تاریخ 1398/02/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5029 برو جستجو جستجوی پیشرفته   تصميمي که در کارخانه گرفته شد
 پشت پرده اخراج علي دايي از سايپا 

سرويس ورزشي:

دوره همکاري علي دايي با سايپا در فاصله دو هفته مانده تا پايان ليگ برتر با يک حکم خبرساز پايان يافت: اخراج.

در جلسه‌اي که روز گذشته در کارخانه سايپا بين مديران ارشد و مديران باشگاه سايپا برگزار شد، در پي مصاحبه سرمربي سابق تيم ملي فوتبال ايران در اعتراض به شرايط مالي باشگاه، سايپا تصميم گرفت دايي را کنار بگذارد؛ مربي‌اي که دومين فصل حضورش در جمع نارنجي‌پوشان را پشت سر مي‌گذاشت.

دايي قبل‌تر و در اتمام دوره بازيگري به مدت کوتاهي در نقش بازيکن و مربي هدايت سايپا را برعهده داشت و با اين تيم قهرمان ليگ شد. او در سال بعدتر نتايج خوبي با سايپا به دست نياورد و در نهايت به دليل سرمربيگري در تيم ملي از سايپا کنار رفت و به عنوان عضو هيئت مديره به کارش در باشگاه ادامه داد.

او که بعد از هدايت تيم ملي و اخراج از سمت سرمربيگري بعد از شکست مقابل عربستان مدتي در سکوت بود، با پرسپوليس به بازار کار ايران بازگشت و پس از مشکلات شديدي که با حبيب کاشاني مديرعامل پرسپوليس داشت، به راه آهن رفت. اما سپس محمد رويانيان او را دوباره به پرسپوليس بازگرداند تا اينبار بعد از کسب نائب قهرماني ليگ و شروع نه چندان مناسب در دومين فصل حضور، مديران وقت باشگاه او را از تيم اخراج کنند

دايي پس از پرسپوليس به صبا و سپس نفت تهران پيوست و با قهرماني جام حذفي دوباره سايپايي شد تا سومين دوره حضورش را در اين تيم تجربه کند.

او در فصل گذشته با اتکا به ستاره‌هايي نظير ترابي و قلي‌زاده موفق به کسب سهميه آسيايي شد ولي با جدايي اين دوستاره سايپا کمي پايين‌تر از انتظارات نشان داد. با اين حال شرايط اين تيم چندان هم بد نبود و آنها در آخرين بازي با علي دايي مقابل ذوب آهن به پيروزي2 بر صفر دست يافتند تا جايگاه مناسبي در جدول داشته باشند؛ ضمن اينکه در حال حاضر سايپا جمعي از بهترين جوانان ايران را در مجموعه خود جا داده است.

اما در شرايطي که تنها سه هفته به پايان ليگ باقي مانده، اين تصميم شوکه‌کننده بود؛ به خصوص اينکه دايي قبلا صحبت‌هاي تندتر از اين هم انجام داده بود و حتي گفته شده بود، ناراحتي شديد کارکنان سايپا را با حرف هايش ايجاد کرده است. اين همان چيزي است که باشگاه سايپا در توضيح اخراج علي دايي در بيانيه خود آن را مطرح کرده و مراجعه مکرر کارگران را عامل اصلي اخراج دايي قلمداد کرده اند

آنها در جلساتي که در يکي دو روز گذشته برگزار کردند، به اين جمع‌بندي رسيدند و خبر را از طريق روابط عمومي باشگاه منتشر کردند. دايي که در روزهاي گذشته مذاکرات جدي با تراکتورسازي داشته، البته از اين موضوع چندان هم ناراحت نخواهد بود؛ چرا که قصد او در نهايت جدايي از جمع نارنجي پوشان بود و به قول خودش منتظر بود تا فصل تمام شود و از سايپا فرار کند.

حالا که مديران سايپا تاب صحبت‌هاي او را نياورده‌اند و دست به اخراج او زدند، دايي با همان سماجت هميشگي و با مصاحبه‌هاي مکرر از تصميم‌گيران انتقام سختي خواهد گرفت. اين کاري است که دايي قبلا دو يا سه مرتبه انجام داده و در آن تبحر ويژه‌اي دارد!

اينکه علي دايي در فصل آينده به تراکتورسازي برود يا مقصد ديگري را براي سرمربيگري انتخاب کند، از همين حالا تبديل به يکي از داغ‌ترين سوال‌هاي ليگ برتر شده است. اما پاسخ به آن تا پايان ليگ ميسر نخواهد بود؛ چرا که تراکتورسازي در کورس سهميه ليگ است و با سومين سرمربي خود روزگار مي‌گذارند. همچنين اين باشگاه با دايي هنوز به توافق نهايي نرسيده است. اين را هم در نظر داشته باشيد که دايي هرگز در خارج از تهران مربيگري نکرده و به دليل فعاليت‌هاي تجاري ترجيح مي‌دهد در پايتخت و در حوالي خانه و در دفتر کارش مشغول باشد.

جالب اينکه سايپا از ابراهيم صادقي به عنوان جانشين علي دايي ياد کرده که به اين موضوع در مطلب جداگانه خواهيم پرداخت.

علي دايي در پاسخ به تماس خبرنگار ورزش سه اعلام کرد که فعلا قصد گفتگو در اين مورد را ندارد ولي قطعا وقتي دايي به حرف بيايد، همه بايد قلم‌ها را تيز کنند و در سريعترين زمان ممکن، خبرها را به خبرگزاري خود برسانند!


 آژاکس به فينال ليگ قهرمانان نزديکتر شد 

سرويس ورزشي:

تيم فوتبال آژاکس هلند که پيش از اين با حذف تيم‌هاي بزرگ و پرافتخار رئال مادريد و يوونتوس از ليگ قهرمانان اروپا شگفتي‌ساز شده بود بامداد چهارشنبه و در ديدار رفت نيمه نهايي اين ليگ تاتنهام را نيز مغلوب کرد.

بازيکنان جوان اين تيم بامداد که در ورزشگاه تازه تاسيس «تاتنهام» به ميدان رفتند يک بار ديگر دست به کار بزرگي زده و تاتنهام را در مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا با نتيجه يک برصفر شکست دادند.

«دني واند بيک» در دقيقه 15 براي آژاکس دراين ديدار گلزني و برتري تيم خود را رقم زد.

نخستين ديدار رفت مرحله نيمه نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا ساعت 11:30 چهارشنبه شب آغاز و بامداد پنجشنبه با برتري آژاکس به پايان رسيد.

«مائوريسيو پوچتينو» سرمربي تاتنهام با توجه مصدوميت « هري کين» و محروميت «سون هيونگ مين» بهترين گلزنان خود در ليگ برتر انگليس و ليگ قهرمانان اروپا با تيم خود را با تغييراتي که در خط حمله ايجاد کرد با ترکيب هوگو لوريس، آلدروايرد، تريپير، سانچس، فرتونگن، وانياما، رز، اريکسن، دله آلي، لوکاس مورا، و يورنته به زمين فرستاد.

همچنين اونانا، ولتمن، دي ليخت، فن ديبيک، تاگليافيکو، نرس، تاديچ، دي يونگ، بليند، شونه و ياش با تصميم «اريک تن هاگ» از ابتدا در ترکيب آژاکس قرار گرفته و رو به روي تاتنهام بازي کردند.

بازيکنان آژاکس در دقايق ابتدايي اين ديدار با بازي روان خود کنترل توپ و ميدان را در اختيار گرفتند.

آنان در اين دقايق با آوردن بازي بر روي زمين و پاس‌هاي کوتاه و سرعتي متعدد خود، بازيکنان تيم ميزبان را سردرگم کرده و خود نمايي کردند.

پس از گذشت چندين دقيقه از سيطره بازيکنان اين تيم درزمين بازيکنان تاتنهام بربازي مسلط شدند.

دردقيقه 15 بازيکنان آژاکس در يک ضد حمله سريع خود را به پشت محوطه جريمه تاتنهام رساندند و با فرار دو مهاجم اين تيم از تله آفسايدگيري مدافعان حريف واند بيک با «هوگو لوريس» سنگربان تاتنهام در موقعيت تک به تک قرار گرفت و با شوتي دقيق توپ را به قعر دروازه اين دروازه بان فرستاد.

از آنجا که به نظر مي‌رسيد اين گل در آفسايد مهاجمان آژاکس به ثمر رسيده است بازي براي دقايقي متوقف و داور پس از مشورت تلفني با ناظران و کمک داوران گل را پذيرفت.

در ادامه بازيکنان آژاکس باز هم موقعيت هايي بدست آوردند اما اين فرصت ها براي اين تيم از دست رفت.

دردقيقه 33 «يان فرتونگن» مدافع پيش تاخته تاتنهام در محوطه جريمه آژاکس با ضربه محکم دست دروازه بان اين تيم از ناحيه سر و صورت به شدت مجروح و بلافاصله کادر پزشکي اسپرزها وارد زمين شده و مداوا بر روي اين بازيکن را آغاز کردند.

اما به دليل شدت جراحات تلاش پزشکان و مداواي آن مثمرثمر واقع نشد و پس از توقف 3 دقيقه اي فرتونگن با تشويق مکرر هواداران در حاليکه قادر به کنترل خود نبود با کمک از زمين بازي خارج و به بيمارستان رفت تا «موسي سيسوکو» جانشين او در زمين شود.

در اواخر نيمه نخست بازيکنان تاتنهام براي دستيابي به گل تساوي بسيار تلاش کردند اما موقعيت‌هاي اين تيم يکي پس از ديگري از دست رفت و با سوت «آنتونيو متئو لائوس» داور اسپانيايي اين ديدار بازيکنان به رختکن رفتند.

نيمه دوم را بازيکنان تيم تاتنهام توفاني آغاز کردند تا با غافلگيري بازيکنان جوان حريف به گل برسند اما اينگونه نشد و تلاش آنان نتيجه اي نداشت.

در ادامه اين ديدار باز هم بازيکنان دو تيم به روي دروازه يکديگر حملات جديدي را طراحي کرده اما هيچکدام از اين حملات منجر به گل نشد.

در دقيقه 78 شوت عرضي «ديويد نرس» مهاجم برزيلي آژاکس به ديرک افقي دروازه تاتنهام برخورد کرد و با بد شانسي گل نشد.

در ادامه کادر فني دو تيم دست به تغييراتي در ترکيب تيم خود زدند «بن ديويس» به جاي «دني رز» و «فويت» جانشين «تريپير درتيم تاتنهام و «مازراوي» جاي «شونه» را درترکيب تيم آژاکس گرفت.

اما تغييرات ايجاد شده در ترکيب بازيکنان دو تيم در تغيير نتيجه اين ديدار تاثيري نداشت و اين ديدار تماشايي با نتيجه يک برصفر به پايان رسيد.

ديدار برگشت دو تيم چهارشنبه شب نوزدهم ارديبهشت ماه در ورزشگاه خانگي آژاکس «يوهان کرايف آرنا»برگزار مي‌شود.


 ليگ قهرمانان اروپا؛
 بارسلونا در آستانه حضور در فينال قرار گرفت 

سرويس ورزشي:

تيم فوتبال بارسلونا با درخشش «ليونل مسي» و برتري سه بر صفر مقابل ليورپول در آستانه حضور در فينال ليگ قهرمانان باشگاه‌هاي اروپا قرار گرفت.

در دور رفت از مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان باشگاه‌هاي اروپا، بارسلوناي اسپانيا در حضور بيش از 95 هزار تماشاگر ورزشگاه «نيوکمپ» ميزبان ليورپول انگليس بود و با ارائه نمايشي حساب شده و درخشش ستاره آرژانتيني خود به برتري قاطع سه بر صفر رسيد.

«يورگون کلوپ» سرمربي ليورپول، برخلاف تمامي ديدارهاي گذشته در اين بازي از 2 مهاجم استفاده کرد و «روبرتو فيرمينو» که به تازگي از بند مصدوميت رها شده است را در ترکيب اصلي قرار نداد.

با اين وجود تيم ليورپول در دقايق آغازين شرايط بهتري در زمين داشت و ميزبان پرستاره را مجبور به عقب‌نشيني کرد.

در دقيقه پنجم «ساديو مانه» در محوطه جريمه بارسلونا سرنگون شد که داور هلندي اعتقادي به پنالتي نداشت.

در ادامه ميزبان با استفاده از توان «ليونل مسي» و «کوتينيو» بازي را به زمين حريف کشاند.

در دقيقه 15 مسي در محوطه جريمه حريف حرکتي را آغاز کرد که توپ در صحنه‌اي کاملا مشکوک به دست «ماتيپ» مدافع ميهمان برخورد کرد و بازهم داور علاقه اي به اعلام پنالتي نداشت.

در دقيقه 20 «نبي کيتا» هافبک دونده ليورپول به دليل مصدوميت از زمين بيرون رفت و «جوردن هندرسون» جاي او را گرفت.در دقيقه 25 «جوردي آلبا» مدافع جناح چپ بارسلونا اثر گذار بود و با پاسي عالي موجب شد تا «لوييس سوارز» اروگوئه‌اي، گل نخست اين ديدار بزرگ را به ثمر برساند.

بازيکنان ليورپول که هراسي از نام حريف نداشتند براي جبران گل خورده بي‌تابي مي‌کردند و از سوي ديگر «ليونل مسي» با حرکات تماشايي و پاس‌هاي خود، اجازه نمي‌داد که بازي از دستش تيمش خارج شود.در دقيقه 35 بهترين فرصت براي گل تساوي به دست آمد که «ساديو مانه» با بي‌دقتي اين بخت را از دست داد.

نيمه دوم با حملات نماينده انگليس آغاز شد و ليورپول در دقايق 48 و 53 فرصت‌هاي خوبي براي گلزني داشت که «مارک ترشتگن» دروازه بان آلماني بارسلونا با واکنش‌هاي مناسب، مانع از باز شدن دروازه تيمش شد.

در حالي که ليورپول در نيمه دوم عملکرد بسيار بهتري داشت در دقيقه 75 کار تيمي بازيکنان بارسلونا سبب شد تا «ليونل مسي» گل دوم بارسلونا را رقم بزند.

در دقيقه 81 «ليونل مسي» از روي ضربه آزاد که از فاصله 30 متري به دست آمد با شوتي وحشتناک و غير قابل مهار، سومين گل بارسلونا را درون دروازه ليورپول جاي داد.

در دقيقه 83 ليورپول مي‌توانست يکي از گل‌هاي خورده را جبران کند که «محمد صلاح» با بي‌دقتي توپ را به ديرک دروازه بارسلونا کوبيد.

در دقايق 92 و 95 تيم بارسلونا در ضد حملاتي خطرناک در آستانه گل‌هاي بعدي قرار داشت که «سوارز» و «عثمان دمبله» اين موقعيت‌ها را از دست دادند.

پيش از اين و در ديگر ديدار دور رفت مرحله نيمه نهايي، تيم شگفتي‌ساز آژاکس هلند در انگليس با يک گل از سد تاتنهام گذشت تا در آستانه صعود به فينال قرار بگيرد.

ديدارهاي دور برگشت، سه شنبه و چهارشنبه هفته آينده برگزار خواهد شد تا فيناليست‌ها معرفي شوند.

سه شنبه شب، ليورپول در ورزشگاه «آنفيلد» از بارسلونا پذيرايي مي‌کند و چهارشنبه شب، آژاکس ميزبان تاتنهام است.

ديدار فينال فصل جاري ليگ قهرمانان اروپا، 11 خردادماه در ورزشگاه «واندا مترو پوليتانو» شهر مادريد اسپانيا برگزار خواهد شد


 سرويس ورزشي: 

اسطوره بارسلونا در پايان فصل بازنشسته مي‌شود

بازي خداحافظي ژاوي در تهران؟

سرويس ورزشي:

ژاوي هرناندس، اسطوره باشگاه بارسلونا، اعلام کرد که در پايان فصل جاري از دنياي فوتبال خداحافظي خواهد کرد.

ژاوي بعد از 16 سال بازي براي تيم اول بارسلونا، در تابستان 2015 اين باشگاه را ترک کرد و در چند فصل اخير براي باشگاه قطري السد بازي کرد. او که اکنون 39 سال دارد، اعلام کرد که مي‌خواهد به دوران حرفه‌اي‌اش پايان بدهد و وارد دنياي مربيگري شود.

با توجه به پايان ليگ قطر، بازي‌هاي باقي مانده ژاوي براي السد در جام امير و ليگ قهرمانان آسيا خواهد بود و با توجه به اينکه جام امير روز 16 مي‌(26 ارديبهشت) به پايان خواهد رسيد و ديدار آخر السد در مرحله گروهي ليگ قهرمانان مقابل پرسپوليس در تهران است، بعيد نيست دوران حرفه اي اسطوره بارسلونا در ورزشگاه آزادي به پايان برسد. ژاوي در چند فصل اخير چند بار با السد در تهران مقابل استقلال و پرسپوليس قرار گرفت و در بيشتر اين ديدارها با دست خالي به خانه برگشت.

اولين حضور او در تهران، به ديدار پلي آف ليگ قهرمانان مقابل استقلال برمي‌گردد که تيمش در ضربات پنالتي مغلوب شد و آخرين بازي او در ورزشگاه آزادي، در نيمه نهايي فصل قبل بود که تيمش با تساوي 1-1 مقابل پرسپوليس، از رسيدن به فينال بازماند. ضربه سر او که توسط عليرضا بيرانوند مهار شد، به ياد ماندني تري تصوير او در تقابل با تيم‌هاي ايراني است.

ژاوي به خبرنگاران گفت: "اين آخرين فصل من به عنوان بازيکن است و منتظرم ببينم که آينده براي من به عنوان مربي چه در پيش دارد. فلسفه من به عنوان مربي، سبکي است که ما براي سال‌ها تحت تاثير يوهان کرويف در لاماسيا ياد گرفتيم و سبک بازي بارسلونا بزرگترين نماينده آن است.

من دوست دارم بازي تيم‌هايي را ببينم که در زمين ابتکار عمل را در دست مي‌گيرند، فوتبالي تهاجمي به نمايش مي‌گذارند و بازگشت به عصاره آنچه ما از زمان کودکي به آن علاقه‌مند بوديم: فوتبال مالکانه."

ژاوي اين فصل در همه رقابت ها 16 بازي براي السد انجام داد، 5 گل زد و 6 پاس گل داد. او همچنين در 769 ديداري که براي بارسلونا انجام داد، 85 گل زد و 182 پاس گل داد. ژاوي با پيراهن تيم ملي اسپانيا هم دوران موفقيت‌آميزي داشت و توانست با اين در جام جهاني 2010 و يورو 2008 و 2012 به قهرماني برسد.

سرقت مسلحانه شبانه از خانه ستاره بارسلونا

سرويس ورزشي:

ورزش سه نوشت: منزل آرتور ملو، ستاره برزيلي جوان بارسا هنگامي که آبي اناري‌ها در جدال با ليورپول بودند، مورد سرقت قرار گرفت.

بارسلونا شب گذشته در نوکمپ ميزبان ليورپول از دور رفت نيمه نهايي ليگ قهرمانان بود و 3-0 نيز به برتري دست يافت. طعم شيرين اين پيروزي براي آرتور ملو به تلخي گرائيد؛ وقتي متوجه سرقت مسلحانه از منزلش شد.

دو مرد مسلح با ورود به منزل آرتور در حال سرقت بودند که برادر او وارد خانه مي‌شود. در اين لحظه سارقان برادر آرتور را تهديد به مرگ مي‌کنند و از او مي‌خواهند تا جاي پول و جواهرات را به آنها نشان دهد. در نهايت کار آنها با سرقت مقداري جواهرات و چند ساعت رولکس تمام مي‌شود و به سرعت محل را ترک مي‌کنند.

برادر آرتور بلافاصله با او تماس مي‌گيرد و ستاره برزيلي جوان بارسا نيز نيروهاي امنيتي باشگاه را در جريان مي‌گذارد. خيلي سريع پروتوکل‌هاي امنيتي به کار مي‌افتد و دو مامور پليس به منزل وي روانه مي‌شوند. تحقيقات در اين زمينه در حال انجام است و فعلا سرنخي از سارقين در دست نيست.

چندي پيش سرقتي مشابه از منزل کوين پرنس بواتنگ، بازيکن غنايي بارسا نيز صورت گرفته بود.

پايان يک اسطوره؛ کاسياس ديگر بازي نمي‌کند

سرويس ورزشي:

حمله قلبي به دروازه‌بان پورتو باعث شده تا او تصميم بگيرد از فوتبال خداحافظي کند.

شب گذشته ايکر کاسياس، دروازه‌بان سابق رئال‌مادريد به دليل حمله قلبي راهي بيمارستان شد اما پس از چند ساعت حال او مساعد گزارش شده بود.روزنامه مارکا مدعي شد ايکر کاسياس به دليل اين حمله قلبي نمي‌تواند به دروازه‌باني ادامه دهد و تصميم گرفته از دنياي فوتبال خداحافظي کند.


 رقابت آزاد قهرماني دارت کشور در گرمسار آغاز شد 

سرويس ورزشي:

دبير انجمن دارت کشور گفت: دومين دوره رقابت‌هاي آزاد قهرماني دارت کشور انتخابي تيم ملي جوانان در بخش دختران روز پنجشنبه دوازدهم ارديبهشت 98 در شهرستان گرمسار استان سمنان آغاز شد.

محمدحسين فاضلي در گفت و گويي افزود: اين رقابت‌ها با حضور 19 دارت‌انداز دختر در سالن کلوا شهرستان گرمسار در حال برگزاري است.

وي بيان کرد: بازيکن‌ها در سه گروه پنج نفره و يک گروه، چهار نفره با هم به رقابت مي‌پردازند.

دبير انجمن دارت کشور ادامه داد: 2 دارت‌انداز از هر گروه به مرحله بعدي صعود مي‌کنند و سپس رقابت‌ها به صورت حذفي بين هشت بازيکن ادامه مي‌يابد.

فاضلي خاطرنشان کرد: رقابت‌ها بين چهار نفر صعود کننده به نيمه نهايي انجام مي‌شود که 2 دارتر به مرحله نهايي صعود مي‌کنند و ديگر نفرات به عنوان سوم مشترک دست مي‌يابند.

وي تصريح کرد: رقابت‌هاي انتخابي براي ارزيابي ملي‌پوشان به منظور اعزام به مسابقات 2019 روماني شامل سه دوره است که دوره اول آن بيست و چهارم فروردين امسال در تهران برگزار شد.

فاضلي يادآور شد: حميدرضا مومني، سرمربي تيم ملي دارت در دومين دوره رقابت‌هاي آزاد قهرماني دارت کشور انتخابي تيم ملي جوانان در شهرستان گرمسار حضور دارد.

دبير انجمن دارت کشور تصريح کرد: 2 نفر برتر اين رقابت‌ها جواز حضور در اردوي تيم ملي جوانان دارت را کسب مي‌کنند.

به گزارش، تيم ملي جوانان دارت ايران که عنوان نائب قهرماني جهان را يدک مي‌کشد، در رقابت‌هاي جهاني 2019 در شهر کلوژ کشور روماني شرکت مي‌کند.


 2مدال برنز کشوري در اسکيت سرعت به استان سمنان رسيد 

سرويس ورزشي:

3 مدال کشوري دستاورد اولين ماه سال 98 رشته اسکيت استان سمنان / استعداديابي اولويت برنامه‌هاي هيئت سمان نوبخت پسر نوجوان سمناني، 2مدال برنز کشوري اسکيت سرعت را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومي هيئت اسکيت استان سمنان آسيايي، رئيس هيئت استان بيان کرد: مسابقات کشوري اسکيت سرعت در بخش پسران با حضور بيش از 150ورزشکار روز 11ارديبهشت در پيست اسکيت ورزشگاه آزادي برگزار گرديد.

سمان نوبخت از سمنان توانست مقام سوم در ماده‌هاي 100متر و 400 متر سرعت در رده سني 1385 را بدست آورد.

سينا جوادي‌نيا با کسب 2مقام پنجم کشوري از اميدهاي استان سمنان در اين دوره از مسابقات بود.

همچنين محمدرضا صحافي، نماينده استان در داوري اين دوره از مسابقات حضور داشت.

آسيايي در ادامه افزود، در 1ماهه اول سال 1398مدال کشوري اسکيت سرعت به استان سمنان رسيد.

رئيس هيئت اسکيت استان، استعداديابي و حمايت از استعدادهاي فعلي را بنا به تأکيد مديرکل ورزش و جوانان استان از اولويت برنامه‌هاي سال جاري هيئت بيان کرد.


 طناب‌زني که قصد طناب‌زدن در زادگاه رئيس‌جمهور دارد  

سرويس ورزشي:

طناب‌زني که قصد طناب‌‌زدن در زادگاه رئيس‌جمهور دارد در گفتگو با فاطمه صفا، خبرنگار سرخه‌نيوز از اين اقدام و فعاليت ورزشي مي‌گويد. اين رکورددار طناب‌زني مهمان زادگاه رئيس جمهور عزيز ايران شهر سرخه بود. رشته تخصصي سيد مهدي محور، طناب‌زني است. او در دنيا رکورد زده است.

آقاي محور مي‌گويد، براي اولين بار در دنيا قله دماوند را رکورد زده است. همچنين براي اولين بار، در دنيا در گرمترين نقطه دنيا طناب‌زني داشته است.

او در سال 86 جهت حمايت از صلح‌آميزي انرژي هسته‌اي کشور 350کيلومتر طناب‌زني داشته است. همچنين دور درياچه اروميه را جهت حمايت از آن براي اولين بار رکورد زده است.

او يک ضرب، 70کيلومتر و تعداد 20هزار رکورد طناب‌زني داشته است.

آقاي محور دليل انتخاب سرخه براي زدن رکورد گفت: قبل از انتخابات گفته بودم اگر روحاني رئيس‌جمهور کشور شود در زادگاهش، و منطقه کويري گرم طناب خواهم زد.

او کوير بيابانک را براي پياده‌روي و طنابزني، 5 ساعت رفت و 5 ساعت برگشت، انتخاب کرده و رکورد خواهد زد. وي در پايان گفت، به حمايت رييس‌جمهور عزيز، در سيبري سرد‌ترين نقطه دنيا قصد زدن رکورد را دارم.


 رئيس هيات گلف: گلف‌بازان سمناني به اردوي تيم ملي راه يافتند 

سرويس ورزشي:

رئيس هيات گلف استان سمنان گفت: گلف بازان اين استان در اردوي انتخابي تيم ملي گلف بانوان زير 18 سال کشور در زمين گلف مجموعه ورزشي انقلاب تهران حضور پيدا کردند.

مهدي ترحمي در گفت و گويي افزود: فريمهر عمران پور و نازنين انواري در اين اردو حضور دارند که هدايت آن برعهده زيبا مرداني، سرمربي تيم ملي گلف بانوان زير 18 سال است.

وي بيان کرد: اردوي تيم ملي گلف بانوان زير 18 سال با حضور10 گلف‌باز از يازدهم ارديبهشت 98، در مجموعه انقلاب آغاز شد و تا سيزدهم ارديبهشت ادامه دارد.

رئيس هيات گلف استان سمنان يادآور شد: فريمهر عمران پور در بخش انفرادي رقابت‌هاي گلف قهرماني دختران زير 18 سال کشور در مهر 97 موفق به کسب مدال طلا شده بود.

به گزارش ايرنا، گلف‌بازان حاضر در اردوي انتخابي تيم ملي بانوان زير 18 سال کشور از پنج استان سمنان، تهران، اردبيل، لرستان و چهارمحال و بختياري هستند.


 نامه وارده 

جايگاه داوري و فوتبال استان

سرويس ورزشي:

فوتبال جدا از ساختار مديريتي خود از عناصر مهمي چون ورزشکاران، مربيان، تماشاگران، داوران و ... تشکيل شده است. بحث داوري همانند ساير بحث‌ها شکل علمي به خود گرفته و به تجربه و تحصيل نيازمند است داوري جايگاه ويژه اي در رشد و توسعه فوتبال دارد و براي رشد و توسعه کيفي آن بايد برنامه‌هاي مدون و دقيقي وجود داشته باشد. حال اين سوال مطرح است جايگاه داوري فوتبال اين استان کجاست و آيا اين جايگاه با جايگاه فوتبال استانمان در يک سطح هستند يا تفاوت دارند؟

عوامل و متغيرهاي زيادي در پيشرفت داوري تاثير گذار هستند و قطعا پيشرفت فوتبال باعث پيشرفت داوري خواهد شد. سوال ديگري که مطرح است آيا فوتبال در استان يکي از دلايلي بوده است که داوري در کنار آن رشد کند؟

براي تربيت داور بايد افق‌هاي چندين ساله در نظر گرفت و در حال حاضر هر آنچه که اتفاق مي‌افتد چه در فوتبال، چه در داوري فوتبال ماحصل آن را در آينده مي‌توان ديد. اما بايد به اين نکته توجه داشت که فوتبال را مي‌توان با تصميماتي زود بازده کرد ولي تربيت بازيکن و داور سال‌ها طول مي‌کشد. حال براي جواب دادن به سوال مطرح شده بايد در نظر گرفت مديريت کدام يک از موارد بحث شده منجر به موفقيت و شناخته شدن بيشتر فوتبال استان شده است؟

آيا استفاده از تمام امکانات و ظرفيت‌هاي موجود، برگزاري کلاس‌هاي مربيگري و پرورش مربيان، وجود استعدادهاي ناب فوتبالي، وجود اسپانسرها و ..... کمکي به رشد و شناخته شدن فوتبال استان کرده است؟

داوران براي پيشرفت و توسعه در اين بخش همانند ورزشکاران فوتبالي داراي باشگاه و يا موسسه‌اي مستقل نيستند و برنامه‌ريزي و تربيت آنها توسط هيئت‌هاي فوتبال استان و شهرستان‌ها بايد برنامه‌ريزي گردد. در بعد داوري امروزه شاهد قضاوت داوراني هستيم که نام آنها باعث شناخته شدن فوتبال استان شده است. پرورش چنين استعدادهايي علاوه بر قابليت‌هاي فردي قطعا حاصل تلاش‌ها و زحمات و پيگيري‌هاي کساني است که در کميته داوران و در ساليان گذشته با تمام کمبودها و عدم حمايت به جهت برگزاري کلاس‌هاي آموزشي در حد توان براي توسعه داوري اين استان زحمت کشيدند به‌طوريکه کمتر داوري پيدا مي‌شود که حضوري فعال در عرصه داوري استان داشته باشد، اما در مسابقات و در ليگ‌هاي کشوري از ليگ‌هاي پايه گرفته تا ليگ برتر قضاوت نکرده باشد.

حال قضاوت با شما آيا فوتبال استان دليلي براي پيشرفت داوران استان بوده است يا خير؟

رضا عبدوس


 سرويس ورزشي: 

به مناسبت روز کار و کارگر انجام شد؛

برگزاري مسابقات دارت در شرکت توزيع برق

استان سمنان

سرويس ورزشي:

به همت کميته ورزش و پايگاه مقاومت بسيج نور شرکت توزيع برق استان سمنان، مسابقات دارت ويژه آقايان و بانوان شاغل همکار به مناسبت يازدهم ارديبهشت ماه گراميداشت روز کار و کارگر انجام شد.دبيرکميته ورزش شرکت توزيع برق استان بااعلام اين خبر گفت: اين برنامه ورزشي به صورت جداگانه و با حضور 45 نفر از آقايان و 29 نفر از بانوان شاغل اين شرکت برگزار شد.محمدرضا رحيميان فر افزود: محمدعلي نصيري، محمد اخلاقي و مجتبي سعدالهي به ترتيب مقام‌هاي اول تا سوم اين مسابقه در بخش آقايان را ازآن خود کردند.وي اضافه کرد: از بانوان شرکت‌کننده، سميه خطيري دوست رتبه اول، زليخا بهاريان رده دوم و الهه عبدوس مقام سوم را به خود اختصاص دادند.خاطرنشان مي‌سازد: با حضور مديرعامل شرکت توزيع برق استان و طي آئيني، هداياي برگزيدگان اين مسابقه اهدا شد.

برگزاري جشنواره ورزش نشاط و تندرستي

به مناسبت گراميداشت روز شوراها، روز معلم

و روز کار و کارگر

سرويس ورزشي:

برگزاري جشنواره ورزش نشاط و تندرستي به مناسبت گراميداشت روز شوراها، روز معلم و روز کاروکارگر به همت هيات ورزش روستايي و بازي‌هاي بومي محلي شهرستان سمنان با مشارکت و همکاري اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان، سازمان فرهنگي ورزشي و اجتماعي شهرداري سمنان، تربيت بدني آموزش و پرورش شهرستان سمنان، شوراي اسلامي شهرستان سمنان، هيات دانش‌آموزي شهرستان سمنان و هيات‌هاي ورزشي شهرستان سمنان در محل شوراي اسلامي شهر سمنان روز دهم ارديبهشت ماه و اجراي بازي‌هاي بومي محلي برگزار شد.

پيام تقدير و تشکر سرپرست هيئت واليبال شهرستان

دامغان از تلاش رئيس سابق هيئت واليبال دامغان

سرويس ورزشي:

سرپرست هيئت واليبال شهرستان دامغان از تلاش سه دهه جناب آقاي سيد تقي شاهچراغي با ارسال پيامي تقدير نمود که متن آن به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحيم

چه غرور آفرين‌اند آن عزيزاني که در کمال صداقت و درستکاري در سنگر خدمت به مردم و در جهت تحقق اهداف نظام جمهوري اسلامي، خالصانه از هيچ کوششي دريغ ننموده و با پذيرش غم و شادي و با توکل به ايزد منان از جان و مال خود گذشته و با کوله‌باري از تجربه سنگر را به ديگران مي‌سپارند.

استاد عزيزم جناب آقاي سيد تقي شاهچراغي، از اينکه مدتي از بهترين سالهاي عمر خود را در کنف الطاف خاصه الهي در کسوت رياست هيئت واليبال شهرستان دامغان به انجام وظيفه ثمربخش و موثر در اين خطه از سرزمين ايران عزيز پرداخته‌ايد، خداي بزرگ را شاکر و اينک که تقدير الهي توفيق بازنشستگي را به آن جناب ارزاني داشته، بسي شايسته است به پاس تلاشها و زحمات مستمر شما در راستاي توسعه و پيشرفت همه جانبه ورزش واليبال، نهايت سپاس و قدرداني را خدمت حضرت عالي ابراز دارم.

هر آنکس خدمت جانان به جان کرد

به گيتي نام خود را جاودان کرد

با احترام

مجيد خدابخش سرپرست هيئت واليبال شهرستان دامغان

پايان دوره مربيگري سطح دو بين‌المللي

واليبال در قشم

سرويس ورزشي:

کلاس سطح دو بين‌المللي واليبال در جزيره قشم روز چهارشنبه با حضور 34 مربي از سراسر کشور به ميزباني و با همکاري منطقه آزاد قشم و هيات واليبال هرمزگان برگزار شد.در اين دوره که 5 روز به طول انجاميد، 32 مربي موفق شدند با موفقيت آزمون‌هاي خود را به پايان برسانند که جناب آقاي سعيد طبسي در اين دوره حضور داشتند.در اين دوره مطالب به روز شده پيرامون مراحل آماده‌سازي جسماني، تئوري تمرين، آماده‌سازي ذهني بازيکنان، تاکتيک‌هاي مدرن و نکات کليدي در اجراي تکنيک‌هاي پيشرفته واليبال مورد بحث قرار گرفت.در کلاس‌هاي عملي همچنين روش‌هاي مدرن گرم‌کردن، سردکردن، تمرينات پيش‌رونده تاکتيکي و تکنيکي اجرا شد.مدرس اين دوره شهاب الريامي از کشور عمان و جواد مهرگان از ايران بودند.

همايش پياده‌روي بمناسبت گراميداشت

مقام شامخ معلم در شهرستان گرمسار

سرويس ورزشي:

بمناسبت سالروز شهادت آيت‌ا... مطهري و روز معلم با همت اداره آموزش و پرورش و همکاري اداره ورزش و جوانان همايش پياده‌روي با حضور فرهنگيان و کارمندان ادارات ورزش و جوانان، منابع طبيعي و آبخيز‌داري و بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان گرمسار از ميدان معلم تا مزار شهدا گرمسار در تاريخ 12/2/98 برگزار شد.