشمولان غايبي که وضعيت خدمتي خود را مشخص نکنند برابر مواد 58 و 62 قانون خدمت وظيفه عمومي با تشديد محدوديت‌ها و محروميت‌هاي اجتماعي، عدم برخورداري از هرگونه تسهيلات دولتي و اشتغال در سازمان‌ها و کارگاه‌هاي دولتي و خصوصي مواجه مي‌شوند.

وي اضافه کرد: براساس ماده 10 قانون وظيفه عمومي هرگونه استفاده از تسهيلات دولتي مانند دريافت وام، کسب پروانه کار، کانديد شدن براي انتخابات مجلس شوراي اسلامي، استخدام به هرصورت (رسمي، پيماني، قراردادي، روزمزد) به شرط تعيين تکليف وضعيت خدمتي مشمولان است.معاون وظيفه عمومي فرماندهي انتظامي استان سمنان اظهار کرد: مشمولان غايب متاهلي که خود را معرفي کنند، در صورت امکان در استان و يا شهرستان محل سکونت همسرشان به‌کارگيري مي‌شوند، همچنين در صورت امکان مشمولان مجرد نيز تا شعاع 300 کيلومتري محل سکونتشان سازماندهي مي‌شوند.

وي همچنين گفت: در صورت به‌کارگيري مشمولان غايب توسط کارفرمايان، کارخانجات، کارگاه‌ها، شرکت‌ها، آموزشگاه‌ها، بنگاه‌ها، مغازه‌ها، تعميرگاه‌هاي دولتي و خصوصي برابر ماده 63 قانون خدمت وظيفه عمومي با آنان برخورد و برابر ماده 63 مکرر همين قانون، براي اعمال مجازات تعيين شده به دستگاه‌هاي قضائي معرفي مي‌شوند.