تاریخ 1398/02/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5027 برو جستجو جستجوی پیشرفته   معاون فني و امور زيربنايي شهرداري سمنان خبر داد؛
 اجراي عمليات ساماندهي پارک کومش 

سرويس خبر

معاون فني و امور زيربنايي شهرداري سمنان از اجراي عمليات ساماندهي پارک کومش واقع در ضلع شمالي مسکن مهر خبر داد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، حسن عبداله‌زاده با اشاره به اينکه پارک جنگلي کومش به عنوان يکي از بزرگترين پارک‌هاي سمنان است، اظهار داشت: اين پارک مجهز به فضاي بازي، سرويس بهداشتي، فضاي سبز مناسب، فضاي پياده‌روي و دوچرخه‌سواري و فضاهاي مناسب براي استقرار همشهريان و مسافران خواهد شد و محيطي بسيار مناسب را ايجاد خواهد کرد.

وي افزود: عمليات عمراني اين پارک با بيش از 4 کيلومتر جدول‌گذاري و 4500 مترمربع کفپوش در حال اجراست و راه‌هاي ارتباطي آن نيز زيرسازي و آسفالت خواهد شد.

عبداله‌زاده اعتبار عمليات عمراني اين پارک را 20 ميليارد ريال ذکر کرد و بيان داشت: با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده تلاش داريم در تابستان امسال عمليات ساماندهي پارک به اتمام برسد تا همشهريان بتوانند از ديگر امکانات اختصاص يافته نيز استفاده کنند.

معاون فني و امور زيربنايي شهرداري سمنان در پايان خاطرنشان کرد: مسير‌هاي ارتباطي به پارک به مسکن مهر و ديگر خيابان‌هاي اصلي شهر نيز در حال انجام است که با اتمام اين پروژه دسترسي شهروندان بسيار راحت‌تر خواهد بود.


 مديرکل راه و شهرسازي شرق استان سمنان:
 محور حسين‌آباد کالپوش به آسفالت دوباره نياز دارد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل راه و شهرسازي شرق استان سمنان با بيان اينکه 22 کيلومتر از محور شاهرود - آزادشهر که در حوزه استحفاظي اين استان قرار دارد، روکش آسفالت مي‌شود، گفت: انجام عمليات اجرايي اين کار با مساعد شدن هواي منطقه آغاز مي‌شود.

امير عميدي افزود: لکه‌گيري محور حسين‌آباد کالپوش به آسفالت دوباره نياز دارد که قرارداد آن بسته شده و قير مورد‌نياز هم تامين گرديده که با مساعد شدن هوا 11 کيلومتر اين مسير هم روکش آسفالت مي‌شود.

عميدي با بيان اين که، نزديک به 500 تن آسفالت سرد روميکس در ايام نوروز در محورهاي ميامي، جاجرم و عباس‌آباد کاهک براي لکه‌گيري راه‌ها مصرف شد، افزود: پارسال نزديک به 9 کيلومتر روکش آسفالت بين پل راه‌آهن و روستاي هونستان انجام شد.

وي به برخي انتقادهاي انجام شده در فضاي مجازي به خاطر خرابي راه برخي محورها مانند کالپوش اشاره کرد و گفت: اين راه‌ها در زمستان و بعد از بارش شديد باران و برف دچار خرابي شدند و تا مساعد شدن هوا امکان لکه‌گيري وجود نداشت.

عميدي به فعاليت‌هاي کارکنان اين اداره کل در برف و بوران شديد گردنه خوش‌ييلاق و بخش کالپوش ميامي هم اشاره کرد و گفت: قبل از شروع سال نو از 28 اسفند‌ماه برابر با گزارش‌هاي هواشناسي يک جبهه هواي سرد به منطقه وارد شد و قبل از ورود اين جبهه هوا به نيروهاي راهداري براي استقرار در مناطق برف‌گير ماموريت داده شد.

وي با بيان اين که بنا به گفته مردم محلي شدت بارش‌ها در 20 سال گذشته بي‌سابقه بوده، افزود: برغم تاکيدي که از طريق رسانه‌ها شده بود برخي مسافران بدون امکانات و تجهيزات در اين محورها رفت و آمد مي‌کردند.

مديرکل راه و شهرسازي شرق استان سمنان افزود: در محدوده پيچ اولنگ تا گردنه خوش‌ييلاق که منطقه‌اي بادخيز و برف‌گير است مشکل تردد و توقف در بوران ايجاد شد.

وي گفت: در روز حادثه به دليل شدت کولاک ديد افقي قطع شده و ايمني تردد برقرار نبود و امکان رفت و آمد نيروهاي راهداري و امداد هم وجود نداشت.

عميدي افزود: بعد از قطع شدن بارش و کولاک با اعزام ماشين‌آلات و تجهيزات لازم توانستيم خود را به نزديکي مسافران رسانده و با همکاري دستگاه‌هاي اجرايي، ارتش، سپاه، هلال‌احمر و به ويژه شرکت نفت هموطنان در‌راه‌مانده به نقاط امن انتقال يافتند.

وي ادامه داد: به دنبال حادثه گردنه خوش‌ييلاق، برف و کولاک شديد بخش کالپوش ميامي را فرا‌گرفت، به طوري که شدت بوران بيشتر از 131 کيلومتر در ساعت بود.

عميدي گفت: راه‌هاي ارتباطي حوزه کالپوش به همراه 11 روستا قطع شده و به دليل کولاک شديد کارکنان راهداري هم زمينگير شدند.

مديرکل راه و شهرسازي شرق استان سمنان گفت: به دليل بحراني بودن شرايط از استان‌هاي همجوار درخواست کمک شد که در اين راستا يک دستگاه بلدوزر از قم، يک دستگاه برف‌خور از تهران و يک دستگاه بلدوزر هم از استان خراسان رضوي براي کمک‌رساني فرستاده شد تا با تلاش‌هاي شبانه‌روزي راه‌ها باز گرديد.

وي به رانش زمين در حسين‌آباد کالپوش هم اشاره کرد و گفت: در جريان اين رانش راه ارتباطي به روستاي سوداغلن و شهرستان ميامي در حال قطع شدن بود که در نشست شوراي مديريت بحران استان مقرر شد راه دسترسي اضطراري طراحي و ساخته شود که اکنون مشغول احداث اين راه ارتباطي هستيم.

وي طول اين مسير در حال ساخت را حدود يک هزارو 400 متر اعلام کرد و گفت: تاکنون 900 متر از اين راه ساخته شده اما به خاطر عبور راه از داخل مزارع کار با سرعت کمتري انجام مي‌شود.

عميدي به جاري شدن سيلاب در قسمتي از جاده طرود هم اشاره کرد و گفت: در بارش‌هاي چند هفته گذشته در محور بيارجمند - چاه جم يکي از پل‌ها خراب شد ولي به دليل اينکه جاده موجود محل رفت و آمد نيست مشکلي براي مردم ايجاد نشد.

وي گفت: در اين بحران‌ها 107 دستگاه ماشين‌آلات سبک و سنگين و 130 نيروي انساني راهدار و ستادي فعاليت کردند.


 سرويس خبر 

ديدار مديرکل پست استان سمنان

با معلمان بازنشسته ايوانکي

سرويس خبر

مديرکل پست استان سمنان با فرهنگيان بازنشسته‌ي شهرستان ايوانکي ديدار و از آنها دلجويي کردند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل پست استان سمنان، به مناسبت روز معلم و پاسداشت مقام شامخ اين عزيزان مشيري، مديرکل پست استان سمنان به اتفاق رمضاني، روابط عمومي اداره کل پست استان با محمد‌زاده و خانم طاهريان فرهنگيان بازنشسته اين شهرستان ديدار کردند.

يک بخش زيباي اين مراسم ديدار مديرکل پست استان سمنان با معلم دوران مدرسه‌اش در شهر ايوانکي (آقاي محمد‌زاده در سال 64 )، بعد از 34 سال بود.

مهندس مشيري، مديرکل پست استان سمنان در اين ديدار غير‌منتظره و البته سراسر احساس بر دستان معلم خود بوسه زد و نهايت قدرداني خود را با ابراز ارادت به اين معلم پيشکسوت انجام داد.

وي همچنين با نام بردن‌نام تک تک معلمان ياد و خاطرات شيرين دوران مدرسه را تداعي کرد.

مديرکل پست استان سمنان، در ادامه با اهداء هديه، ضمن دلجويي از اين پيشکسوتان فرهنگي، صحت و سلامتي آنها را از خداوند بزرگ خواستار شدند.

محمد‌زاده، فرهنگي بازنشسته شهرستان ايوانکي نيز با ابراز خوشحالي از اين ديدار، از اينکه شاگردش را در کسوت مديرکلي مي‌ديد ابراز غرور و رضايت کرد.

با پيگيري‌هاي مديرکل کانون استان سمنان؛

پس از گذشت ده‌سال، مشکل ديوارکشي ضلع جنوبي

کانون بسطام، رفع شد

سرويس خبر

مشکل معارض زمين و ديوارکشي ضلع جنوبي کانون بسطام پس از گذشت ده‌سال با پيگيري‌هاي مديرکل کانون پرورش فکري استان سمنان رفع شد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کانون استان سمنان، در بازديد ميداني نبي‌اله خدابخشي مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان سمنان از مرکز فرهنگي‌هنري کانون بسطام و ديدار و گفت‌وگوي سه‌ساعته وي با پدر و برادر شهيد عليرضا قتولي متولي زمين موقوفه کانون بسطام و هم‌چنين ديدار با محمدعلي يعقوبيان شهردار و محسن حسني نماينده شوراي شهر در شهرداري و کانون پرورش فکري در روزهاي پاياني فروردين‌ماه 1398، مشکل ده‌ساله‌ي اين مرکز فرهنگي‌هنري پس از پذيرش تقاضاي مادي و معنوي متولي از سوي مديرکل کانون استان، مرتفع شد.

خدابخشي در اين نشست صميمي ضمن قدرداني از پدر شهيد قتولي و شهردار و اعضاي شوراي شهر اظهار داشت: شما که فرزند عزيز و گرانمايه خود را در راه انقلاب اسلامي و ميهن عزيز فدا و اين زمين را نيز براي ايجاد يک مرکز فرهنگي‌هنري ويژه کودکان و نوجوانان منطقه واگذار کرديد پذيرش خواسته‌هاي شما بر ما لازم و امر حتمي است و بي‌شک با توکل به خدا و مساعدت ستاد مرکزي تلاش خواهيم‌کرد در سريع‌ترين زمان ممکن آن را محقق کنيم.

شايان ذکر است؛ پس از تحقق خواسته‌هاي پدر شهيد در کم‌تر از دو هفته واگذاري زمين و ديوارکشي آن با مساعدت شهرداري انجام شد.