تاریخ 1398/02/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5019 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نگاهي به چهار هفته پاياني ليگ برتر؛
  آيا قهرماني پرسپوليس قطعي است؟  
 بررسي شانس قهرماني چهار تيم صدر جدول

سرويس ورزشي:

ليگ برتر چهار هفته پاياني خود را سپري مي‌کند اين درحالي است که چهار تيم بالاي جدول براي قهرماني و البته کسب سهميه حضور در ليگ قهرمانان آسيا تلاش مي‌کنند.

پرسپوليس در حال حاضر با 55 امتياز و با تفاضل گل 21 در صدر جدول قرار دارد، استقلال با 50 امتياز و تفاضل گل 25 در رده دوم است، سپاهان هم با پنجاه امتياز و تفاضل گل 22 در رده سوم قرار داده و تراکتور‌سازي با 49 امتياز و تفاضل گل 19 تيم چهارم جدول است. البته شايد روي کاغذ پديده هم با 46 امتياز شانس قهرماني داشته باشد ولي با توجه به بازي‌هاي مستقيمي که با استقلال و سپاهان دارد تقريبا فقط مي‌تواند براي کسب سهميه بجنگد.

جدول در حالي پرسپوليس را حائز بيشترين شانس قهرماني مي‌داند که اين تيم بازي‌هاي به مراتب سخت‌تري نسبت به حريفانش دارد. سرخپوشان هفته آينده در ورزشگاه آزادي به مصاف سپاهان، ديگر مدعي اين فصل مي‌روند، هر نتيجه‌اي غير‌از پيروزي براي پرسپوليس مي‌تواند شانس اين تيم را براي قهرماني کاهش دهد ضمن اين‌که سپاهان براي قهرماني فقط بايد پرسوليس را ببرد وگرنه شانس خود را کلا از دست مي‌دهد. هفته بيست و هشتم پرسپوليس در تبريز به مصاف تراکتور‌سازي مي‌رود، تراکتوري‌ها شايد شانس کمتري نسبت به سه تيم بالاي خود داشته باشند ولي تلاش مي‌کنند. حتي اگر قهرمان نشدند، سهميه ليگ قهرمانان را بگيرند و همين موضوع روز سختي را براي پرسپوليس رقم مي‌زند، پرسپوليس در اين ديدار هم فقط بايد ببرد. در هفته بيست و نهم، سرخپوشان در ورزشگاه آزادي مقابل ماشين‌سازي مي‌ايستد، ماشين‌سازان مقابل استقلال بازي بسيار خوبي را به نمايش گذاشتند و همين مي‌تواند براي پرسپوليس خطرناک باشد. در هفته آخر هم پرسپوليس بايد در جم به مصاف پارس جنوبي بروند، ديداري که البته شايد به نظر ساده بيايد ولي اگر کار قهرماني به هفته آخر برسد، پارس جم جنوبي انگيزه زيادي خواهد داشت تا قهرماني را از پرسپوليس بگيرد.

استقلال که با 5 امتياز اختلاف در رده دوم قرار گرفته از يک طرف چشم به بازي‌هاي پرسپوليس دارد و از سوي ديگر بايد براي قهرماني همه امتيازات را بگيرد. اين تيم هفته آينده در مشهد بايد مقابل پديده به ميدان برود، آبي‌پوشان اگر قهرماني مي‌خواهند بايد پديده را در مشهد شکست دهند، آنها در هفته بيست و هشتم مقابل استقلال خوزستان قرار مي‌گيرند، آبي‌پوشان خوزستاني البته براي فرار از سقوط مي‌جنگند ولي به نسبت حريف راحتري براي آبي‌پوشان تهراني به شمار مي‌آيند. هفته بيست و نهم استقلالي‌ها به‌آبادان مي‌روند تا مقابل صنعت نفت صف‌آرايي کنند، نفتي‌هاي‌آبادان هميشه براي استقلال حريف سر سختي بودند و به نظر مي‌رسد حالا با توجه به وضعيت جدول حتما با تمام قوا مقابل استقلال صف‌آرايي مي‌کنند. هفته آخراستقلال با سپيد رود رشت بازي دارد، تيمي که براي فرار از سقوط همه توان خود را به کار گرفته است. استقلال اگر مي‌خواهد قهرمان شود بايد هر چهار بازي خود را ببرد.

سپاهان تيم سوم جدول و هم امتياز استقلال است، اين تيم مقابل پرسپوليس در هفته بيست و هفتم سرنوشتش را رقم مي‌زند، در واقع توقف سرخپوشان پايتخت مقابل سپاهان هم انگيزه طلايي‌پوشان اصفهاني را افزايش مي‌دهد و هم به پرسپوليس استرس وارد مي‌کند، اصفهاني‌ها سپس در نقش جهان به مصاف ماشين‌سازي تبريز مي‌روند، اين بازي هم اگر سخت‌تر از بازي مقابل پرسپوليس نباشد، راحت‌تر نخواهد بود، سپاهان در هفته بيست و نهم به مشهد مي‌روند تا با پديده ديدار کنند، اصفهاني‌ها اگر دو بازي قبلي را برده باشند قطعا مقابل پديده انگيزه‌اي چند برابر دارند و بالاخره سپاهان در هفته انتهايي ليگ برتر مقابل استقلال خوزستاني مي‌روند که تقريبا تکليف ابقا يا سقوطش تا آن زمان مشخص شده و نسبت به بقيه براي سپاهان رقيب راحت‌تري خواهد بود.

تراکتور‌سازي که با دو باخت پي در پي مقابل سپيدرود رشت و پيکان، شانس‌هاي اصلي خود براي قهرماني را از دست داده، بايد هفته آينده به مصاف ذوب آهن برود، تراکتوري‌ها فقط يک شانس براي باقي ماندن در کورس قهرماني دارند و آن شکست ذوب آهن است، اگر بتوانند با دست پر از اصفهان برگردند مي‌توانند در هفته بيست و هشتم با شکست پرسپوليس دوباره به کورس قهرماني برگردند، البته شکست يا تساوي مقابل ذوب آهن هم نمي‌تواند انگيزه تراکتور‌سازي را کاهش دهند، آنها سهميه ليگ قهرمانان آسيا را مي‌خواهند و مقابل پرسپوليس با همين انگيزه بازي خواهند کرد. تراکتورسازان پس از پرسپوليس در تبريز به مصاف پارس جنوبي جم مي‌روند و بالاخره در هفته آخر يک بازي بسيار سخت در اهواز مقابل فولاد خوزستان دارند. اگر چه مسير تراکتور براي قهرماني به مراتب سخت‌تر از ساير تيم‌هاست ولي اگر اين تيم به بحران‌هاي اخير خود فائق آيد همچنان مي‌تواند شانس قهرماني باشد.

پرسپوليس تنها تيم از چهار تيم بالاي جدول است که سرنوشتش را خودش تعيين مي‌کند، اين تيم 5 امتياز از رقباي اصلي خود پيش است و از 12 امتياز پيش رو فقط 10 امتياز براي قهرماني نياز دارد. استقلال اما از يک طرف نگاهش به بازي‌هاي سخت پرسپوليس مقابل سپاهان، تراکتور‌سازي، ماشين‌سازي و پارس جم جنوبي است و از طرف ديگر بايد پديده، استقلال خوزستان، صنعت نفت‌آبادان و سپيدرود رشت را ببرد. سپاهان اما هم خودش صاحب نقش در تعيين تکليف قهرمان است و هم نگاهش به ساير رقباست، اين تيم اگر از پس پرسپوليس برآيد نه تنها شانسش براي قهرماني افزايش مي‌يابد بلکه استرس را به اردوي سرخپوشان مي‌برد و در بازي مقابل ماشين‌سازي، پديده و استقلال خوزستان مي‌تواند باانگيزه‌تر باشد. تراکتور هم اگرچه راه سختي دارد ولي مي‌تواند با پيروزي مقابل پرسپوليس هم اميدوار به قهرماني باشد و هم کسب سهميه خود را قطعي کند.

نگاهي به بازي‌هاي چهار هفته پاياني نشان مي‌دهد که پرسپوليس عليرغم شرايط خوبش هنوز قهرمان قطعي ليگ برتر نيست و چه بسا تکليف قهرماني در هفته آخر مشخص شود. جدول به گونه‌اي است که جاي هر چهار تيم صدر در هفته آخر مي‌تواند تغيير کند و نه تنها قهرماني دست به دست شود بلکه کسب ليگ قهرمانان هم با اتفاقات غير‌منتظره‌اي روبرو شود.


 حضور تيم فوتبال ساحلي ايران در مسابقات گزينشي بازي‎هاي ساحلي جهان 

سرويس ورزشي:

تيم ملي فوتبال ساحلي ايران که اخيرا در کسب سهميه جام جهاني ناکام بود براي دستيابي به سهميه بازي‎هاي ساحلي جهان بايد در مسابقات گزينشي اين بازي‎ها شرکت کند.

رقابت‌هاي فوتبال در نخستين دوره بازي‌هاي ساحلي جهان با حضور 16 تيم برگزار مي‌شود. اين تيم‌ها بر اساس تخصيص سهميه‌هاي قاره‌اي مشخص مي‌شوند. بر اين اساس کنفدراسيون فوتبال آسيا (AFC) سه سهميه به تيم‌هاي برتر قاره و براي شرکت در بازي‌هاي ساحلي جهان اختصاص مي‌دهد.

قرار است وضعيت اين سه سهميه با برگزاري مسابقات گزينشي مشخص شود. طبق اعلام سازمان جهاني فوتبال ساحلي، اين مسابقات تيرماه برگزار مي‌شود. البته هنوز محل برگزاري آن مشخص نيست اما چين يکي از گزينه‌هاي احتمالي براي آن است.

بدين ترتيب تيم ملي فوتبال ساحلي ايران در صورت حضور در اين رقابت‌ها مي‌تواند براي بازي‌هاي ساحلي جهان کسب سهميه کند. البته اين تيم اخيراً نتوانست از حضور در مسابقات قهرماني آسيا و براي جام جهاني پاراگوئه کسب سهميه کند.

در اين رقابت‌ها تيم ملي فوتبال ساحلي ايران در مرحله يک چهارم نهايي مقابل ژاپن شکست خورد و به کار خود در اين مرحله پايان داد. اين در حالي بود که تيم ملي فوتبال ساحلي ايران آبان ماه سال گذشته قهرماني جام بين قاره‌اي را به خود اختصاص داده بود.

«در صورتي‌که لغو مسابقات گزينشي فوتبال ساحلي براي بازي‌هاي ساحلي جهان، انتخاب تيم‌ها بر چه اساس انجام مي‌شود؟»، به گفته امين شهرياري مسئول رسانه‌اي تيم ملي فوتبال ساحلي طبق صحبت‌هاي مطرح شده، در صورتي‌که به هر دليلي اين رقابت‌ها برگزار نشود، انتخاب تيم‌هاي آسيايي براي اساس رنکينگ آسيايي آنها انجام خواهد شد.

نخستين دوره بازي‌هاي ساحلي جهان مهرماه به ميزباني سن ديگو آمريکا برگزار مي‌شود.


 به خاطر کوتاهي در رعايت قوانين؛
 اخطار AFC و جريمه فدراسيون فوتبال ايران در جام ملت‌هاي آسيا 

سرويس ورزشي:

فدراسيون فوتبال ايران به خاطر کوتاهي در رعايت قوانين کنفدراسيون فوتبال آسيا در بازي با ژاپن، از سوي AFC به پرداخت جريمه نقدي محکوم شد.

کنفدراسيون فوتبال آسيا با وجود گذشت چند ماه از اتمام جام ملت‌هاي آسيا همچنان به بررسي اتفاقات و حواشي اين مسابقات ادامه داده و تيم‌ها، بازيکنان و فدراسيون‌هاي خاطي را جريمه مي‌کند.

در تازه‌ترين آراي اعلام شده از سوي کميته انضباطي AFC مربوط به جام ملت‌هاي آسيا نام فدراسيون فوتبال ايران هم در دو بخش ديده مي‌شود.

بخش اول مربوط به ديدار ايران و چين است. در نشست خبري اين مسابقه بازيکني حاضر شد که در ترکيب اصلي تيم ملي ايران قرار نداشت. (مسعود شجاعي) AFC به همين دليل به فدراسيون فوتبال ايران اخطار داده است که در صورت تکرار، مجازات سنگيني در انتظار خواهد بود.

بخش دوم هم مربوط ديدار ايران و ژاپن است.

AFC اعلام کرده فدراسيون فوتبال ايران در استفاده از نشان رسمي جام ملت‌هاي آسيا (که منحصراً توسط اين نهاد ارائه مي‌شود) بر روي آستين‌هاي تيم ملي ايران کوتاهي کرده است.

فدراسيون ايران به همين دليل هزار دلار آمريکا جريمه شده است.


 سرويس ورزشي: 

بعد از فتح اولين اسکودتو

رونالدو: به احتمال هزار درصد در يووه مي‌مانم

سرويس ورزشي:

کريس رونالدو، ستاره يوونتوس، در واکنش به شايعات اخير در مورد احتمال جدايي‌اش از اين باشگاه، اعلام کرد که به احتمال 1000 درصد در تورين خواهد ماند. يوونتوس در حالي با پيروزي 2-1 مقابل فيورنتينا، قهرماني‌اش در رقابت‌هاي اين فصل سري آ را قطعي کرد که چند روز قبل با شکست غيرمنتظره مقابل آژاکس، از دور رقابت‌هاي ليگ قهرمانان کنار رفت. پس از آن ناکامي، شايعاتي در مورد نارضايتي رونالدو از حضور در يووه و تمايل او براي ترک اين باشگاه منتشر شد. اما پس از اين بازي، اين ستاره پرتغالي در گفتگو با خبرنگاران، تاکيد کرد که قصد ندارد از يوونتوس جدا شود. او به خبرنگاران گفت:" من در يوونتوس مي‌مانم، با احتمال 1000 درصد. به نظر من، اولين فصل بسيار خوبي بود و من به خوبي جا افتادم. ما اسکودتو و سوپرجام را برديم؛ جام‌هايي که رسيدن به آنها مطمئنا ساده نيست.

بعد از بردن ليگ در انگليس و اسپانيا، اکنون مي‌توانم بگويم در ايتاليا هم قهرمان شدم. اين براي من مهم بود و خيلي خوشحال هستم.

امسال، سال موفقيت‌آميزي بود و ما خوشحال هستيم. شما نمي‌توانيد هميشه برنده شويد. ما احساس مي‌کرديم مي‌توانستيم کارهاي بيشتري بکنيم و مي‌خواستيم در چمپيونزليگ هم قهرمان شويم اما تنها يک تيم مي‌تواند قهرمان اين رقابت‌ها شود. سال آينده يک صفحه جديد است؛ همه هواداران اين جام را مي‌خواهند و خودمان هم. اين جام مهمي است اما رسيدن به آن هم دشوار است. "

رئال مادريد همچنان به دنبال خريد «نيمار»

سرويس ورزشي:

رئال مادريد که به دنبال مکملي در خط حمله براي بنزما است دوباره تمرکزش را روي خريد نيمار گذاشته است. کريم بنزما تابستان 2009 راهي مادريد شد و همان زمان کريستيانو رونالدو هم به تيم سفيدپوش ملحق شد. تابستان گذشته اما ستاره پرتغالي تصميم گرفت از رئال جدا شود، آن هم در حالي که بهترين گلزن تيمش بود. حالا خيلي‌ها معتقدند بنزما باز هم نياز به يک شريک و همبازي در خط حمله رئال دارد که به‌اندازه رونالدو تأثيرگذار باشد.

مهاجم فرانسوي از سال 2009 به غير‌از رونالدو کمک‌هاي زيادي داشته است، حالا مدتي است که تمرکز رئال روي نيمار، ستاره برزيلي اسبق بارسا و حال حاضر پاري‌سن ژرمن است.

نيمار به اميد خروج از زير سايه مسي از بارسا جدا شد و به پاريس رفت تا تک ستاره آن تيم باشد. اما هربار در رقابت‌هاي اروپايي ناکام بوده و قهرماني در ليگ محلي فرانسه هم چيزي نيست که او به دنبال آن بوده باشد.

از طرفي حضور ستارگان زياد در تيم فرانسوي باعث شدند باز هم آن طور که بايد تمرکز روي نيمار نباشد. به همين دليل با توجه به فصل بدي که رئال مادريد بعد از جدايي رونالدو داشته و بازگرداندن زيدان به عنوان سرمربي به اين تيم طبيعي است که تيم مادريدي در تابستان دست به خريدهاي زياد بزند و طبيعتاً دوباره نام نيمار يکي از اسامي ليست خريد سران اين باشگاه و البته زيدان است. هرچند رئيس پاري‌سن ژرمن بارها تائيد کرده تصميمي براي فروش نيمار ندارد و اگر هم قرار باشد او را بفروشد با قيمتي اين کار را انجام مي‌دهد که کمتر باشگاهي توان خريدش را دارد؛ يا حتي شايد فير پلي مالي به هيچ باشگاهي اجازه خريد او را ندهد.

اعلام آراي انضباطي AFC؛

جريمه 12 هزار دلاري سايپا و ذوب آهن در آسيا

اوکتاويو هم محکوم شد!

سرويس ورزشي:

کنفدراسيون فوتبال آسيا سرمربي تيم ملي فوتبال ساحلي ايران و همچنين دو باشگاه سايپا و ذوب آهن را جريمه کرد.

در تازه‌ترين آراي انضباطي کنفدراسيون فوتبال آسيا، مارکو اوکتاويو سرمربي برزيلي تيم ملي فوتبال ساحلي ايران به پرداخت هزار دلار آمريکا جريمه محکوم شده است. AFC دليل اين جريمه را بي‌احترامي اوکتاويو و مطرح کردن مسائل نادرست درباره داوران مسابقه با ژاپن در رقابت‌هاي قهرماني آسيا اعلام کرده است.

باشگاه ذوب آهن اصفهان به دليل حضور يک تماشاگر در زمين مسابقه بعد از پايان بازي با تيم الکويت (در مرحله مقدماتي ليگ قهرمانان آسيا) به مبلغ 4 هزار و 500 دلار آمريکا جريمه شده است.

باشگاه سايپا هم که در مرحله مقدماتي ليگ قهرمانان آسيا در تهران ميزبان مينروا پنجاب هندوستان بود، به پرداخت 8 هزار دلار محکوم شده است. اين جريمه به خاطر حضور يک تماشاگر در زمين و همچنين حضور افراد غيرمجاز در رختکن سايپا در پايان بازي براي نماينده ايران در نظر گرفته شده است.

پرسپوليس الاهلي را دست‌کم نگيرد

و مراقب مهاجمانش باشد

سرويس ورزشي:

پيشکسوت تيم فوتبال پرسپوليس با اشاره به در پيش بودن ديدار اين تيم با الاهلي عربستان در ليگ قهرمانان آسيا گفت: بازيکنان پرسپوليس مراقب مهاجمان حريف باشند تا کار را سخت نکنند. مجتبي محرمي در گفتگويي‌ در خصوص بازي پيش روي پرسپوليس در هفته چهارم گروه D ليگ قهرمانان آسيا مقابل الاهلي عربستان گفت: اين بازي براي پرسپوليس اهميت خاصي دارد. اگر چه پرسپوليس توانست در ديدار رفت خود نماينده عربستان را شکست دهد اما نبايد حريف خود را آسان فرض کند. پيشکسوت تيم فوتبال پرسپوليس ادامه داد: اين تيم مي‌تواند در رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا نتايج درخشان بگيرد. بازيکنان پرسپوليس کافي است بازي خودشان را با منطق و هوش بالا انجام دهند. الاهلي حريف خطرناکي است که اگر مهاجمانش مهار نشوند، مي‌توانند کار را سخت‌تر از هميشه کنند. همه اعضاي تيم بايد حواسشان را جمع کنند. وي با اشاره به افزايش شانس قهرماني پرسپوليس در ليگ برتر يادآور شد: اکنون همه چيز دست خود پرسپوليس است. پرسپوليس بايد بداند ليگ تا هفته پاياني ادامه دارد و اگر بخواهد خيلي زود خودش را قهرمان فرض کند به مشکل خواهد خورد. با اين حال من هم مثل تمام کساني که فوتبال را دنبال مي‌کنند بايد بگويم پرسپوليس بالاترين شانس و بيشترين لياقت را براي قهرماني دارد.

تمرين پرسپوليس در حضور علي کريمي

و تماشاگران ايراني در دبي

سرويس ورزشي:

تيم فوتبال پرسپوليس تمرين را در حضور علي کريمي و تماشاگران ايراني در دبي برگزار کرد. سرخپوشان اولين جلسه تمريني خود در دبي را از ساعت 19 به وقت محلي در زمين ورزشگاه الوصل امارات برگزار کردند.

علي کريمي از ابتداي تمرين در ورزشگاه حضور يافت و عملکرد بازيکنان را به نظاره نشست. همچنين حدود 50 هوادار ايراني در ورزشگاه حاضر شدند و به تماشا و تشويق اعضاي تيم پرداختند. بازيکنان ابتدا زير نظر مارکو بدن‌ها را گرم و سپس در اختيار کادر فني قرار گرفتند. حفظ توپ در فضاي فشرده و بازي تحت فشار از سوي کادر فني براي سرخپوشان در نظر گرفته و انجام شد. مارکو در مرحله بعدي، بازيکنان را بار ديگر در اختيار گرفت و کارهاي سرعتي و قدرتي در زمان‌هاي مشخص به اجرا درآمد. انتقال سريع توپ از دفاع به حمله و انجام کارهاي تاکتيکي، بخش بعدي تمرين بود که با تذکرات کادر فني مرور شد. فوتبال درون تيمي، مرحله بعدي تمرين بود که با تمرکز و سرعت بالا در دستور کار قرار گرفت. دويدن در تايم چهار دقيقه‌اي آخرين بخش تمرين امروز قرمزپوشان بود.

خزانه‌دار جديد و مسئول امور حقوقي

هيات کبدي استان منصوب شدند

سرويس ورزشي:

اولين جلسه هيات کبدي استان در سال 98 برگزار شد. در اين جلسه برنامه‌ريزي‌هاي لازم درخصوص اعزام تيم آقايان و بانوان به مسابقات ليگ دسته اول کبدي، برگزاري اردوهاي دانش‌افزايي و استعداد‌يابي در سال98 صورت پذيرفت. همچنين وحيد صفاخواه نيز به سمت خزانه‌دار جديد هيات کبدي استان و حميد مرادي‌نيا به سمت مسئول امور حقوقي هيات کبدي استان منصوب‌گرديدند.

برگزاري مسابقات فوتسال ويژه کارکنان

صنعت آب و برق

سرويس ورزشي:

مسابقات فوتسال ويژه کارکنان صنعت آب وبرق به ميزباني شرکت توزيع نيروي برق در سالن ورزشي نور برگزار‌گرديد.

تيم فوتسال شرکت برق منطقه‌اي سمنان عنوان نخست اين مسابقات را کسب نمود .

احمد اخلاقي کارشناس ورزش و سلامت شرکت برق منطقه‌اي سمنان اعضاء تيم را علي کمالي، قاسم بهمني، محمد رضا مظفري، مجتبي کرم الدين، يعسوب قليچ لي، ياسر محموديان، سعيد شريعتي‌پور، مسعود طالبي لولاکي،نقي رمضاني و آرمين کاشي به سرپرستي حجت آلبويه و مربي‌گري جليل معدني اعلام نمود

برگزاري مسابقات ورزش‌هاي همگاني به مناسبت روز

جوان در دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان

سرويس ورزشي:

مسابقات ورزش‌هاي همگاني گرامي داشت روز جوان در دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان برگزار شد.

معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان با اعلام اين خبر به خبرنگار ما در سمنان اظهار کرد: به مناسبت فرارسيدن سالروز ميلاد حضرت علي‌اکبر(ع) و گرامي‌داشت روز جوان بر اساس مصوبه شوراي فرهنگي دانشگاه يک دوره مسابقات ورزش‌هاي همگاني در اين واحد دانشگاهي برگزار شد.

محمد روحاني مقدم افزود: اين مسابقات در رشته‌هاي دارت، پرتاب حلقه بسکتبال، طناب‌زني، شناي سوئدي و روپايي در دو بخش برادران و خواهران در مجموعه ورزشي آزادگان اين دانشگاه به اجرا درآمد.

وي درباره نتايج اين دوره از مسابقات به خبرنگار ما گفت: در رشته دارت که با 18 نفر شرکت‌کننده در بخش خواهران و 31 نفر در بخش برادران برگزار شدخانم‌ها شهربانو احمدي، آيدا مرادي نسب و شهرزاد صادقي و آقايان جلال اشرفي، سيد ايمان زماني و محمدمهدي فيض به ترتيب مقام‌هاي اول تا سوم در هر بخش را به خود اختصاص دادند.

روحاني مقدم با بيان اين‌که مسابقات طناب‌زني با 21 نفر شرکت‌کننده در بخش خواهران برگزار شد، افزود: در اين بخش خانم‌ها فاطمه خليلي، فاطمه حصاري و مبينا معينيان حائز رتبه‌هاي اول تا سوم شدند.

اين مقام مسئول مسابقات پرتاب توپ به حلقه بسکتبال را هم ديگر رشته‌اي دانست که صرفاً در بخش خواهران برگزار شد که با 150 نفر شرکت‌کننده داراي 2 برنده به نام‌هاي خانم‌ها فاطمه شکوري مقام اول و شهرزاد صادقي مقام دوم بوده است.

روحاني مقدم درباره مسابقات روپايي با 16 نفر شرکت‌کننده در بخش برادران گفت: در اين بخش آقايان حامد رجبي، سيد امير شريعت و محمدمهدي ربانيان حائز رتبه‌هاي اول تا سوم شدند.

وي در ادامه به نتايج مسابقات شناي سوئدي اشاره کرد و افزود: در اين بخش با 17 نفر شرکت‌کننده آقايان محمد سراج، مهدي کياني و حسين ادب جايگاه اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

معاون دانشجويي و فرهنگي واحد سمنان هدف از برگزاري اين مسابقات را افزايش شورونشاط در ميان دانشجويان عنوان کرد و گفت: علاوه بر گرامي‌داشت مناسبت‌هاي ملي و مذهبي توجه به ورزش‌هاي همگاني که موجب افزايش سلامت جسمي و روحي دانشجويان مي‌شود ازجمله اهدافي بود که در برگزاري اين مسابقات دنبال شد.

رئيس هيات پزشکي ورزشي سمنان:

41 هزار ورزشکار سامان‌دهي شدند

سرويس ورزشي:

رئيس هيات پزشکي ورزشي استان سمنان گفت: ورزشکاران سازمان‌دهي شده استان در سال 97 به 41 هزار و 747 نفر رسيد.

رمضان حيدريان عصر چهارشنبه در گفت و گويي افزود: 398 ورزشکار سمناني تا پايان سال 97 دچار آسيب شدند که از اين تعداد 282 نفر ورزشکار مرد و 116 نفر ورزشکار از بانوان تشکيل پرونده دادند.

رئيس هيات پزشکي ورزشي با اشاره به اين‌که در اين ميان تعداد 307 نفر هنگام تمرين و 91 نفر در مسابقات آسيب ديدند، تصريح کرد: 269 نفر به صورت مستقيم و 129 نفر به صورت غيربرخوردي آسيب ديدند.

وي خاطرنشان کرد: بيشترين آسيب رخ داده براي ورزشکاران استان سمنان امسال مربوط به زانو بود.

رئيس هيات پزشکي ورزشي استان سمنان، بر ضرورت توجه به آموزش به منظور حفظ و ارتقاء سلامت جامعه تاکيد و اضافه کرد: 47 دوره کارگاه‌هاي آموزشي با بيش از يک هزار و 300 شرکت‌کننده در اين استان در سال گذشته برگزار شد.

استان سمنان با جمعيت بيش از 702 هزار نفر، 37 هزار و 219 ورزشکار بيمه شده در سال 96 داشت.

2 هزار و 14 مدال در عرصه ورزش توسط ورزشکاران اين استان کسب شده است.

افتتاح يک سالن اسکواش در سمنان

سرويس ورزشي:

نايب رئيس هيأت اسکواش استان سمنان گفت سالن جديد اسکواش در مجموعه ورزشي شهيد چمران سمنان در حال احداث است که تا چهار ماه آينده افتتاح مي‌شود.

دور دوم مسابقات ليگ اسکواش استان سمنان در بخش بانوان در رده‌هاي مختلف سني از اوايل ارديبهشت‌ماه برگزار مي‌شود.

نزديک به 400 اسکواش‌باز آقا و خانم بيمه‌شده در استان سمنان فعاليت دارند.

دبير انجمن دارت کشور:

گرمسار ميزبان رقابت آزاد قهرماني کشور شد

سرويس ورزشي:

دبير انجمن دارت کشور گفت: دومين دوره رقابت‌هاي آزاد قهرماني دارت کشور انتخابي تيم ملي در شهرستان گرمسار استان سمنان برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ محمد حسين فاضلي افزود: اين رقابت‌ها در روزهاي پنجشنبه و جمعه دوازدهم و سيزدهم ارديبهشت 98 در 2 بخش بانوان و آقايان برگزار مي‌شود.

وي بيان کرد : دوره اول اين رقابت‌ها در تهران و با حضور 13 دارت‌انداز زن و 30 ورزشکار مرد برگزار شده بود.

دبير انجمن دارت کشور ادامه داد: تيم استان سمنان در اين دوره از رقابت‌ها با چهار دارت‌انداز پسر و 2 دارت‌انداز دختر شرکت مي‌کند.

وي با اشاره به حضور تيم ملي ايران در رقابت‌هاي روماني، تصريح کرد: رقابت‌هاي انتخابي براي ارزيابي ملي‌پوشان شامل سه دوره است، که مسابقات در گرمسار دوره دوم اين ارزيابي است.

فاضلي خاطرنشان کرد: از بين چهار ملي‌پوش بانو 2 دارت‌انداز و از 6 ملي‌پوش آقا نيز 2 دارت‌انداز، در مجموع چهار ورزشکار، براي اعزام به رقابت‌هاي 2019 روماني انتخاب مي‌شوند.

وي اظهار داشت: مهسا و مهشاد عوض‌زاده، ورزشکاران سمناني حاضر در تيم ملي هستند که براي حضور در رقابت‌هاي روماني بايد با 2 دارت‌انداز ملي‌پوش ديگر رقابت کنند.

دبير انجمن دارت کشور گفت: دومين دوره رقابت‌هاي آزاد قهرماني دارت کشور انتخابي تيم ملي در سالن رستوران کلوا شهرستان گرمسار برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به حضور ورزشکاراني از استان سمنان در تيم ملي، بيان کرد: با وجود ملي‌پوش در استان سمنان در اين رشته ورزشي، نبود حمايت براي تامين سالن تخصصي، سبب شده رقابت‌ها در يک رستوران برگزار شود.

فاضلي به ضرورت حمايت مسوولان از دارت‌اندازان تاکيد و اضافه کرد: حمايت مسوولان ورزشي از ورزشکاران رشته دارت در دستيابي به موفقيت‌هاي بيشتر و تامين اعتبارات لازم براي ساخت سالن اختصاصي دارت در اين استان ضروري است.

تيم ملي جوانان دارت ايران که عنوان نائب قهرماني جهان را يدک مي‌کشد، در رقابت‌هاي جهاني 2019 در شهر کلوژ کشور روماني شرکت مي‌کند.

رئيس هيات بسکتبال استان سمنان:

رعايت اصول اخلاقي و اخلاق‌مداري در زندگي

و سرلوحه قرار دادن آن در ورزش

سرويس ورزشي:

جلسه هماهنگي و هم‌انديشي بسکتبال شهرستان سمنان به رياست مسعود سلامي رئيس هيات بسکتبال استان

در جهت برنامه‌ريزي و اهتمام ويژه بر پيشبرد اهداف کوتاه‌مدت و بلند‌مدت بسکتبال استان و همچنين معرفي

اعضاء موقت هيات بسکتبال شهرستان سمنان در محل سالن جلسات اين هيات ورزشي برگزار شد.

رئيس هيات بسکتبال استان سمنان با اشاره به سوابق درخشان تيم بسکتبال شهرستان سمنان در دهه‌هاي اخير

و پتانسيل ورزشي استان خاطرنشان کرد: بسکتبال شهرستان سمنان مي‌تواند با رعايت اصول اخلاقي، الزامات

، تمرين و ممارست سرآمد ورزش قهرماني بسکتبال در استان باشد.

مسعود سلامي با اشاره به عملکرد مطلوب بسکتبال گرمسار و کسب مقام قهرماني در مسابقات رده سني جوانان، به همکاري و ايجاد رقابت جهت آمادگي بيشتر جوانان تاکيد و خاطر نشان کرد: استفاده از تمام ظرفيت‌هاي

تيم‌ها و باشگاه‌هاي شهرستان و استان و همچنين همکاري و همدلي ميان مربيان جهت برگزاري مسابقات،

مي‌تواند آمادگي و تسلط ورزشکاران را افزايش دهد.

وي افزود: يکي از وظايف مهم باشگاه‌ها و مربيان توجه به تمرينات مستمر و پرورش ورزشکاران در رده‌هاي سني

مختلف مي‌باشد و لازم است با برنامه‌ريزي و تداوم تمرينات در رده‌هاي سني مختلف اين مهم صورت پذيرد.

مسعود سلامي ايجاد تيم بسکتبال بانوان را يکي از مهمترين برنامه‌هاي سال جاري برشمرد و ابراز اميدواري کرد:

با استفاده از پتانسيل‌ها و ظرفيت علمي و ورزشي بانوان در رشته بسکتبال، بتوانيم تيم‌هاي متعددي در سطح

استان و کشور تشکيل دهيم و به مسابقات در ليگ هاي مختلف دست يابيم.

رئيس هيات بسکتبال استان سمنان با اشاره به عملکرد مطلوب اعضاء هيات بسکتبال شهرستان سمنان در حيطه

وظايف در سال‌هاي اخير و همچنين سوابق ورزشي آنان تقدير نمود و اظهار داشت: معرفي و استقرار اعضاء

هيات شهرستان سمنان در دست اقدام است و موقتا راهبري و مسئوليت امور اجرايي به عهده هيات استان مي‌باشد.

استفاده از تجربيات و رهنمود‌هاي پيشکسوتان و نقش آنها در پيشبرد برنامه‌ها، تشکيل تيم منتخب بسکتبال

شهر، تجليل از ورزشکاران، مربيان، داوران و پيشکسوتان تاثير‌گذار اين رشته ورزشي در استان، حمايت باشگاه

‌هاي فعال و همکاري و مساعدت در ثبت باشگاه‌هاي جديد و همچنين بررسي و پيگيري هيات بسکتبال استان

سمنان در دستيابي به اهداف باشگاه‌هاي فعال استان از ديگر محورهاي اصلي اين جلسه بود که در ادامه با همکاري

و اظهارنظر مدعوين صورت پذيرفت.


 سمنان مقتدرانه قهرمان مسابقات باشگاهي بسکتبال استان سمنان شد 

سرويس ورزشي:

مسابقات ميني بسکتبال قهرماني باشگاه‌هاي استان سمنان با حضور چهار تيم به ميزباني شهرستان سمنان، در محل سالن غدير برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي هيات بسکتبال استان سمنان در اين دوره از مسابقات که به صورت باشگاهي برگزار‌گرديد، تيم‌هاي ظفر سمنان، زنده‌ياد يغمايي ، بيمه آسيا گرمسار و نسل طلايي شاهرود طي دو روز با يکديگر به رقابت پرداختند که تيم ظفر سمنان توانست با درخشش بازيکنان و کسب چهار پيروزي ، مقتدرانه قهرمان اين دوره از رقابت‌ها گردد.

در اين مسابقات تيم گرمسار با دو پيروزي و تيم شاهرود با يک پيروزي نيز به ترتيب موفق به کسب مقام دوم و سوم اين دوره از رقابت‌ها شدند.

در پايان اين رقابت‌ها مراسم اختتاميه با حضور عباس آلبويه رييس شوراي شهر سمنان و پيشکسوت بسکتبال استان، مسعود سلامي رياست هيات بسکتبال استان سمنان و جمعي از پيشکسوتان و خانواده‌ها برگزار‌گرديد و با اهدا مدال و اهدا جوايز از بازيکنان و مربيان تقدير شد.

تيم ميني بسکتبال بيمه آسيا موفق شد با پيروزي مقابل تيم‌هاي نسل طلائي شاهرود و شادروان يغمائيان سمنان به مقام دوم مسابقات دست پيدا کند.

ايستاده از راست نيما فلاحي، حسين ميرزائي، مرتضي دربان (مدير تيم بيمه آسيا گرمسار)، محمد صفا (سرمربي)، علي آذرخش(سرپرست)، مهيار دربان (داور مسابقات)، ماني نديمي، علي اشرفي

نشسته از راست: محمد معين معينيان، محمدطاها حسين قنبري، اميرعلي نصيري، مهدي عرب، اميرحسين نراقي، آرين ميراخوري، اميرمحمد نراقي، اميرعباس نراقي


 بانوي کاراته‌کا سمناني به اردوي تيم ملي راه يافت 

سرويس ورزشي:

زهرا رستمي، بانوي کاراته‌کا استان سمنان به اردوي تيم ملي کاراته بانوان کشورمان دعوت شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ اين کاراته‌کا جوان با حضور در رقابت‌هاي ورودي و کسب مقام سومي توانست به اردوي تيم ملي راه يابد.

با توجه به حضور 44 کاراته‌کا در وزن منفي 55 کيلوگرم در اين رقابت‌ها زهرا رستمي کاراته‌کا سمناني تحت هدايت ريحانه نصيري مربي توانمند سمناني در اين وزن به طور مشترک با فاطمه بازرگاني از استان البرز به مقام سوم دست يافت.

صديقه شاهرخي از مازندران و سحر بيات از تهران در اين وزن به ترتيب مقام اول و دوم را کسب کردند.

رقابت‌هاي انتخابي اردوي تيم ملي کاراته بزرگسالان بانوان پنجشنبه بيست و نهم فروردين با حضور 265 کاراته‌کا در سالن تختي تهران برگزار شد.

تيم استان سمنان تنها با يک برنز رستمي در کنار تيم‌هاي کرمان، البرز، ايلام و قزوين در جاي هفتم قرار گرفت.


 برگزاري مسابقات کبدي در سرخه 

سرويس ورزشي:

يک دوره مسابقات داخلي رده جوانان کبدي شهرستان سرخه به مناسبت هفته جوان با حضور قيومي سرپرست محترم اداره ورزش و جوانان شهرستان سرخه، عربي عضو محترم شوراي اسلامي شهر سرخه و حاج محمدتقي امامي وابولقاسم پيوندي از پيشکسوتان ورزش سرخه در مورخه 27 فروردين 98 در سرخه برگزار شد.ضمناً در اين جلسه رئيس هيات کبدي شهرستان سرخه محمد عربي ضمن عرض تبريک و تجليل از قيومي سرپرست جديد اداره‌ي ورزش و جوانان شهرستان سرخه از انتصاب ايشان ابراز خرسندي نمود.


 برگزاري اولين اردوي تيم کبدي بانوان استان سمنان 

سرويس ورزشي:

اولين اردوي تيم کبدي استان سمنان در بخش بانوان در سال 98 از تاريخ 30 فروردين لغايت 1 ارديبهشت در شهرستان سمنان زير نظر مربي تيم ملي كبدي بانوان ايران خانم زهره تربتي نژاد برگزار شد

اين اردو با هدف استعداديابي، دانش افزايي و بالا بردن سطح كيفي تيم استان جهت حضور در مسابقات كشوري برگزار‌گرديد

بازيكنان دعوت شده به اين اردو از ساعت 9:30 صبح روز جمعه 30 فروردين ماه در محل سالن امام خامنه‌اي شهرستان سمنان واقع در بلوار نهضت حضور به هم رسانند.

اسامي افرادي که در اين اردو حضور داشتند، به شرح ذيل مي‌باشد:

1- مريم سلطاني سمنان

2- منيره سليمي فولادي سمنان

3- سمانه عبداللهي سمنان

4- زينب شكرويان سمنان

5- سيده سميه جعفري سمنان

6- مريم همتيان سمنان

7- مهسا مومن‌آبادي سمنان

8- فاطمه مومن‌آبادي سمنان

9- فاطمه سليمي مهديشهر

10- كوثر يعقوبي مهديشهر

11- زهرا واحدي مهديشهر

12- ام البنين چليكي مهديشهر

13- فريبا چليكي مهديشهر

14- ساجده إيماني مهديشهر

15- فاطمه ايماني مهديشهر

16- مريم كليچ سرخه

17- يگانه ساق زايي سرخه

18- سارا ترنج زر سرخه

19- فاطمه مومن‌آبادي مهدي سرخه

20- فاطمه مومن‌آبادي صفدر سرخه

21- سميرا مهدوي سرخه

22- خيرالنسا عباسي مهديشهر