تاریخ 1391/02/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3081 برو جستجو جستجوی پیشرفته   کسب عناوين قهرماني انفرادي دارت اندازان گرمساري  

سرويس ورزشي:
مسابقات دارت رنکينگ قهرماني کشور و انتخابي تيم ملي با حضور 56 بازيکن بر تر کشور در سالن دارت مجموعه ورزشي شرکت مخابرات استان فارس برگزار گرديد، نتايج زير به دست آمد:
محمد امين کريم پور از استان سمنان مقام اول
مختار بهشتي زاده  از استان  يزد       مقام دوم
محمد ناظريه          از استان سمنان  مقام سوم.

 


 تجليل از قهرمان تکواندوي آسيا در شرکت برق منطقه اي سمنان  

از قهرمان تکواندوي آسيا در شرکت برق منطقه اي سمنان تجليل شد .  
حسن مسلمي رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت برق منطقه اي سمنان در طي مراسمي از احمد اخلاقي دارنده مدال طلا و نقره مسابقات آسيايي تکواندو (پومسه) ويتنام 2012 تجليل کرد.
  احمد اخلاقي دارنده مدال طلاي مسابقات جهاني و کارشناس امور تدارکات شرکت برق منطقه اي سمنان نيز در سخناني کوتاه در اين مراسم از حمايت و دعاي خير مديريت و کارکنان اين شرکت تشکر کرد .
احمد اخلاقي متولد سال 1351 است که طي 6 سال عضويت در تيم ملي تکواندوي جمهوري اسلامي ايران، افتخاراتي همچون کسب عنوان قهرماني  جهان در مسابقات جهاني  ترکيه در سال 2008، مدال طلاي جهان در کشور مصر در سال 2009 و کسب مدال نقره در مسابقات کشور ازبکستان در سال 2010 و کسب مقام سوم جهان در مسابقات روسيه در سال گذشته در رشته تکواندو (پومسه) را نيز براي ميهن اسلامي مان به ارمغان آورده است..

 


 يادداشت
 فوتبال و بخش خصوصي 
نويسنده : مهدي بصيري

بالاخره بعد از يک فصل پر فراز و نشيب ليگ دوازدهم هم به پايان رسيد. هت تريک قهرماني تيم فوتبال سپاهان اصفهان درس هاي بزرگي به جامعه فوتبال ايران و البته کساني که از راه نرسيده خود را صاحب نظر اين رشته پيچيده مي دانند، داد.
سپاهاني که به حق قهرمان شد و اگر امروز در بين تيم هاي ديگر ليگ  و مخصوصا پرسپوليس و استقلال خودي نشان مي دهد به علت مديريت قوي و سازماندهي شده خود است. اين تيم مزد تلاش هاي خود را گرفت و سال هاست که  در سقوط و سکوت دو تيم پرسپوليس و استقلال  در ميدان هاي اسيايي ابرو داري مي کند. بدون شک در اين موفقيت بزرگ نمي شود از نقش مديران کار بلدي  چون آقاي ساکت و رحيمي شد.
در اين قسمت و به بهانه قهرماني پي در پي سپاهان گريزي مي زنيم به تاريخچه اين تيم سازمان يافته که پي ببريم وقتي معمار خشت اول را درست بگذارد، نتيجه اين چنين مي شود  که تيمي با هزينه هايي به مراتب کمتر از تيم هاي بزرگي همچون پرسپوليس و استقلال بهترين نتايج را در ليگ ايران و ليگ آسيا کسب مي کند.
باشگاه فوتبال فولاد مبارکه سپاهان سال ها قبل  در شهر اصفهان پايه گذاري شد. اين باشگاه هم اکنون در ليگ برتر فوتبال ايران (جام خليج فارس) بازي مي کند. مالک اين باشگاه، مجتمع فولاد مبارکه است. سپاهان پر افتخارترين تيم تاريخ ليگ برتر ايران با چهار مقام قهرماني در دوره هاي دوم، نهم، دهم و يازدهم است و اولين تيم ايراني است که به فينال ليگ قهرمانان آسيا و تنها تيمي است که به جام باشگاه هاي جهان در سال 2007 ميلادي راه يافت. اين تيم پرافتخارترين تيم دهه 1380 فوتبال ايران و اولين و تنها باشگاهي است که توانست در فصل 91-90 براي دومين بار از عنوان قهرماني خود در ليگ برتر دفاع کند و براي سومين سال متوالي قهرمان شود.
سپاهان با اين سه قهرماني تنها تيمي است که توانسته در تاريخ ليگ هاي فوتبال ايران سه بار متوالي قهرمان شود. سپاهان در ايران به عنوان باشگاهي با مديريت با ثبات، منظم و اصولي شناخته شده و با قهرماني در فصل 8281 به عنوان اولين قهرمان غير تهراني در تاريخ ايران به پرچمدار پايان دادن به سلطه بي چون و چراي دو تيم استقلال و پرسپوليس بر فوتبال ايران تبديل شد.
بر پايه رده بندي فدراسيون جهاني تاريخ و آمار فوتبال در سال 2012 سپاهان با کسب رتبه نود و نهم جهان تنها باشگاه ايراني است که توانست جز» 100 باشگاه برتر جهان قرار بگيرد.
آري اين گونه است که تيمي مثل استقلال و پرسپوليس و صرف هزينه هاي هنگفت و حاشيه هاي فراوان سال هاست نتوانستند از نام خود و حق هواداران خود دفاع کنند. 
اکنون مدت هاي زيادي ميگذرد که مسئولين دولتي ما وعده  خصوصي شدن  دو تيم پرطرفدار پرسپوليس و استقلال را مي دهند اما در عمل چنين  نمي بينيم و نتيجه همين  مي شود که اين دو تيم پرطرفدار و ريشه دار سال هاست براي نتيجه گرفتن در آسيا دست و پا مي زنند.
به راستي مسئولين محترم چه زماني اين دو تيم را آزاد مي کنند که اهالي فن و کساني که خاک اين فوتبال را خورده اند براي اين دو تيم تصميم بگيرند؟!  آيا وقت آن نرسيده تا اين دو تيم از قفس آزاد شده و در فوتبال آسيا آقايي کنند؟ جاي دوري نرويم براي رسيدن به اين واقعيت تلخ فقط کافي است به نتايج اين دو تيم در فصلي که گذشت نگاه کنيم. استقلال که با خريدهاي ميلياردي و به اسم کهکشاني ها! جايگاهي بهتر از سومي کسب نکرد و اوضاع تيم پرسپوليس هم که ديگر نيازي به تعريف کردن ندارد.
تيمي که روزگاري حتي نامش هم لرزه بر اندام هر حريفي مي انداخت در ليگ امسال براي  اولين بار در تاريخ باشگاهش تا آستانه سقوط به ليگ دسته 1 پيش رفت! در اينجا لازم دانستم ضمن قدرداني از دو مديرعامل پرسپوليس و استقلال به ايشان گوشزد کنم تا  زماني که اين دو تيم از حالت دولتي خارج نشوند و به بخش خصوصي  سپرده نشوند، زحمات آنها هرگز به بار نخواهد نشست.
اين که فلان بازيگن بي غيرت است! يا فلان مربي ضعيف است! و يا زمين کج است... هزاران هزار مسئله گفته شده...  هيچ کدام مقصر نيستند. آري آقايان، در فوتبال ما آب از سرچشمه گلآلود است! آقاي رويانيان دوست عزيز و زحمتکشي که اتفاقا برنامه هاي خوبي براي باشگاه پرسپوليس در نظر گرفته ايد، شما مگر مدير بحران نبوديد؟! پس چطور شد که تيمي همچون پرسپوليس يک قدم تا سقوط به ليگ يک فاصله داشت؟!
جناب فتح الله زاده عزيز که سال ها شاهد زحمات شما براي فوتبال و باشگاه استقلال بوديم و هستيم، پس چه شد ان تيم کهکشاني؟! چه شد آن هزينه هاي سنگين و آن همه بازيکن؟! که نه تنها قهرمان نشديد بلکه نايب قهرماني را هم از دست داديد و سوم شديد؟! پس شما عزيزان واقع بين بياييد يک بار براي هميشه به جاي مسکن بودن موقت، به طور  ريشه اي علاج اين بيماري کنيد. چه بسا اگر امثال آقايان ساکت و رحيمي يا مديران تراکتورسازي و صبا هم جاي شما بودن چيزي تغيير نمي کرد و تيم هايشان به سرنوشت تيم هاي شما دچار مي شد. به اميد واگذاري هرچه زودتر فوتبال به بخش خصوصي که آرزوي همه اهالي فوتبال است.


 مهدي صحرايي رئيس هيئت فوتبال گرمسار شد  

سرويس ورزشي:
  با پيشنهاد اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمسار و طي حکمي از سوي عباسعلي طالب بيدختي رياست هيات فوتبال استان مهدي صحرايي از پيشکسوتان و مربيان ارزنده فوتبال شهرستان به عنوان رئيس هيئت فوتبال شهرستان گرمسار منصوب و مشغول به کار شد. سرويس ورزشي روزنامه پيام ضمن تبريک به آقاي صحرايي از زحمات آقاي حسيني رياست قبلي تشکر و قدرداني مي نمايد.

 


 مسابقات فوتسال دانشگاه پيام نور شاهرود 

سرويس ورزشي:
به مناسبت بزرگداشت هفته معلم و روز زن يک دوره مسابقات فوتسال بين رشته هاي دانشگاه پيام نور شاهرود از تاريخ 91/2/24 در سالن کارگران اين شهرستان برگزار مي گردد.
اين دوره از مسابقات با حضور 7 تيم به مدت 4 روز تا تاريخ 91/2/27 ادامه دارد در پايان از طرف دانشگاه به سه تيم اول و آقاي گل اين دوره ازمسابقات جوايزي اهدا مي گردد.
هدف از برگزاري اين مسابقات بالا بردن روحيه نشاط، شادابي وحفظ سلامت روح وجسم در بين دانشجويان مي باشد.

 


 مذاکرات پرسپوليسي ها با 4 بمب بازار نقل و انتقالات آغاز شد  

سرويس ورزشي:
باشگاه پرسپوليس مذاکرات جدي خود با 4 بازيکن مطرح را شروع کرد.  
پرسپوليسي ها که امسال از ضعف بازيکن در چند پست حسابي ضربه خوردند، مذاکرات خود را با چهار بازيکن شروع کرده اند. اين تيم با قاسم حدادي فر، محمدرضا خلعتبري، محمد قاضي و شهاب گردان مذاکرات جدي انجام داده و اين بازيکنان جدي ترين گزينه هاي پرسپوليس براي فصل نقل و انتقالات هستند. البته از آنجا که پرسپوليس هنوز در ليگ قهرمانان آسيا مسابقه دارد، مذاکرات اين تيم با بازيکنان مورد نظر فعلا رسمي نيست و اصلا بعيد نيست که مسئولان اين باشگاه مذاکرات خود را تکذيب کنند. شما فکر مي کنيد کدام يک از اين بازيکنان مي تواند بمب خبري پرسپوليس در فصل نقل و انتقالات باشد؟

 


 عکس روز 

اولين جلسه اتحاديه بازيکنان فوتبال ايران  

صبح روز يکشنبه در محله اتحاديه اي مديران باشگاه هاي ايران جلسه مهمي برگزار شد که شرکت کنندگان آن تعدادي از بازيکنان شاخص ليگ برتر بودند.