تاریخ 1398/02/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5040 برو جستجو جستجوی پیشرفته   برگزاري بيش از 600 برنامه در بزرگداشت سالروز آزاد‌سازي خرمشهر در استان سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل بنياد حفظ آثار و ارزش‌هاي دفاع مقدس استان سمنان از برگزاري بيش از 600 عنوان برنامه و فعاليت در بزرگداشت سوم خرداد سالروز آزادسازي خرمشهر در اين استان خبر داد.

محمدحسن سلامي در گفت‌و‌گو با خبرنگاران افزود: اين برنامه‌ها با همکاري و مشارکت دستگاه‌هاي اجرايي، يگان‌هاي نيروهاي مسلح و نهادهاي مختلف در اين استان برگزار خواهد شد.

وي با بيان اينکه برنامه‌هاي گراميداشت ايام آزاد‌سازي خرمشهر از اول خرداد در سمنان آغاز خواهد شد، اظهار داشت: بيش از 50 دستگاه اجرايي در برگزاري اين برنامه‌ها مشارکت و همکاري دارند.

سلامي، شعارمحوري ايام آزادسازي خرمشهر را "ما پيروزيم" بيان کرد و گفت: سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر امسال با ايام ماه مبارک رمضان و ليالي قدر تقارن دارد و به همين دليل برنامه‌هاي متنوعي در اين استان اجرا مي‌شود.

وي، اجراي دو برنامه ويژه در مدارس و مساجد را از نوآوري‌هاي امسال در برنامه‌هاي فتح خرمشهر بيان کرد و گفت: با همکاري آموزش و پرورش در يک هزار واحد آموزشي استان سمنان در روز چهارم خرداد با شرکت 120 هزار دانش‌آموز و 10 هزار فرهنگي کلاس‌هاي معرفت و بصيرت‌افزايي با محوريت مقاومت، ايثار و پيروزي برگزار خواهد شد.

سلامي گفت: با مشارکت اداره کل تبليغات اسلامي در قريب 700 مسجد استان سمنان ويژه‌برنامه‌هاي بزرگداشت سوم خرداد از اول تا چهارم خرداد توسط روحانيون اجرا مي‌شود.

مديرکل بنياد حفظ آثار و ارزش‌هاي دفاع مقدس استان سمنان، گلباران و عطرافشاني مزار شهدا، برگزاري نشست بررسي نقش رسانه در دفاع مقدس و مقاومت با حضور خبرنگاران و فعالان رسانه‌اي، آغاز دوره‌هاي آموزشي معارف دفاع مقدس در ادارات و دستگاه‌هاي اجرايي، برگزاري نشست‌هاي خاطره‌گويي و شعر دفاع مقدس و... را از برنامه‌هاي بزرگداشت فتح خرمشهر در استان سمنان بيان کرد.

استان سمنان در عمليات فتح خرمشهر بيش از 85 شهيد تقديم اسلام و انقلاب اسلامي کرده است.


 مديرکل امور مالياتي استان سمنان:
 اعتماد به يکديگر و رفتار صادقانه و عادلانه رمز گره‌گشايي و حل مشکلات مي‌باشد  

سرويس خبر

مديرکل امور مالياتي استان سمنان از انجام عمليات اجرايي و وصول مطالبات دولت براي مودياني که بدهي قطعي شده خود را پرداخت ننمايند و ترتيب پرداخت آن را ندهند، خبر داد و گفت: انجام عمليات اجرايي و وصول مطالبات دولت از وظايف ذاتي ادارات امور مالياتي مي‌باشد اما اين اداره کل تلاش مي‌نمايد با انجام توافق و يا صدور راي عادلانه و ترجيحا با تمکين مودي بدهي مالياتي را وصول کند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل امور مالياتي استان سمنان، عباس بي‌نياز با اعلام اين خبر افزود: اقدام اجرايي براي موديان بدهکاري است که براي پرداخت يا ترتيب پرداخت يا ترتيب بدهي خود، تعيين تکليف نمي‌کنند، در غير‌ اين صورت نياز به انجام اقدام اجرايي نمي‌باشد.

مديرکل امور مالياتي استان ادامه داد: اداره کل امور مالياتي استان سمنان ضمن اعلام آمادگي در جهت تقويت اصل تعامل و حل و فصل مشکلات ارباب‌رجوع و جلوگيري از نارضايتي‌ها، هدف اصلي اداره کل امور مالياتي استان را حل مشکلات فعالان اقتصادي به ويژه واحدهاي توليدي بيان کرد.

بي‌نياز تصريح کرد: انتظار مي‌رود براي احترام به اجراي قانون و رعايت کليه مساعدت‌هاي لازم، با نگاه حل و فصل مشکلات مالياتي، فعالان اقتصادي که داراي مشکلات مالياتي مي‌باشند، توسط مسئولين دولتي و يا خصوصي، به اداره کل امور مالياتي استان معرفي تا مشکلات آنان به صورت ويژه مورد بررسي و پيگيري قرار گيرد.

مديرکل امور مالياتي استان با اشاره به برخي اظهارنظرها مبني بر عدم ثبت و پلمپ دفاتر تجاري و مالي شرکت‌ها به خاطر بدهي مالياتي توسط اداره ثبت شرکت‌هاي اداره کل ثبت و احوال استان سمنان در راستاي عمليات اجرايي توسط اجرائيات بيان کرد: در استان سمنان هيچ شرکت و يا واحد توليدي به خاطر بدهي و در راستاي عمليات اجرايي وجود ندارد که نتواند دفاتر روزنامه و يا کل خود را پلمپ نمايد چرا که اين موضوع در راستاي اقدامات اجرايي قرار ندارد.

بي‌نياز خاطرنشان کرد: با توجه به اهميت وصول ماليات و تحقق درآمدهاي مالياتي و نقش به‌سزاي ماليات و تحقق درآمدهاي مالياتي و تحقق اقتصاد مقاومتي و لزوم همدلي و تعامل در شرايط کنوني (جنگ اقتصادي) مديران اقتصادي استان اعم از دولتي و بخش خصوصي ضمن تشکيل جلسه با حضور استاندار و تاکيد بر رعايت قوانين و مقررات و با نگاه تعامل و حل مشکلات فعالان اقتصادي همکاري في‌مابين را تقويت کنند.

مديرکل امور مالياتي استان ضمن تاکيد بر اعتماد به يکديگر و رفتار صادقانه و عادلانه رمز گره‌گشايي و حل مشکلات مي‌باشد، افزود: اداره کل امور مالياتي استان سمنان، همچون گذشته هرگز نخواهد گذاشت که واحدهاي توليدي به خاطر بدهي ماليات تعطيل و موجب بيکاري کارگران عزيز و زحمتکش شود، انتظار مي‌رود بدهکاران مالياتي نيز نسبت به تعيين تکليف وضعيت بدهي مالياتي خود اقدام لازم به عمل آورند.


 عمليات تست و بازرسي 110 هزار اشتراک برق در استان سمنان 

سرويس خبر

عمليات تست و بازرسي 110 هزار لوازم اندازه‌گيري مشترکان برق در استان سمنان، طي سال قبل به انجام رسيده است.

سرپرست معاونت فروش و خدمات مشترکين شرکت توزيع برق استان با عنوان اين موضوع گفت: در سال 97، تست 95 هزار اشتراک عادي و 15 هزار انشعاب ديماندي (سنگين) توسط کارکنان گروه لوازم اندازه‌گيري اين شرکت به اجرا درآمده است.

محمدرضا لشکري بيان داشت: براي بخش انشعاب‌هاي عادي برنامه‌ريزي شده تا در سال جاري، 100 هزار اشتراک برق تست شوند.

وي با اشاره به اين که عمليات بازيافت و تعمير 500 کنتور معيوب جمع‌آوري شده از شبکه در طي سال گذشته به انجام رسيده افزود: هماهنگي نصب و راه‌اندازي افزون بر يک هزار و 700 کنتور اتصال مستقيم در راستاي طرح فراسامانه اندازه‌گيري و مديريت انرژي (فهام) براي مشترکان سنگين بخش دولتي، از جمله اقدامات به عمل آمده به شمار مي‌رود.

وي اضافه کرد: تعويض کنتور فهام براي بيش از 400 اشتراک ولتاژ ثانوبه و 40 کنتور ولتاژ اوليه، از برنامه‌هاي پيش‌بيني شده‌اي مي‌باشد که براي سال جاري برنامه‌ريزي شده است.


 آغاز طرح تشديد نظارت بر مراکز عرضه فرآورده خام دامي در ماه رمضان در شهرستان سرخه 

سرويس خبر

دکتر مجتبي لشکري رئيس اداره دامپزشکي شهرستان سرخه گفت: با توجه به وظيفه دامپزشکي در نظارت بر مراکز مرتبط با فرآورده‌هاي خام دامي در ماه مبارک رمضان، کليه مراکز نگهداري و عرضه فرآورده‌هاي خام دامي از قبيل: قصابي‌ها، مرغ‌فروشي‌ها، خودروهاي ويژه حمل اين فرآورده‌ها، کشتارگاه‌ دام، سردخانه‌هاي نگهداري فرآورده‌هاي خام دامي،‌ کارگاه‌هاي فرآوري و بسته‌بندي فرآورده‌هاي خام دامي، رستوران‌ها در اقصي‌نقاط سطح شهرستان با همکاري کارشناسان نظارت اداره کل دامپزشکي استان تحت کنترل و نظارت ويژه قرار گرفته و به طور مستمر بازرسي مي‌شوند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، وي در ادامه به شهروندان توصيه کرد: هنگام خريد هرگونه فرآورده خام دامي تازه و منجمد از جمله گوشت قرمز و مرغ، تخم مرغ و... دقت لازم را داشته باشند تا از خريد فرآورده‌هاي خام دامي فاقد بسته‌بندي و گوشت قرمز بدون مهر بهداشتي و برچسب مشخصات دامپزشکي جدا خودداري کرده و صرفاً فرآورده‌هاي خام دامي يا هرگونه غذاي آماده خود را از مراکز مجاز که داراي تاييديه بهداشتي دامپزشکي هستند، تهيه کنند.

در پايان دکتر لشکري از عموم شهروندان درخواست نمود در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتي در کليه مراحل تهيه، توزيع و مصرف فرآورده‌هاي خام دامي، مراتب را فوراً به اداره دامپزشکي شهرستان خود و يا سامانه اطلاع‌رساني 1512 اداره کل دامپزشکي استان سمنان گزارش کنند.


 سرويس خبر 

پيام رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان

به همياران راه آسمان

سرويس خبر

دکتر دانايي در حاشيه انجام اولين اسکن استخوان ويژه نوزاد 45 روزه در مرکز پزشکي هسته‌اي راه آسمان با ابراز خرسندي از وجود چنين مرکز پيشرفته‌اي در استان گفت: راه‌اندازي اين مرکز يکي از دستاوردهاي بزرگ تشخيصي و درماني در استان است که به لطف خداوند و ياري خيران عزيز امکان بهره‌مندي از اين مرکز براي مردم استان و استان‌هاي همجوار فراهم شده است.

دکتر دانايي با تشکر از همياران و همراهان بنياد نيکوکاران راه آسمان و پرسنل سختکوش و مجرب مرکز پزشکي هسته‌اي در توجه ويژه به ارتقاء سلامت مردم استان افزود: تجهيز و راه‌اندازي اين مرکز نقش به‌سزايي در تأمين رفاه و سلامت مردم استان ايفا مي‌کند.

تشديد گشت مشترک تعزيرات حکومتي

به مناسبت ماه مبارک رمضان

سرويس خبر

مديرکل تعزيرات حکومتي استان سمنان از افزايش گشت مشترک با دستگاه نظارتي به مناسبت ماه مبارک رمضان خبرداد.

رضا محمدي تصريح کرد: افزايش گشت مشترک به منظور پيشگيري از وقوع تخلفات احتمالي، رضايت‌مندي و رفاه حال مردم و با هدف نظارت مستمر بر بازار و کنترل بر توزيع کالاي اساسي آغاز شده و واحدهاي مورد هدف در اين طرح کليه واحدهاي صنفي و همچنين واحدهاي شاخص و عرضه مايحتاج عمومي مي‌باشد. وي افزود: از ابتداي ماه مبارک رمضان تاکنون 76 فقره پرونده در تعزيرات حکومتي تشکيل و خارج از نوبت در حال رسيدگي مي‌باشد و در اين راستا بيشترين گزارش تخلف مشاهده شده در گشت مشترک و دستگاه‌هاي نظارتي عدم ارائه فاکتور، گرانفروشي و عدم رعايت مقرات صنفي بوده است.

در واحد سمنان:

رشته مهندسي سخت‌افزار کامپيوتر

مجوز فعاليت گرفت

سرويس خبر

دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان در رشته سخت‌افزار کامپيوتر در نيم سال اول 99- 98براي نخستين بار بدون آزمون دانشجو مي‌پذيرد.

دکتر نادر رهبر با اعلام اين خبر افزود: دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان با درک از شرايط سخت و تحريم‌ها که آن را يک فرصت براي رشد و ترقي در عرصه علمي مي‌داند و هم سو با فرمايشات مقام معظم رهبري در عرصه خودکفايي ملي و با در نظر گرفتن نياز کشور در عرصه طراحي و توسعه قطعات سخت‌افزاري رايانه براي نخستين بار در رشته تحصيلي سخت‌افزار کامپيوتر در مقطع کارشناسي دانشجو مي‌پذيرد.

معاون آموزش و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي سمنان اضافه کرد: متقاضيان ثبت‌نام بر‌اساس سوابق تحصيلي در مقطع کارشناسي ناپيوسته دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان که داراي مدرک ديپلم کامل نظام قديم متوسطه و يا مدرک پيش‌دانشگاهي نظام جديد متوسطه و مدرک کارداني (پيوسته و ناپيوسته) هستند، مي‌توانند در بازه زماني که از سوي مرکز آزمون اين دانشگاه که در تابستان سال جاري اعلام خواهد شد با دريافت و مطالعه دفترچه راهنما و پس از آگاهي‌هاي لازم در اين رشته و ساير رشته‌هاي موجود در اين دانشگاه ثبت‌نام کنند.

رهبر خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان به دليل برخورداري از امکانات پيشرفته و کامل آزمايشگاهي و کارگاهي و به بهره‌مندي از استادان مجرب به‌عنوان يک واحد آموزشي نمونه در استان سمنان مطرح است.

عضو هيات رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي سمنان از شرايط مطلوب تحصيلي در دانشگاه آزاد اسلامي سمنان خبر داد و گفت: شرايط آموزشي، پژوهشي و رفاهي در اين واحد دانشگاهي به نحو مطلوبي فراهم بوده و دانشجويان مي‌توانند از تسهيلاتي مانند برخورداري از وام‌هاي صندوق رفاه، تقسيط شهريه پرداختي، استفاده از مهمانسراي مجهز دانشگاه و ساير خوابگاه‌هاي دانشجويي، استفاده رايگان از کتابخانه‌هاي ديجيتال و اينترنت پرسرعت و ساير امکانات آموزشي، پژوهشي، تحقيقاتي و ورزشي مناسب بهره‌مند شوند.

مهار و کنترل بيماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان از موفقيت‌هاي بزرگ دامپزشکي است

سرويس خبر

مهار و کنترل بيماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان در سال 97 يکي از موفقيت‌هاي بزرگ دامپزشکي محسوب مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، دکتر علي جاويدپور رئيس اداره بهداشت و مديريت بيماري‌هاي طيور، آبزيان، زنبورعسل و کرم ابريشم اداره کل دامپزشکي استان با اعلام اين خبر افزود: موضوعات و اقدامات مختلف کنترلي و پيشگيرانه از بيماري‌هاي واگيردار طيور همواره مورد توجه جدي دامپزشکي بوده است و لازم است بهره‌برداران نيز به اين نکته توجه داشته باشند که اجرا و رعايت برنامه‌هاي پيشگيرانه نقش به‌سزايي را در جلوگيري از خسارات و تبعات ناشي از آن دارد ضمن اينکه سبب توليد پايدار و منافع اقتصادي بهره‌برداران مي‌شود.

وي در ادامه ضمن اشاره به به اهم سياست‌گذاري‌ها و برنامه‌هاي کنترل و پيشگيري از بيماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان از جمله ارتقاء وضعيت بهداشتي و امنيت زيستي واحدها، برگزاري دوره‌هاي آموزشي مستمر، اجراي برنامه‌هاي پايش و مراقبت، همکاري و هماهنگي دستگاه‌هاي مرتبط، ابراز اميدواري کرد: در سال 98 نيز رعايت اصول بهداشتي و قرنطينه‌اي توسط بهره‌برداران و همچنين حمايت و همراهي کليه مسئولين ذيربط با برنامه‌هاي بهداشتي دامپزشکي استمرار داشته باشد تا همچنان استان سمنان از جهت اين بيماري در شرايط پاک باقي بماند.

در پايان دکتر جاويدپور به کليه بهره‌برداران تاکيد کرد: اقدامات و اهتمام لازم را درخصوص رفع نواقص بهداشتي مبذول کنند.

جلسه کارگروه تخصصي سيل

و مخاطرات دريايي برگزار شد

سرويس خبر

نخستين جلسه کارگروه تخصصي سيل و مخاطرات دريايي استان در سال 1398 با دستور کار بررسي و جمع‌بندي اقدامات صورت گرفته هر يک از دستگاه‌هاي اجرايي در سيلاب‌هاي اخير تشکيل شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت آب منطقه‌اي سمنان، ايرج حيدريان با اشاره به دستورالعمل نظام‌نامه سيلاب ابلاغي از وزارت نيرو گفت: موضوع مديريت سيلاب، در کشورهاي مختلف موضوعي فراسازماني بوده که به فراخور قوانين و مقررات، مسئوليت‌هاي آن متوجه بخش‌هاي مختلف مي‌باشد. در کشور ما بيش از 12 ارگان در موضوع مديريت سيلاب و بحران‌هاي ناشي از آن، داراي مسئوليت‌هاي قانوني از پيش تعريف شده‌اي هستند.

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي سمنان افزود: در نظام‌نامه مديريت سيلاب کليه تکاليف و مسئوليت‌هاي مديريت سيلاب مرتبط با مجموعه وزارت نيرو شناسايي شده و مسئوليت‌ها و اقدامات لازم براي به سرانجام رساندن آنها بيان گرديده است.

وي با اشاره به الزام طرح مديريت جامع سيلاب استان اظهار داشت: به دليل موقعيت جغرافيايي خاص در کشور ما از جمله اقليم خشک و نيمه خشک، وجود کوهستان‌هاي متعدد با شيب تند و اراضي غير‌قابل‌نفوذ، شرايط براي سيل کاملا فراهم است و روند افزايشي تعداد وقوع پديده سيلاب و تغيير رژيم بارندگي در اثر تغييرات اقليمي زنگ خطري براي مسئولين وتصميم‌گيران مديريت بلاياي طبيعي کشور مي‌باشد تا هرچه سريع‌تر با تغيير استراتژي‌هاي‌ مديريت بلاياي طبيعي، از مديريت بحران به مديريت ريسک، اين وضعيت را بهبود بخشند.

ايرج حيدريان همچنين با توجه به مفاد ماده 13 آئين‌نامه مربوط به بستر و حريم رودخانه‌ها، انهار مسيل‌ها و.... که در آن کليه ارگان‌ها و دستگاه‌هاي دولتي، شهرداري‌ها و سازمان‌ها و نهاد‌هاي وابسته به دولت بايستي قبل از اجراي طرح‌هاي مربوط به خود و صدور پروانه لازم، بستر حريم رودخانه‌ها، انهار، مسيل‌ها و.... را از اين شرکت استعلام نمايند، خواستار همکاري تمامي دستگاه‌ها و ارگان‌ها در رعايت مفاد ماده قانوني فوق شده تا ضمن حفاظت و حراست از رودخانه‌ها و مسيل‌ها به عنوان انفال از خطرات ناشي از سيلاب‌هاي آتي کاسته شود.