تاریخ 1398/02/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5019 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نماينده وزير و مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان:
 29 برنامه به منظور حمايت و رونق توليد در سال جاري در نظر گرفته شده است  

سرويس خبر

نماينده وزير و مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان در جمع فعالين اقتصادي و هيات رئيسه اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي استان سمنان مطرح کرد: وزارت اقتصاد با 30 برنامه جديد، مجموعأ 64 برنامه اجرايي را براي سال جاري مصوب کرده است که 29 برنامه صرفأ به منظور حمايت و رونق توليد در نظر گرفته شده است و 7 برنامه داراي برش استاني مي‌باشد.

اميرخليلي‌خواه افزود: مولد‌سازي و ساماندهي اموال دولتي از اهم برنامه‌هاي پيش رو وزارت اقتصاد در سال جاري مي‌باشد.

وي ادامه داد: امسال بايد تلاش کنيم در راستاي مولدسازي بخشي از املاک دولتي را در چارچوب قانون در اختيار بخش خصوصي بگذاريم و ترجيحأ از دولتي شدن بهترين مکان‌هاي جغرافيايي شهر جلوگيري کنيم.

وي گفت: دولت الکترونيک کمک به‌سزايي به حل مشکلات رو در رو شدن کارمند و ارباب‌رجوع مي‌کند و بسيار از سليقه‌اي شدن و تخلفات اداري جلوگيري مي‌کند.

وي در پايان گفت: سامانه دادور از مهمترين سامانه‌هاي رسيدگي به شکايات مي‌باشد که استانداران و مقامات عالي وزارتخانه‌ها به طور مستقيم آن را رصد مي‌کنند، لذا در سال جاري بايد اين سامانه را بيشتر به مردم بشناسانيم.


 پانصد و سي نفر از مردم مناطق سيل‌زده پلدختر خدمات درماني و فرهنگي دريافت کردند 

سرويس خبر

تيم تخصصي درماني دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان با حضور در مناطق سيل‌زده به پانصد و سي نفر از مردم سيل‌زده پلدختر خدمات درماني و فرهنگي ارائه نمودند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛ دکتر دانائي رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان ضمن اعلام اين خبر، گفت: در اولين روز حضور تيم تخصصي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان در منطقه سيل‌زده پلدختر 150 نفر از مردم چم مهر خدمات درماني دريافت نمودند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان با ابراز همدردي با مردم مناطق سيل‌زده کشور، گفت: تيم‌هاي تخصصي بسيج جامعه پزشکي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان در منطقه سيل‌زده پلدختر، در اولين روز حضور خود در روز پنجشنبه بيست و نهم فروردين‌ماه سال جاري به منطقه چم مهر رفته و در کمپ‌هاي اضطراري به‌طور ثابت و سيار در شرايط بسيار سخت جوي و محيطي (بارندگي شديد و گل و لاي زياد) به 150 نفر از مردم سيل‌زده خدمات درماني ارائه نمودند.

دکتر دانائي ادامه داد: در دومين روز از حضور ايثارگران عرصه سلامت بسيج جامعه پزشکي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان در منطقه سيل‌زده پلدختر در صبح روز جمعه سي‌ام فروردين اعضاي اعزامي با هماهنگي رئيس شبکه بهداشت و درمان شهر پلدختر در قالب دو گروه پزشکي که گروه اول شامل پزشک عمومي و دو پرستار به بيمارستان امام شهر پلدختر اعزام و تعداد 220 بيمار را ويزيت، تزريقات، پانسمان و سرم‌تراپي کردند. وي افزود: گروه دوم شامل متخصص زنان، پرستاران و گروه فرهنگي با اعزام به روستاي هلوش و روستاي سيل‌زده بسيار محروم چاله در منطقه صعب‌العبور تعداد 80 بيمار که عمدتا داراي بيماري شديد زنان بودند، مورد معاينه متخصص زنان قرار گرفته و به طور رايگان از داروي مورد نياز، تزريقات، پانسمان و مشاوره بهره‌مند شدند.

رئيس دانشگاه عنوان کرد: همچنين در بعدازظهر همان‌ روز دو تيم تخصصي در روستاي سراب حمام 80 بيمار خدمات تزريقات، داروي رايگان و پانسمان برخوردار شدند و در مجموع با همت والاي تيم‌هاي اعزامي بدون هيچگونه وقفه و استراحتي در روز دوم تعداد 380 بيمار نيازمند و محروم مورد ارائه خدمت قرار گرفتند.

رئيس دانشگاه ضمن قدرداني از تيم‌هاي تخصصي و بسيج جامعه پزشکي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، گفت: اين خدمات شامل ويزيت مردان، زنان و کودکان، تحويل دارو، تزريقات، پانسمان و سرم‌تراپي بود.

وي تصريح کرد: ضمنا در اين دو روز در کنار خدمات تخصصي عمومي ارائه شده، مسابقات فرهنگي نيز براي کودکان محروم منطقه سيل‌زده برگزار و تاکنون به حدود 600 دختر و پسر لوازم‌‌التحرير مورد‌نياز و جوايز اهداء شد.

شايان ذکراست: تيم‌هاي تخصصي بسيج جامعه پزشکي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان پس از ورود به منطقه مورد استقبال مردم، مسئولين شبکه بهداشت و درمان پلدختر و مسئولين امدادي قرار گرفتند.

لازم به ذکر است: تيم‌هاي تخصصي، بسيج جامعه پزشکي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان به مدت يک هفته در منطقه حضور خواهند داشت و خدمات درماني ارائه مي‌دهند.


 اعزام تيم تخصصي درماني دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان به مناطق سيل‌زده 

سرويس خبر

بيست و هشتم فروردين‌ماه تيم تخصصي درماني دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان به مناطق سيل‌زده کشور اعزام شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان؛ دکتر دانائي رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان بيان داشت: تيم تخصصي درماني دانشگاه متشکل از پزشک، متخصص زنان، پرستار و کارشناسان فوريت‌هاي پزشکي به استان‌هاي ايلام و لرستان جهت ارائه خدمات بهداشتي درماني اعزام شدند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان ادامه داد: اين تيم همراه با تجهيزات دارويي و بهداشتي به مدت يک هفته در اين مناطق حضور داشته و خدمت ارائه مي‌دهند.

دکتر دانائي افزود: اميدواريم با ارسال کمک‌هاي نقدي و غير‌نقدي و همچنين اعزام اين تيم تخصصي مرهمي بر آلام مردم عزيز سيل‌زده کشورمان باشيم.

لازم به ذکر است: روز دوشنبه 19 فروردين 98 هليکوپتر آمبولانس به همراه تيم تخصصي درماني و پرواز اين دانشگاه براي کمک به مصدومان مناطق سيل‌زده استان خوزستان اعزام شد و تا زماني که اين مناطق نياز به کمک داشته باشند در مناطق سيل‌زده مستقر خواهد بود.


 با حکم فرمانده کل قوا
 سردار حسين سلامي فرمانده کل سپاه شد 

فرمانده کل قوا در حکمي با سپاس از خدمات باارزش و ماندگار سردار سرلشکر پاسدار جعفري در فرماندهي سپاه، سردار حسين سلامي را با اعطاي درجه سرلشکري به فرماندهي کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي منصوب کردند.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين در حکم جداگانه‌اي سردار سرلشکر پاسدار محمدعلي جعفري را به مسئوليت قرارگاه فرهنگي و اجتماعي حضرت بقيةالله الاعظم منصوب کردند.

متن حکم فرمانده معظم کل قوا خطاب به سردار سرلشکر پاسدار محمد علي جعفري به اين شرح است:

«نظر به تمايل جنابعالي به حضور در عرصه‌ فرهنگي و نقش‌آفريني در جنگ نرم و با تقدير از تلاش‌هاي شايسته‌تان در دوران فرماندهي کل سپاه، شما را به مسئوليت قرارگاه فرهنگي و اجتماعي حضرت بقية‌الله الاعظم ارواحنا فداه منصوب مي‌کنم.

بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي گسترده و توانمندي‌هاي ژرف در جامعه بويژه علماء ديني و نخبگان فرهنگي و جوانان جهادي و انقلابي براي گسترش و تبيين معارف انقلاب اسلامي بر پايه خطوط ترسيم شده در بيانيه گام دوم، با برنامه‌ريزي عالمانه و مدبرانه و تعامل و هم‌افزايي با مجموعه‌هاي فرهنگي سپاه و بسيج از جنابعالي انتظار مي‌رود.

توفيق شما را از خداوند متعال مسألت مي‌کنم.»

همچنين متن حکم فرمانده معظم کل قوا خطاب به سردار سرتيپ پاسدار حسين سلامي به اين شرح است:

«نظر به ابراز ضرورت جابجايي در فرماندهي سپاه از سوي سردار سرلشکر پاسدار محمدعلي جعفري و با سپاس از يک دهه خدمت باارزش و پرحجم و ماندگار معزي‌اليه، با توجه به شايستگي‌ها و تجارب ارزنده جنابعالي در مديريت‌هاي کلان و مسئوليت‌هاي گوناگون نهاد انقلابي و جهادي و مردمي سپاه، شما را با اعطاي درجه سرلشکري به فرماندهي کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي منصوب مي‌کنم. انتظار دارد ارتقاء توانمندي‌هاي همه جانبه و آمادگي در همه بخش‌ها و نيز تقويت گوهر دروني سپاه يعني تقوا و بصيرت و همچنين گسترش مديريتهاي برخوردار از بنيه‌ معنوي و توانايي‌هاي کارشناسي و اعتلاء فرهنگي که در مديريت سردار جعفري بدان پرداخته شده است، با ابتکارات جنابعالي افزايش يابد و سپاه در حرکت خود به سوي تکامل گامهاي بلند بردارد.

توفيقات شما و همکارانتان را از خداوند متعال مسألت مي‌کنم.»