تاریخ 1398/01/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5015 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رشد 92 درصدي مسافران در مرکز استان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار سمنان از نوروز امسال به عنوان يکي از موفق‌ترين دوره‌هاي جذب گردشگر در مرکز استان نام برد و گفت: حضور مسافران در شهرستان سمنان در ايام‌ نوروز در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته بيش از 92 درصد رشد داشته که رشد بسيار بالايي است.

سيدعباس دانايي در جلسه شوراي اداري مرکز استان که با حضور دکتر خجسته‌پور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار سمنان در حال برگزاري است با ابراز رضايت از عملکرد ستاد خدمات سفر در مرکز استان اظهار کرد: تدوين و اجراي يک برنامه جامع و همراهي همه دستگاه‌ها و مسوولان از مهمترين دلايل توفيق به‌دست آمده در حوزه گردشگري بوده است. وي رشد 92 درصدي گردشگران در شهرستان سمنان را يک دستاورد مهم خواند و افزود: رشد قابل توجه در ديگر بخش‌هاي مرتبط با حوزه صنعت گردشگري و از جمله افزايش ماندگاري مسافران در سمنان، نشان از موفقيت همه‌جانبه در اين بخش دارد.

فرماندار سمنان از رشد 58 درصدي در بخش بازديد از موزه‌ها، مساجد تاريخي و امامزادگان شهرستان سمنان در تعطيلات نوروزي امسال خبر داد و اضافه کرد: امسال تنها در ميزان بازديد از موزه‌هاي مرکز استان با افزايش بازديد 30 درصدي روبرو بوديم. وي به تقدير از ستاد خدمات سفر در ايام نوروز پرداخت و گفت: اجراي يک برنامه جامع و مطلوب، برگزاري برنامه‌هاي متنوع و از جمله 30 برنامه نوروزگاهي، انجام تبليغات مناسب و فعاليت‌هاي ‌آموزشي سبب شد که توجه ويژه‌اي به گردشگري در سمنان شود.

دانايي با تقدير از ميراث‌فرهنگي و ‌آموزش و پرورش شهرستان سمنان خاطرنشان کرد: ‌آموزش و پرورش تمام تلاش خود را براي ارائه خدمات مطلوب و اسکان ‌مسافران به کار گرفت و ساير دستگاه‌هاي اجرايي نيز در اين حوزه همراهي ارزشمندي داشتند.

وي با اشاره به نامگذاري امسال از سوي رهبري معظم انقلاب به عنوان سال رونق توليد گفت: سال جديد به عنوان سال رونق توليد، تنها نبايد به توليد کالاي ملي و داخلي معطوف شود و بايد مسئولين توليد خدمت بهتر و بيشتر به مردم را نيز در دستور کار خود قرار دهند.

فرماندار مرکز استان با اشاره به اجراي ده‌ها طرح حوزه عمراني سمنان در سال 97 افزود: در سال گذشته اعتبارات مطلوبي به شهرستان اختصاص يافت. ضمن اينکه در سفر رئيس‌جمهوري به استان، مصوبات خوبي براي مرکز استان در نظر گرفته شد.

دانايي از اختصاص 13 ميليارد تومان به مرکز تخصصي سوانح سوختگي و سرطان سمنان، خبر داد و اضافه کرد: در اسفند ماه سال 97، بالغ بر 1.5 ميليارد تومان براي تکميل پل مومن‌آباد، 20 ميليارد تومان براي محور ارتباطي سمنان- فيروزکوه و 20‌ ميليارد تومان نيز به احداث تالار بزرگ سمنان اختصاص يافت.

وي با بيان اينکه تصويب انتقال آب درياي خزر به فلات مرکزي و همچنين تخصيص رديف بودجه براي سد فينسک از خبرهاي مثبت و خوشحال‌کننده براي مردم سمنان بود به برنامه‌ريزي براي استفاده بهتر از جلسات مديران مرکز استان اشاره کرد و گفت: امسال براي بهره‌گيري بيشتر و بهتر از فرصت‌ها، بر اساس تاکيدات استاندار، تلاش مي‌کنيم ‌تا جلسات را با هم ادغام ‌کنيم.

دانايي با اشاره به ضرورت توجه بشتر به ارتقاء نشاط اجتماعي در سمنان خاطرنشان کرد: در همين راستا دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان، موظفند ظرف 2 هفته آينده برنامه عملياتي خود با سه اولويت مهم و با محوريت شادابي و نشاط مردم را تهيه، تدوين و به فرمانداري ارسال کنند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با محکوم کردن اقدام آمريکا در قرار دادن نام سپاه در ليست تروريستي خود افزود: اقدام‌ نابخردانه و خصمانه ترامپ و دولت آمريکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران در ليست گروه‌هاي تروريستي، باعث تقويت همدلي و وحدت بين مردم و مسئولين و نيروهاي نظامي و انتظامي کشور شد و توطئه‌هاي دشمنان را خنثي کرد.

فرماندار سمنان با اشاره به وقوع سيل در بخش وسيعي از کشورمان ضمن دعوت مردم به کمک به سيل‌زدگان يادآوري کرد: اين حادثه سيل با وجود اينکه خسارات جاني و مالي فراواني در برخي نقاط کشور به بار آورد، اما تجلي‌گاه وحدت و همدلي مردم کشور بود که اين مهم جاي شکرگزاري دارد.


 در ديدار با مديرکل تبليغات اسلامي عنوان شد:
 گسترش فعاليت‌هاي علوم قرآني در کانون پرورش فکري سمنان 

سرويس خبر

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان در ديدار با مديرکل کانون پرورش فکري بر اهميت علم‌آموزي در دوران کودکي و نقش کانون در شکل‌گيري شخصيت کودکان، تأکيد کرد.

به گزارش روابط ‌عمومي اداره ‌کل کانون استان سمنان، نبي‌اله خدابخشي مديرکل کانون پرورش فکري استان سمنان به‌همراه جمعي از کارشناسان، روز چهارشنبه 21 فروردين‌ماه 1398 با حجت‌الاسلام علي شکري مديرکل تبليغات اسلامي اين استان، ديدار و گفت‌وگو کرد.

شکري در اين ديدار ضمن قدرداني از مديرکل و کارکنان کانون پرورش فکري با استناد به روايت «العِلمُ مِنَ‌الصّغر کَالنَّقشُ فِي‌الحَجَر» از امام علي(عليه‌السلام)، مبناي شکل‌گيري کانون را اين حديث و امثال آن، عنوان و خاطرنشان کرد: يادگيري در کودکي مانند نقاشي و اثر گذاشتن روي سنگ است و اگر بتوانيم علم و دانش را در کودکي به فرزندان خود بياموزيم مثل نقشي است که روي سنگ در درازمدت باقي مي‌ماند و اثرگذاري آن بيش‌تر است.

شکري در ادامه با توجه به سنگ‌نگاشته‌هاي موجود دوره هخامنشي در آثار باستاني کرمانشاه و شيراز، ايران را مهد تمدن و فرهنگ دانست و گفت: دوران کودکي، دوره‌اي اثرگذار براي آموزش و يادگيري است و مي‌توان با آموزش در همه‌ي زمينه‌ها به کودکان آنها را براي حضور در جامعه آماده کرد. وي هم‌چنين اظهار داشت: مسئوليت بزرگي برعهده‌ي مجموعه کانون نهاده شده که بايست به آن توجه ويژه شود و انتخاب افرادي که در اين مجموعه کار مي‌کنند بايست انگيزشي باشد و افرادي دعوت شوند که به حوزه کودک، انگيزه و علاقه دارند.

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان با بيان اين‌که در حوزه‌ي کودکان و نوجوانان، ترويج نماز، فرهنگ حجاب و عفاف، امر به معروف و نهي از منکر با توجه به وجود دوگانگي در رفتارهاي اجتماعي، نيازمند به آموزش و آگاه‌سازي است، پيشنهاد داد تا به ‌منظور ايجاد هم‌گرايي در راهبرد آموزش مفاهيم ديني به کودکان يک شوراي غيررسمي با تعامل بيش‌تر بين کانون پرورش فکري، نهاد کتابخانه‌ها و آموزش و پرورش، حداقل در دوره پيش‌دبستاني که محل تلاقي کار است، تشکيل شود. وي درخصوص اين موضوع که کودکان آزادانه و بدون اجبار عضو کانون پرورش فکري مي‌شوند و با اشتياق در برنامه‌ها حضور مي‌يابند، اثربخشي آن را براي رشد فکري و شخصيتي کودکان، مؤثر عنوان و تأکيد کرد: اگر فعاليت‌هاي اين نهاد با محوريت ارزش‌هاي ديني هم همراه باشد، فرزنداني با ايمان و صالح تربيت مي‌کند.

شکري در پايان با اشاره به اين‌که اداره‌ کل تبليغات اسلامي با اعزام مبلغ در حوزه‌هاي آموزش قرآن کريم و آموزش احکام به کودکان و نوجوانان عضو مراکز فرهنگي‌هنري کانون پرورش فکري مي‌تواند تأثيرات گسترده‌اي در حوزه ديني و قرآني ايجاد کند، تصريح کرد: سه ضلع رسانه به معناي عام، خانواده و نظامات آموزشي اعم از رسمي و غيررسمي بايد در جامعه اصلاح شود و اگر اين سه ضلع که جامعه را تشکيل مي‌دهند و مثلث اصلي آن هستند در يک راستا و هماهنگ پيش نرود، آسيب‌هاي جامعه بيش‌تر خواهد شد.

مديرکل کانون استان سمنان نيز در ابتداي اين ديدار به ارائه گزارش کوتاهي از فعاليت‌ها و عملکرد کمي و کيفي کانون پرورش فکري در حوزه‌ي کودک و نوجوان پرداخت.

خدابخشي با اشاره به تمايز آموزش و پرورش و کانون پرورش فکري در آموزش غيررسمي آن و انتقال غيرمستقيم مفاهيم و پيام‌هاي تربيتي به مخاطبان کودک و نوجوان، اظهار داشت: مربيان در مراکز فرهنگي‌هنري کانون با اجراي فعاليت‌هاي ديني و اسلامي اعضاي کودک و نوجوان را به‌صورت غيرمستقيم در قالب قصه‌گو‌يي، روخواني و معرفي کتاب، نمايش فيلم و...، با احکام اسلامي و مفاهيم قرآن آشنا مي‌کنند. وي در پايان خواستار همکاري بيش‌تر تبليغات اسلامي با کانون پرورش فکري شد و آن را فرصت مناسبي براي القاي مفاهيم تربيتي به مخاطبان کودک و نوجوان دانست.

شايان ذکر است؛ در اين نشست مواردي هم از سوي معاون فرهنگي و کارشناس علوم قرآني تبليغات اسلامي و کارشناسان کانون پرورش فکري درخصوص نقش کانون در شکوفايي استعدادها و تربيت انسان‌هاي مؤفق جامعه و ايجاد بستر مناسب براي دعوت از اين افراد در برنامه و فعاليت‌هاي مختلف و...، بيان شد.


 سرويس خبر 

رونمايي از «هشت آهنگ»

در حوزه هنري استان سمنان

سرويس خبر

آلبوم موسيقي «هشت آهنگ» در حوزه هنري استان سمنان رونمايي شد.

به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، عصر روز شنبه 24 فروردين98 طي مراسمي با حضور مصطفي حسيني سرپرست حوزه هنري استان سمنان و جمعي از هنرمندان در سالن ماه حوزه هنري استان سمنان، آلبوم موسيقي «هشت آهنگ» از توليدات واحد موسيقي حوزه هنري استان و موسسه نوبانگ چکامه رونمايي شد.

در ابتداي اين مراسم سرپرست حوزه هنري استان سمنان با تبريک هفته هنر انقلاب اسلامي گفت: در هفته هنر انقلاب اسلامي برنامه‌هاي مختلفي از سوي حوزه هنري استان سمنان تدارک ديده شده که اين برنامه يکي از برنامه‌هاي خوبي است که در آن شاهد رونمايي يک اثر ارزشمند هستيم.

مصطفي حسيني افزود: آلبوم موسيقي «هشت آهنگ» يکي از بهترين آلبوم‌هاي موسيقي است که زبان احساس در آن کارکردگرا است.

وي بيان کرد: وقتي در موسيقي، محتوا بر فرم ارجحيت پيدا مي‌کند، انتقال معنا براي مخاطب تاثيرگذار است.

حسيني گفت: زبان احساس که جزء بالاترين نوع درجه بندي موسيقي است، به صورت آني روي مخاطب تاثير مي‌گذارد که بسيار حائز اهميت است و اين مسئله، وظيفه هنرمندان را سنگين‌تر مي‌کند که مي‌توانند حتي جريان ساز فکري باشند.

سرپرست حوزه هنري استان سمنان تصريح کرد: در حوزه هنري استان سمنان تلاش مي‌شود آثاري توليد شود که مخاطب را با موسيقي فاخر آشنا کند و محتوايي را ارائه دهد تا انسان را به کمال رهنمون سازد. موسيقي براي بيان حقيقت است، حقيقت محضي که شناختش براي هر فرد ميسر نيست.

وي افزود: در سال جديد با توجه به شعار رونق توليد که مقام معظم رهبري فرموده اند، در حوزه هنري استان سمنان تلاش خواهيم کرد بسترهاي توليد را فراهم ‌آوريم تا امر توليد تسهيل شود.

در ادامه مراسم، تنظيم‌کننده آلبوم «هشت آهنگ» گفت: اين آلبوم از کتابي به همين نام از آثار استاد فرامرز پايور درخصوص ساز سنتور است که براي آلبوم موسيقي «هشت آهنگ» براي ارکستر تنظيم شده است.

امير رحمانيان افزود: از همکاري همه هنرمندان و همچنين حوزه هنري استان سمنان به خاطر حمايت در توليد اين اثر و اجراي اين مراسم تشکر مي‌کنم.

اجراي موسيقي، پخش کليپ، رونمايي آلبوم و تقدير از ديگر بخش‌هاي اين مراسم بود.

بنابر اين گزارش، آلبوم موسيقي «هشت آهنگ» شامل آثار استاد فرامرز پايور است که توسط امير رحمانيان تنظيم شده است.

در اين آلبوم، ميثم مروستي نوازندگي ويلن- آلتو، حامد خدامي نوازندگي کمانچه، مهران اميديان نوازندگي تار، شهريار جعفري نوازندگي عود- بم تار، کيارش بکتاشيان نوازندگي ني، سعيد حسين‌پور نوازندگي تمبک و امير رحمانيان نوازندگي سنتور را برعهده داشته‌اند.

پوپک (دشتي)، فرپرک (دشتي)، ضربي حسيني (شور)، خوارزمي (ماهور)، ترانه (ماهور)، پيش‌زنگوله و زنگوله (چهارگاه)، پرواز (چهارگاه) و فريبا (دشتي) از قطعات آلبوم «هشت آهنگ» است.

ديدار با هنرمندان پيشکسوت استان سمنان

در هفته هنر انقلاب اسلامي

سرويس خبر

همزمان با پنجمين روز از هفته هنر انقلاب اسلامي، سرپرست حوزه هنري استان سمنان با هنرمندان پيشکسوت استان ديدار کرد.

به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، صبح روز شنبه 24 فروردين 98، مصطفي حسيني سرپرست حوزه هنري استان سمنان به همراه عباس اعتماد مسئول بسيج هنرمندان شهرستان شاهرود، با مهدي باني از هنرمندان پيشکسوت شهرستان شاهرود ديدار و گفت‌و‌گو کردند.

همچنين ديدار با فريدون اميرعبداللهيان، از ديگر هنرمندان پيشکسوت شهرستان شاهرود از ديگر برنامه‌هاي سرپرست حوزه هنري استان سمنان در اين روز بود.

در اين ديدارها که در منزل اين هنرمندان برگزار شد، از سال‌ها تلاش و فعاليت موثر آنان در عرصه فرهنگ و هنر استان، تقدير به عمل آمد.

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي:

سمنان در توسعه باغات در اراضي شيب‌دار

رتبه برتر کشوري را کسب کرد

سرويس خبر

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي گفت: سمنان در توسعه باغات در اراضي شيب‌دار رتبه برتر کشوري را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان لطف‌الله رضايي اظهار داشت: براساس برنامه‌ها و سياست‌هاي وزارت جهاد کشاورزي و معاونت باغباني کشور توسعه و جايگزيني باغات نوين متناسب با شرايط اقليمي استان در دستور کار سازمان جهاد کشاورزي قرار دارد که در اين بين توسعه باغات در اراضي شيب‌دار از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

وي با اشاره به برخي مزاياي توسعه باغات در اراضي شيب‌دار گفت: با اجراي اين طرح در اراضي کشاورزي شيب‌دار و استحصال آب سبز حداکثر استفاده از اراضي کم‌بازده صورت گرفته و همچنين از بارندگي‌هاي غيرمؤثر نيز استفاده مي‌شود.

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با بيان اينکه توسعه باغات در اراضي شيب‌دار زمينه افزايش توليد و اشتغال پايدار در استان را فراهم مي‌کند، افزود: جلوگيري از فرسايش خاک و همچنين کاهش مخاطرات سيل از ديگر مزاياي توسعه باغات در اراضي شيب‌دار است.

رضايي با بيان اينکه امسال براي نخستين بار براي اجراي اين طرح رديف اعتباري ويژه‌اي پيش‌بيني شد، خاطرنشان کرد: تاکنون مبلغ 10 ميليارد ريال با احتساب تامين نهال يارانه‌دار براي کليه شهرستان‌هاي مستعد استان شامل شهرستان‌هاي ميامي، شاهرود، دامغان، مهديشهر، سمنان، آرادان، گرمسار، سرخه تخصيص يافت.

وي با اشاره به توسعه باغات احداث شده در اراضي شيب‌دار گفت: امسال ميزان توسعه باغات احداث شده در اراضي شيب‌دار بالغ‌بر 2 هزار هکتار بوده است.

معاون سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان با اشاره به برنامه‌هاي اين سازمان براي توسعه باغات در اراضي شيب‌دار خاطرنشان کرد: احداث باغات پايه رويشي گل محمدي، بادام ديرگل، گردوي ديرگل، فندق و زرشک با رويکرد توسعه محصولات کم‌آب‌بر و مقاوم در دستور کار اين سازمان قرار دارد.

رضايي با اشاره به کسب رتبه برتر سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان در احداث و توسعه باغات در اراضي شيب‌دار در سطح کشور خاطرنشان کرد: اين مهم با همکاري کارشناسان بخش‌هاي مختلف سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان و همچنين کشاورزان محقق شده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان اين سازمان در توسعه باغات اراضي شيب‌دار در رديف چهار استان برتر کشور قرار گرفت و سيد‌حسن ميرعماد رئيس اين سازمان از سوي مقام عالي وزارت جهاد کشاورزي تقدير شد.

براي هشتمين سال متوالي به اجرا درآمد؛

جشنواره نظام پيشنهادها و نوآوري

در شرکت توزيع برق استان سمنان

سرويس خبر

جشنواره نظام پيشنهادها و نوآوري شرکت توزيع برق استان سمنان، براي هشتمين سال متوالي برگزار شد.

مديرعامل شرکت توزيع برق استان در اين جشنواره گفت: مشارکت جملگي کارکنان در زمينه ارائه پيشنهاد به مثابه‌ي عبور به سمت سازمان يادگيرنده است.

سيدمحمد موسوي‌زاده بيان داشت: يادگيري را بايد در سازمان همچون يک موجود يادگيرنده در نظر بگيريم که از تجربيات آن مي‌آموزد و به اين آموزه‌ها و بانک اطلاعات رجوع مي‌کند و تصميم‌گيري نيز بر اساس حافظه انجام مي‌شود. وي با اشاره به اين که نظام پيشنهادها مي‌تواند کمک و مقدمه‌اي براي سازمان يادگيرنده باشد، اظهار داشت: نظام پيشنهاددهي موجب ارتقا گرديده و کارايي سازمان را افزايش مي‌دهد و در نهايت منجر به رضايت مردم مي‌شود.

وي با عنوان اين که در سال گذشته 899 پيشنهاد در کميته‌هاي تخصصي هفت‌گانه اين شرکت بررسي و کارشناسي گرديده، افزود: با مقايسه تعداد پيشنهادهاي ارائه شده براي سال‌هاي 96 و 97، حدود 17 درصد رشد حاصل گرديده است.

يادآور مي‌شود: در اين مراسم از راحله قنبريان مدير دفتر حقوقي و مهدي پاک‌طينت مدير توزيع برق شهرستان سرخه به عنوان واحد برتر نرخ مشارکت پيشنهادها در حوزه ستادي و واحدهاي اجرايي، "حسين حافظي؛ مدير برتر در زمينه نرخ رشد تعداد پيشنهاد به نسبت سال 96"، "سيدمحمد حسيني‌نژاد؛ کارگروه برتر نظام پيشنهادها"، علي‌اصغر دهنوئ؛ پيشنهاد‌دهنده برتر براي بيشترين پيشنهاد مصوب" و "فرزاد کرکه‌آبادي؛ به لحاظ بيشترين تعداد پيشنهاد"، با اعطاي يادمان جشنواره نظام پيشنهادها و نوآوري سال 97، تقدير به عمل آمده و از همکاراني که پيشنهادهاي آن پذيرفته و مصوب گرديده نيز تجليل شدند.