تاریخ 1398/02/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5030 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رئيس پليس راه استان سمنان:
 تصادف ميني‌بوس و کاميون در محور گرمسار  

سرويس حوادث:

رئيس پليس راه استان سمنان از بروز يک فقره تصادف در محور گرمسار- تهران خبر داد و گفت: در اين حادثه يک خودروي ميني‌بوس و يک کاميون با هم برخورد و طي آن چهار نفر مصدوم شدند.

سرهنگ تقي کبيري صبح شنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه به ميزباني پليس راه استان سمنان با بيان اينکه سانحه تصادفي شامل برخورد يک دستگاه کاميون و ميني‌بوس صبح شنبه در محور گرمسار - تهران رخ داده است، ابراز کرد: اين حادثه چهار مصدوم برجاي گذاشت که به مراکز درماني اعزام شدند.

وي با بيان اينکه برخورد کاميون با ميني‌بوس سبب واژگوني خودروي دوم شده است، افزود: اين سانحه ساعت 6 و 36 دقيقه ديروز در کيلومتر 37 محور گرمسار به تهران رخ داد.

رئيس پليس راه استان سمنان گفت: اين ميني‌بوس حامل کارگران يک کارخانه بود که به دليل عبور از جاده به مسير کارخانه موجبات تصادف را فراهم کرد.

کبيري با بيان اينکه ميني‌بوس پس از برخورد از پشت با کاميون واژگون شد، گفت: علت اين تصادف تغيير مسير ناگهاني ميني‌بوس براي ورود به محدوده کارخانه صنعتي در کنار جاده بوده است. وي با بيان اينکه رعايت حق تقدم و همچنين سرعت مطمئنه، عبور از محل‌هاي مطمئن و خط‌کشي شده و همچنين رعايت فاصله طولي در زمره عواملي هستند که مي‌توانند از بروز چنين حوادثي جلوگيري کنند.


 فرمانده انتظامي استان سمنان:
 معتاد سابقه‌دار در مهدي‌شهر دستگير شد 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي استان سمنان از دستگيري معتاد سابقه‌دار در مهدي‌شهر خبر داد و گفت: اين فرد پس از دستگيري به 10 فقره سرقت سيم و کابل نيز اعتراف کرده است.

سردار روح‌الامين قاسمي صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران به ميزباني سالن جلسات فرماندهي انتظامي سمنان با بيان اينکه مأموران يگان امداد مهدي‌شهر هنگام گشت‌‌زني در منطقه متوجه فردي مي‌شوند که در حاشيه شهر آتش روشن کرده است، ابراز داشت: مأموران با نزديک شدن به وي را که در حال جداسازي فلز مس از روکش بيروني سيم و کابل بود، را در اقدامي ضربتي دستگير کردند.

وي با بيان اينکه پليس در بررسي‌هاي اوليه خود 10 کيلوگرم سيم بدون روکش مسي را کشف و ضبط کرده است، افزود: پس از دستگيري اين متهم سابقه‌دار معتاد به 10 فقره سرقت سيم و کابل نيز اعتراف کرد.

فرمانده انتظامي استان سمنان با بيان اينکه ارزش ريالي اموال مسروقه 220 ميليون ريال برآورد مي‌شود، ابراز داشت: اعتياد يکي از دلايلي که باعث ايجاد سرقت مي‌شود لذا مبارزه جدي با اين پديده شوم در دستورکار نيروي انتظامي قرار دارد.

وي ضمن بيان اينکه مجرم وابستگي شديد به انواع مواد‌مخدر داشته است، افزود: از شهروندان تقاضا مي‌شود نسبت به پيشگيري از جرايم خرد با ايمن کردن منازل و خودرو خود اقدام و هرگونه موارد مشکوک را به نيروي انتظامي اطلاع دهند تا در اسرع وقت به آن رسيدگي شود.


 سرويس حوادث: 

زلزله 3.1 ريشتري ديباج خسارتي نداشت

سرويس حوادث:

زلزله‌ 3.1 ريشتري ديباج را در استان سمنان لرزاند؛ اما خوشبختانه خسارتي نداشت. مديرکل مديريت بحران استانداري سمنان اظهار داشت: اين زمين‌لرزه در ساعت 16 و 32 دقيقه و 20 ثانيه عصر جمعه به وقت محلي رخ داد.

ايرج رئيسيان ادامه داد: شدت اين زمين‌لرزه بر‌اساس بررسي‌هاي اوليه، 3.1 ريشتر ثبت شده است. وي با بيان اينکه اين زمين‌لرزه در موقعيت جغرافيايي با عرض شمالي 36.22 درجه و طول شرقي 53.95 درجه ثبت شده، گفت: اين زمين‌لرزه در عمق هشت کيلومتري زمين رخ داده است.

مديرکل مديريت بحران استانداري سمنان گفت: اين زلزله 35 کيلومتري ديباج، 36 کيلومتري دامغان و 36 کيلومتري کياسر رخ داده و تاکنون گزارشي از خسارات احتمالي اين زمين‌لرزه دريافت نشده است. شبکه لرزه‌نگاري سمنان وابسته به مؤسسه ژئوفيزيک دانشگاه تهران وقوع اين زمين‌لرزه را تأييد کرده است.

کشف ادکلن‌هاي ايتاليايي قاچاق

سرويس حوادث:

جانشين فرمانده انتظامي استان از کشف 68 عدد ادکلن ايتاليايي قاچاق از جعبه بغل اتوبوس به ارزشي بالغ‌بر يک ميليارد و 300 ميليون ريال خبر داد.

سرهنگ «عبداله حسني» در گفت‌و‌گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس اظهار داشت: مبارزه و مقابله با پديده قاچاق و برخورد قاطعانه با هرگونه فعاليت خارج از شبکه قانون از جمله اولويت ماموريت‌هاي پليس است. وي افزود: ماموران يگان امداد شهرستان سرخه نيز در همين خصوص با اجراي طرح ايست و کنترل در محور مواصلاتي به يک دستگاه اتوبوس مشکوک و آن را متوقف مي‌کنند.

سرهنگ حسني به بررسي‌هاي فني و تخصصي ماموران اشاره کرد و گفت: پليس در گام نهايي 68 عدد ادکلن ايتاليايي قاچاق از جعبه بغل اين خودرو کشف کرد. جانشين فرمانده انتظامي استان سمنان با بيان اينکه ارزش ريالي اين محموله برابر نظر کارشناسان امر يک ميليارد و 300 ميليون ريال برآورد شد، گفت: فرد متخلف به مرجع ذي‌صلاح معرفي شد.