تاریخ 1398/02/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5029 برو جستجو جستجوی پیشرفته   378 معلم استان سمنان امسال بازنشسته مي‌شوند 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به بازنشستگي 378 معلم اين استان در سال 1398، از کمبود معلم در مدارس اين استان خبر داد.

محمد دستوراني در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه و مطبوعات به مناسبت آغاز هفته معلم افزود: در سال تحصيلي آينده آموزش و پرورش استان سمنان با کمبود 255 معلم مواجه است و اين کمبود با حق‌التدريس و به کارگيري معلمان بازنشسته و سرباز معلم‌ها جبران مي‌شود.

وي از بازنشستگي 378 معلم استان سمنان در سال 1398 خبر داد و عنوان کرد: امسال زمينه استخدام بيش از 400 نيروي حق‌التدريس آزاد در آموزش و پرورش استان سمنان فراهم شده است.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان از برگزاري آزمون استخدامي آموزش و پرورش در ماه‌هاي ابتدايي امسال خبر داد و گفت: بيش از يک هزار نفر از طريق اين آزمون در آموزش و پرورش استان سمنان استخدام مي‌شوند.

دستوراني به اجراي طرح «ايران مهارت» در آموزش و پرورش استان سمنان اشاره کرد و اظهار داشت: خوشبختانه مهارت‌آموزي در استان سمنان 14 درصد از ميانگين کشوري در طرح «ايران مهارت» بالاتر است.

وي با اشاره به اينکه با اجراي اين طرح در استان هم‌اکنون هشت هزار و 736 دانش‌آموز با مهارت‌آموزي آشنا شده‌اند افزود: دلايلي در کسب اين موفقيت دخيل بوده که ازجمله آنها را مي‌توان نيازسنجي دانش‌آموزان در دوره اول متوسطه نام برد.

مديرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان از ديگر علل کسب موفقيت استان در مهارت‌آموزي دانش‌آموزان را ظرفيت‌هاي کسب‌وکار هر منطقه و کاهش شهريه‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: درصدد هستيم در سال جاري با هدف تحصيل 47.5 درصد دانش‌آموزان در رشته‌هاي مهارت‌آموزي در هنرستان‌ها و دبيرستان‌هاي کار و دانش را در دستور کار و اولويت قرار دهيم؛ البته بايد موانع اين هدف همچون به‌روز نبودن تجهيزات هنرستان‌ها و دبيرستان‌هاي کار و دانش برطرف شوند.

دستوراني در ادامه به برنامه‌هاي هفته معلم که به صدا درآمدن زنگ سپاس در 110 مدرسه استان آغاز مي‌شود گفت: تقدير از 52 معلم نمونه استاني و شهرستاني با حضور معاون وزير آموزش‌وپرورش، برگزاري همايش‌هاي شهرستاني و استاني، غبارروبي گلزار شهدا و تجليل از يک هزار معلم از سوي انجمن اوليا و مربيان ازجمله برنامه‌هاي اين هفته آموزش‌وپرورش استان است.

وي درزمينه جذب جديد در آموزش‌وپرورش استان سمنان نيز گفت: سهم استان سمنان از جذب 25 هزارنفري از طريق آزمون ورودي جذب آموزش‌وپرورش کشور يک هزار نفر است.

مديرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان اظهار داشت: 115 هزار نفر از قشر تحصيل‌کرده در سال جديد تحصيلي داراي اشتغال پايدار مي‌شوند.

دستوراني تصريح کرد: متأسفانه در برخي از نقاط استان عدالت آموزشي برقرار نيست که نياز به بازنگري دارد و بايد در اين راستا بر اساس بيانيه گام دوم انقلاب که در آن بر برقراري عدالت آموزشي و توزيع متوازن قدرت سازماني و افزايش شفافيت در پاسخگويي تأکيد شده است؛ عمل شود.

وي با اشاره به اعتبار تخصيص‌يافته به استان سمنان از سفر رياست جمهوري گفت: 580 ميليارد ريال از سفر رئيس‌جمهوري به ساخت، تجهيز و استانداردسازي مدارس استان تعلق يافته است.

مديرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان با بيان اينکه 73 طرح عمراني بااعتبار ملي و کمک خيران استان در حوزه آموزش‌وپرورش در دست اقدام است گفت: 20 طرح از تعداد کل اين طرح‌ها در مرکز سمنان و مابقي در ديگر شهرهاي استان اجرايي خواهد شد.

دستوراني با بيان اينکه درآمد آموزش‌وپرورش استان سمنان در سال 97 به ميزان 40 درصد افزايش داشته است افزود: 50 ملک از 550 ملک تعلق يافته و مسجل شده به آموزش‌وپرورش استان سمنان در سال 97 به ثبت رسيده است.

وي در پايان کمبود اعتبارات را علت اصلي سرعت هوشمند سازي کلاس‌هاي آموزشي استان عنوان کرد و گفت: در سال 97 نسبت به سال‌هاي گذشته 10 درصد کلاس‌هاي استان هوشمند شد که اين ميزان مطلوب نيست و بايد ارتقا يابد.


 3671 واحد مسکوني استان سمنان در اثر بارش و رانش زمين خسارت ديدند 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان سمنان مجموع کل واحد‌هاي آسيب‌ديده براثر بارش‌هاي اخير، سيلاب و رانش زمين در اين استان را سه هزار و 671 واحد اعلام کرد.

عليرضا فلاحي در کارگروه ستاد بازسازي و نوسازي مناطق سيل‌زده استان سمنان با اشاره به خسارت وارده به 15 شهر و 168 روستاي استان براثر سيلاب و بارش‌هاي اخير اظهار داشت: يک هزار و 970 واحد روستايي و 586 واحد شهري نياز به تعمير دارند.

وي با اشاره به واحد‌هاي تجاري خسارت‌ديده استان سمنان افزود: 10 واحد تجاري روستايي و 2 واحد تجاري شهري در استان خسارت‌ديده‌اند.

فلاحي با اشاره به کارشناسي‌هاي صورت گرفته از روستاي حسين‌آباد کالپوش از سوي بنياد مسکن استان سمنان گفت: در حدود 330 واحد بايد تعمير و 239 واحد نيز بايد احداث شود.

مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان سمنان با اشاره به اينکه مبلغ 900 ميليون تومان براي عقد قرارداد اجاره ويژه افرادي که منازل تخريبي خود را تخليه کرده‌اند؛ در اختيار بنياد مسکن استان سمنان قرارگرفته است گفت: به اين افراد به مدت 6 ماه اجاره مسکن به مبلغ سه ميليون تومان پرداخت مي‌شود.

مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان سمنان با بيان اينکه تاکنون 163 واحد مسکوني تخريبي در روستاي حسين‌آباد کالپوش تخليه و 166 واحد ديگر نيز بايد تخليه شوند افزود: تاکنون به 150 خانوار مبلغ سه ميليون توماني کمک‌هزينه اجاره مسکن به حساب سرپرستان خانوار اين روستا که منازلشان را تخليه کرده‌اند، واريزشده است.


 امروز؛ چهارمين آيين معارفه جمعيت امام علي در سمنان برگزار مي‌شود 

سرويس خبر

مسئول روابط عمومي نمايندگي جمعيت امام علي در سمنان گفت: چهارمين آيين معارفه جمعيت امام علي شهرستان سمنان امروز برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي جمعيت امام علي در سمنان، محمد خيرالدين افزود: چهارمين آيين معرفي جمعيت امام علي در شهرستان سمنان در روز شنبه 14 ارديبهشت‌ماه ساعت 18 الي 20 در محل سالن آمفي‌تئاتر اداره ورزش و جوانان واقع در شهرک گلستان، برگزار مي‌شود.

وي افزود: هدف از تشکيل برگزاري اين آيين معرفي و شناخت جمعيت امام علي، جذب نيروي متعهد و علاقمندان فعاليت‌هاي مدني و آمادگي براي برگزاري آيين کوچه‌گردان عاشق است. وي تصريح کرد: جمعيت امام علي يک نهاد مستقل مدني است که در راستاي کاهش آسيب‌هاي اجتماعي همچون کودکان کار فعاليت مي‌کند.

از همه علاقه‌مندان به فعاليت‌هاي انسان‌دوستانه و مدني دعوت مي‌شود تا در اين برنامه شرکت به عمل آورند.