تاریخ 1398/02/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5040 برو جستجو جستجوی پیشرفته    نخستين اسکن ويژه نوزادان در مرکز پزشکي هسته‌اي راه آسمان سمنان با موفقيت انجام شد 

سرويس خبر

نخستين اسکن ويژه نوزادان در مرکز پزشکي هسته‌اي راه آسمان سمنان با موفقيت انجام شد.

اين اسکن از نوزاد 45 روزه که مشکوک به عفونت استخوان بود انجام گرفت.

دکتر دانايي؛ رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، فوق تخصص اطفال و پزشک معالج نوزاد گفت: اين نوزاد 45 روزه با وزن يک کيلو گرم در هفته بيست و نهم بارداري مادر متولد شد که با تشخيص احتمال عفونت در بافت استخواني براي اسکن به مرکز پزشکي هسته‌اي راه آسمان ارجاع شد.

دکتر دانايي با بيان اينکه امکان اين نوع اسکن در کشور بسيار محدود است، افزود: پيش از راه‌اندازي مرکز پزشکي هسته‌اي راه آسمان براي تشخيص به موقع، بيمار مجبور به مراجعه به مراکز خارج از استان بود که خوشبختانه با راه‌اندازي اين مرکز ديگر نيازي به اعزام بيماران به خارج از استان نيست.

به گفته دکتر دانايي با فعاليت مرکز پزشکي هسته‌اي راه آسمان در سمنان در کوتاه‌ترين زمان ضمن تشخيص به موقع بيماري‌هاي نوزادان، مراحل درمان هم در اسرع وقت آغاز مي‌شود.

دکتر مهسا صبور؛ متخصص پزشکي هسته‌اي هم در اين باره گفت: مرکز پزشکي هسته‌اي راه آسمان بخشي عمده‌اي از نيازهاي مربوط به اسکن بيماران مبتلا به سرطان را برطرف مي‌کند.

به گفته‌ي وي: در اين مرکز روزانه 20 تا 25 بيمار ‌پذيرش مي‌شوند.فعاليت مرکز پزشکي هسته‌اي راه آسمان با کمک خيران و نيک‌انديشان استان حدود يک سال است که در سمنان آغاز شده است.در اين مرکز که پيشرفته‌ترين مرکز پزشکي هسته‌اي شرق کشور است. انواع اسکن از جمله اسکن‌هاي: قلب، تيروئيد، پاراتيروئيد، استخوان، کليه، مجراي اشکي، ريه و کبد انجام مي‌شود.


 بازديد مديرکل امور مالياتي استان سمنان از ادارات شرق استان  

سرويس خبر

مديرکل امور مالياتي استان سمنان به همراه داديار انتظامي مالياتي استان با هدف قدرداني از زحمات سال گذشته همکاران و تکريم از مؤديان مالياتي در آستانه ماه مبارک رمضان به طور سرزده و بدون اطلاع از ادارات امور مالياتي شرق استان (دامغان، شاهرود و بسطام) بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل امور مالياتي، عباس بي‌نياز بيان کرد: در سال گذشته عليرغم تمامي فشارهاي اقتصادي که از جانب دشمن به کشور عزيزمان تحميل شد همکاران توانستند در راستاي تأمين وصولي تعيين شده هدفمند حرکت کرده و اهداف سازماني را تا جاي ممکن محقق سازند.

وي در ادامه خاطرنشان کرد: تأمين ماليات عادلانه متناسب با وضعيت درآمدي هرشخص و جلوگيري از فرار مالياتي از جمله اهداف ادارات امور مالياتي سراسر استان است که با پيگيري ‌هاي لازم بخشي از درآمدهاي مالياتي از طريق رصد تراکنش‌هاي مشکوک تأمين شده است.

مديرکل امور مالياتي استان سمنان با اشاره به نقش نيروي انساني در تحقق اهداف سازماني بيان کرد: خوشبختانه ادارات امور مالياتي شرق استان از پتانسيل و نيروي انساني مناسبي در پيشبرد اهداف سازماني برخوردار است که با تعامل في‌مابين روساي ادارات و همکاران و به‌کارگيري صحيح ظرفيت‌ها و توانمندي‌ها، اهداف سازماني محقق خواهد شد.

وي همچنين ادامه داد: طرح تکريم ارباب‌رجوع و رعايت حقوق شهروندان از جمله اقدامات ادارات امور مالياتي در تأمين ماليات و حقوق حقه مردم است و معمولا رؤساي ادارات امور مالياتي شرق استان با رعايت حقوق مؤديان و پاسخگوئي به سوالاتشان در راستاي تقويت حقوق شهروندي مؤديان عمل مي‌کنند.

وي در ادامه خاطرنشان کرد: برپايي ميز خدمت در نماز جمعه از جمله تلاش‌هاي ادارات امور مالياتي از جمله مرکز استان و شهرستان شاهرود در سال گذشته بوده که با اطلاع‌رساني مناسب و پاسخگوئي شايسته خدمت‌رساني به مؤديان مالياتي فراهم شده است.


 معاون فني و امور زيربنايي شهرداري سمنان خبر داد؛
 ايجاد مجموعه‌ي گردشگري سنتي در طراحي ضلع جنوبي آتش‌نشاني شماره 2 

سرويس خبر

معاون فني و امور زيربنايي شهرداري سمنان از ساخت مجموعه بوم‌گردي در خيابان شيخ فضل‌الله نوري، ضلع جنوبي آتش‌نشاني شماره 2 سمنان خبر داد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، حسن عبداله‌زاده افزود: اين مجتمع شامل سفره‌خانه سنتي، آلاچيق و آب‌نماهاي سنتي است که با محوريت معماري سنتي و بومي شهر سمنان ايجاد مي‌شود.

وي در ادامه تصريح کرد: اين مجتمع در راستاي توجه به گردشگري سمنان در محيطي زيبا و سنتي در نزديکي مجموعه تاريخي ارگ ايجاد مي‌شود و در مجموعه‌اي 500 متري با 3 ميليارد ريال اعتبار تا پايان تابستان به بهره‌برداري خواهد رسيد.


 اعلام ضوابط و مقررات تردد مشمولان غايب ايراني مقيم خارج از کشور 

سرويس خبر:

معاون وظيفه عمومي فرماندهي انتظامي استان سمنان، ضوابط و مقررات نحوه تردد مشمولان غايب ايراني مقيم خارج از کشور را تشريح کرد.

سرهنگ حسن رستميان درخصوص ضوابط و مقررات نحوه تردد مشمولان غايب مقيم خارج از کشور اظهار داشت: کليه مشمولان ايراني مقيم خارج از کشور که حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته‌اند مي‌توانند تا پايان سال 1400، هر سال حداکثر دوبار و مجموعا به مدت سه ماه به داخل کشور تردد کنند.

وي افزود: مشمولان ايراني مقيم خارج از کشور که بيش از هشت سال غيبت دارند و نتوانستند از طريق قانون جريمه مشمولان غايب، وضعيت خدمتي خود را مشخص کنند نيز مي‌توانند با استفاده از تسهيلات فوق به کشور تردد کنند.

معاون وظيفه عمومي استان گفت: مشمولان ايراني مقيم خارج از کشور براي دريافت مجوز تردد، بايد به نمايندگي دولت جمهوري اسلامي ايران در کشور محل اقامت مراجعه و گذرنامه آنان پس از احراز شرايط، ممهور به مهر تردد با عنوان "اجازه تردد مشمولان ايراني مقيم خارج از کشور" شود.