تاریخ 1398/03/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5047 برو جستجو جستجوی پیشرفته   بخشي از اعتبارات ره‌آورد سفر رياست جمهور به آموزش و پرورش شاهرود تخصيص داده شد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان شاهرود از تخصيص بخشي از اعتبارات ره‌آورد سفر رياست جمهور به آموزش و پرورش شاهرود خبر داد.

در راستاي تکميل پروژه‌هاي ساخت‌و‌ساز مدارس شاهرود، معاون مديرکل و مدير آموزش و پرورش شاهرود با معاون استاندار و فرماندار ويژه شاهرود ديدار کرد.

در اين ديدار سيد‌محمد موسوي در استمرار پيگيري پيشرفت‌هاي اداري، حقوقي و عمراني پروژه‌هاي فضا‌هاي آموزشي مصوب شده شاهرود؛ گزارشي از آخرين وضعيت اين پروژه‌ها را به اطلاع مهندس محمد کرم محمدي رساند.

وي به تأمين زمين براي شهرک پرديس، وضعيت حقوقي زمين‌هاي مدارس پيش‌بيني شده 36 و 18 کلاسه شهرک‌هاي کوثر و فدک، وضعيت زمين خير خانم اخياني و بازسازي ديوار‌هاي تخريبي حياط مدارس اشاره کرد.

محمدکرم محمدي نيز در اين جلسه ضمن گفتگوي تلفني با مسئولين استاني و کشوري بر هماهنگي‌هاي لازم براي تسريع و رفع موانع حقوقي و اداري پروژه‌ها تأکيد کردند.

تخصيص بخشي از اعتبارات ره‌آورد سفر رياست جمهور به آموزش و پرورش شاهرود؛ خبر خوبي بود که فرماندار شاهرود در اين جلسه اعلام نمودند.


 معاون توسعه مديريت و منابع شهرداري سمنان خبر داد؛
 اشتغال بيش از 1700 نفر از طريق برون‌سپاري در شهرداري سمنان 

سرويس خبر

معاون توسعه و مديريت شهرداري سمنان گفت: در سال گذشته شاهد اشتغال بيش از 1700 نفر از طريق شرکت‌هاي پيمانکاري در بخش‌هاي مختلف از طريق شهرداري سمنان بوديم.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، مهيار گرانمهر افزود: برون‌سپاري در انجام عمليات‌هاي عمراني و خدماتي يکي از اصلي‌ترين اهداف براي کوچک کردن دولت بوده که باعث تقويت بخش خصوصي و رونق اقتصادي کشور مي‌شود، لذا شهرداري‌ها نيز با اين اقدام نقش به‌سزايي را در ايجاد اشتغال ايفا مي‌کنند.

وي با اشاره به خدمات گسترده شهرداري سمنان در بخش‌هاي مختلف، اظهار داشت: انجام فعاليت‌هاي مختلف در حوزه‌هاي عمراني، فرهنگي، اجتماعي، نگهداشت، گردشگري و خدماتي اين امکان را ايجاد مي‌کند تنوع در به کار‌گيري تخصص‌هاي مختلف را داشته باشد و شرکت‌هاي مختلف با قابليت‌هاي متفاوت همکاري لازم را با شهرداري سمنان داشته باشند.

گرانمهر تصريح کرد: فعاليت‌هاي عمراني و ساختماني رتبه اول اشتغال‌زايي در کشور را داراست و توجه و حمايت به اين بخش، اتفاقات خوبي را در کشور رقم خواهد زد.

معاون توسعه مديريت و منابع شهرداري سمنان گفت: بازار كار يكى از محورهاى اقتصاد شهرى به حساب مى‌آيد که از جنبه‌هاى مختلف با برنامه‌هاى عملياتى شهردارى به طور مستقيم و غيرمستقيم ارتـباط‌ خـواهد‌ داشت‌، به گونه‌اى كه اقدامات مديريتى‌ شهردارى‌ در‌ بازار زمين و مسكن يا در بازار سرمايه‌گذارى و حتى بازار فعاليت‌هاى غيررسمى بر موضوع بازار كار، مؤثر خواهد بود.

وي افزود: با اين‌ نگرش‌ و با توجه به نقش و جايگاه اشتغال‌ در‌ كاهش‌ بحران‌هاى اجتماعى و اقتصادى و نيز افزايش ميزان توليد مـلى، جايگاه و سهم شهردارى در رونق بازار سرمايه‌گذارى‌ و اشتغال‌ در‌ حوزه اقتصاد شهرى نمايان مي‌شود.

معاون توسعه مديريت و منابع شهرداري سمنان با اشاره به اينکه طبق آمار حدودا هر 3 ميليارد ريال سرمايه‌گذاري در فعاليت‌هاي عمراني منجر به ايجاد اشتغال براي 5 نفر مي‌شود، گفت: از اين تعداد 3 نفر به طور مستقيم و 2 نفر به طور غير‌مستقيم درگير شغل خواهند شد و با توجه به فعاليت‌هاي عمراني شهرداري سمنان و برون‌سپاري انجام شده، حدود 1000 شغل مستقيم و 700 شغل غير‌مستقيم ايجاد شده است.

مهيار گرانمهر اظهار داشت: برون‌سپاري کارها علاوه بر سرعت در انجام پروژه‌ها، تخصصي کردن خدمات و مديريت پروژه‌ها را تسهيل کرده و با ايجاد رقابت در بخش خصوصي امکان ارائه بهترين خدمات را فراهم مي‌کند.

وي توجه به مقوله اشتغال را بسيار حياتي عنوان کرد و خاطرنشان کرد: هرچه قدر توانايي ايجاد اشتغال در شهر بيشتر باشد، کمتر با مشکلات اجتماعي جامعه درگير خواهيم بود و شهرداري سمنان به عنوان يکي از بزرگترين ارگان‌هاي توليد اشتغال در استان جايگاه ويژه‌اي را داراست.

گرانمهر در ادامه گفت: اشتغال و کارآفريني نيازمند حمايت همه‌جانبه مسئولان و اهتمام ويژه در اين بخش دارد ولي متاسفانه در بسياري از موارد با کم‌لطفي‌هايي که در نقدينگي، پرداخت‌ها و وضع قوانين در جهت کم کردن درآمدها‌ي شهرداري‌ها مي‌شود، توسعه شهري، اشتغال‌زايي، خدمت‌رساني و در نتيجه کاهش مشکلات اجتماعي را دچار مشکل خواهد کرد.

معاون توسعه مديريت و منابع شهرداري سمنان با اشاره به رشد 85 درصدي بودجه سمنان در سال 98، افزود: در سال جاري انتظار مي‌رود، آمار اشتغال افزايش قابل‌توجهي داشته باشد و اين امر جز با حمايت‌هاي مسئولان محقق نخواهد شد.

وي بيان داشت: مسئولان و قانون‌گذاران بايد به اين نکته توجه کنند که توجه به شهرداري‌ها علاوه بر توسعه شهري، اشتغال پايدار، ايجاد نشاط اجتماعي و رضايت شهروندان را به همراه خواهد داشت و حمايت از شهرداري نتايج بسيار مطلوبي را به همراه خواهد داشت.

مهيار گرانمهر در پايان ضمن تشکر از مشارکت شهروندان سمناني در پرداخت به موقع عوارض شهري و ياري رساندن در نگداشت شهري، گفت: شهرداري هر زماني که حضور شهروندان را بيشتر حس کرده است، توانسته خدمات بهتري را ارائه دهد و نتايج آن در شهر نيز نمايان بوده است؛ لذا در سال جاري نيز از شهروندان درخواست داريم ما را در ارائه بهتر خدمات ياري نمايند.


 آزادسازي خرمشهر از سوي رزمندگان اسلام پاسخ کوبنده‌اي در برابر دشمن متجاوز بود 

سرويس خبر

فرمانده سپاه قائم آل محمد‌(عج) استان سمنان دردوازدهمين گردهمايي خانواده معظم شهدا ايثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به مناسبت سوم خرداد روز ملي مقاومت ايثار، پيروزي و آزاد‌سازي خرمشهر در سالن شهداي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان با بيان اينکه فتح خرمشهر نماد پيروزي ملت ايران در دوران دفاع مقدس است، ابراز داشت: آزادسازي خرمشهر از سوي رزمندگان اسلام پاسخ کوبنده‌اي در برابر دشمن متجاوز بود که با ايستادگي ملت ايران بازتاب جهاني پيدا کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، حميد دامغاني سپس با بيان اينکه خرمشهر با مقاومت و ازخودگذشتگي مردم و بسيجيان و رزمندگان آزاد شد، گفت: اين يکي از مهمترين اتفاق‌هاي دوران هشت سال جنگ تحميلي شد که در نهايت با پيروزي رزمندگان ايران اسلامي به پايان رسيد.

وي همچنين با اشاره به اينکه حفظ و ترويج ارزش‌هاي دفاع مقدس سپر امنيت ‌آفرين انقلاب اسلامي ايران است، افزود: بايد اين روحيه و تفکر گسترش يابد و حفظ شود.

فرمانده سپاه قائم آل محمد‌(عج) استان سمنان با اشاره به اينکه حماسه آزادسازي خرمشهر برگ زريني در تاريخ هشت سال دفاع مقدس است، ادامه داد: فتح خرمشهر نماد عيني و حقيقي اسلام‌خواهي و ولايتمداري است.

حميد دامغاني فرمانده سپاه قائم آل‌محمد‌(عج) استان سمنان درادامه عنوان کرد عمليات بيت‌المقدس و آزادسازي خرمشهر را برجسته‌تريننقطه دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: در جريان آزادسازي خرمشهر 19 هزار نفر اسير و 163 هزار نفر نيز کشته و زخمي شدند.

فرمانده سپاه قائم آل‌محمد‌(عج) استان سمنان با تاکيد بر اينکه مقاومت در هر دوره‌اي سبب موفقيت و پيروزي است، اظهار کرد: امروز دشمنان خواستار مذاکره هستند در حالي که تعريف آنها از مذاکره تسليم شدن است.

دامغاني در ادامه گفت: عمليات بيت‌المقدس نگاه جهان را به توان نظامي ايران تغيير داد و معادلات دشمنان به هم ريخت. فرمانده سپاه قائم آل محمد‌(عج) استان سمنان با تاکيد بر اينکه مقاومت در هر دوره‌اي سبب موفقيت و پيروزي است، اظهار کرد: امروز دشمنان خواستار مذاکره هستند در حاليکه تعريف آنها از مذاکره تسليم شدن است. علينقي حيدريان مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان ضمن خيرمقدم به مدعوين و خانواده‌هاي معظم شهدا عنوان کرد: استکبار جهاني در جنگ تحميلي هشت سال دفاع مقدس و عمليات بيت‌المقدس و آزادسازي خرمشهر پشت تمامي حملات دشمن بود و گفته بودند که اگر نيروهاي صدام بتوانند خرمشهر را تصرف کنند کليد بصره را دو دستي تقديم خواهيم کرد.

وي افزود: کسي باور نداشت که ايران بتواند خرمشهر را آزاد کند اما ولايت‌مداري تمامي نيروهاي ايران به فرماندهي امام راحل توانستند در 24 روز اين خاک را آزاد کنند.

حيدريان گفت: هشت سال دفاع مقدس درس عبرتي بود که دشمنان به دنبال جنگ‌هاي نظامي عليه ايران نباشند. وي اظهار داشت: ايران در آن دوران با دست خالي به جنگ رفت و به تمامي دنيا ثابت کرد که مي‌تواند از خاک کشورش دفاع کند. وي به نقش نيروهاي مردمي در حماسه مقاومت و آزادسازي خرمشهر اشاره و اضافه کرد: خرمشهر فقط ميدان نظامي نبود و مقاومت مردمي در آن چشمگير بود و نبرد علوي و عاشورايي در آن رقم خورده است و عده‌اي در قالب مدافعان شهر، مدافعان وطن و انقلاب برابر دشمن ايستادگي کردند و اين الگو، عاشورايي و علوي‌ است. ديگر سخنران اين مراسم پدرشهيد عباس دانشگراز شهداي مدافع حرم خاطرات شهيد عباس دانشگر را بازگو کرد وافزود: آزادسازي خرمشهر يک نقطه عطف در دوران دفاع مقدس است که همه ما به اين پيروزي و اقتدار افتخار مي‌کنيم.

رزمنده هشت سال دفاع مقدس پدر شهيددانشگر تصريح کرد: کليد واژه مهم پيروزي رزمندگان در عمليات بيت‌المقدس و آزادسازي خرمشهر مقاومت بود که با خواست خداوند رزمندگان در نبرد حق عليه باطل پيروز شدند. وي گفت: فتح خرمشهر برمبناي اعتقاد به خدا انجام شد و ولايتمداري رکن اصلي در سربلندي اين نظام مقدس است. در پايان اين مراسم با لوح سپاس از خانواده شهيد مدافع حرم عباس دانشگر با حضور مسئولين، رزمندگان و خانواده معظم شهدا تجليل شد.


 افتتاح نمايشگاه عکس «نسل ماندگار» در حوزه هنري استان سمنان 

سرويس خبر

به مناسبت سالروز آزادسازي خرمشهر، نمايشگاه گروهي عکس «نسل ماندگار» در حوزه هنري استان سمنان گشايش يافت.

به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، همزمان با ايام سالروز آزادسازي خرمشهر، از سوي ستاد راهيان نور دانشجويي شهرستان سمنان و با همکاري دفتر هنرهاي تجسمي حوزه هنري استان سمنان، نمايشگاه گروهي عکس با عنوان « نسل ماندگار» شامل آثار دانشجويان دختر از سفر راهيان نور، عصر روز چهارشنبه اول خرداد 98 در گالري خورشيد حوزه هنري استان سمنان افتتاح شد.

بر‌اساس اين گزارش، اين نمايشگاه تا 5 خرداد 98 از ساعت 9 تا 13 و 17 تا 20 در گالري خورشيد حوزه هنري استان سمنان به نشاني باغ فردوس، خيابان شهيد صفائيان ‌پذيراي علاقمندان خواهد بود.

شايان ذکر است در اين نمايشگاه آثار: مليحه اهنشکي، مريم اکبريان، زينب ثابتي، ياسمن جعفري، فاطمه جوادي فرد، يگانه حسيني، زهرا سرخاني، شقايق شهسوار، کوثر قاسميان، فريبا محمدي، الهام ميري و فائزه يزدان‌فر به نمايش درآمده است.


 برگزاري جلسه اخلاق اداري و سبک زندگي در شرکت آبفا شهري استان سمنان 

سرويس خبر

به منظور ارتقاء وآگاهي هرچه بيشتر همکاران شرکت آبفا شهري، سومين جلسه دوره آموزشي اخلاق اداري و سبک زندگي اسلامي با محوريت، بيانيه گام دوم انقلاب و تبيين شعار سال 98 فرمايشات مقام معظم رهبري در ستاد شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي آبفاي استان سمنان، در اين جلسه حجت‌الاسلام والمسلمين اکرمي مدرس حوزه و دانشگاه اظهار داشت: بيانيه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبري يعني بعد از چهل سالي که از انقلاب گذشته گام دومي را براي انقلاب برداريم و در مجموع مي‌توان گفت: بيشترين مخاطبين اين بيانيه به عموم مردم و به ويژه جوانان اين مملکت هست.

وي اين بيانيه را داراي اهميت و مبناي قرآني دانست و عنوان کرد: وقتي ما بدانيم يک کلام مبناء‌وريشه قرآني دارد به طور يقين با آن اهتمام داشته و اگر به اين بيانيه عمل کنيم تمام مشکلات مملکت حل مي‌شود.

در ادامه اين جلسه اکرمي بيان داشت: امام رضا‌(ع) فرمودند: اگر ما اهل‌بيت صحبتي و يا حديثي بيان مي‌کنيم از ما بپرسيد که آيا اين صحبت‌ها و حديث‌ها ريشه قرآني دارد يا نه، حتي روايات را با قرآن محک بزنيد. ما اگر بدانيم يک کلام، يک مطلب، يک متن يا مقاله‌اي ريشه قرآني و ريشه حديثي دارد يک انسان با تجربه و کارآمدي حداقل با تحليل صحيح اين جملات را منصفانه بنويسد و تحليل کند اين مي‌شود که ما قطعا يک نگاه بهتري به اين موضوع داشته باشيم.

مدرس حوزه و دانشگاه اولين اهميت بيانيه گام دوم انقلاب اينگونه بيان داشت که متصل به قرآن و حديث بوده و قابل دفاع مي‌باشد و حتي مي‌توانيم بگوييم که قشنگ با قرآن، تطبيق دارد.

نکته دوم اين است که طبق احادث و روايات در عصر غيبت کبري بر هر مومني و هر شيعه‌اي تکليف بوده از ولي‌فقيه که داراي اين شرايط يعني فقيه، عادل، مخالف هوي‌هاي نفساني خودش باشد جانشين من (امام زمان)‌ در زمين بوده از او اطاعت کنيد.

نکته سوم که مي‌شود به آن استناد کرد اين است که اين بيانيه يک سخن موعظه‌اي نيست، تمام بندهاي اين بيانيه را مي‌توان به راحتي به آن عمل کرد کلا مفاد آن خيلي آسان و قابل دسترس مي‌باشد و نتيجه يک عمر تجربه، ‌فهم و بصيرت و معرفت و زمان‌شناسي مقام معظم رهبري بوده.

اکرمي در پايان ماحصل و چکيد ه بيانيه گام دوم انقلاب را خوش‌بيني، ايمان به خدا، اعتماد به امت، نگاه به تاريخ گذشته و امکانات امروز و چشم‌انداز آينده‌اي روشن را بيان کرد.


 سرويس خبر 

مدير امور آب و فاضلاب شاهرود:

قطعي آب 2 شهرک شاهرود به سرعت برطرف شد

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مدير امور آب و فاضلاب شاهرود گفت: آب مناطقي از شهرک‌هاي امام و البرز که دچار قطعي شده بودند با مرمت قنات اين شهر برطرف شد.

ابراهيم باقري افزود: سيلاب چند روز گذشته در منطقه ' نکارمن' به قنات شاهرود خسارت زده و موجب گل‌آلود شدن آب شده است.

وي ادامه داد: کارکنان آبفاي شاهرود به سرعت در منطقه حاضر شده و کار مرمت را آغاز کرده‌اند.

باقري با بيان اين که آب مورد نياز بخش زيادي از مردم شهرک امام و البرز از ديگر منابع تامين شده، افزود: با تلاش کارکنان اين اداره مشکل آب آشاميدني اين دو شهرک برطرف شد.

8 روستاي ميامي ميزبان اجراي

پروژه تعميم ترسيب کربن است

سرويس خبر

محمد‌علي رضايي رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري ميامي گفت: پروژه تعميم ترسيب کربن در 8 روستاي کلاته‌هاي شرقي اين شهرستان، با مشارکت صندوق توسعه پايدار روستايي انجام شد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، رضايي در نشستي با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران در منابع طبيعي شهرستان ميامي با بيان اينکه پروژه تعميم ترسيب کربن از پروژه‌هاي موفق در زمينه مقابله با بيابان‌زايي و ظرفيت‌سازي اشتغال است، تأکيد کرد: اين طرح تاکنون در 8 روستاي داراي جمعيت بيش از 50 خانوار شهرستان برنامه توانمندسازي آغاز و 350 نفر در قالب گروه‌هاي صندوق توسعه پايدار روستا سامان‌دهي شده‌اند.

وي با بيان اينکه 8 روستاي ميامي ميزبان اجراي پروژه تعميم ترسيب کربن است، ابراز کرد: اين پروژه با هدف مقابله بيابان‌زايي در اراضي بياباني روستاهاي کوهان، بکران، حسين‌آباد، مهدي‌آباد، کرد‌آباد، ري‌آباد، پويه و هونستان انجام شد.

رئيس منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان ميامي گفت: ظرفيت‌سازي اشتغال محلي، ايجاد مشاغل خرد و جلب مشارکت روستاييان در راستاي احيا و مديريت اقتصادي مراتع تخريب‌ شده از دستاوردهاي مثبت اجراي پروژه تعميم ترسيب کربن است.

رضايي بيان کرد: راه‌اندازي پنج صندوق توسعه پايدار روستايي در روستاهاي کوهان، بکران، ري‌آباد، کرد‌آباد و حسين‌آباد از ديگر اقدامات جنبي در اجراي پروژه تعميم ترسيب کربن در شهرستان ميامي است.

به مناسبت سالروز فتح خرمشهر برگزار شد؛

برنامه روايتگري عمليات بيت‌المقدس

در شرکت توزيع برق استان سمنان

سرويس خبر

برنامه روايتگري دفاع مقدس ويژه عمليات بيت‌المقدس مربوط به آزادسازي خرمشهر، به همت پايگاه مقاومت بسيج نور شرکت توزيع برق استان سمنان برگزار شد.

جواد داودي از راويان دفاع مقدس در اين برنامه بيان داشت: بي‌شک فتح خرمشهر را مي‌توان نقطه عطفي در تاريخ هشت سال جنگ تحميلي برشمرد.

وي با اشاره به اين که عمليات بيت‌المقدس از منحصر‌به‌فردترين عمليات‌هاي رزمي بود که در تاريخ دفاع مقدس ثبت شد، گفت: محور اين عمليات بر مبناي صبر و مقاومت پايه‌ريزي شده بود.

وي يادآور شد: کوتاه بودن زمان براي آمادگي، وسعت منطقه نبرد، مداومت زياد عمليات، دشواري عمليات، حجم تلفات و خسارات وارده بر دشمن، از خصوصيات اين عمليات بود که آن را از عمليات‌هاي پيش و پس از آن متمايز نموده است.

اين راوي دفاع مقدس تصريح کرد: فتح خرمشهر دستاوردهاي ارزشمندي براي انقلاب اسلامي به همراه داشته و توانست موقعيت بين‌المللي جمهوري اسلامي را به شدت تقويت کند.

وي افزود: اين حماسه بزرگ در حالي انجام شد که جمهوري اسلامي در انزواي کامل بين‌المللي قرار داشت و همه قدرت‌هاي بزرگ براي موفقيت صدام به ميدان آمده و نقش‌آفريني مي‌کردند.

وي اضافه کرد: اين عمليات چنان بزرگ و شگفت‌انگيز بود که حضرت امام‌(ره) در وصف آن گفت: فتح خرمشهر يک مسئله عادي نبود، اينکه 15 الي 20 هزار نفر به صف اسارت بيايند و تسليم شوند مسئله عادي نيست، بلکه مافوق طبيعت است.

مدير شهرداري منطقه دو سمنان خبر داد؛

عمليات بازسازي انهار در پارک شقايق

سرويس خبر

مدير شهرداري منطقه دو سمنان از بازسازي و بهسازي اطراف انهار تقسيم آب کشاورزي در پارک شقايق خبر داد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، کوروش حصيرباف با اعلام اين خبر گفت: يکي از مکان‌هاي ديدني و تاريخي شهرستان سمنان آب پخش کن تاريخي پارک شقايق بوده که مردم بومي سمنان آن را «پارا» مي‌نامند.

وي با بيان اينکه «پارا» مربوط به دوران‌هاي تاريخي پس از اسلام است، گفت: اين مکان تاريخي در شمال شهر سمنان در محدوده پارک شقايق در شهرک گلستان واقع شده که در تاريخ 9 ارديبهشت 1382 به عنوان يکي از آثار ملي ايران به ثبت رسيده است.

مدير شهرداري منطقه دو درخصوص بهسازي اطراف انهار اين مکان تاريخي اظهار داشت: پنج نهر جهت تقسيم آب کشاورزي وجود دارد و به منظور زيباسازي عمليات عمراني آن با اجراي جدول گذاري، کفپوش، قلوه چيني و نورپردازي در حال اجراست.

اين مقام مسئول در پايان هدف از اجراي اين عمليات را زيباسازي سيماي شهري و جذب گردشگر دانست، افزود: عمليات فوق‌الذکر با همکاري معاونت عمراني و زيربنايي و سازمان سيما منظر و فضاي سبز شهري شهرداري سمنان با هزينه بالغ‌بر شش ميليارد ريال در فاز اول آغاز شده است.