تاریخ 1398/01/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5015 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رييس اتاق سمنان خبر داد:
 اعزام هيات تجاري به استان حله کشور عراق  

سرويس خبر

مديرعامل سازمان همياري‌هاي شهرداري سمنان نشست مشترکي را با رئيس اتاق و مديرعامل شرکت نمايشگاه‌هاي بين‌المللي استان سمنان در محل اين اتاق برگزار نمودند.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان، علي‌اصغر جمعه‌اي رئيس اتاق در اين نشست حضور شرکت‌هاي ايراني در بازارهاي بين‌المللي را اثر بخش خواند و گفت: جهت حضور در نمايشگاه‌هاي بين‌المللي بايد با مجريان اين شرکت‌ها در کشورهاي هدف در ارتباط باشيم.

جمعه‌اي ادامه داد: برگزاري نمايشگاه‌هاي توانمندي استان سمنان نياز به مطالعه و برنامه‌ريزي دقيقي دارد.

وي از اعزام هيات تجاري استان سمنان در بعد از ماه مبارک رمضان به کشور عراق خبر داد و اضافه کرد: در پي پذيرش هيات تجاري اتاق سمنان از تجار استان بابل (حله) کشور عراق در اسفند‌ماه گذشته، مذاکرات تجاري مفصلي در اين مدت صورت پذيرفت تا آنجا که طي دعوت‌نامه رسمي زمينه اعزام هيات تجاري اتاق بازرگاني سمنان براي بعد از ماه مبارک به استان حله عراق مهيا گرديده است.

حميد دهرويه مديرعامل شرکت همياري شهرداري‌هاي استان سمنان در اين نشست گفت: با توجه به پتانسيل‌هاي بسيار بالايي محصولات توليدي استان و تقاضاي طرف‌هاي عراقي براي محصولات اين آمادگي وجود تا شرکت همياري‌هاي شهرداري سمنان با مشارکت بخش خصوصي نمايشگاه توانمندي‌هاي محصولات استان را در کشور عراق برگزار نمايد.

دربانيان مديرعامل شرکت نمايشگاه‌هاي بين‌المللي برگزاري نمايشگاه را در کشورهاي هدف مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: قبل از برگزاري نمايشگاه در کشوري مورد نظر بايد مزيت رقابت‌پذيري کالاهاي ايراني در آن کشور مورد ارزيابي و مطالعه قرار بگيرد تا حضور شرکت‌هاي ايراني در کشور مستمر و پايدار باشد.

در پايان اين نشست مقرر شد شرکت همياري‌هاي شهرداري استان سمنان تعاملات لازم را با روابط بين‌الملل اتاق بازرگاني سمنان داشته باشد. گفتني شرکت همياري‌هاي شهرداري سمنان مشارکت‌هاي گسترده منجمله پيمانکاري منطقه اقتصادي گرمسار را برعهده دارد.


 نماينده مردم شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي در مجلس:
 رانش زمين در کالپوش از سال‌ها قبل قابل پيش‌بيني بود 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده مردم شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي گفت: مديريت ناصحيح در کشور يکي از دلايل مشکلات اخير در کشور است البته مسئولين تلاش بي‌وقفه‌اي دارند و مردم نيز همواره در کنار نظام هستند.

سيدحسن حسيني شاهرودي در ديدار عمومي نماينده، ولي‌فقيه در استان با مردم حسين‌آباد کالپوش در سخناني اظهار کرد: در بارندگي‌هاي اخير علي‌رغم نعماتي که به همراه داشت، اما متاسفانه شاهد به وجود آمدن آلام زيادي براي مردم برخي استان‌هاي کشور و همچنين حسين‌آباد کالپوش بوديم.

وي ضمن انتقاد شديد از برخي مسئولان استان سمنان در موضوع کالپوش، گفت: رانش زمين در اين بخش از سال‌ها قبل قابل‌پيش‌بيني بود اما هيچ اقدامي درباره آن صورت نگرفت.

وي افزود: نشانه‌هاي رانش زمين در روستاي حسين‌آباد کالپوش از سال گذشته آشکار شده بود اما متأسفانه برخي دستگاه‌هاي اداري بدون توجه به اين امر اقدام به ساخت‌و‌ساز در برخي مکان‌ها کردند که از جمله آن مي‌توان به ساختمان دهياري و پاسگاه حسين‌آباد اشاره کرد که هم اکنون مجبور به تخليه آن‌ها شده‌ايم.

نايب‌رئيس کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: بر‌اثر برف و کولاک شديد در روز‌هاي پاياني سال 97، بسياري از راه‌ها و محور‌هاي مواصلاتي در شهرستان شاهرود مسدود شد و قطعي برق، آب و تلفن در برخي روستا‌ها مشکلات عديده‌اي به وجود آورد.

وي تصريح کرد: بدون ترديد در شرايط بحران، هم مردم و هم مسئولين در امتحان الهي هستند و در چنين شرايطي صبر و تامل مردم و تلاش بيش از پيش مسئولين براي، ولي‌نعمتان خود (مردم) ضروري است.

حسيني شاهرودي گفت: مديراني که از تعطيلات نوروزي خود و بودن در کنارسفره هفت‌سين گذشتند و براي آرامش مردم تلاش نمودند، ماموريت خود را بدرستي انجام داده و از امتحان الهي سربلند بيرون آمدند.

نايب‌رئيس کميسيون اقتصادي مجلس با بيان اينکه در منطقه کالپوش، رانش زمين منجر به ايجاد خسارات‌هاي زيادي شده که بايد مديريت شود، گفت: با حضور تيم‌هاي تخصصي، مطالعات و تحقيقات زيادي در اين منطقه انجام شده که مي‌بايست اين تحقيقات کارشناسي، تا حصول نتيجه ادامه يابد.

وي افزود: از 250 واحد مسکوني در معرض تخريب در روستاي حسين‌آباد، تاکنون 150 واحد تخليه گرديده و لازم است واحد‌هاي باقي مانده نيز به سرعت تخليه گردد.

حسيني شاهرودي اظهار کرد: در راستاي رفع مشکل اهالي روستا، قول مساعد استاندار سمنان مبني بر پرداخت اجاره‌ي واحد‌هاي مسکوني جديد براي اهالي روستاي حسين‌آباد کالپوش محقق گرديده و همچنين به منظور جابه‌جايي روستا نيز قطعه زميني در اين منطقه مشخص شده که اميدواريم اقدامات زيرساختي نظير جاده، انشعابات آب، برق، گاز و... هرچه سريع‌تر مهيا گردد.

وي با تاکيد بر اينکه مردم ما همواره دولت، نظام و رهبري را تنها نگذاشتند و خوشبختانه تمام ملت ايران در شرايط سخت در کنار يکديگر بوده و تلاش مي‌کنند و به لطف خدا و به يمن اين همراهي اقدامات ارزشمندي نيز انجام شده است، گفت: شايد در برخي موارد معضلاتي همچون سوء‌مديريت مشاهده شود، اما بي‌ترديد هيچ کم‌کاري و کوتاهي در کار نبوده و هيچ مدير مرتبطي نبوده که در خانه نشسته باشد.

نماينده مردم شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي در مجلس با تاکيد بر اينکه در بحران اخير، مسئولين هرچه در توان داشتند به ميدان آوردند، افزود: اميدوارم در آينده‌اي نزديک، نشاط و شادابي دوباره را در منطقه شاهد باشيم.


 در ديدار مديرکل کانون با نماينده شاهرود و ميامي عنوان شد:
 فعاليت کانون پرورش فکري بسيار مقدس و اثرگذار است 

سرويس خبر

نماينده مردم شاهرود در مجلس اسلامي در ديدار با مديرکل کانون پرورش فکري استان سمنان بر فعاليت مقدس، سنگين و تأثيرگذار مربيان اين مجموعه تأکيد کرد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره ‌کل کانون استان سمنان، نبي‌اله خدابخشي مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان سمنان به‌منظور جلب پشتيباني و حمايت بيشتر مسئولان استان، شامگاه چهارشنبه 21 فروردين 1398 با سيدحسن حسيني نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي، ديدار و گفت‌وگو کرد.

نماينده مردم شاهرود و ميامي ضمن ابراز خرسندي از حضور مديرکل و کارکنان کانون پرورش فکري و قدرداني از زحمات اين مجموعه و تبريک اعياد شعبانيه، کانون را محيط مناسب براي رشد و شکوفايي و پرورش خلاقيت کودکان و نوجوانان دانست و از خاطرات دوران کودکي و نوجواني‌اش در کانون شاهرود به نيکي ياد کرد.

حسيني با تأکيد بر اين‌که شاکله‌ي ‌آموزش و پرورش نقشي در پرورش دانش‌آموزان نداشته است؛ بلکه اين پرورش در مکان‌هايي مانند کانون پرورش فکري، رسانه‌ي ملي، دوران جنگ، صحنه عمومي جامعه و حوزه‌هاي ديگر اتفاق افتاده ‌است، نقش مربيان کانون را در تربيت کودکان و نوجوانان بسيار با‌اهميت عنوان و خاطرنشان کرد: کانون پرورش فکري، يک نهاد باسابقه و تخصصي در حوزه کودک و نوجوان و مکان اصلي براي ماندگار کردن ساختارهاي فکري کودکان است که بايد تقويت شود.

نماينده مردم شاهرود و ميامي با بيان اين‌‌که کانون پرورش فکري؛ جايگاه ويژه و خاص خود را دارد و يک مجموعه شناخته‌ شده بين کودکان و نوجوانان و حتي بزرگسالان است و آنها، کانون را هرچند مجموعه‌اي کوچک و ساده‌ است، منشأ حرکت براي خود مي‌دانند، گفت: کانون پرورش فکري از اين منظر که شيوه ‌آموزشي آن با شيوه کلاس درس و مدرسه متفاوت بوده، براي کودکان اثرگذار و داراي جاذبه است.

وي در ادامه افزود: اگر در مجموعه کانون پرورش فکري با تمام تلاشي که انجام مي‌شود يک انسان وارسته و شايسته و صالح تحويل جامعه شود همين نشانگر اثربخشي فعاليت‌هاي کانون است.

نماينده مردم شاهرود و ميامي، فعاليت کانون پرورش فکري را بسيار، مقدس، سنگين و اثرگذار دانست و گفت: حداقل کاري که کانون براي کودکان و نوجوانان بجا گذاشته، انس آنها با کتاب و کتاب‌خواني است و هرچند فعاليت‌هاي شاخص ديگر کانون به چشم نمي‌آيد؛ اما نتيجه و خروجي‌اش در اجتماع مشاهده شده و چه بسيار شخصيت‌هاي مؤثر جامعه که دوران کودکي و نوجواني خود را در مراکز فرهنگي‌هنري کانون گذرانده و آنجا تربيت شده‌اند.

در ادامه اين ديدار، خدابخشي ضمن تبريک سال نو و اعياد شعبانيه به ارائه گزارش کمي و کيفي فعاليت‌هاي کانون پرورش فکري و عملکرد پنجاه‌ ساله آن در راستاي پيشبرد اهداف فرهنگي پرداخت و با معرفي مراکز فرهنگي‌هنري ثابت، سيار و پستي شهرستان شاهرود به جمعيت دانش‌آموزي تحت پوشش اين مراکز فرهنگي ‌هنري اشاره کرد.

شايان ذکر است؛ در اين ديدار رئيس اداره مالي، جمعي از کارشناسان فرهنگي، هنري، انفورماتيک و روابط‌عمومي اداره‌ کل کانون استان و مسئولان مراکز فرهنگي‌ هنري بسطام و شاهرود حضور داشتند.


 سرويس خبر 

دردومين دوره مسابقات آزمايشگاهي

دبيران علوم تجربي استان

تيم شهرستان شاهرود به مرحله کشوري راه پيدا کرد

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دومين دوره مسابقات آزمايشگاهي دبيران علوم تجربي استان در شاهرود برگزار شد.

کارشناس مسئول‌ آموزش متوسطه دوره اول متوسطه شاهرود از برگزاري دومين دوره مسابقات دبيران علوم تجربي، با حضور 6 تيم دو نفره از مناطق و شهرستان‌هاي استان در محل آزمايشگاه مرکزي پژوهش‌سراي دانش‌آموزي اين شهرستان خبر داد.حسين رجبي هدف از برگزاري اين مسابقات را ارتقاء سطح دانش و مهارت دبيران علوم تجربي عنوان کرد و افزود: اين مسابقات در سه رشته تخصصي شيمي، فيزيک و زيست‌شناسي به صورت کتبي و عملي و با حضور داوراني از استان، برگزار شده و در پايان تيم شهرستان شاهرود به عنوان تيم اول استان به مرحله کشوري راه پيدا کرد.

شايان ذکر است در سال گذشته نيز تيم شاهرود به نمايندگي از استان سمنان موفق به کسب رتبه اول کشور شد.

برگزاري نشست شعرخواني شاعران حوزه هنري

شاهرود با حضور امام‌جمعه شاهرود

سرويس خبر

به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامي و در پنجمين روز از اين هفته، نشست شعرخواني شاعران حوزه هنري شهرستان شاهرود با حضور امام‌جمعه شاهرود برگزار شد.به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، در اين نشست که صبح روز شنبه 24 فروردين 98 و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمين عباس اميني امام‌جمعه شاهرود، مصطفي حسيني سرپرست حوزه هنري استان سمنان، عباس اعتماد مسئول بسيج هنرمندان شهرستان شاهرود و جمعي از هنرمندان و شاعران پيشکسوت و جوان شهرستان شاهرود در محل دفتر امام جمعه شاهرود برگزار شد، شاعران حوزه هنري شهرستان شاهرود به شعرخواني پرداختند.شايان ذکر است در ابتداي اين نشست، سرپرست حوزه هنري استان سمنان ضمن تبريک هفته هنر انقلاب اسلامي و گراميداشت ياد و نام شهيد آويني، به تشريح برنامه‌هاي حوزه هنري استان سمنان در هفته هنر انقلاب در سطح استان پرداخت و همچنين حجت‌الاسلام والمسلمين عباس اميني امام‌جمعه شاهرود طي سخناني پيرامون شعر و شاعري، نکاتي را مطرح کرد.استفاده از گويش شاهرودي در اشعار و همچنين توجه ويژه شاعران به اميد آفريني از مباحث مطرح شده از سوي امام‌جمعه شاهرود در اين نشست بود.در پايان اين نشست، از شاعران حاضر در مراسم تجليل به عمل آمد.

سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي

و ورزشي شهرداري سمنان خبر داد:

جشن بزرگ جوان آسماني فردا برگزار مي‌شود

سرويس خبر

همزمان با فرارسيدن دهم شعبان‌المعظم، سالروز ولادت باسعادت حضرت علي‌اکبر‌(ع) مراسم جشني همراه با بخش‌هاي متنوع و به همت سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان برگزار مي‌شود.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان از برگزاري جشن بزرگ آسماني به مناسبت ولادت باسعادت فرزند رشيد امام حسين(ع)، حضرت علي‌اکبر(ع) در سمنان خبر داد.

عباس بابايي طي اعلام خبر فوق اظهار داشت: جشن باسعادت حضرت علي‌اکبر(ع) سه‌شنبه 27 فروردين‌ماه ساعت 20:00 در بلوار شهيد شريف واقفي برگزار برپا مي‌شود.وي در ادامه بيان کرد: اين آيين با بخش‌هاي متنوع فرهنگي، هنري برگزار مي‌شود که از بخش‌هاي مختلف اين ويژه برنامه مي‌توان به حضور استندآپ کمدين محمود ادهم، اجراي گروه سرود برتر ميثاق و همچنين همراه با برگزاري غرفه‌هاي کودک و نوجوان، غرفه سلامت و ايستگاه صلواتي اشاره کرد.بابايي با اشاره به نامگذاري روز جوان در روز ميلاد با سعادت حضرت علي‌اکبر(ع) عنوان کرد: مهم‌ترين هدف از پاسداشت و گراميداشت اين ايام الگو‌سازي اسلامي ايراني ازشخصيت جوان رشيد کربلا حضرت علي‌اکبر عليه‌السلام براي جوانان ايران اسلامي است.سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان هدف از برگزاري اين آيين را ايجاد شور و نشاط اجتماعي، معرفي و شناساندن شخصيت والاي حضرت علي‌اکبر(ع) به عنوان جواني بصير، آگاه و ولايت‌پذير براي جوانان عنوان کرد.عباس بابايي در پايان خاطرنشان کرد: اين آيين به همت سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان و با همکاري بنياد تبيين انديشه‌هاي امام خميني(ره) استان سمنان و بسيج دانشجويي دانشگاه فني استان سمنان برگزار مي‌شود.

ديدار اعضاي موسسه خيريه فدک

با اعضاي شوراي شهر مهديشهر

عکس 73 (25- 1- 98)

سرويس خبر

اعضاي موسسه خيريه فدک با اعضاي شوراي شهر مهديشهر ديدار و گفتگو کردند. با توجه به آسيب‌ها و خسارات فراواني که سيل و بارشهاي اخير به مناطق و استان‌هاي کشور وارد کرده است، موسسه فدک با همکاري شوراي اسلامي شهر مهديشهر و شهرداري مهديشهر اقدام به جمع‌آوري کمک‌هاي نقدي و غير‌نقدي مردم هميشه در صحنه و مهرپرور مهديشهر اعم از ظروف يکبارمصرف، آفتابه، کنسروجات، آب معدني، چاي، خرما، شير خشک، وسايل بهداشتي، پوشک بچه، چادر، موکت، پتو، صابون، فانوس، حبوبات، فلاکس و کلمن کرده‌اند. همچنين با توجه به آسيب‌هاي روحي و رواني فراواني که متوجه کودکان در اين حوادث مي‌باشد نياز ارسال اسباب‌بازي است. شوراي اسلامي شهر مهديشهر با همکاري موسسه خيريه فدک به پويش سراسري دلارام جهت آرامش‌بخشي به دل کودکان و بانوان سيل‌زده پيوستند و از کليه مردم نوع‌دوست شهرستان دعوت مي‌شود تا به اين پويش آرام بخش و بشردوستانه بپيوندند.