تاریخ 1398/02/21 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5035 برو جستجو جستجوی پیشرفته   کواکبيان در نشست اداري رسيدگي به مشکلات شهرها و بخشهاي شهرستان اسلامشهر:
 در مجلس گفتم مسوولان براي اينکه در مقابل ترامپ کرنش نکنند بايد در مقابل ملت تواضع نمايند 

در نشست 29 خرداد در استانداري تهران مصوبات مربوط به مشکلات شهرستانهاي اسلامشهر، ري، شميرانات و پرديس نهايي خواهد شد

جلسه اداري رسيدگي به مشکلات شهر اسلامشهر و بخش‌هاي اين شهرستان روز چهارشنبه 18 ارديبهشت با حضور مسعود مرسل پور فرماندار اسلامشهر، حجت الاسلام و المسلمين نوروزي نماينده ولي فقيه و امام جمعه اسلامشهر، ائمه جماعات، يقين لو بخشدار احمدآباد، حيدري بخشدار چهاردانگه، خانم نگارنده بخشدار مرکزي و طلا شهردار اسلامشهر و شهرداران و اعضاي شوراي شهر اسلامشهر و احمدآباد و چهاردانگه و همچنين دکتر مصطفي کواکبيان، سيد فريد موسوي، فاطمه ذوالقدر و فريده اولاد قباد چهار نماينده حوزه انتخابيه تهران، ري، شميرانات، پرديس و اسلامشهر؛ در فرمانداري اسلامشهر برگزار شد.

به گزارش «مردم‌سالاري آنلاين»، در ابتداي اين نشست حجت الاسلام والمسلمين نوروزي با بيان روايتي در مورد اهميت روزه داري در ماه رمضان و رسيدگي به مستمندان سخناني بيان کرد. مسعود مرسلپور دراين نشست با اشاره به تحقق بخشي از توقعات و انتظارات مردم اسلامشهر از نمايندگان خود در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: اميدواريم در سال 98 تخصيص اعتبار عمليات اجرايي پروژه مترو افزايش پيدا کند تا سير اجراي عمليات آن تسريع و در موعد مقرر تعيين شده به بهره‌برداري برسد . وي در ادامه تصريح کرد: تردد روزانه حداقل 200 هزار نفر به تهران و بالعکس بر لزوم تسريع در اتمام پروژه عمليات احداث مترو اسلامشهر مي‌افزايد.

فرماندار اسلامشهر افزود: در شهرستان اسلامشهر حوزه علميه امام صادق(ع) با 60 طلبه يکي از حوزه‌هاي معتبر در استان تهران است که نياز به تخصيص اعتبار براي تکميل بنا و گسترش آن دارد. مرسلپور تصريح کرد: در نظر داريم طرح ايمن‌سازي اسلامشهر را در حوزه آسيب‌هاي اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي و بلاياي طبيعي داشته باشيم که برآورد اوليه آن 11 ميليارد تومان است که تأمين و تخصيص اعتبار آن بايد از سوي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي صورت بگيرد تا پس از اجرايي شدن به عنوان شهر ايمن در استان تهران مطرح و سپس قابل تعميم به کل کشور باشد. وي ادامه داد: با پيگيري نمايندگان مجلس از سه وزير صنعت، معدن و تجارت، وزير جهاد کشاورزي و وزير امور اقتصاد و دارايي درخواست داريم تا با حضور در اسلامشهر در نشست‌هايي که با صنعتگران، توليدکنندگان و فعالان حوزه دامپروري و کشاورزي خواهند داشت، در سال رونق توليد در جهت کاهش مشکلات توليدکنندگان کمک شاياني کنند.

فرماندار اسلامشهر خاطرنشان کرد: بازديد نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي از مراکز توليدي و حضور در نشست‌هاي بررسي مشکلات آنان ضمن حفظ شرايط فعلي در سال رونق توليد مي‌تواند از مشکلات توليدکنندگان کاسته و سبب افزايش اشتغال شود. در ادامه اين نشست فاطمه ذوالقدر طي سخناني اظهار داشت: بانک‌ها براي ارائه وام‌هاي اشتغال زايي زنان سرپرست خانوار را در اولويت قرار دهند. وي با اشاره به اينکه در کارگروه آسيب‌هاي اجتماعي در اسلامشهر اقدامات خوبي انجام مي‌شود گفت: بودجه خوبي جهت بازسازي مدارس فرسوده اختصاص پيدا کرده که اميد است براي استان تهران و شهرستان اسلامشهر هم به شکل مناسب تخصيص پيدا کند. ذوالقدر در مورد بودجه مسائل فرهنگي سال جاري نيز بيان داشت: بودجه امسال در رفت و برگشتي که داشت تمام بودجه‌هاي فرهنگي با کاهش فرهنگي روبرو شد و بحران شديد ي داشتيم که در نهايت توانستيم يک هزار و 200 ميليارد تومان را مصوب کنيم و تمام دستگاه‌هاي فرهنگي را به بودجه فرهنگي سال 97 برگردانيم و 20 ميليارد تومان هم براي نهاد کتابخانه‌ها اختصاص داديم و همچنين براي بازسازي و نوسازي کتابخانه‌هاي اين شهر نيز بخشي اختصاص داده شد.

نماينده مردم تهران، ري و شميرانات در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه مسائل فرهنگي همواره بايد در اولويت باشد، اظهار داشت: با توجه به اينکه انقلاب ما انقلاب فرهنگي بوده است و ما براي همه امور جاري کشور به فرهنگ سازي نياز داريم. سيد فريد موسوي ديگر نماينده تهران و اسلامشهر با تأکيد بر اينکه نگاه به استان تهران نگاهي توسعه‌يافته و پيشرفته است اظهار داشت: با وجودي که استان تهران 56 درصد تأمين ماليات کشور را برعهده دارد، هجدهمين استان در استفاده از اعتبارات است و اين در حالي است که سالانه 250 هزار نفر به آمار جمعيتي استان افزوده مي‌شود که نگاه و تلاش جمعي مسئولان را مي‌طلبد.

وي افزود: نکته حائز اهميت در شهرستان‌ها، برنامه‌ريزي روستايي براي استفاده از اعتبارات اشتغال روستايي است که از 1.5 ميليارد دلار اعتبار تخصيص يافته به اشتغال روستايي هر شهرستاني که فعال‌تر باشد از اين اعتبارات استفاده مي‌کند. نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، پرديس و اسلامشهر در مجلس سپس به 22 طرحي که از شهرستان اسلامشهر با اعتبار 30 ميليارد معرفي شده اشاره کرد و افزود: تاکنون 8 طرح با اعتباري بالغ بر 17 ميليارد از بين طرح‌هاي وارده مصوب و تنها به چهار طرح با اعتبار 3 ميليارد اعتبار پرداخت شده است.

موسوي تصريح کرد: بايد روستاها مبناي توسعه شوند و منابع را به سمت روستا ببريم که برحسب تغيير سياست‌ها و تغيير شرايط کشور آرايش و رويکرد اشتغال در حوزه گردشگري است که با کمک شهرداري‌ها ميسر مي‌شود و علاوه بر اين در بيشتر مناطق هنوز حريم شهرهاي ما مشخص نيست که بايد سريع‌تر مشخص و اين وضع پايان پيدا کند.

وي ادامه داد: نياز است که توسط فرماندار اسلامشهر سازگاري براي اعتبار ارزش افزوده روستاهاي فاقد دهياري در اين شهرستان در نظر گرفته شود چرا که برداشت ساکنان اين روستاها اين است که در حق‌شان اجحاف شده است.

فريده اولادقباد نيز در ادامه اين نشست با اشاره به جنگ اقتصادي و هجمه‌هاي فرهنگي عليه کشور اظهار داشت: چشم اميد همه ملت ايران به ما به عنوان بخشي از حاکميت است که اميدواريم بتوان با تمامي کمبودهاي موجود چهارچوب نظام مقدس جمهوري اسلامي را حفظ کنيم.

وي سپس با اشاره به اينکه يکي از مهّم‌ترين مطالبات به حق مردم اسلامشهر از مجمع نمايندگان تهران احداث بيمارستان و مترو بود تصريح کرد: نمايندگان تهران تمام تلاش خود را براي تکميل بيمارستان‌ 400 تختخوابي اسلامشهر و تخصيص اعتبار لازم براي تکميل و راه‌اندازي مترو اسلامشهر به کار مي‌گيرند.

نماينده مردم تهران، پرديس و اسلامشهر در مجلس شوراي اسلامي همچنين با اشاره به کمبود فضاي آموزشي در شهرستان اسلامشهر افزود: تراکم دانش‌آموزي و وجود بافت‌هاي فرسوده مدارس اسلامشهر از دغدغه‌هاي مهم نمايندگان در اين شهرستان است که در اين راستا نيز تمام تلاش خود را براي تخصيص اعتبارات لازم در بخش آموزش شهرستان خواهيم داشت.

مدير امور منابع آب شهرستان اسلامشهر نيز در اين جلسه گفت: اقدامات پيشگيرانه انجام شده در سال قبل از جمله لايروبي رودخانه‌هاي کن و کرج که با تاکيد فرماندار شهرستان صورت گرفت خسارات بارش‌هاي فروردين در شهرستان را به ميزان قابل توجهي کاهش داد.

محمدرضا گيتي پژوه با بيان مطلب فوق اظهار داشت: 27 کيلومتر رودخانه اعم از رودخانه‌هاي کن، کرج و سياه آب که شاخه‌اي از رودخانه کرج محسوب مي‌شود در محدوده و حوزه سرزميني شهرستان اسلامشهر قرار دارد.

وي با بيان اينکه اکيپ‌هاي اداره امور منابع آب بصورت 24 ساعته در فروردين ماه دبي ورودي به رودخانه‌هاي واقع در اسلامشهر را رصد مي‌کردند، افزود: با همکاري اعضاي ستاد مديريت بحران شهرستان و مديريت ويژه فرماندار اسلامشهر در مجموع با اقداماتي که صورت گرفت خسارات ناشي از بارندگي‌هاي شديد فروردين ماه در شهرستان بسيار اندک بود. مدير امور منابع آب شهرستان اسلامشهر ادامه داد: علاوه بر تاثير مثبت لايروبي‌هاي انجام شده بر کاهش خسارات، جمع آوري نخاله‌ها از بستر رودخانه‌ها نيز اقدام موثري بود که اواخر سال گذشته انجام شده بود. در پايان اين نشست دکتر مصطفي کواکبيان با اشاره به اينکه سال 98 سال سختي در پيش رو است اظهار داشت: در بودجه 98 پيش بيني کرده‌ايم که روزانه 1 ميليون و 500 هزار بشکه نفت را صادر کنيم که اين مورد از ابتدا نيز مشخص بود که تحقق پيدا نمي‌کند لذا اگر صادرات نفت ما به سيصد هزار بشکه در روز برسد کسري بودجه به 100 هزار ميليارد تومان خواهد رسيد و حتي با فروش 500 هزار بشکه نيز با کمبود 50 هزار ميليارد توماني روبرو هستيم. عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي با اشاره به اينکه مسئولين بايد به اين شرايط سخن کنوني کشور توجه داشته باشند افزود: درست است که 5 سال قيمت بنزين ثابت مانده است و هيچ افزايشي نداشته اما در شرايط کنوني نيز اقدام براي افزايش قيمت بنزين کار صحيحي نيست و اکثريت مجلس نيز با طرح سهميه 60 ليتري و قيمت 2 هزار و 500 توماني مخالفت کردند و با هر گونه افزايشي مخالفت شد. وي با بيان اينکه در همان جلسه غيرعلني گفتم اگر ما مي‌خواهيم در مقابل ترامپ و پمپئو و جان بولتون کرنش نکنيم گفت: بايد اين کرنش و انعطاف را در مقابل ملت ايران داشته باشيم يعني براي ملت با تمام وجود کار کنيم در غير اين صورت بايد تسليم شويم.

نايب رييس مجمع نمايندگان استان تهران با اشاره به مشکلات عديده شهرهاي اسلامشهر، چهاردانگه و احمدآباد اظهار داشت:با هماهنگي استاندار تهران در 29 خرداد نشستي با مسوولان تمامي شهرها و بخش‌هاي چهار شهرستان ري، اسلامشهر، شميرانات و پرديس در استانداري برگزار کرده و مصوبات اداري را نهايي خواهيم کرد.

رئيس فراکسيون ديپلماسي و منافع ملي مجلس شوراي اسلامي ضمن اشاره به ارسال 5 نامه به سران کشورهاي عضو برجام نيز گفت: اعلام کرديم که ما به هيچ عنوان قصد خروج از برجام نداريم کمااينکه نمي‌خواهيم از NPT خارج شويم اما دليلي هم براي پايندي کامل به تعهدات در اين معاهده از طرف ايران وجود ندارد لذا ما بخشي از تعهدات را از امروز کاهش مي‌دهيم و يک مهلت شصت روزه براي بازگشت به تعهداتشان داده‌ايم.

گفتني است در جلسه شوراي اداري شهرستان امير يقين لو بخشدار احمدآباد مستوفي، مصطفي حيدري بخشدار چهاردانگه و الهام السادات نگارنده بخشدار مرکزي نيز دقايقي به بيان مسائل و مشکلات بخش‌هاي مختلف شهرستان در حوزه‌هاي مربوط به مشاغل روستايي، بافت‌هاي فرسوده و الزامات رشد و توسعه روستاهاي شهرستان پرداختند.

همچنين در بخش ديگري از اين جلسه آقاي محسني قائم مقام مديرکل محيط زيست استان تهران نيز با بيان نکاتي در مورد حفظ محيط زيست در شهرهاي استان تهران و با تقدير از شهند رئيس سابق محيط زيست اسلامشهر، خانم بيگي را به عنوان سرپرست اين اداره معرفي کرد.


 معاون اول قوه قضاييه:
 برخي کارها خلاف شئون دستگاه قضائي و يک قاضي است 

معاون اول قوه قضاييه با بيان اينکه برخي از کارها خلاف شئون دستگاه قضايي و يک قاضي است، خواستار صيانت از شئون دستگاه قضايي شد و گفت: سرمايه اصلي اين نهاد نيروي انساني است که بايد آن را از جنبه‌هاي مختلف صيانت کرد.

به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام غلامحسين محسني اژه‌اي در آئين تکريم و معارفه رئيس کل دادگستري استان فارس با بيان اينکه شيطان بزرگ با همه توان، ابزار و فراخواني همه جنود اکيادش به سراغ ايران آمده است، گفت: زماني شيطان از همه اين ابزار استفاده مي‌کند که حريف خود را قوي بداند و خود را در موضع ضعف مي‌بيند.

وي عنوان کرد: امروز آمريکا در مقابل جبهه مقاومت و در مقابل ايران اسلامي در پايين‌ترين موضع ضعف قرار دارد وگرنه لازم نبود که از همه ابزار خود استفاده کنند.

معاون اول قوه قضائيه تلاش به تهديد نظامي و محاصره اقتصادي را نشان از ضعف آمريکايي‌ها نسبت به ايران اسلامي دانست و خاطرنشان کرد: آنها در اشتباه هستند، چرا که ملت بصير و آگاه ما به خدا وابسته هستند و همه قدرت و هستي را در يد او مي‌بينند. اژه‌اي تاکيد کرد که بايد با آگاهي و زيرکي، اتحاد، همدلي، استفاده از همه ظرفيت‌ها، توجه به دوست و دشمن و … به وعده‌هاي الهي اطمينان بيشتري داشته باشيم.

وي همچنين در بخشي از سخنانش بيان کرد: فارس خطه‌اي است که وقتي نام شيراز آن به گوش مي‌رسد، ادب، ادبيات، عرفان، ذوق، عالم پروري و شهيد پروري به اذهان متبادر مي‌شود. معاون اول قوه قضائيه به کادر پروري و نيرو پروري فارسي‌ها در کشور هم اشاره و خاطرنشان کرد: نيروهاي کارآمدي از اين خطه در رأس امور کليدي کشور قرار گرفته‌اند.

اژه‌اي همچنين مقابله با قاچاق و حمايت از توليد را از وظايف مهم امروز همه مسئولان نظام برشمرد و خواستار اهتمام بر تکريم همکاران قضايي و مردم، صيانت از شئون قضا، قاضي و کارمند، نظارت مستمر بر زير مجموعه، اجراي به موقع احکام، اهتمام جدي به حقوق مردم، مشورت در امور و برخورد به موقع و قاطع با همه مفسدين و مجرمين شد.

وي با تاکيد بر اينکه حق‌الناس در اسلام بسيار مهم است، تاکيد کرد که همکاران قضايي بايد نسبت به حقوق عامه حساسيت داشته باشند.

معاون اول قوه قضائيه اضافه کرد: علي‌رغم تلاش‌هاي زياد اما تا رسيدن به نقطه مطلوب تراز نظام اسلامي فاصله داريم.

اژه‌اي همچنين با بيان اينکه فضاي مجازي به يک بلاي خانمان سوز تبديل شده است و در اين فضا دشمن با فناوري جديد که مي‌تواند به نفع کشور باشد عليه ما تبليغ مي‌کند، گفت: امروز بسياري از جرائم در اين فضا تبليغ مي‌شود، بنياد خانواده را خراب کرده و انواع جرائم را توسعه مي‌دهد.

در پايان اين جلسه معاون اول قوه قضائيه ضمن تقدير از تلاش‌هاي علي القاصي‌مهر، حجت‌الاسلام موسوي را به عنوان رئيس کل جديد دادگستري استان فارس معرفي کرد.

همچنين در اين جلسه ضمن تجليل از زحمات علي صالحي، دادستان شيراز، حجت‌الاسلام اژه‌اي وي را به عنوان رئيس کل جديد دادگستري استان هرمزگان معرفي کرد.


 کواکبيان در تجليل از معلمان نمونه تهران:
 مجلس و دولت از رسيدگي به مطالبات اساسي فرهنگيان نبايد غفلت کنند 

اجراي «سند 2030» يا برنامه‌هايي همچون «ساسي مانکن» در مدارس مناطق تهران قطعا خط قرمز مديران آموزش و پرورش است.

به گزارش «مردم‌سالاري آنلاين» عصر روز چهارشنبه هجدهم ارديبهشت در مراسم تجليل از معلمان نمونه که در مجتمع فرهنگي امام علي(ع) منطقه پنج و با حضور فولادوند مدير کل آموزش‌وپرورش شهر تهران و روساي آموزش و پرورش مناطق 22 گانه و جمعي از خانواده شهداي فرهنگي و معلمان نمونه و تعدادي از نمايندگان مردم تهران، ري، اسلامشهر، شميرانات و پرديس برگزار شد؛ دکتر کواکبيان به تفصيل درمورد شرايط سخت اقتصادي کشور و تحريم‌هاي يک جانبه آمريکا و موضوع کاهش تعهدات ايران و مخالفت مجلس با افزايش قيمت بنزين سخن گفت. وي با اشاره به مشکلات فرهنگيان از جمله طرح‌ رتبه‌بندي، معوقات حقوقي، همسان‌سازي، درخواست‌هاي بازنشستگان فرهنگي افزود: مجلس و دولت از رسيدگي به مطالبات اساسي فرهنگيان نبايد غفلت کنند و عده‌اي بخواهند برخي مديران را به اجراي سند 2030 متهم کنند و يا با جوسازي طوري وانمود کنند که گويا تمامي مدارس ما برنامه‌هايي همچون «ساسي مانکن» اجرا مي‌کنند. وي با اشاره به برخي ناهنجاري‌ها و آسيب‌هاي اجتماعي در مدارس تاکيد کرد: البته ما از زير پوست شهر خبرداريم که بايد جلوي اينها در مدارس گرفته شود اما نبايد اين موضوعات زمينه عقده‌گشايي و سياسي‌کاري‌ها باشد.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه نسبت به بازداشت معلمان در صحن علني مجلس اعتراض کردم گفت: خوشبختانه مسئولان ذيربط گفتند همه بازداشت‌شدگان آزاد شده‌اند.

کواکبيان در پايان به مشکلات مدارس تهران و چند شيفته بودن آنها و کمبود نيروي انساني و دانش‌‌آموزان افغاني اشاره کرد و گفت: ما با سرکشي از مناطق و انعکاس آن به دست‌اندرکاران در صدد حل اين مشکلات خواهيم بود. کما اينکه در منطقه 4 که وسيعترين منطقه تهران است مدارس دو شيفته‌اي وجود دارد که در برخي از اين مدارس کلاس‌هاي بالاي 45 نفر دانش‌آموز وجود دارد که حتما بايد به چنين وضعيتي پايان بخشيده شود.


 غفلت‌ها و آموزه‌هاي تحريم 
نويسنده : علي اکبر مختاري

جمهوري اسلامي پس از تاسيس و تثبيت به جهت تضاد و ناهمگوني که در ايدئولوژي و سياست‌ها با بلوک غرب و شرق در قرن بيستم داشت بر مبناي اسلام سياسي شيعي خط جداگانه‌اي دراهداف و سياست‌هاي بين‌المللي براي خود ترسيم کرد و هيچ‌گاه به اين دو اردوگاه بزرگ قدرت بين‌الملل متصل نشد. با فروپاشي محور بلوک شرق يا اتحاد جماهير شوروي تقابل و رويارويي جمهوري اسلامي با بلوک غرب و نظام تک‌قطبي يا دنياي سرمايه داري انزوايي بين‌المللي و مواجهه‌اي فرسايشي را به دولت و ملت ايران تحميل کرده است.به هر اندازه که دولت ايران در به دست آوردن تکنولوژي هسته‌اي، رشد قدرت نظامي و سيطره ايدئولوژي شيعي در منطقه خليج فارس موفق بوده،به همان ميزان موجب برانگيختن حساسيت‌ها در دولت‌هاي منطقه و همپيمانان بين‌المللي آنان شده و امروزه دشمني و مقابله با امپرياليسم بين‌الملل يعني آمريکا و همراهان منطقه‌اي آن با ايران به بيشترين حد آن رسيده است و احتمال درگيري نظامي و جنگ مي‌رود. لذا در اين دوره غفلت‌ها و آموزه‌هايي در شرايط تحريم و درگيري چهل ساله با جهان سرمايه‌داري داشته‌ايم که بايد بيش از پيش از آن تجربيات درس بگيريم و در ادامه مسير با اتکا به نيروي مردم و عقلانيت بهترين و مطمئن‌ترين راه را انتخاب کنيم.

غفلت‌هايي که از شرايط تحريم داشته‌ايم و شايد بارها از زبان نخبگان شنيده ايم و حاکمان نتوانسته‌اند به آن عمل کنند موضوع استقلال اقتصادي است. مسلما ابزارهاي امپراطوري نوين جهاني گسترش مرزهاي جغرافيايي و لشگرکشي به ديگر سرزمين‌ها نيست بلکه با سلطه بر بازارهاي بين‌المللي و سلطه بر اقتصاد سياسي بين‌الملل تعريف مي‌شود. در سال‌هاي اخير دولت و ملت ايران به روشني درک کرده‌اند که قدرت کنترل دولت آمريکا بر شريان‌هاي مالي و پولي دنيا تا چه اندازه است و با اين ابزار با دولت‌هايي که با سياست‌هاي آن همسو نيستند چگونه رفتار کرده است. در مقابل ما نيز به ميزان زيادي به فروش و کسب در آمد از دلارهاي نفتي وابسته هستيم و دقيقا دشمنان ما پاشنه آشيل ما را شناخته‌اند و بر آن نقطه فشار آورده و به بحران عظيم بي‌ثباتي و عقب‌ماندگي اقتصادي دچار شده‌ايم. بنابراين چنانچه در سياست خارجه به تقابل و مبارزه با نظام سرمايه‌داري اصرار داريم شايسته بود براي کم کردن هزينه‌ها از سال‌هاي دور برنامه جدي در کاهش هزينه‌هاي دولت وکوچک کردن حجم دولت و همچنين استقلال از وابستگي به ارزهاي خارجي به خصوص دلار تدوين کنند تا اينگونه لطمات اقتصادي و رواني بر مردم مظلوم و رنج‌ديده ايران وارد نشود و جامعه ايران اينگونه تحقير و منزوي نگردد.

نکته ديگر موضوع پيوستگي و وابستگي حوزه سياست و اقتصاد با حوزه اجتماعي در دنياي مدرن است. تحريم‌ها به ما ياد داد چنانچه دولت با گسترش نفوذ و مداخله در امور ديگران در حوزه سياست جنجال‌آفريني کند بايد تبعات آن را در اقتصاد و بازار شاهد باشد و بي‌ثباتي اقتصاد و بحران در بازار موجب بي اعتمادي اجتماعي و از بين رفتن سرمايه‌هاي اجتماعي مي‌شود. لذا همان‌گونه که به علوم طبيعي و کارکرد تکنولوژي و علم فيزيک اعتقاد داريم بايد به علوم انساني و کارکردهاي علم اقتصاد و علوم اجتماعي و تاثير بهره‌گيري از نظر کارشناسان در هدايت سياست و اقتصاد باور داشته باشيم. تجربه به ما آموخته تک‌محوري، شيوه‌هاي سنتي و دستوري و آزمون و خطا ما را به بيراهه خواهد برد و سرمايه‌هاي مالي و انساني ايران را به هدر خواهد داد.

لذا در شرايط حساس کنوني شايسته است حاکمان با بهره‌گيري از فرصت‌ها و تهديدها در نهايت هوشمندي و استفاده از خرد‌جمعي تصميماتي عقلاني بگيرند و ملت ايران را گرفتار مصيبت عظيم‌تري همچون جنگ نظامي يا تجزيه ايران نکنند.


 فرمانده نيروي زميني ارتش:
 با هرنوع تهديدي مقابله خواهيم کرد 

فرمانده نيروي زميني ارتش گفت: نيروهاي ارتش تمام تجهيزات نظامي خود را مطابق با آخرين فناوري‌هاي جهان به‌ روزرساني کرده و آمادگي کامل براي مقابله با هر نوع تهديد دشمن را دارند، اگر چنانچه دشمنان نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران حماقتي کنند، پاسخ ارتش محکم‌تر و کوبنده‌تر خواهد بود.

به گزارش ايسنا، امير سرتيپ کيومرث حيدري در بازديد از جديدترين دستاوردهاي نظامي پادگان شهيد آبشناسان در تيپ 41 متحرک هجومي و گروه مهندسي رزمي شمال‌ غرب کشور افزود: در بازديدي که از تيپ 264 سلماس انجام شد آمادگي رزمي و توان دفاعي کارکنان اين تيپ اعم از پايور و وظيفه در بالاترين وضعيت قرار داشت و نشان دادند که در برابر هرگونه تهديد دشمن آگاه و آماده هستند.فرمانده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران خاطرنشان کرد: امروز نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران اين افتخار را دارد که با تکيه بر توان و اقتدار خود و حرکت در مسير فرمان رهبري، امنيت کامل را در کشور برقرار و از آن پاسداري کند.وي با بيان اين‌که «خلاقيت و نوآوري در عرصه دفاعي کشور بسيار موثر است» گفت: ايران يکي از قدرتمندترين ارتش‌هاي جهان را به لحاظ تجهيزات و نيروي انساني آماده رزم دارد.وي تحرک و چابکي را از ويژگي‌هاي نيروي زميني ارتش خواند و افزود: از منويات فرماندهي معزز کل قوا، ارتقاء تحرک و کارآمدي يگان‌هاست، در اين حوزه ما تلاش کرده‌ايم با توانمندي متخصصين داخلي، جهاد خودکفايي و با همکاري صنعت دفاعي کشور تجهيزات و سلاح‌هاي خود را روزآمد کنيم؛ به جرأت مي‌توان گفت که با هرنوع تهديدي مقابله خواهيم کرد.فرمانده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران به نقش ارتش در مديريت بحران به ويژه سيل اخير اشاره کرد و گفت: اقدام ارتش تحقق شعار ارتش فداي ملت بود که موجب خرسندي رهبر معظم انقلاب شد و ايشان اين جمله تاريخي را که «ارتش نمايشگاهي از ارزش‌هاي الهي و انقلابي است» را خطاب به ارتشيان بيان فرمودند.

همچنين امير خلبان عزيز نصيرزاده فرمانده نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي در ديدار با خانواده‌هاي شهيدان محمودي، عليزاده و طاهري، با بيان اينکه «خانواده‌هاي معظم شهدا گنجينه‌هاي ارزشمند اميد به فضل الهي و صبر در مشکلات در مسير مجاهدت في سبيل الله هستند»، بر ضرورت تداوم راه و تمسک به مشي شهدا تاکيد کرد و گفت: تنها راه برون رفت از مشکلات کنوني، برخورداري از روحيه جهادي، همچون شهدا است. آنان که با در طبق اخلاص نهادن همه مواهب خداوندي که بالاترين آن جان و جواني است در مسير آرمان‌هاي انقلاب و جمهوري اسلامي گام برداشتند.

فرمانده نيروي هوايي با برشمردن ويژگي‌هاي ناب شهيدان در پيروي از حق و نبرد عليه باطل خاطر نشان کرد: شهدا لبيک گويان عصر حاضر به نداي هل من ناصر ينصرني امام حسين (ع) هستند و مادامي که يزيديان ناپاک در قواره و نام‌هاي متفاوت و متغير وجود دارند، نبرد حق عليه باطل، تا پاک شدن زمين از لوث آن‌ها کماکان استمرار دارد و بايد همچون شهدا عليه يزديان بپا خاست.