تاریخ 1398/02/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5035 برو جستجو جستجوی پیشرفته   اعطاي بن تخفيف يک ميليون ريالي نمايشگاه بين‌المللي قرآن کريم به موسسات قرآني 

سرويس خبر

مسوول امور قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان از اعطاي بن تخفيف يک ميليون ريالي نمايشگاه قرآن به موسسات قرآني خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان، مجتبي نورمحمدي گفت: مديران موسسات قرآني متقاضي دريافت بن تخفيف نمايشگاه بين‌المللي قرآن کريم، لازم است با عضويت در باشگاه همراهان نمايشگاه بين‌المللي قرآن بدون هيچ هزينه‌اي مبلغ يک ميليون ريال و با شرکت در فعاليت‌هاي مجازي در اين باشگاه تا سقف سه ميليون ريال بن خريد از نمايشگاه بهره‌مند شوند.

وي افزود: موسسات قرآني مي‌توانند بعد از ورود و ثبت‌نام در باشگاه همراهان بيست و هفتمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن کريم، بن خريد 100 هزار توماني دريافت کنند. اين افراد مي‌توانند تنها با افزايش امتياز در اين باشگاه، از سقف مبلغ تخفيف بيشتري بهره‌مند شوند.

وي ادامه داد: باشگاه همراهان نمايشگاه بخشي از سامانه‌ الکترونيکي بيست و هفتمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن کريم است که از سوي معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي راه‌اندازي شده است.

وي متذکر شد: هدف اصلي اين باشگاه، مشارکت و افزايش هرچه بيشتر بازديدکنندگان و شرکت‌کنندگان در برنامه‌هاي نمايشگاه قرآن به صورت حضوري و مجازي است و اين هدف را از طريق تعريف فعاليت‌هايي نظير نظرخواهي‌، مسابقات، دوره‌هاي آموزشي مجازي، دعوت به عضويت آشنايان در باشگاه و ديگر فعاليت‌هاي فرهنگي و اطلاع‌رساني پيگيري مي‌کند.

نورمحمدي گفت: در اين دوره 10 ميليارد ريال براي اعطاي بن خريد از نمايشگاه به 16 هزار نفر از اعضاي باشگاه در نظر گرفته شده و نحوه تخصيص آن به اين صورت است که افراد با انجام هر يک از فعاليت‌هاي تعريف شده در باشگاه، مقدار مشخصي امتياز دريافت مي‌کنند؛ پس از رسيدن اين امتيازات به حدنصاب‌هاي مشخص شده، مي‌توانند بن خريد از محصولات عرضه شده در نمايشگاه قرآن را تا سقف مبلغ سه ميليون ريال براي هر فرد دريافت نمايند.

مسوول امور قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان متذکر شد: توجه به محدوديت بودجه و سهميه 16 هزار نفره، اولويت تخصيص بن با کساني است که زودتر عضو باشگاه همراهان شده و پس از کسب حدنصاب لازم، از طريق کارتابل خود درخواست دريافت بن را ارسال نمايند.

نمايشگاه بين‌المللي قرآن از شنبه 21 ارديبهشت‌ماه آغاز به کار مي‌کند و به مدت دو هفته تا شب 19 ماه رمضان پذيراي بازديدکنندگان است.


 تکليف مؤديان مالياتي در ارائه صورت‌هاي مالي حسابرسي شده در قانون ماليات‌ها 

سرويس خبر

مديرکل امور مالياتي استان سمنان اعلام کرد: همه اشخاص حقيقي و حقوقي که براساس آخرين اظهارنامه تسليمي خود، فروش يا خدمات آنها بيش از 5 ميليارد تومان ويا جمع دارايي‌هاي آنها بيش از 8 ميليارد تومان باشد مکلف به ارائه صورت‌هاي مالي حسابرسي شده براي عملکرد سال 97 خواهند بود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل امور مالياتي استان سمنان، عباس بي‌نياز بيان کرد: زمان ارائه صورت‌هاي مالي ياد شده همراه اظهارنامه عملکرد 97 تا پايان خرداد 98 براي اشخاص حقيقي و تا پايان تير 98 براي اشخاص حقوقي که سال مالي آنها منتهي به اسفند 97 است و يا سه ماه پس از مهلت انقضاي ارائه اظهارنامه‌هاي مالياتي است.

وي در ادامه خاطرنشان کرد: مؤديان مالياتي در صورت عدم انجام تکليف مقرر در ماده فوق، مشمول جريمه‌اي معادل 20 درصد ماليات متعلق خواهند بود.

مديرکل امور مالياتي استان سمنان با اشاره به ضرورت ارائه صورت‌هاي مالي حسابرسي شده طبق قانون ادامه داد: صورت‌هاي مالي حسابرسي شده و مطالب مذکور در گزارش‌هاي حسابرسي و بازرسي قانوني مربوط، که درچارچوب مقررات اين قانون تنظيم شده باشد، مي‌توانند براي تشخيص درآمد مشمول ماليات اشخاص ياد‌شده توسط ادارات مالياتي مورد استفاده و استناد قرار گيرد.

بي‌نياز همچنين با اشاره به ماده 229 قانون ماليات‌ها ادامه داد: طبق ماده قانوني 229، تمامي ادارات امور مالياتي سراسر استان مي‌توانند براي رسيدگي به اظهارنامه‌ها يا تشخيص هرگونه درآمد مؤدي به کليه دفاتر و اسناد و مدارک مربوط مراجعه و رسيدگي نمايند و مؤدي ماليات مکلف به ارائه و تسليم آنها مي‌باشد.

وي در ادامه يادآور شد: حکم اين ماده قانوني مانع از آن نخواهد بود که مراجع حل اختلاف مالياتي براي تشخيص درآمد واقعي مؤدي به اسناد و مدارک ارائه شده از طرف مؤدي استناد کنند.

وي در پايان خاطرنشان کرد: ادارات امور مالياتي سراسر استان و ساير مراجع مالياتي بايد اطلاعاتي را که ضمن رسيدگي به امور مالياتي مؤدي به دست مي‌آورند محرمانه تلقي و از افشاي آن جز در امر تشخيص درآمد و ماليات نزد مراجع ذيربط در حد نياز خودداري نمايند و در صورت افشا طبق قانون مجازات اسلامي با آنها رفتار خواهد شد.


 بررسي 15 پروژه تحقيقاتي در شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان 

سرويس خبر

دبير کميته تحقيقات شرکت توزيع برق استان سمنان اعلام کرد: در سال قبل، 15 عنوان پروژه پيشنهادي توسط محققين در کميته تحقيقات اين شرکت بررسي شده است.

حسين خسروي با عنوان اين که اکثر پروژه‌هاي پيشنهادي در راستاي اولويت‌هاي تحقيقاتي اين شرکت ارائه و در جلسه مطرح گرديده يادآور شد: در زمينه آسيب‌شناسي علوم اجتماعي و علل افزايش برق‌هاي غيرمجاز و راه حل‌هاي عملي با رويکرد کاهش آنها، سه مورد ارائه و پيرامون آنها تصميم‌گيري شده است.

وي با اعلام اين که دو عنوان پروژه در خصوص کابل‌هاي خودنگهدار بوده گفت: تدوين مدل بهينه تعيين تعرفه برق خانگي و تعيين ضريب همزماني و مدل بار در محاسبات شبکه‌هاي توزيع به تفکيک تعرفه و مناطق برق از ديگر عناويني محسوب مي‌شود که در جهت اولويت‌هاي تحقيقاتي اين شرکت مطرح شده است.

وي به پروژه بررسي اضافه ولتاژ گذرا در شبکه توزيع فشار ضعيف سمنان اشاره کرد و افزود: رابطه ساختاري عملکرد شغلي، در قالب پروژه پيشنهادي ديگري است که از سوي همکار اين شرکت ارائه گرديده است.

وي با اظهار اين که پروژه بررسي اثرات استفاده از خودروهاي برقي و مسائل مختلف بهره‌وري شبکه‌هاي توزيع، در شمار پروژه‌هاي بررسي شده قرار دارد اضافه کرد: در طي سال قبل، 10 نشست کميته تحقيقات به ميزان 194 نفر ساعت برگزار شده است.

وي تصريح کرد: برگزاري جلسات اين کميته، 24 مصوبه داشته که 20 مورد آن اجرايي شده و چهار مصوبه در دست اقدام مي‌باشد.

حسين خسروي خاطرنشان ساخت: از 17 پروژه تحقيقاتي دريافت شده، 15 مورد در کميته مورد بررسي قرار گرفته و يک پروژه خاتمه يافته و سه مورد هم در حال اجرا مي‌باشد.