تاریخ 1398/02/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5040 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مديرکل آموزش‌وپرورش استان:
 ريشه‌کن کردن بي‌سوادي در استان سمنان به‌صورت جدي پيگيري مي‌شود 

سرويس خبر

مديرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان با تأکيد بر اينکه ريشه‌کن کردن بي‌سوادي به‌ صورت جدي در استان سمنان پيگيري مي‌شود، گفت: ثمره اين پيگيري افزايش نرخ باسوادي در استان سمنان است.

به گزارش اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، محمد دستوراني مديرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان با اشاره به افزايش نرخ باسوادي در استان سمنان اظهار داشت: نرخ باسوادي در بين اتباع خارجي 26 درصد افزايش داشته است.

وي افزايش گستره سواد در هر جامعه را نشانه رشد، پيشرفت و ترقي آن جامعه دانست و بيان داشت: در سال تحصيلي جاري 2 هزار نفر در استان سمنان زير چتر سوادآموزي قرار گرفتند.

مديرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان اين استان را ازجمله استان‌هاي باسواد و پيشرو در امر سوادآموزي در کشور برشمرد و گفت: اين مهم نشانه قدمت علم و علم‌آموزي در استان سمنان است.

مديرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان تصريح کرد: ما در گام دوم انقلاب به‌صورت جدي‌تر از گذشته به دنبال فراهم کردن بسترهاي رشد و تعالي جامعه هستيم


 نهاده‌هاي مورد نياز مرغداران استان سمنان تامين مي‌شود 

سرويس خبر

معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد کشاورزي از برنامه‌ريزي اين سازمان براي تامين به موقع نهاده‌هاي مورد نياز مرغداران استان سمنان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، مصطفي شاه‌حسيني در جلسه‌اي که به منظور بررسي مسائل و مشکلات مرغداران استان و با حضور رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان تشکيل شد، اظهار داشت: معاونت بهبود توليدات دامي و همچنين تشکل‌هاي مربوطه براي تامين به موقع نهاده‌هاي مورد نياز مرغداران تلاش بيشتري را در دستورکار قرار خواهند داد.

وي با بيان اينکه تلاش مي‌شود کنجاله سويا و ذرت مورد نياز مرغداران به موقع تامين شود، افزود: پيگيري لازم در رابطه با بارگيري و حمل نهاده‌هاي خريداري شده از بنادر نيز در دستور کار معاونت بهبود توليدات دامي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان قرار دارد.

معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان ابراز اميدواري کرد: با توجه به ذخيره‌سازي و تخصيص سهميه استاني هيچگونه نگراني در تامين نهاده‌ها نداشته و با ادامه اين روند و تسهيل در حمل نهاده‌هاي خريداري شده مورد نياز مرغداران و به خصوص کنجاله سويا و ذرت به موقع در دسترس توليد‌کنندگان قرار گيرد.

شاه‌حسيني با اشاره به ميزان جوجه‌ريزي واحد‌هاي مرغداري گوشتي استان سمنان گفت: از ابتداي امسال تاکنون حدود 4 ميليون قطعه جوجه‌ريزي انجام شده که بسيار مطلوب بوده است.

وي با بيان اينکه استان سمنان داراي 395 واحد مرغداري گوشتي است، افزود: ظرفيت توليد اين واحدهاي مرغداري 9 ميليون و 700 هزار قطعه است.

معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با بيان اينکه واحدهاي مرغداري موجود گوشت مورد نياز استان سمنان را تامين مي‌کنند، خاطرنشان کرد: حدود 70 درصد گوشت مرغ توليدي استان سمنان مازاد بوده که به ساير استان‌ها و به ويژه استان تهران ارسال مي‌شود.


 با هماهنگي شرکت برق منطقه‌اي سمنان انجام گرفت:
 بازديد معاون استاندار سمنان از نيروگاه شهيد باکري سمنان 

سرويس خبر

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار سمنان و مديرکل پدافند غير‌عامل استانداري به همراه مديرعامل و معاون بهره‌برداري شرکت برق منطقه‌اي سمنان، از نيروگاه شهيد باکري سمنان بازديد کردند.

جبيب‌ا... خجسته‌پور، معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار سمنان در اين بازديد، از واحدهاي مختلف نيروگاه شهيد باکري بازديد و در جريان چگونگي توليد برق در اين نيروگاه قرار گرفت.

وي اظهار داشت: با توجه به اهميت اين نيروگاه به عنوان يکي از تاسيسات زيرساختي استان بايد شيوه‌هاي جايگزيني خدمات در هنگام حوادث، بررسي و تبيين گردد.

مهندس سيد‌علي‌اکبر صباغ، مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي سمنان با تشريح وضعيت شبکه برق و تأسيسات انتقال و فوق ‌توزيع در سطح استان، نقش نيروگاه شهيد باکري سمنان را در استان مهم و زيربنايي دانست.

ايرج کارخايي، مديرکل پدافند غير‌عامل استان سمنان، نيروگاه‌هاي سمنان و شاهرود را از مراکز حساس و پراهميت از جنبه پدافند غير‌عامل در استان برشمرد و گفت: انرژي الکتريکي يکي از اساسي‌ترين محورهاي توسعه و نيروي محرکه بخش‌هاي ديگر مي‌باشد، لذا توجه به توليد برقي پايدار و مطمئن در شرايط مختلف، از مهمترين اولويت‌ها محسوب مي‌شود.

وي تخريب زير‌ساخت‌ها و مراکز زيربنايي را از اهداف و مقاصد دشمن برشمرد و افزود: حفظ سرمايه‌هاي ملي و تاسيسات زيربنايي از اهداف پدافند غيرعامل مي‌باشد که بايد با برنامه‌ريزي دقيق و مدون از آن حراست کرد.

مهندس چاجي، مدير نيروگاه شهيد باکري نيز ضمن ارائه گزارشي از وضعيت توليد در نيروگاه در شرايط عادي و فصل تابستان، اقدامات صورت گرفته در بخش پدافند غير‌عامل را تشريح کرد.


 سرويس خبر 

ايستگاه راه آهن سمنان هر 20 دقيقه پذيراي

يک رام قطار است

فرماندار سمنان در گفت و گو با ايرنا افزود: با احتساب روزهاي پر ترافيک و کم ترافيک به طور ميانگين روزانه 90 رام قطار از خطوط ريلي سمنان عبور مي کند.

سيد عباس دانايي ادامه داد: قطار در سمنان يکي از وسايل نقليه مورد اقبال عمومي است و جدا از مسافراني که از ايستگاه راه آهن سمنان به مقصد تهران مي روند، روزانه ميانگين 200 مسافر عازم مشهد مقدس مي شوند.

به گفته فرماندار سمنان، سالانه حدود پنج هزار و 450 مسافر از ايستگاه راه آهن سمنان و از طريق حمل و نقل ريلي به مشهد مقدس سفر مي کنند و اين آمار نشان دهنده اعتماد مردم به سفر با قطار به واسطه اطمينان و ايمني بالاي خدمات راه آهن است.

وي يادآور شد: سمنان با دارا بودن ظرفيت هاي زياد در بخش هاي مختلف مانند گردشگري، معدني و صنعتي، قابليت توسعه حمل و نقل ريلي را دارد.

فرماندار سمنان درباره زمان بهره برداري از پله برقي ايستگاه راه آهن سمنان اظهار داشت: براساس گفته هاي فرشاد زادخور مديرکل راه آهن شمال شرق (1) پله برقي ايستگاه راه آهن سمنان تا اوايل تيرماه امسال افتتاح مي شود.

به گزارش ايرنا، بيش از 500 کيلومتر از خط اصلي مسير 926 کيلومتري تهران- مشهد زير پوشش اداره کل راه آهن شمال شرق(1) قرار دارد.

مديرعامل سازمان مديريت پسماند

شهرداري سمنان مطرح کرد؛

جمع‌آوري روزانه 8 الي 10تن پوشال کولر

از سطح شهرسمنان

سرويس خبر

مديرعامل سازمان مديريت پسماند با اشاره به فرارسيدن فصل گرما از جمع‌آوري پوشال‌هاي کولر سطح شهرسمنان خبرداد.

حميدرضا پيوندي طي اعلام اين خبر گفت: با فرارسيدن زودهنگام فصل گرما، شهروندان سمناني زودتر از موعد هرساله از اواسط ارديبهشت اقدام به تعويض پوشال‌هاي کولر کردند واز آنجا که اين پوشال‌ها بدليل نوع بافت الياف و داشتن شوره جز زباله‌هاي غيرقابل بازيافت هستند و به صورت مکانيزه قابل جمع‌آوري نمي‌باشند.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، وي در ادامه افزود: با آغاز فصل تابستان و افزايش حجم زيادي از پوشال‌هاي کولر روزانه حجم 8الي 10 تن با سه دستگاه نيسان و دو عدد خاور و 20پاکبان در سطح شهر سمنان جمع‌آوري مي‌شود و به مرکز دفن پسماند‌تر سازمان مديريت پسماند منتقل مي‌شوند.

پيوندي در خصوص عدم همکاري برخي شهروندان در رها‌سازي پوشال‌هاي کولربه شيوه غيراصولي در جوي آب‌ها، کنار سطل‌هاي زباله و اماکن عمومي که منظر و سيماي شهري را زشت و شلوغ مي‌کند، عنوان کرد: با توجه به غير‌قابل بازيافت بودن اين نوع از زباله و داشتن هزينه‌هاي حمل و نقل و هزينه نيرو مشکلات عديده‌اي را در پي دارد که شهروندان سمناني با پيشرفت تکنولوژي مي‌توانند پد سلولزي را به عنوان جايگزين مناسبي براي کولرهاي منازل، ادارات و سازمان‌ها مورد استفاده قراردهند.

اين مقام مسئول در ادامه تشريح کرد: پد سلولزي از لايه‌هاي نازک منظم و موج دار کاغذ تشکيل شده که مزايايي را نسبت به پوشال‌هاي کولر به همراه دارد که مقاومت، بادوام، قابليت برگشت‌پذيري به چرخه مواد(بازيافت) و عمر تعويض آن 4 تا 5 سال مي‌رسد.

مديرعامل سازمان مديريت پسماند و تبديل مواد شهري شهرداري سمنان از شهروندان سمناني خواست در جمع‌آوري اين مواد غيرقابل بازيافت مديريت شهري سمنان را ياري دهند.