تاریخ 1398/02/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5019 برو جستجو جستجوی پیشرفته   با حضور رئيس جمهور؛
 فاز اول پروژه 550 هزار هکتاري شرکت نام‌آوران نصر سمنان در خوزستان به بهره‌برداري رسيد 

سرويس خبر

فاز اول پروژه 550 هزار هکتاري شرکت نام‌آوران نصر سمنان با حضور رئيس‌جمهور در خوزستان به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، حسن پيوندي‌فرد گفت: فاز نخست پروژه تجهيز، نوسازي، زهکشي و آبرساني اراضي کشاورزي استان خوزستان که با حضور رئيس‌جمهور و در سفر ايشان به استان خوزستان صورت گرفت به بهره‌برداري رسيد.

مدير‌عامل شرکت نام‌آوران نصر استان سمنان گفت: اين طرح در قالب پروژه ابوفاضل توسط شرکت نام‌آوران نصر سمنان به عنوان پيمانکار اين طرح اجرا و تحويل شده است.

وي در ادامه افزود: همچنين در پي بارش‌هاي سيل‌آسا در استان‌هاي غرب و جنوب غرب کشور اين شرکت جهت امداد به مردم آسيب ديده از خسارت سيل با اعزام ماشين‌آلات سنگين و نيمه‌سنگين به استان خوزستان، نسبت به انجام عمليات ميداني لازم در زمان وقوع سيل و پس از آن درخصوص تقويت و استحکام سيل‌بندها، بازگشايي مسير عبور سيل، تخليه سيلاب و... در کنار ديگر هموطنان عزيز، انجام وظيفه نموده است.

حسن پيوندي‌فرد با اشاره به فعاليت‌هاي شرکت نام‌آوران نصر استان اظهار داشت: اين شرکت که با نام سابق جهاد نصر و شرکت عمران‌گستر نصر سمنان فعاليت‌هاي خود را آغاز نموده است در اجراي پروژه‌هاي متعدد از قبيل احداث انواع راه‌هاي اصلي بزرگراه و ابنيه فني، احداث کانال اصلي و خط لوله انتقال آب و شبکه آبياري زهکشي، احداث سدهاي مخزني، جنگل‌کاري، مسيرسازي خطوط گاز و... نقش داشته است. به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان شرکت نام آوران نصر سمنان يکي از شرکت‌هاي جهادي استان سمنان است که با بيش از 20سال سابقه فعاليت به عنوان يکي از شرکت‌هاي موفق و مورد اعتماد کارفرمايان به شمار مي‌آيد.


 معاون آموزش ابتدايي استان در حاشيه گشايش نمايشگاه "دست‌هاي کوچک انديشه‌هاي بزرگ":
 اگر رقابت در آموزش را حذف نکنيم تفاوت ايجاد شده در تربيت افراد، آينده جامعه را تهديد مي‌کند 

سرويس خبر

معاون آموزش ابتدايي استان در حاشيه گشايش نمايشگاه "دست‌هاي کوچک انديشه‌هاي بزرگ" بر حذف رقابت در بين مراکز پيش‌دبستاني و توجه به پايش رشد مهارت‌هاي پيش‌دبستاني تأکيد کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، مريم حدادي، معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش استان سمنان در حاشيه مراسم گشايش نمايشگاه "دست‌هاي کوچک، انديشه‌هاي بزرگ" و در جمع مؤسسان، مديران و مربيان مراکز پيش‌دبستاني شاهرود به تشريح نقشه راه اين معاونت در توسعه کيفي فعاليت‌هاي مراکز پيش‌دبستاني پرداخت و تأکيد کرد: از سال آينده تمامي عملکرد اين مراکز براساس دستورالعمل «پايش رشد مهارت‌هاي پيش‌دبستاني» متمرکز و با حذف رقابت، به نياز‌هاي اساسي نوآموزان توجه بيشتري خواهد شد.

وي گفت: «رقابت» يک عامل مثبت در عرصه‌هاي مختلف اقتصادي و خدماتي است اما اين عامل در آموزش، عملکرد منفي داشته و منجر به بي‌عدالتي آموزشي و برون‌داد‌هاي مختلفي مي‌شود که با ايجاد تفاوت در تربيت افراد، آينده جامعه را تهديد مي‌کند و بايد تلاش کنيم همدلي، انتقال تجارب و پيروي از نقشه راه پيش‌دبستاني يا همان «پايش رشد مهارت‌هاي پيش‌دبستاني» جايگزين رقابت شود.

حدادي، در مورد نقشه راه مراکز پيش‌دبستاني گفت: اين نقشه راه براساس سياست‌هاي جديد و متناسب با اسناد بالادستي سند تحول بنيادين است؛ و اولياء نوآموزان از طريق فرم‌هاي پايش رشد مهارت‌هاي پيش‌دبستاني از تلاش‌هاي مربيان و اهداف آموزش‌هاي ارائه شده براي فرزند خود آشنا مي‌شوند.

وي افزود: ديگر نيازي نيست براي معرفي کارهاي انجام شده، اقدام به برگزاري مراسم و جشن‌هاي مختلف کنيم و بايد تمامي هزينه‌ها با برنامه‌ريزي معطوف به آموزش شده و از تشريفات و هزينه‌هاي جانبي پرهيز شود.

معاون آموزش ابتدايي استان با بيان اين‌که بسياري از کارها در پيش‌دبستاني حاشيه است، از توليد محتواي راهنماي مربيان پيش‌دبستاني براي جايگزيني کتاب‌هايي که مناسب دوره پيش‌دبستاني نيست خبر داد و از مربيان خواست در تدوين پودمان‌هاي آموزشي اين محتوا مشارکت کنند.

ثبات در حفظ چارت نيروي انساني مراکز پيش‌دبستاني، توانمندسازي مديران و تعامل بيشتر با آموزش و پرورش و مدارس دوره ابتدايي، نکات ديگري بود که مريم حدادي به آن اشاره کرد و گفت: از برنامه‌هاي اصلي ما ايجاد ارتباط طولي بين مراکز پيش‌دبستاني و پايه اول دبستان است، تا آموزش در مراکز پيش‌دبستاني در راستاي آموزش پايه اول باشد.

شايان ذکر است نمايشگاه دست‌ساخته‌هاي نوآموزان و مربيان پيش‌دبستاني شاهرود با عنوان «دست‌هاي کوچک، انديشه‌هاي بزرگ» با ارائه بيش از 500 اثر، در پژوهش‌سراي دانش‌آموزي شاهرود برپا شد.


 جلسه بررسي راه‌هاي همکاري صدا و سيماي مرکز سمنان با دانشگاه دامغان برگزار شد 

سرويس خبر

در اين نشست که با حضور مديرکل و معاونان بخش‌هاي مختلف صدا و سيماي مرکز سمنان و مديران دانشگاه دامغان و دانشکده هنر برگزار شد، حجت‌الاسلام توکليان مديرکل صدا و سيماي مرکز سمنان گفت: جامعه هنري تاثيرگذارترين قشر در کشور است و صدا و سيما مرجع‌ترين رسانه تصويري براي جذب مخاطب محسوب مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز سمنان، وي با بيان اين‌که رسانه به ويژه صدا و سيما در راستاي تامين نياز جامعه پيش مي‌رود، گفت: استان سمنان ظرفيت‌هاي قوي دارد و از پتانسيل‌ها و استعدادهاي دانشگاهي استفاده مي‌کند.

وي به توليدات آثار ارزشمند مرکز سمنان در بخش مستند، تله‌فيلم و خبر اشاره کرد و گفت: به همت هنرمندان استان سمنان سال گذشته صدا و سيماي مرکز سمنان افتخارات خوبي را در جشنواره‌هاي ملي و بين‌المللي کسب کرده است.

مديرکل صدا و سيماي مرکز سمنان افزود: تعهدات واحد سيماي مرکز سمنان سالانه توليد 1500 ساعت برنامه است.

در ادامه نيک‌کار قائم‌مقام صدا و سيماي مرکز سمنان گفت: صدا و سيماي مرکز سمنان آماده همکاري و استفاده از توانمندي‌هاي دانشگاه دامغان به ويژه دانشجويان رشته هنر دانشکده هنر اين دانشگاه مي‌باشد.

وي افزود: فارغ‌التحصيلان پسر رشته‌هاي کارگرداني و تدوين مي‌توانند به صورت امريه در صدا و سيماي مرکز سمنان دوران سربازي خود را بگذرانند.

وي افزود: با وجود دانشکده هنر در دانشگاه دامغان مي‌توان از ظرفيت‌ها و توليدات دانشجويان هنر اين دانشکده، پس از رعايت الگو‌هاي پخش و تاييد، براي پخش در صدا و سيما استفاده شود.

در ادامه دکتر بصيري رئيس دانشگاه دامغان گفت: در اين دانشگاه 5000 دانشجو در 8 دانشکده و 67 رشته کارشناسي و کارشناسي ارشد و دکترا تحصيل مي‌کنند.

وي افزود: دانشکده هنر دانشگاه دامغان 330 دانشجو دارد که در رشته‌هاي ادبيات نمايشي، تلويزيون و هنرهاي ديجيتالي تحصيل مي‌کنند.

وي افزود: در دانشکده هنر اين دانشکاه 10 کارگاه طراحي، گرافيک، تدوين، انيميشن، عکاسي و تئاتر براي آموزش دانشجويان فعال است.

در ادامه پس از بيان نظرات و ديدگاه‌هاي معاونين صدا و سيما و ديدگاه‌هاي معاونين دانشگاه دامغان درخصوص نحوه همکاري دانشکده هنر با صدا و سيماي مرکز سمنان، چگونگي استفاده از توليدات دانشجويان هنر و استفاده از طرح‌ها و ايده دانشجويان در صدا و سيما و توليد برنامه‌هاي متنوع مورد بحث و بررسي قرار گرفته و مقرر شد همکاري‌هاي لازم انجام شود.

بازديد از امکانات و توانمندي‌هاي دانشکده هنر دانشگاه دامغان و نمايش آثار و توليدات دانشجويان هنر و بازديد از نمايشنامه‌هاي چهارمين جشنواره تئاتر دانشجويي کشور از ديگر برنامه‌هاي اين جلسه بود.


 سرويس خبر 

کمک يک ميلياردي دانشگاهيان دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان به مردم مناطق سيل‌زده

سرويس خبر

کمک‌هاي يک ميليارد ريالي دارويي، نقدي و غير‌نقدي دانشگاهيان دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان براي هم وطنان سيل‌زده ارسال شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛ دکتر دانائي رئيس داشگاه علوم پزشکي استان سمنان با اعلام اين خبر و ضمن ابراز همدردي با هم‌وطنان عزيز مناطق سيل‌زده، گفت: دانشگاهيان دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان وظيفه خود مي‌دانستند که کمک‌هاي دارويي، نقدي و غير‌نقدي خود را براي همدلي و همدردي با هموطنان سيل‌زده جمع‌آوري و به مناطق سيل‌زده ارسال کنند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان بيان داشت: 400 ميليون ريال کمک‌هاي نقدي که شامل وجه نقد و يک روز حقوق اساتيد و کارکنان و 200 ميليون ريال کمک‌هاي غير‌نقدي نيز شامل لوازم‌التحرير، پتو، پوشاک، اقلام بهداشتي، اقلام خوراکي، لوازم خانگي جمع‌آوري شده است.

وي افزود: همچنين مبلغ 400 ميليون ريال کمک دارويي جمع‌آوري و از سوي اين دانشگاه به مناطق سيل‌زده ارسال شد.

شايان ذکر است: اين کمک‌ها در چند مرحله به مناطق سيل‌زده ارسال شده است.

توزيع 7 هزار حلقه لاستيک بين رانندگان

حمل و نقل جاده‌اي استان

سرويس خبر

مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان سمنان از توزيع 7000 حلقه لاستيک بين رانندگان حمل و نقل جاده‌اي استان خبر داد.

احسان منصورکيايي با اعلام اين خبر افزود: در چند ماه گذشته و در پي مطالبات به حق رانندگان حمل و نقل جاده‌اي اقدامات گسترده‌اي در جهت رفع مشکلات اين عزيزان صورت گرفته است. از آنجايي که تهيه اقلام مصرفي ناوگان از جمله لاستيک يکي از دغدغه‌هاي مهم رانندگان حمل و نقل جاده‌اي بوده، به منظور رفع مشکل رانندگان برنامه‌ريزي لازم براي تهيه و توزيع لاستيک مورد نياز انجام شده و رانندگان حمل و نقل عمومي برون‌شهري مي‌توانند با مراجعه به صنوف خود و يا ادارات راهداري و حمل و نقل جاده‌اي در شهرستان‌هاي فاقد صنف، جهت دريافت لاستيک ثبت‌نام کنند که در صورت دارا بودن کارکرد مناسب، حواله دريافت لاستيک براي آنها صادر مي‌شود.

وي در ادامه افزود: براساس توافقات صورت‌ گرفته بين سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي و وزارت صنعت، معدن و تجارت، از تير ماه 97 مراحل اجرايي توزيع لاستيک بين رانندگان استان آغاز و تاکنون 7000 حلقه لاستيک بين رانندگان باري و مسافري استان توزيع شده است.

منصورکيايي در ادامه با اشاره به فعاليت بيش از 3500 دستگاه ناوگان سنگين حمل و نقل جاده‌اي در بخش کالا و مسافر استان افزود : اميدواريم با افزايش و اختصاص سهميه لاستيک شاهد توزيع سريع‌تر لاستيک به ناوگان حمل و نقل جاده‌اي در مرحله دوم علي‌الخصوص لاستيک سايز 24*12 باشيم.

مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان:

جوانان نقش کليدي در پيشبرد اهداف سازمان

ايفا مي‌کنند

سرويس خبر

مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان در نشست صميمانه با جوانان اين شرکت گفت: جوانان نقش مهم و کليدي در پيشبرد اهداف سازمان ايفا مي‌کنند.

سيد محمد موسوي‌زاده که به مناسبت روز جوان با جمعي از جوانان اين شرکت به گفتگو پرداخت بيان داشت: جواني فصل زيبايي از زندگي است که جوانان مي‌توانند با بهره جستن از فرصت‌ها در آينده‌سازي جامعه و کشور، نقش مهم و تاثيرگذار خود را ارائه نمايند.

وي با اشاره به اين که تکيه شرکت به جوانان است، اظهار داشت: شما جوانان در کنار ساير همکاران براي شرکت بسيار باارزش هستيد و قدر جواني و فضاي خوب ايجاد شده را بدانيد تا بتوانيد به مدارج بالاتري دست پيدا کنيد.

موسوي‌زاده بر تعامل شايسته با مردم و کارکنان را مورد تاکيد قرار داده و اضافه کرد: تا آنجا که مي‌توانيد ورزش و مطالعه را همواره در دستور کار برنامه‌هاي خود قرار داده و اين دو فعاليت موجب سلامتي روح و فکر و پويايي خواهد شد.

وي همچنين تصريح کرد: خلاقيت و ابتکار در شرکت از جايگاه بالايي برخوردار است و شما جوانان مي‌توانيد با ارائه پيشنهاد در نظام پيشنهادها و ارائه پروژه‌هاي تحقيقاتي، بيش از پيش در تصميم‌گيري و تصميم‌سازي مشارکت داشته باشيد.