تاریخ 1398/02/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5029 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي:
 سهميه‌بندي بنزين و تصميم‌گيري در مورد افزايش قيمت سوخت از اختيارات دولت است 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه افزايش قيمت بنزين و سهميه بندي بنزين نيازي به کسب مجوز از مجلس ندارد ولي دولت براي تعيين محل هزينه‌کرد اين درآمد بايد به مجلس لايحه متمم بودجه ارائه کند در خصوص برنامه دولت براي سهميه‌بندي بنزين گفت: سهميه بندي بنزين و تصميم‌گيري در مورد افزايش قيمت سوخت از اختيارات دولت است و نيازي به ارائه لايحه در اين خصوص نيست.

سيد حسن حسيني شاهرودي افزود: مجلس بايد در مورد محل هزينه کرد درآمدهاي حاصل از افزايش قيمت بنزين تصميم بگيرد.

عضو هيئت رئيسه کميسيون اقتصادي مجلس گفت: دولت بايد قبل از تدوين بودجه سال 98 در اين خصوص تصميم مي‌گرفت تا محل هزينه کرد اين درآمدها در قانون بودجه تعيين شود، با توجه به اينکه بودجه تصويب شده است، دولت به جاي ارائه لايحه سهميه بندي قيمت بنزين بايد لايحه متمم بودجه براي تعيين محله هزينه کرد درآمدهاي ناشي از افزايش قيمت بنزين را به مجلس ارائه دهد.

وي تصريح کرد: طبق قانون دولت نمي‌تواند درآمدهاي حاصل از افزايش قيمت بنزين را صرف پوشش هزينه‌هاي جاري خود کند بلکه اين درآمدها بايد در مسير و محل‌هاي مورد نظر قانون هدفمندي يارانه‌ها در راستاي حمايت از توليد هزينه شود.

رئيس کميته ديپلماسي اقتصادي مجلس اظهار داشت: با توجه به اينکه انتخابات مجلس شوراي اسلامي در پيش است هرگونه لايحه دولت براي افزايش قيمت بنزين و سهميه‌بندي بنزين با توجه به تورم بالا و افزايش قيمت کالاهاي اساسي در مجلس تصويب نخواهد شد. تورم به اوج خود رسيده و افزايش قيمت بنزين در بازار تنش ايجاد خواهد کرد.


 رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود:
 فقدان نقدينگي مشکل اساسي بيمارستان خاتم‌الانبياء (ص) شاهرود است 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود گفت: براي توسعه بيمارستان خاتم‌الانبياء (ص) با کمبود نقدينگي مواجه هستيم که در صورت تامين اين اعتبارات مي‌توانيم شاهد رشد و توسعه خوب مجموعه باشيم.

احمد ابوالقاسمي‌فر در جمع اعضاي هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود بابيان اينکه براي توسعه بيمارستان خاتم الانبيا(ص) اين دانشگاه با کمبود نقدينگي مواجه هستيم، تصريح کرد: علي رغم اين کمبود اعتبارات مي‌بايست در بيمارستان يک سري هزينه‌ها انجام شود تا دانشجويان بتوانند دوره‌هاي تحصيلي مربوط به رشته‌هاي خود را با موفقيت سپري کنند.وي با بيان اينکه هفت پزشک متخصص به بخش بيمارستان اين دانشگاه افزوده شده است، اضافه کرد: بخش آي‌سي‌يو بيمارستان قبل از عيد نوروز با 10 تخت افتتاح و بخش ريکاوري نيز تجهيز شد و لذا مي‌کوشيم تا از طريق جذب متخصصان و برون‌سپاري برخي قسمت‌ها مايحتاج بيمارستان را تکميل کنيم.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد شاهرود با بيان اينکه سال 91 اين دانشگاه 12 هزار دانشجو داشت، ابراز داشت: در حال حاضر چهار هزار دانشجو در اين دانشگاه وجود دارد که اين کاهش نه در شاهرود بلکه در کل کشور مشهود و باعث کاهش درآمدهاي دانشگاه شده است‌

ابوالقاسمي فر بابيان اينکه اگر بخواهيم به درآمد شهريه‌ها اکتفا کنيم اوضاع روز به روز بدتر خواهد شد، تصريح کرد: افزايش هزينه‌ها و کاهش شهريه‌ها از سوي ديگر به مشکلات دامن زد اما تلاش شد با برنامه‌ريزي لازم 700 ميليون تومان هزينه‌ها را کاهش دهيم و درآمدها را ثابت نگه داريم.

وي افزود: دانشگاه آزاد شاهرود ظرفيت و پتانسيل‌هاي خوبي از لحاظ امکانات دارد و لذا تنها راه گريز از مشکلات تشکيل گروه‌هاي علمي و ارائه طرح‌هاي درآمدزايي است و کمک دانشجويان و اساتيد مي‌تواند دانشگاه را از بن بست‌ها خارج کند.

رئيس دانشگاه آزاد شاهرود بيان اينکه تلاش شد عليرغم کاهش تعداد دانشجويان رشته‌هاي غيرفعال را فعال و دانشجو در اين حوزه جذب کنيم، ابراز داشت: از بين 130 رشته تحصيلي تعدادي از آنها غير فعال بود که از طريق فعال سازي همين رشته‌ها، بهمن ماه سال گذشته 200 دانشجو جذب اين دانشگاه شدند.

ابوالقاسمي‌فر با بيان اينکه باشگاه پژوهشگران جوان و مرکز رشد اين دانشگاه نيز طي سال گذشته فعال شد، اضافه کرد: عقد تفاهم‌نامه با آستان قدس رضوي و فني حرفه‌اي و پژوهشگاه ميراث فرهنگي و گردشگري ايران تنها بخشي از فعاليت‌هاي موفق دانشگاه آزاد واحد شاهرود را تشکيل مي‌دهد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد شاهرود بابيان اينکه جاي کنفرانس‌هاي علمي معتبر در اين دانشگاه خالي است، ابراز داشت: بر اين مهم تاکيد شد که تمام گروه‌ها و اعضاي هيئت علمي در اين زمينه فعاليت‌هاي بيشتري را داشته باشند.


 نمايش «زبان اصلي» در شاهرودبر روي صحنه رفت 

سرويس خبر

نمايش «زبان اصلي» به کارگرداني عليرضا مويدي در سالن بهمن مجتمع فرهنگي هنري مهر شاهرود به روي صحنه رفت.

به گزارش روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان شاهرود، اجراي اين نمايش که نوشته رسول کاهاني است از دهم ارديبهشت در شاهرود آغاز شده و تا 19 ارديبهشت ادامه دارد.

در اين نمايش هادي آقا حسيني، سولماز ندايي و احسان يحيايي به ايفاي نقش مي‌پردازند.

نمايش «زبان اصلي» در مدت اجرا هر روز از ساعت 18 در سالن بهمن مجتمع فرهنگي هنري مهر شاهرود واقع دراداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان به روي صحنه مي‌رود.


 سرويس خبر 

فرماندار جديد گرمسار معرفي شد

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

در حکمي از سوي رحماني فضلي وزير کشور، فرماندار جديد شهرستان گرمسار معرفي شد.

اين آئين که با حضور معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار، کاتب نماينده گرمسار و آرادان و امام‌جمعه گرمسار برگزار شد وحيد رجايي به‌عنوان فرماندار جديد گرمسار معرفي شد.

وحيد رجايي فرماندار جديد گرمسار پيش ‌از اين معاون سياسي فرمانداري شيراز بوده است.

وي ابراز اميدواري کرد که با همکاري و تعامل تمام دستگاه‌هاي اجرايي استان گام‌هاي مناسبي در راستاي توسعه شهرستان بردارد.

فرماندار پيشين گرمسار نيز در آئين تکريم خود با بيان اينکه خدمت به مردم بسيار با ارزش است اظهار داشت: کسب مقام و مناصب براي خدمتگزاري به مردم است و همه بايد براي مردم کار کنند.

داريوش طاهري با بيان اينکه شهرستان گرمسار در سايه وحدت و همدلي مردم اين شهرستان و همچنين نماينده مردم اين شهرستان در مجلس شوراي اسلامي ازنظر شاخص‌هاي توسعه‌يافتگي داراي جايگاه مطلوبي است ابراز اميدواري کرد: شهرستان گرمسار بيش ‌از پيش در راستاي توسعه پايدار حرکت کند.

اصول مديريت اسلامي در دستور کار مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي قرار گيرد.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار سمنان در اين آيين گفت: همه متصديان و صاحبان مناصب مديريتي بايد اصول مديريتي ناب اسلامي را سرلوحه کار خويش قرار دهند.

حبيب‌الله خجسته پوربا بيان اينکه يکي از مؤلفه‌هاي اصلي رشد و توسعه خروج نيروهاي انساني از خمودگي و خاموشي است اظهار داشت: پويايي نيروي انساني هر سازمان و مجموعه بستگي به توانايي مديريت آن سازمان و مجموعه دارد.وي تأکيد کرد: همه متصديان و صاحبان مناصب مديريتي بايد اصول مديريتي ناب اسلامي را سرلوحه کار خويش قرار دهند.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار سمنان با اشاره به شخصيت مديريتي استاد شهيد مطهري، قاطعيت در امور و بررسي کارشناسانه، آينده‌نگري و آينده‌پژوهي را از ويژگي‌هاي بارز ايشان نام برد و تأکيد کرد: اين ويژگي‌هاي مهم شخصيتي بايد در دستور کار همه مديران قرار گيرد.

خجسته‌پور در ادامه ضمن تشکر از زحمات فرماندار اسبق گرمسار و آرزوي موفقيت براي فرماندار جديد بيان داشت: استان سمنان، استاني يکپارچه است و همه مديران و مسئولان اين استان بايد در راستاي توسعه همه‌جانبه آن تلاش کنند.رئيس شوراي شهر گرمسار نيز در اين ديدار گفت: امروز که روز توديع و تکريم است؛ بايد به سخنان کارگزار اصلي نظام، امام خميني (ره) مراجعه کنيم.

حجت‌الاسلام همتي اظهار داشت: در جامعه اسلامي نبايد اجازه دهيم با ايجاد فاصله طبقاتي، مردم‌گريزان شوند.

وي با بيان اينکه مردم ولي‌نعمت ما هستند و در هر شرايطي پاي انقلاب ايستاده‌اند گفت: ما موظف به پشتيباني از انقلاب، نظام و مردم هستيم.

مدير شهرداري منطقه يک خبر داد؛

دو تملک ديگر در ادامه طرح تعريض

خيابان امام حسين(ع)

سرويس خبر

الياس افضلي از تملک دو ملک ديگر در خيابان امام حسين(ع) خبر داد.به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شهرداري سمنان؛ مدير شهرداري منطقه يک با اعلام خبر فوق افزود: اين چهاردهمين تملک از يک سال گذشته تاکنون مي‌باشد که با تلاش مستمر و پيگيري‌هاي لازم همکاران واحد املاک منطقه يک صورت پذيرفته است.

وي در ادامه اظهار داشت: تملک‌ها در راستاي طرح تعريض خيابان امام حسين(ع) با هدف کاهش ميزان ترافيک و روان‌سازي با متراژي نزديک به 350 مترمربع عرصه و اعيان و با هزينه‌اي بالغ بر 5 ميليارد ريال انجام شده است.

افضلي در پايان ضمن تقدير و تشکر از صاحبان ملک پيرامون همکاري و همراهي با شهرداري اذعان داشت: شهروندان همراهي بسزايي در اين خصوص داشته و اميدوارم شاهد استمرار همکاري و تعامل بين شهرداري و شهروندان باشيم تا بتوانيم شهري زيباتر از هميشه داشته باشيم.

نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس:

تصويب آمايش سرزمين دانشگاه‌ها باعث

عقب‌ماندگي‌هاي بسياري مي‌شود

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده شاهرود و ميامي در مجلس در مراسم تجليل از معلمان و اعضاي هيئت علمي دانشگاه آزاد شاهرود گفت: تصويب آمايش سرزمين دانشگاه‌ها باعث عقب‌ماندگي‌هاي بسياري مي‌شود، و عدم استقلال دانشگاه و استاني شدن آن‌ها از مشکل بزرگ آموزش عالي است.سيدحسن حسيني شاهرودي افزود: يکي از معضلات در حوزه آموزش عالي عدم استقلال واحدهاي دانشگاهي است، و طرح آمايش سرزمين دانشگاه‌ها که در شوراي انقلاب فرهنگي تصويب شد استاني شدن دانشگاه‌ها را رقم زد در صورتي که اين نهاد بايد مستقل باشد.وي با بيان اينکه اين موضوع بارها با وزير علوم در ميان گذاشته شد و با آن مخالف هستيم، اضافه کرد: اين اقدام دانشگاه‌ها را محدود مي‌کند و اين در حالي که دانشگاه مي‌بايست قابليت ملي شدن را داشته باشد و هر کجا اين شرايط را داشتيم عقب مانديم.عضو خانه ملت با بيان اينکه تعداد دانشجويان دانشگاه‌ها رو به کاهش است، ابراز داشت: دانشگاه‌ها شرايط سختي را سپري مي‌کنند و با کمبود منابع اعتباري مواجه هستند که مي‌بايست براي جلوگيري از حذف آنها اساتيد و دانشگاه‌ها تلاش‌هاي بيشتري را داشته باشند.حسيني شاهرودي بابيان اينکه عدم پيوند علم با حوزه اجرا باعث خسارات جبران‌ناپذيري مي‌شود، تصريح کرد: از نظر تأثيرگذاري دانشگاه بر ساير حوزه‌ها هنوز به جايگاه مناسب درخور نرسيديم لذا نابه ساماني در حوزه‌هاي مختلف، مشکلات اقتصادي و معيشتي همه نشان از آن دارد که بين علم و ساير حوزه‌ها ارتباط مؤثري برقرار نشده است.وي بابيان اينکه نيم درصد اعتبارات پژوهشي به 2.6 درصد افزايش‌يافته است، اضافه کرد: سوال اينجاست که آيا به تناسب اعتبارات پژوهشي اقدام کاربردي صورت گرفته است؟ وزارت علوم به تازگي وارد حوزه دانش‌بنيان با بهره‌گيري از اساتيد و دانشجويان شده است که اين سهم در شاهرود با توجه به وجود پارک علم و فناوري بسيار اندک است.عضو خانه ملت بابيان اينکه در بدو ورود به مجلس درخواست شد تا با آمايش سرزمين نقشه راهي براي آينده اين مرز و بوم ترسيم شود، ابراز داشت: شوراي عالي آمايش سرزمين متشکل از همه دانشگاه‌هاي شاهرود در اين شهرستان تشکيل و طرح در اختيار اساتيد گذاشته شد.حسيني شاهرودي بابيان اينکه اساتيد با تحقيقات خود 92 ايراد اساسي از اين طرح گرفتند، تصريح کرد: کار در نهايت به دانشگاه‌ها سپرده شد و اين کاري بود که در طي چهل سال گذشته صورت نگرفته بود.وي افزود: عليرغم آنکه در توليد علم رتبه دوم منطقه را داريم و سطح سواد به بالاي 88 درصد رسيده و تعداد دانشجويان به چهار ميليون ارتقا يافت اما هنوز به نقطه تعادل لازم دست پيدا نکرده‌ايم و مي‌بايست کارگروه‌هاي مختلف تشکيل و اساتيد و دانشجويان مشکلات شهر و کشور را رصد کنند.

گردشگري جاده‌اي ظرفيت بي‌نظير اشتغالزايي

در مهديشهر است

سرويس خبر

فرماندار مهديشهر گفت: گردشگري جاده‌اي به دليل جاذبه‌هاي طبيعي بکر و اقامتگاه‌هاي بين راهي، ظرفيت بي‌نظير براي اشتغالزايي در اين شهرستان است.

حسن ارگي در گفتگويي افزود: محور شهميرزاد- کياسر در شهرستان مهديشهر يکي از ظرفيت‌هاي ممتاز براي توسعه گردشگري است که مسافران براي سفر به مناطق شمالي مي‌توانند از اين جاده تردد کنند.وي خاطر نشان کرد: زيرساخت‌هاي گردشگري جاده اي در فصل‌هاي گرم سال در محورهاي ارتباطي شهرستان مهديشهر فراهم است و افزايش ترددها مي‌توانند به رونق کسب و کار در منطقه منجر شود.فرماندار مهديشهر ادامه داد: طرح از کوير تا خزر در سال‌هاي گذشته در استان سمنان مطرح شد که با همکاري بخش خصوصي مي‌توان ظرفيت‌هاي گردشگري منطقه را به گردشگران داخلي و خارجي معرفي کرد. ارگي تصريح کرد: جاذبه‌هاي گردشگري شهرستان مهديشهر نيازمند معرفي است و اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان با تبليغات گسترده جاذبه‌هاي تاريخي منطقه براي افزايش اشتغال و رونق اقتصادي سمنان را به هموطنان معرفي کند. فرماندار مهديشهر افزود: ابعاد مختلف گردشگري سمنان را مي‌توان با برنامه‌ريزي اصولي به مسافران بين راهي معرفي کرد و اين بخش مغفول اقتصاد استان نيازمند معرفي است. شايان ذکر است، گردشگري جاده‌اي با وجود تردد سالانه 20 ميليون نفر از هموطنان از هشت هزار و 612 کيلومتر راه ارتباطي استان سمنان، ظرفيتي پنهان و مغفول مانده براي توسعه اقتصادي است. شهرستان مهديشهر بيش از 50 هزار نفر جمعيت دارد و غار دربند مهديشهر ، جنگل رودبارک، سياه دره، جنگل فينسک، منطقه حفاظت شده پرور، چشمه روزيه، شيرقلعه شهميرزاد، کاخ ابراهيم خان يا شکارگاه ملاده، بخشي از جاذبه‌هاي طبيعي و تاريخي گردشگري شهرستان مهديشهر است.