تاریخ 1398/01/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5015 برو جستجو جستجوی پیشرفته   سه تيم 6 امتيازي در گروه 6؛
 نتايج هفته سوم ليگ قهرمانان آسيا و جدول رده‌بندي در پايان دور رفت 

سرويس ورزشي:

دور رفت از مسابقات مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا در شرايطي به پايان رسيد که تيم ملبورن ويکتوري بدون کسب حتي يک امتياز، ضعيف‌ترين تيم اين مسابقات تا اينجاي کار است.

هفته سوم ليگ قهرمانان آسيا به پايان رسيد و هر سه نماينده ايران دست به کار بزرگي زدند. پرسپوليس مقابل الاهلي و استقلال مقابل الهلال عربستان به پيروزي رسيدند تا اميد سرخابي‌هاي ايران در آسيا دوباره زنده شود. ذوب‌آهن هم با برد مقابل الوصل امارات، به صدر جدول گروه اول صعود کرد.

در منطقه شرق آسيا هم تيم کاشيما مدافع عنوان قهرماني توانست مقابل ژيونگنام کره جنوبي به پيروزي برسد و با 7 امتياز صدرنشين گروه پنجم باقي بماند. تيم سيدني استراليا با حضور رضا قوچان‌نژاد برابر شانگهاي چين به تساوي پرگل 3 - 3 دست يافت.

تا اين جاي کار، تيم ملبورن استراليا بدون کسب حتي يک امتياز ضعيف‌ترين نتيجه را کسب کرده است. در گروه ششم هم سه تيم 6 امتيازي هستند تا رقابت براي صعود به مرحله بعد داغ‌تر شود.

نتايج کامل هفته سوم و رده‌بندي گروه‌ها به اين ترتيب است:

گروه A

الوصل امارات 1 - ذوب آهن ايران 3

النصر عربستان 4 - الزورا عراق 1

1- ذوب آهن 7 امتياز

2- الزورا 4 امتياز

3- النصر 3 امتياز

4- الوصل 3 امتياز

گروه B

الريان قطر 1 - الوحده امارات 2

الاتحاد عربستان 3 - لوکوموتيو ازبکستان 2

1- الاتحاد 6 امتياز

2- الوحده 6 امتياز

3- لوکوموتيو 3 امتياز

4- الريان 3 امتياز

گروه C

الدحيل قطر 2 - العين امارات 2

استقلال ايران 2 - الهلال عربستان 1

1- الهلال 6 امتياز

2- الدحيل 4 امتياز

3- استقلال 4 امتياز

4- العين 2 امتياز

گروه D

پاختاکور ازبکستان 2- السد قطر 2

پرسپوليس ايران 2 - الاهلي عربستان صفر

1- پاختاکور 5 امتياز

2- السد 4 امتياز

3- پرسپوليس4 امتياز

4- الاهلي 3 امتياز

گروه E

ژيونگنام کره جنوبي 2 - کاشيما آنتلرز ژاپن3

شاندونگ لونن چين 2 - جوهر دارالتعظيم مالزي 1

1- کاشيما 7 امتياز

2- شاندونگ 5 امتياز

3- ژيونگنام 2 امتياز

4- جوهردارالتعظيم 1 امتياز

گروه F

سانفرسه هيروشيما ژاپن 2 - دائجو کره جنوبي صفر

گوانگژو چين 4 - ملبورن ويکتوري استراليا صفر

1- گوانگژو 6 امتياز

2- دائجو 6 امتياز

3- سانفرسه 6

4‌- ملبورن صفر

گروه G

اوراواردز ژاپن صفر - چونبوک موتورز کره جنوبي يک

بوريرام تايلند 1 - بيجينگ گوان چين 3

1- چونبوک موتورز 6 امتياز

2- اوراواردز 4 امتياز

3- بيجينگ گوان 4 امتياز

4- بوريرام 3 امتياز

گروه H

اف‌سي سيدني استراليا 3 - شانگهاي چين 3

اولسان هيونداي کره جنوبي 1 - کاوازاکي ژاپن صفر

1- اولسان 7 امتياز

2- شانگهاي 4 امتياز

3- کاوازاکي 3 امتياز

4- سيدني 2 امتياز

بازي‌هاي هفته چهارم ليگ قهرمانان آسيا از روز دوم تا چهارم ارديبهشت ماه برگزار مي‌شود که برنامه بازي‌هاي نمايندگان ايران به اين ترتيب است:

دوشنبه 2 ارديبهشت

الاهلي عربستان - پرسپوليس ايران (ساعت 20)

سه شنبه 3 ارديبهشت

ذوب آهن ايران - الوصل امارات (ساعت 20)

الهلال عربستان - استقلال ايران (ساعت 19:30)


 گزارشي از کمک گسترده اهالي ورزش به مردم سيل‌زده
 از مردم براي مردمي که پناه اول و آخر خودشان هستند 

سرويس ورزشي:

در جريان حادثه جاري شدن سيل در شهرهاي مختلف کشور حضور چهره‌هاي ورزشي بار ديگر نشان داد که هنگام روبرو شدن با چنين حوادثي مردم ايران بيش از هرچيز قصد پناه بردن به آغوش همديگر را دارند.

روبرو شدن با حوادث طبيعي در ايران دقيقا شبيه همه نقطه عطف‌هاي فوتبالي کشور است. همان نقاط عطفي که شايد هميشه با همه جزئيات به ياد آورده نشوند اما هيچ‌وقت فراموش نمي‌شوند. چيزي شبيه آن لحظه که توپ رضا قوچان‌نژاد با کاتي ديدني به تور دروازه کره‌جنوبي چسبيد يا آن لحظه‌اي که گل به خودي مهاجم مراکش باعث شد دومين برد ايران در تاريخ جام‌هاي جهاني رقم بخورد. اين دور با اينکه هيچوقت باطل نبوده صحنه‌هاي تلخ‌تري هم داشته. از آن لحظه‌اي که مچ پاي ليونل مسي چرخيد و دنيا را روي سرمان خراب کرد تا لحظه‌اي که مچ پاي مهدي طارمي نچرخيد و تساوي 1-1 مقابل پرتغال روياهاي‌مان را به دل آب فرستاد. در همه اين شرايط ميليون‌ها آدم پشت سر هم بلند شدند، خنديدند و دوباره پشت سر هم نشستند و اشک ريختند. شايد سرنوشت براي اين مردم اندازه با هم بودن‌شان اهميت نداشته باشد. با هم بودني که وقتي اخبار مربوط به سيل جاري شده در برخي استان‌هاي کشور همه جا را پر کرد، بيشتر و بيشتر نمود پيدا کرد تا همه آنهايي که روزي به واسطه پديده‌اي به نام فوتبال و يا حتي همه ورزش‌ها از خود بيخود مي‌شدند، از خودشان به خودشان پناه ببرند.

وقتي در اولين روزهاي جاري شدن سيل در استان گلستان سردار آزمون با همه اتفاقاتي که پيش از اين برايش افتاده بود در جمع مردم سيل‌زده حاضر شد و به نوعي نقطه شروعي براي کمک اهالي ورزش ترسيم کرد، تکاپوي زيادي در قلب همه به وجود آمد. همه آنهايي که سردار و‌پوريا تابان - مجري ورزشي - را در صحنه مي‌ديدند و به جاي اينکه ذهن‌شان را به سمت قضاوت کردن آنها ببرند سعي مي‌کردند خودشان هم مثل آنها شوند.

در اين بين چهره‌هاي مطرح ورزشي زيادي هم بودند که دست‌شان از افراد سيل‌زده کوتاه بود اما هرطور شده حمايت‌هاي خودشان را اعلام کردند. فرهاد قائمي گلستاني که اتفاقا شايعات زيادي هم پيرامون مصاحبه جعلي منتسب به او به پا شده بود با وجود اينکه در ايران حضور نداشت از طريق برادر و دوستانش کاملا پيگير ماجرا بود. نفر بعدي هم علي دايي بود که به محض بازگشت از سفر پيگير وضعيت مناطق سيل‌زده شد و يکبار ديگر مثل هميشه به کمک مردم شتافت.

کمپين ايجاد شده در خصوص کمک به جمعيت هلال‌احمر هم ديگر کمپيني بود که توسط ورزشکاران به راه افتاد. در شرايطي که بهداد سليمي و احسان حدادي از اولين نفرهايي بودند که به صراحت اعلام کردند کمک‌ها بايد به دست جمعيت هلال‌احمر برسد، وزارت‌ ورزش و البته فدراسيون‌هاي مختلف هم چنين کاري در حمايت از هلال‌احمر انجام دادند.

با اين وجود که کمک‌هاي شخصي هم تا حد زيادي به استان‌هاي مختلف ارسال مي‌شد. براي مثال عليرضا بيرانوند که در بازي پرسپوليس و پيکان با لباسي در حمايت از مردم شهرش به ميدان رفت، بلافاصله بعد از اين بازي و قبل از سفر به دبي براي برگزاري ديدار مقابل الاهلي، بسته‌هايي که خودش از طريق مردم جمع‌آوري کرده بود به دست مردم لرستان رساند.

از عادل مجللي قهرمان قايقراني ايران که با روبرو شدن با حجم زيادي از آب غريبه نبود تا عادل فردوسي‌پور که براي بودن در کنار مردم آق‌قلا در روزهايي که برايش خلوت‌تر از هميشه دنبال مي‌شدند، همه و همه دست ياري خودشان را به سمت مردم سيل‌زده دراز کردند.

نکته قابل‌توجه که بار ديگر به همه ثابت مي‌کند در چنين شرايطي مردم ايران مثل همه صحنه‌هاي ناب ورزشي که آنها را از زمين بلند مي‌کند و گاهي روي زمين مي‌کوبد کنار هم هستند، حضور فعال چهره‌هاي مطرح در شهرهاي خودشان بود. اينکه کسي مثل سردار آزمون و يا رسول خادم و کلي نمونه ورزشي و غيرورزشي ديگر نسبت به شهر خودشان احساس دين داشتند و کمک‌هاي خود را به هر طريقي به همشهري‌هاي‌شان رساندند، نشان مي‌دهد هنوز که هنوز است پناه بردن مردم به مردم لذت خاص خودش را دارد.


 سرويس ورزشي: 

با اعلام سايت يوفا؛

بهترين بازيکن مرحله رفت يک‌چهارم نهايي

ليگ قهرمانان اروپا مشخص شد

سرويس ورزشي:

سايت اتحاديه فوتبال اروپا (يوفا) بهترين بازيکن مرحله رفت بازي‌هاي يک‌چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا را اعلام کرد.

سايت رسمي فوتبال اروپا بهترين بازيکن مرحله رفت ليگ قهرمانان اروپا را که روزهاي سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته برگزار شد، اعلام کرد.

طبق اعلام سايت يوفا، بابي فيرمينو مهاجم برزيلي تيم فوتبال ليورپول که در بازي با‌پورتو هم موفق به گلزني شد، به عنوان بهترين بازيکن اين مرحله از رقابت‌ها انتخاب شد.

جرارد پيکه مدافع اسپانيايي تيم فوتبال بارسلونا، فرانک ديانگ‌هافبک دفاعي تيم فوتبال آژاکس و سونگ هيونگ مين مهاجم کره‌اي تيم فوتبال تاتنهام از رقيبان فيرمينو براي کسب اين عنوان بودند.

فيرمنو که در بازي با‌پورتو هم موفق به گلزني شد، در سه بازي اخيري که براي ليورپول در همه رقابت‌ها انجام داده، موفق به تأثير گذاري مستقيم روي چهار گل شده است و اميدوار است با تداوم درخشش در اين فصل ليگ قهرمانان اروپا، خاطره تلخ فينال سال قبل برابر رئال مادريد را که با شکست سه بر يک آنها همراه بود، فراموش کند.

با کسب 140 هزار راي؛

AFC گل خليل‌زاده را بهترين گل هفته سوم

ليگ قهرمانان اعلام کرد

سرويس ورزشي:

سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا گل شجاع خليل‌زاده به الاهلي عربستان را بهترين گل هفته سوم ليگ قهرمانان آسيا اعلام کرد.

سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا گل شجاع خليل‌زاده به الاهلي عربستان را بهترين گل هفته سوم ليگ قهرمانان آسيا اعلام کرد. سايت AFC مطابق گذشته بعد از اتمام مسابقات هفته نظر علاقمندان را جويا شد.

در نظر سنجي صورت گرفته، 140 هزار نفر گل شجاع‌ خليل‌زاده را به تيم الاهلي را بهترين گل مسابقات هفته سوم معرفي کردند.

لازم به ذکر است در اين بازي که خليل‌زاده نخستين گل پرسپوليس را در دقيقه 18 به ثمر رساند سرخپوشان ايراني با 2 گل حريف سعودي خود را از پيش رو برداشتند. گل دوم پرسپوليس را عليپور به ثمر رساند.

به من ربطي ندارد از ورزش حرف بزنم

پرستويي: چون خداداد را دوست دارم

اين حرف‌ها را زدم

سرويس ورزشي:

بازيگر مطرح سينما در پاسخ به اظهارات خداداد عزيزي اعتقاد دارد در شان او نيست که با چنين ادبياتي صحبت کند.در پي حاشيه‌هاي زيادي که بعد از تعطيلي برنامه نود ايجاد شد به علت فراگير بودن اين برنامه و همچنين ارتباط هميشه خوبي که فردوسي‌پور در تمام اين سال‌ها با اهالي سينما داشته است، باعث شده پاي بازيگران مطرحي مثل پرويز پرستويي هم به اين موضوع کشيده شود. او در ارتباط با صحبت‌هاي خداداد عزيزي که وي را متهم به بي‌خبري از پشت پرده‌هاي فوتبال کرده است در پاسخ به خبرنگار سايت "ورزش سه" گفت: « در وهله اول بايد بگويم که من هيچ مصاحبه‌اي انجام ندادم، بلکه وقتي مصاحبه ايشان را در يکي از شبکه‌هاي اجتماعي ديدم خيلي با احترام و خداي ناکرده نه آنطور که بخواهم جسارتي به ايشان کرده باشم به ذکر يک کامنت بسنده کردم و در درجه دوم بايد تاکيد کنم مصاحبه‌اي در کار نبوده است.»

وي درهمين ارتباط ادامه داد:« به دليل اينکه به خداداد علاقه ويژه‌اي دارم و مي‌دانم تا چه حد اظهاراتش مي‌تواند در جامعه تاثيرگذار باشد از او مي‌خواهم که حيف است که با چنين ادبياتي صحبت کند. چرا که او در پاسخ به واکنش آقاي فنايي که حاضر نشده است به برنامه فوتبال برتر برود، به خبرنگار مي‌گويد « فنايي چه کسي است؟» در صورتي که او بهتر از من آقاي فنايي را مي‌شناسد و در ادامه با لحن نسبتا بدي مي‌گويد «اين همه کارشناس پشت در صدا و سيما خوابيده‌اند» که به هيچ وجه در شان او چنين ادبياتي نيست و اين حرف او تا حدي بي‌احترامي به همه کارشناسان است. در حالي که او مي‌توانست بگويد دلشان نمي‌خواهد و نمي‌آيند. اما صرفا به اين واسطه که شما در يک برنامه در اين شبکه حضور داريد نبايد باعث شود به اين شکل صحبت کنيد وگرنه خداداد راست مي‌گويد اصلا به من چه ارتباطي دارد که در خصوص مسائل ورزشي صحبت کنم.»

پرستويي در پي اظهارات خداداد که اين فضا را تشبيه کرده است به بازيکن و يک باشگاه، خاطر نشان کرد: « مطمئنا اگر خداداد خودش در چنين شرايطي قرار مي‌گرفت قطعا نمي‌توانست تحمل کند.»


 جوانان گرمسار قهرمان استان سمنان شدند 

سرويس ورزشي:

در پايان روز دوم مسابقات بسکتبال قهرماني استان در رده جوانان تيم شهرستان گرمسار توانست با کسب 3 پيروزي با اقتدار قهرمان اين مسابقات گردد.

در اين رقابت‌ها تيم شهرستان سمنان مقام دوم و شهرستان شاهرود مقام سوم را کسب نمودند.

اين رقابت‌ها به ميزباني سمنان با حضور 4 تيم سمنان، شاهرود، گرمسار و دامغان در سالن غدير سمنان برگزار گرديد.

ايستاده از راست ايمان تنکبار (کاپيتان)، امير طبائي، مهرداد معافي (سرپرست) محمد صفا (سر مربي) علي آذرخش (آناليزور) پوريا عسگري، سهيل قادري، علي لجرانپور، ياسين مونسان، سينا سربازي، محمد مهدي قنبري، پويا موزوني، حسين عرب، عليرضا عرب خالدي، آرمين قندالي

نتايج بازي‌ها

گرمسار 64 - شاهرود40

گرمسار 68 - سمنان 47

گرمسار 56 - دامغان31


 آريا سنگسر و قبول يک شکست ديگر! 

سرويس ورزشي:

در ادامه مسابقات فوتبال مرحله دوم ليگ سه کشور تيم فوتبال آريا سنگسر در هفته بيست و پنجم به مصاف تيم ستاره سرخ کاشان رفت و با نتيجه چهار بر دو نتيجه را به حريف خود واگذار کرد تا شکست نهم اين تيم رقم بخورد و سقوط اين تيم به مرحله پايين‌تر قطعي شود.

نتايج ساير بازي‌هاي اين گروه به شرح زير مي‌باشد:

- دارايي بندر گز 1 - ذوالفقار کاشان 1

گلزن دارايي بندرگز: شهاب يانپي

گلزن ذوالفقار: حسين حمامي

- ستاره سرخ کاشان 4 - آريا سنگسر سمنان 2

گلزنان ستاره سرخ کاشان: محمدرضا اشرفي(P)3گل - بهنام احمدي

ويستا توربين تهران 2 - استقلال شوش صفر

گلزنان ويستا توربين: سعيد صادقي - شهاب دارايي

- پيشگامان فنون تهران 1 - نفت ايرانيان 1

گلزن پيشگامان: اميد صالحي

- ملي حفاري اهواز 1 - هيرکاني چالوس صفر

گلزن ملي حفاري اهواز: محسن محمدرحيمي


 تيرانداز سمناني در رقابت آزاد کشوري برتر شد 

سرويس ورزشي:

رئيس هيات تيراندازي استان سمنان گفت: اميرسياوش ذوالفقآريان، تيرانداز سمناني در نخستين مرحله رقابت‌هاي آزاد سلاح بادي مردان کشور بر سکوي نخست ايستاد.

قربانعلي قربانزاده بامداد شنبه در گفت و گويي افزود: اين تيرانداز استان سمنان در رشته تفنگ بادي رده سني جوانان و نوجوانان حائز مقام اول شد.

وي بيان کرد: علي گرمابي از خراسان رضوي و پارسا اميريان از ايلام ديگر رقيبان ذوالفقآريان، به ترتيب مقام‌هاي دوم و سوم را کسب کردند.

قربانزاده ادامه داد: نخستين مرحله رقابت‌هاي آزاد سلاح‌هاي بادي کشور جمعه بيست و سوم فروردين 98 در بخش مردان و در 2 رده جوانان - نوجوانان و بزرگسالان برگزار شد.وي اظهار داشت: طارق بالطيب سفير کشور تونس نيز در سالن تيراندازي آزادي حضور داشت و رقابت‌ها را از نزديک به تماشا نشست.

رئيس هيات تيراندازي استان سمنان يادآور شد: مدال و احکام ورزشي تيراندازان توسط علي دادگر رئيس فدراسيون و ساير مسئولان اين فدراسيون به نفرات برتر اهدا شد.


 ليگ برتر فوتبال؛
 «عليپور» به تنهايي صدرنشين جدول گلزنان شد 

سرويس ورزشي:

مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس به تنهايي در صدر جدول گلزنان ليگ برتر قرار گرفت.

سرخپوشان پايتخت در هفته بيست و پنجم ليگ برتر باشگاه‌هاي ايران و در ديداري جداب با حساب 3 بر 2 از سد سايپا گذشته تا گامي ديگر به تکرار قهرماني نزديک شوند.در اين ديدار «علي عليپور» گل دوم پرسپوليس را به ثمر رساند.با اين اوصاف «عليپور» با 13 گل به تنهايي صدرنشين جدول گلزنان ليگ برتر شد.«کي روش استنلي» از سپاهان هم اکنون با 12 گل در رتبه دوم قرار دارد.عليپور فصل گذشته نيز به عنوان آقاي گلي ليگ برتر رسيد و کفش طلا را از آن خود کرد.


 قضاوت محمدرضا صالحياندر مرحله نيمه نهايي ليگ برتر بسکتبال 

سرويس ورزشي:

مرحله نيمه نهايي ليگ برتر بسکتبال بين دو تيم شيمدر تهران و شهرداري گرگان روز شنبه 24 فروردين ماه برگزار شد که محمدرضا صالحيان داور خوب و ارزنده استان قضاوت اين مسابقه را برعهده داشت.


 سرويس ورزشي: 

به منظور برنامه‌ريزي هفته جوان صورت گرفت:

نشست صميمي مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان

با منتخب تشکل‌هاي جوانان

سرويس ورزشي:

نشست صميمي مديرکل ورزش و جوانان با اعضاي مجمع جوانان استان سمنان و منتخب تشکل‌هاي جوانان، به منظور برنامه‌ريزي و هرچه بهتر برگزار نمودن برنامه‌هاي هفته جوان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ نشست صميمي مجتبي جانعلي مديرکل ورزش و جوانان با اعضاي مجمع جوانان استان و منتخب تشکل‌هاي جوانان، به منظور برنامه‌ريزي و هرچه بهتر برگزار نمودن برنامه‌هاي هفته جوان برگزار شد.

در ابتداي اين نشست، مصطفي مرادي معاون فرهنگي و امور جوانان اداره کل ضمن تبريک اعياد شعبانيه و ابراز همدردي با آسيب‌ديدگان حادثه سيل اخير، به معرفي اعضاي مجمع جوانان و توانمندي‌ها و عملکرد سمن‌هاي استان پرداخته و گفت: مجمع جوانان استان سمنان از بهترين مجامع جوانان استاني بوده که از نيروهايي يک دست، فعال و خوش فکر تشکيل شده و اميد است بتوانند خدمات خوب و ارزنده‌اي را به جوانان استان ارائه دهند.

وي در ادامه ضمن بيان مهمترين عملکرد و برنامه‌هاي سمن‌ها در سال 97، به واقعه تاسفبار سيل اخير اشاره نموده و افزود: با توجه به نامه اخير معاون جوانان وزارتخانه مبني بر تغيير ساختاري برنامه‌هاي هفته جوان همسو با کمک و حمايت از سيل‌زدگان، سعي شده است محوريت اکثر برنامه‌هاي اين هفته که با همت سمن‌هاي جوانان برنامه‌ريزي و اجرا خواهد شد، موضوع جمع‌آوري کمک براي آسيب‌ديدگان سيل اخير باشد و در معاونت جوانان بتوان شرايطي را براي اعزام داوطلبانه اعضاي سمن‌ها به مناطق سيل‌زده مهيا نمود.

در ادامه اين نشست 3ساعته، اعضاي مجمع جوانان و منتخب سمن‌هاي جوانان به بيان ديدگاه‌ها و پيشنهادات خود پرداخته که مهمترين آنان عبارت است از: پيگيري مستمر جهت احداث دائمي خانه جوانان در شهرستان سمنان و ايجاد خانه جوانان در ساير شهرستان‌هاي استان، حمايت از طرح‌ها و ايده‌هاي سمن‌ها توسط اداره کل، هماهنگي و يکپارچه نمودن کمک‌هاي مردمي، سمن‌ها و ساير ارگان‌ها جهت خدمت رساني بهتر به سيل‌زدگان.

در پايان جلسه نيز جانعلي مديرکل ورزش و جوانان استان ضمن محکوم نمودن اقدام خصمانه امريکا عليه سپاه پاسدارن انقلاب اسلامي، اقدامات اين اداره کل براي کمک به سيل‌زدگان و ارسال کمک‌هاي نقدي و غير‌نقدي جامعه ورزش و جوانان در روز 13 فروردين 98 به استان لرستان را تشريح کرد.

وي در ادامه بر لزوم شفافيت و انضباط مالي سمن‌هاي جوانان تاکيد نموده و افزود: اداره کل ورزش و جوانان آمادگي حمايت و استفاده از طرح‌هاي بديع و خلاقانه سمن‌هاي جوانان را دارد.

جانعلي اتمام ساخت خانه جوانان در شهر سمنان و نيز ايجاد خانه جوانان در ساير شهرستان‌ها را از اولويت‌هاي اداره کل دانسته و اين نويد را به سمن‌هاي جوانان شهرستان شاهرود داد که به زودي خانه جوانان اين شهرستان در راستاي طرح‌ها و اهداف مرتبط با مهارت‌آموزي و کارآفريني افتتاح خواهد شد.

شهردار سمنان:

شهرداري سمنان از رشته‌هاي ورزشي

پرطرفدار حمايت مي‌کند

سرويس ورزشي:

شهردار سمنان گفت: شهرداري سمنان به دنبال هزينه‌کرد منطقي و حمايت مالي در رشته‌هاي ورزشي پرطرفدار مردمي و ظرفيت دار است.

سيد محمد ناظم رضوي روز شنبه در گفت و گويي افزود: سياست‌گذاري شهرداري سمنان با وجود ظرفيت‌هاي ورزشي، حرکت به سمت حمايت از ورزش به منظور افزايش نشاط اجتماعي شهروندان است.

وي با اشاره به سرمايه‌گذاري در رشته‌هاي پرطرفدار بيان کرد: شهرداري سمنان براي افراد با استعداد در رده‌هاي سني از نونهالان تا بزرگسالان که مي‌توانند ملي پوشان آينده کشور شوند، سرمايه‌گذاري و حمايت مي‌کند.

ناظم رضوي تاکيد کرد: هزينه‌هاي شهرداري سمنان در حوزه ورزش براي جلوگيري از هرگونه هدر‌رفت منابع، بايد منطقي باشد.

وي با بيان اينکه شهر سمنان استعدادها و قابليت‌هاي مطلوبي در حوزه ورزش دارد، تصريح کرد: با توجه به وجود ظرفيت‌ها و استعدادهاي ورزشي در سمنان، باشگاه ورزشي شهرداري با تصميم اعضاي شوراي شهر و اين سازمان دوباره احيا شد.

به گفته وي، با اتخاذ تدابير و برنامه‌ريزي در شوراي شهر سمنان قرار شد باشگاه ورزشي شهرداري با ارکان و مديريت خاص و با حضور معتمدان و چهره‌هاي شناخته شده در حوزه ورزش فعاليت داشته باشد.

شهردار سمنان با اشاره به اينکه ورزش‌هاي همگاني در اساسنامه سازمان‌هاي فرهنگي، اجتماعي و ورزشي مورد توجه قرار گرفته است، اضافه کرد: فعاليت در ورزش قهرماني با مجوز وزارت ورزش و جوانان از مجراي باشگاه‌هاي ورزشي امکان‌پذير است.

ناظم رضوي گفت: تيم فوتبال ساحلي شهرداري سمنان از طريق باشگاهي به فعاليت خود ادامه مي‌دهد و در رقابت‌هاي ليگ امسال در حال حاضر در فوتبال ساحلي مردان حضور دارد.

شهرداري سمنان يادآور شد: تيم واليبال بانوان شهرداري سمنان در رقابت‌هاي ليگ برتر سال گذشته تجربه کسب کرد که در نشست‌هاي امسال در خصوص ادامه فعاليت آن تصميم‌گيري مي‌شود.

مرزبان از هدايت نفت مسجدسليمان برکنار شد

عليرضا مرزبان از هدايت تيم فوتبال نفت‌ مسجدسليمان کنار گذاشته شد.

به گزارش ايسنا، پس از نتايج ضعيف تيم فوتبال نفت مسجدسليمان با هدايت عليرضا مرزبان، در نهايت اين باشگاه تصميم به قطع همکاري با اين مربي گرفت.

باشگاه نفت مسجدسليمان اکنون در حال رايزني با چند گزينه است و گفته مي‌شود سرمربي جديد نفت معرفي مي‌شود.

نفت در حال حاضر با 19 امتياز در رده چهاردهم جدول رده بندي قرار دارد و يکي از گزينه‌هاي سقوط محسوب مي‌شود.

با غلبه بر سايپا؛

پرسپوليس در مسير تکرار قهرماني قرار گرفت

سرويس ورزشي:

تيم فوتبال پرسپوليس با برتري خانگي مقابل سايپا در مسير تکرار قهرماني در ليگ برتر قرار گرفت.

در ادامه هفته بيست و پنجم ليگ برتر باشگاه‌هاي ايران، پرسپوليس در ورزشگاه آزادي به مصاف سايپا رفت و به پيروزي سه بر دو دست يافت.

پرسپوليس با اين برد، 54 امتيازي شد و مقتدرانه در صدر باقي ماند تا فاصله‌اش با ساير مدعيان را افزايش دهد.

هم اکنون تراکتورسازي با 49 و استقلال تهران با 47 امتياز در رتبه‌هاي دوم و سوم جدول رده‌بندي قرار دارند.

سايپا نيز با پذيرش اين باخت، 31 امتيازي باقي ماند.

قضاوت اين ديدار که در حضور حدود 30 هزار تماشاگر برگزار شد را «محمدرضا اکبريان» برعهده داشت.

در همان دقيقه نخست «محمد نادري» مدافع پرسپوليس با خطاي واضح، مهاجم حريف را متوقف کرد و با کارت زرد جريمه شد.

در دقيقه سوم کرنر ارسالي «معين عباسيان» با تعلل بازيکنان پرسپوليس مواجه شد و درون دروازه ميزبان جاي گرفت تا هواداران را در بهت فرو ببرد.

روند خوب سايپا تا دقيقه 15 ادامه داشت و پس از آن بازيکنان پرسپوليس به تدريج شرايط بهتري در زمين پيدا کردند.

حملات سرخپوشان براي جبران نتيجه در دقيقه 31 نتيجه داد و «بشار رسن» با ضربه‌اي تماشايي، گل تساوي را درون دروازه سايپا جاي داد تا نيمه نخست با حساب يک بر يک همراه شود.

در ابتداي نيمه دوم «مهدي شريفي» که عملکرد خوبي نداشت، جاي خود را به «مهدي ترابي» داد.

در دقيقه 49 «مهدي ترابي» با حرکتي عالي توپ را در اختيار «علي عليپور» قرار داد و اين مهاجم به خوبي گل دوم پرسپوليس را به نام خود ثبت کرد.

حملات همه جانبه پرسپوليس ادامه يافت و در دقيقه 61 ضربه بلند «عليرضا بيرانوند» دروازه‌بان پرسپوليس به «علي عليپور» رسيد و او توپ را در اختيار «مهدي ترابي» قرار داد و اين بازيکن با از پيش روي برداشتن مدافع سايپا و ضربه‌اي مهار نشدني، گل سوم پرسپوليس را به نام خود نوشت.

در دقيقه 67 «رضا اسدي» به زيبايي هرچه تمام‌تر توپ را درون دروازه پرسپوليس جاي داد تا بازهم اميد به اردوي سايپا بازگردد.

در ادامه شاگردان برانکو به خوبي از برتري خود محافظت کرده تا سه امتياز ارزشمند ديگر به حساب خود واريز کنند.

**ترکيب پرسپوليس

عليرضا بيرانوند، سيدجلال حسيني، شجاع خليل‌زاده، سيامک نعمتي، محمد نادري، کمال کاميابي‌نيا، بشار رسن(محسن ربيع خواه)، سروش رفيعي، مهدي شريفي(مهدي ترابي)، علي عليپور و ماريو بوديمير(محمدامين اسدي)

**ترکيب سايپا

حامد فلاح‌ زاده، عبداله ناصري(رضا جعفري)، رضا علياري، ساموئل سارفو، آرش رضاوند، علي دشتي، رضا اسدي، معين عباسيان، سيدابوالفضل جلالي، آرمان رمضاني و محمدصادق باراني(اميرحسين حسين زاده)

دايي: خط دفاعي سايپا عملکرد بسيار بدي داشت

سرويس ورزشي:

سرمربي تيم فوتبال سايپا با اشاره به اشتباهات مدافعانش در ديدار برابر پرسپوليس، گفت: بر اساس اتفاقات و اشتباهات خودمان، سه گل دريافت کرديم.

«علي دايي» پس از شکست سه بر دو تيمش مقابل پرسپوليس، اظهار داشت: خط دفاعي ما روز بسيار بدي داشت و روي اتفاقات و اشتباهاتي که داشتيم توپ را به حريف تقديم کرديم و به آنها گفتيم که بفرمائيد گل بزنيد.

وي افزود: بعد از گل سوم پرسپوليس تغيير تاکتيک داديم و گل دوم را به ثمر رسانديم، اما در ادامه توان رسيدن به تساوي را نداشتيم. عدم تجربه موجب شد تا گل‌هاي بسيار بدي دريافت کنيم.

دايي تصريح کرد: با اين حال به بازيکنانم خسته نباشيد مي‌گويم، اما اگر خط دفاعي ما مثل ديدارهاي قبلي بود به طور يقين بازنده نمي‌شديم.

وي در مورد اعتراض به عملکرد تيم داوري، توضيح داد: متاسفانه داور تصميماتي گرفت که همه ديدند. «سيدجلال حسيني» توپ را با دست مي‌زند و خطاي بازيکنان ما گرفته مي‌شود. دقيقه 93 «معين عباسيان» توپ را ارسال کرد و «شجاع خليل زاده» توپ را به کرنر زد که داور با تصميمي عجيب ضربه دروازه اعلام کرد.

سرمربي سايپا با بيان اينکه در فوتبال اشتباهات جزئي مشکل‌ساز مي‌شود، ادامه داد: بعد از بازي به داور اعلام کردم که نبايد اشتباه کند و چرا هميشه اشتباهات به ضرر من مي‌شود؟ برايم عجيب است که داور کنار دروازه براي چه چيزي است؟ او چگونه کرنر را نديد.

وي گفت: در تيم سايپا، تماشاگر و پول نداريم و اگر داوري هم اينگونه باشد؛ ديگه بايد چه‌کاري انجام بدهيم.

وي در انتشار خبري مبني بر دريافت مطالباتش از باشگاه پرپسوليس، گفت: در عجب هستم چنين اخباري منشتر مي‌شود. خيلي وقت است توافق کرديم که صورت حساب مالياتي پرداخت شود و اصلا پرداخت بيش از 350 ميليون تومان به من صحت ندارد. هنوز مالياتم از زمان حضور در پرسپوليس پرداخت نشده و چيزي نمانده بود که ممنوع‌الخروج شوم.

دايي در مورد استفاده از نفرات جوان، گفت: براساس نياز و تاکتيک از نفرات جوان استفاده مي‌کنيم. چهار مصدوم داريم که تا آخر فصل توانايي همراهي سايپا ندارند و بايد با همين نفرات به ميدان برويم.

سرخپوشان پايتخت در هفته بيست و پنجم ليگ برتر باشگاه‌هاي ايران و در ديداري جداب با حساب 3 بر 2 از سد سايپا گذشته تا گامي ديگر به تکرار قهرماني نزديک شوند.