تاریخ 1397/12/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5002 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرمانده انتظامي سرخه خبر داد
 کشف 7 هزار قلم انواع کالاي قاچاق در سرخه 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي شهرستان سرخه از کشف هفت هزار قلم انواع کالاي قاچاق از يک نيسان در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد محرابي در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: مأموران انتظامي شهرستان سرخه در راستاي اجراي برنامه‌هاي مقابله‌اي و پيشگيرانه در قالب طرح استقبال از بهار به کنترل خودروهاي عبوري در محورهاي مواصلاتي اين شهرستان پرداختند. وي افزود: در همين راستا يک دستگاه نيسان براي بررسي‌هاي بيشتر مقابل پليس‌راه سرخه توسط مأموران انتظامي متوقف شد.

فرمانده انتظامي شهرستان سرخه به تناقض‌گويي‌هاي راننده جوان در ارائه هرگونه مدرک و يا اسناد قانوني اشاره کرد و گفت: مأموران در بررسي‌هاي بعدي يک‌هزار و 50 عدد نوشابه انرژي‌زا، چهار هزار و 836 عدد پودر کاکائو و شکلات و يک‌هزار و 952 عدد فندک غيرمجاز از اين نيسان کشف کردند.

محرابي ارزش ريالي اين محصول را برابر نظر کارشناسان امر 200 ميليون ريال اعلام و خاطرنشان کرد: خودرو به همراه راننده متخلف پس از هماهنگي‌هاي لازم به مرجع ذي‌صلاح معرفي شده است.


 کشف 123 راس دام فاقد مجوز در بجنورد 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي استان از کشف 123 راس دام فاقد مجوز به ارزش 2 ميليارد و 460 ميليون ريال در بجنورد خبر داد.

سردار "عليرضا مظاهري" با اعلام جزئيات اين خبر گفت: در پي اعلام خبري مبني بر اين‌که افرادي اقدام به ورود دام فاقد مجوز به صورت مخفيانه پس از پلاک‌کوبي تحت عنوان دام بومي به استان مي کنند، موضوع به صورت ويژه در دستور کار کارآگاهان پليس آگاهي استان قرار گرفت.

وي با اشاره به اين‌که کارآگاهان پليس آگاهي حين گشت‌زني در محور کمربندي "بجنورد" به استان "گلستان" به 3 دستگاه خودرو کاميون که قصد مراجعه به واحد پلاک کوبي دام را داشتند مشکوک مي‌شوند، افزود: کارآگاهان بعد از هماهنگي با مقام قضائي اقدام به توقيف اين خودروها کردند.

اين مقام ارشد انتظامي در استان با اشاره به اين‌که در بازرسي از اين خودروها 123 راس دام فاقد مجوز کشف شد، تصريح کرد: در اين رابطه 3 متهم نيز دستگير که براي تکميل تحقيقات به مقر انتظامي انتقال شدند.

سردار مظاهري در ادامه ارزش اين دام‌ها را 2 ميليارد و 460 ميليون ريال اعلام کرد و گفت: متهمان بعد از تشکيل پرونده براي انجام مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي و دام‌هاي مکشوفه نيز تحويل سازمان جمع‌آوري و فروش اموال تمليکي استان شدند.

فرمانده انتظامي استان خراسان شمالي با تاکيد بر تداوم طرح‌هاي مبارزه با ورود کالاي قاچاق به استان، از مردم خواست تا براي کمک به اقتصاد کشور در صورت مشاهده اينگونه موارد بلافاصله مراتب را از طريق پل ارتباطي 110 به پليس اطلاع دهند.


 توصيه‌هاي فرماندهي انتظامي استان سمنان درخصوص حوادث چهارشنبه آخر سال  

1- با ايجاد سرو صداي ناهنجار و مهيب شادکامي خودرا به تلخ‌کامي ديگران تبديل نکنيد.

2- از برپايي آتش در معابر باريک و در نزديکي پست‌هاي برق يا ايستگاه‌هاي تقليل فشار گاز و پارکينگ‌هاي عمومي خودداري کنيد.

3- از برپايي آتش‌هاي حجيم و غير‌قابل‌مهار خودداري شود.

4- سوختگي بسيار دردناک است، با بي‌احتياطي خود لحظات شاد را به درد و رنج هميشگي تبديل نکنيد.

5- با رعايت حقوق شهروندي از پرتاب نارنجک و مواد محترقه به ساختمان‌ها که موجب آسيب رساندن و بد منظر کردن آنها و سيماي شهرمان مي‌گردد، خودداري شود.

6- مراقب باشيد افراد خانواده‌تان خصوصا کودکان و افراد مسن در اين ايام از خانه خارج نشوند.

7- به دليل نورهاي خيره‌کننده و پرتاب ترکش‌هاي مواد محترقه به سوي چشم از ديدن مراسم آتش‌بازي از فاصله نزديک خودداري نمائيم.

8- تا حدامكان در معابري كه ترقه منفجر مي‌كنند حاضر نشويد و يا عبور نکنيد.

9- پس از ‌شناسايي عاملين فروش مواد محترقه آنها را به مراجع انتظامي معرفي نماييد.

10- در اين روزها براي يک بار هم که شده به اورژانس بيمارستان‌ها سري بزنيد تا اوج فاجعه رعايت نکردن مسائل ايمني، آتش‌بازي، ترقه، و انفجار و... را از نزديک ببينيد.

معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان

اداره آموزش و مشارکت عمومي