تاریخ 1397/12/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5002 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در پنجاه و سومين نشست هيات نمايندگان اتاق سمنان مطرح شد:
 رقابت و استمرار در بازار هدف 

سرويس خبر

پنجاه و سومين و آخرين نشست هيات نمايندگان در محل اين اتاق برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان، علي‌اصغر جمعه‌اي رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان در آخرين نشست هيات نمايندگان ضمن تقدير و تشکر از اعضاي ششمين دوره هيات نمايندگان گفت: اعضاي هيات نمايندگان در چهار سال گذشته ساعي و پرتلاش بودند و در تمام رخدادهاي اقتصادي استاني و ملي حضور تاثيربخش داشته‌اند.

وي ادامه داد: در سال جديد شرايط اقتصادي خاص و ويژه مي‌باشد لذا فعالين اقتصادي بايد استراتژي مناسب و برنامه‌ريزي مدوني داشته باشند.

رييس اتاق سمنان ادامه داد: صاحبان کسب و کار بايد توليد خود را به اندازه بازار داخلي و بازار بين‌المللي تعريف نموده و رقابت و استمرار در بازار هدف را به هيچ عنوان از دست ندهند.

تامين مواد اوليه کارخانجات نيازمند درايت و مديريت است

محمود نجفي سهي عضو هيات رييسه اتاق تهيه مواد اوليه توليد در بازار را سخت توصيف و اضافه کرد: تهيه مواد اوليه کارخانجات در بازار بسيار دشوار مي‌باشد تا آنجا که نقش واسطه‌ها و دلالان در بازار بسيار پررنگ شده است

توجه به فروش بيش از اندازه ذغالسنگ به طرف‌هاي چيني

حميد علوي رييس کميسيون صنعت و معدن اتاق سمنان در اين نشست گفت: حضور تجار چيني در بازار ايران بسيار مشهود بود و نکته قابل توجه اين مسئله است تجار چيني خريدار محصولات معدني خام از جمله ذغالسنگ مي‌باشند، اين ميزان خريد آنقدر بالاست که توليد‌کنندگان داخلي براي تهيه ذغالسنگ به مشکلات مختلفي مواجه شده‌اند.

وي حد و اندازه بازار چين را بسيار گسترده خواند و ادامه داد : دولت بايد قوانين خاص براي فروش مواد معدني به طرف خارجي وضع نمايد.

اميرحسين شقاقي خوش‌خلق راندمان توليد زير 75 درصد را براي واحدهاي توليدي را ضرر‌ده خواند و گفت: شرکت‌هايي که زير 75 درصد توليد داشته باشند ضرر‌ده هستند، چون نمي‌تواند در گنجايش توليد واقعي در بازار رقابت نمايند.

وي تامين سرمايه در گردش واحدها را مهم برشمرد و ادامه داد: تامين سرمايه در گردش نبايد از سوي بانک‌ها تامين شود زيرا در شرايط کنوني بانک‌ها پول لازم براي تامين اعتبار نداشته و بيشتر از طريق ارائه خدمات بانکي روزگار مي‌گذارنند.

شقاقي خوش خلق ادامه داد : با توجه به اتفاقات ارزي که در ماه‌هاي گذشته رخ داد، بخش خصوصي براي تامين سرمايه در گردش بنگاه‌هاي خود مجبور شده است که چند برابر ماه‌هاي گذشته تامين منابع نمايد.

رستم سعداللهي رييس انجمن مديران صنايع استان سمنان در پنجاه و سومين نشست هيات نمايندگان گفت: اخيرا دستورالعمل از سوي وزير کار ابلاغ شده با اين عنوان که خودروسازان با توجه شرايط اقتصادي در سه ماه آخر سال از پرداختن حق بيمه کارفرما معاف بشوند.

وي خطاب به نهادهاي حاکميتي تصريح کرد: ديگر واحدهاي صنعتي که در بخش‌هاي ديگر کار مي‌کنند چرا نبايد مشمول اين دستور العمل باشند.

رييس انجمن مديران صنايع استان سمنان از عالي‌ترين مقام اجرايي استان درخواست کرد که در ماه‌هاي آخر سال نهادهاي دولتي از قبيل دارايي، تامين اجتماعي، شرکت‌هاي برق، آب و گاز فشار کمتري بر بدنه توليد وارد نمايند.

در ادامه سعيد ترکمان دهنوي رياست اتحاديه صادرکنندگان در آخرين نشست هيات نمايندگان دور ششم گفت : خوشبختانه در شرايطي که تحريم‌هاي ظالمانه به کشور تحميل شده است سه شرکت صادرکننده استان توانسته‌اند در سال جاري 10 ميليون يورو صادرات به کشورهاي هدف داشته باشند.

وي ادامه داد : بخش خصوصي استان سمنان از شفافيت بسيار بالاي برخوردار است و هيچ‌گونه بدهي ارزي نزد بانک‌هاي عامل و مرکزي ندارد.

وي روند جاري سامانه بهين‌ياب را نادرست ارزيابي کرد و از مسئولان وزارت صمنت درخواست نمود اصلاحات لازم را در اين سامانه لحاظ نمايند.

در ادامه اين نشست اعضاي هيات نمايندگان اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان نقد لايحه شفافيت دولت که در 79 ماده در حال تدوين است را مورد بررسي قرار دادند.


 مديرکل انتقال خون:
 سمنان بالاترين اهداکننده خون مستمر را در کشور دارد 

سمنان- ايرنا- مديرکل انتقال خون استان سمنان با بيان اين که ميانگين جمعيت اهدا کننده خون مستمر در کشور 54 درصد و در اين استان 81 درصد است، گفت: سمنان در کشور به نسبت جمعيت بالاترين اهداکنندگان مستمر خون را دارد.

پژمان صالحي فر روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: استان سمنان از نظر شاخص اهداي خون به ازاي هر يک هزار نفر نيز در کشور گوي سبقت را از استان هاي ديگر ربوده است.

وي با بيان اين که شاخص اهداي خون در استان سمنان نسبت به متوسط کشوري بالاتر است، ادامه داد: اکنون براساس شاخص اهداي خون به ازاي هر يک هزار نفر، 46 نفر در استان سمنان اهدا کننده خون هستند.

وي ابراز داشت: در بين شهرستان هاي استان سمنان، دامغان با 87 درصد بالاترين جمعيت اهدا کننده مستمر خون و شاهرود با 78 درصد کمترين جمعيت اهداکننده مستمر خون را دارد.

صالحي فرد با بيان اين که استان سمنان در شبکه ملي خون رساني، معين استان هاي تهران و سيستان و بلوچستان است، تصريح کرد: از ابتداي سالجاري تا پايان بهمن ماه، 16 هزار و 800 واحد خون و 15هزار و 500 واحد پلاسما به تهران و زاهدان ارسال شده است.وي اظهار داشت: در همين مدت 37 هزار نفر به پايگاه هاي انتقال خون استان سمنان مراجعه کردند که براساس نياز، خواسته اهدا کننده و تاييديه پزشک 29 هزار نفر موفق به اهداي خون و سه هزار و 200 نفر موفق به اهداي پلاسما شدند.

مديرکل انتقال خون استان سمنان گفت: از ابتداي سالجاري تا پايان بهمن ماه، 32 هزار نفر در استان سمنان موفق به اهداي خون و پلاسما شدند اما بر اساس برنامه ريزي تا پايان امسال بايد 35 هزار نفر اهدا کننده داشته باشيم و براي جبران اين عقب ماندگي سه هزار اهدا کننده خون نياز است.

به گزارش ايرنا، در استان سمنان پنج پايگاه اهداي خون در شهرستان هاي سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار وجود دارد.


 سرپرست سازمان مديريت و مهندسي شبکه حمل و نقل شهري خبر داد؛
 آغاز اجراي علائم افقي ترافيکي و تابلوهاي شهري 

سرويس خبر

سرپرست سازمان مديريت و مهندسي شبکه حمل و نقل شهري از اجراي علائم افقي ترافيکي در سطح معابر شهر سمنان خبر داد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، مسعود ميرشريفي با اشاره به نزديک شدن به ايام پاياني سال و حضور مسافران و گردشگران در اين شهر افزود: علائم افقي ترافيکي در بلوار شهيد نوروزي آغاز شده است و در ادامه با توجه به اولويت‌بندي‌ها و نياز شهري اجرا خواهد شد.

وي افزود: اين علائم در خيابان‌هاي اصلي پرتردد و قبل از پل و مدارس اجرا و در سال آينده نيز اين طرح ادامه خواهد يافت.

ميرشريفي همچنين از خط‌کشي معابر شهري خبر داد و اظهار داشت: با توجه به شرايط آب و هوايي خط‌کشي‌هاي سطح شهر از طرف کارشناسان توصيه نمي‌شد و با گرم شدن هوا و به وجود آمدن شرايط مناسب جوي اين اقدام نيز انجام خواهد شد.

سرپرست مديريت و مهندسي شبکه حمل و نقل شهري تصريح کرد: خط‌کشي‌هاي معابر در محور‌هاي اصلي و معابري که خط‌کشي شده نيستند، انجام مي‌شود.

مير شريفي با اشاره به حضور گردشگران در سطح شهر، گفت: همچنين جهت اطلاع‌رساني مسافران و شهروندان عزيز تابلوهاي معابر شهري و‌ شناسايي مسير نيز در روزهاي پاياني سال نصب خواهد شد و در ايام عيد بخشي از مسيرهاي اصلي به تابلوهاي شهري مجهز خواهد شد.

وي در پايان اعتبار اين پروژه‌ها 5/7 ميليارد ريال ذکر کرد و افزود: تلاش ما اين است که در اين روزهاي باقيمانده‌ي سال جاري علائم ترافيکي، خط‌کشي‌ها و تابلوهاي شهري در مسيرهاي پرتردد اجرايي شود.


 معاونت خدمات شهري شهرداري سمنان خبر داد؛
 نصب تيرهاي برق چوبي در باغ‌راه «ني کيژه» 

سرويس خبر

پروژه برق‌رساني کوچه‌باغ «ني کيژه در جنوب استخر کديور به سمت امام‌زاده ذکريا با استفاده از تير‌هاي چوبي آغاز شد.به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، معاونت خدمات شهري شهرداري سمنان با بيان خبر فوق افزود: در راستاي ايجاد منطقه‌ي گردشگري «ني کيژه» مقرر گشته است امکانات اين باغ راه نيز متناسب با بافت تاريخي و سنتي شهر سمنان فراهم شود و تلاش براي ايجاد اين حس در بين گردشگران در دستور کار است.

جواد نجارياني در ادامه افزود: تعويض تيرهاي چراغ برق و نصب تيرهاي چوبي که براي شهروندان خاطره‌انگيز است از اقدامات در حال انجام است و تا پايان هفته‌ي جاري به پايان مي‌رسد.وي با اشاره به تلاش‌هاي واحد‌هاي مختلف شهرداري سمنان در پروژه‌ي « ني کيژه»، اظهار داشت: اين پروژه در ايام نوروز به بهره‌برداري خواهد رسيد و ميزبان گردشگران خواهد بود.نجارياني در پايان گفت: طول مسير «ني کيژه» يک کيلومتر است که در حدود 32 تير برق چوبي در مسير نصب خواهد شد.


 سرويس خبر 

سرکشي استاندار و نماينده مردم

از چند خانواده شهيد در روز شهدا

همزمان با 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا استاندار سمنان، نماينده مردم سمنان، مهديشهر و سرخه به همره معاونين استاندار و فرماندار سمنان در منزل شماري از خانواده‌هاي معظم شهداي اين استان حضور يافتند.

به گزارش خبرنگار ايسنا-منطقه سمنان، دکتر عليرضا آشناگر و دکتر احمد همتي با حضور در منزل شهيد مدافع حرم محمد قنبريان و شهيدان سيد مجيد و سيد محمد هاشميان از شهداي جنگ تحميلي روز شهيد را گرامي داشتند.

استاندار سمنان بر لزوم سرکشي از خانواده‌هاي معظم شهدا تاکيد کرد و با بيان اينکه خانواده‌هاي معظم شهدا از سرمايه‌هاي نظام و کشورند گفت: شهدا به گردن همه ما حق دارند و اميد است که همه ما رهرو اين بزرگان باشيم.

وي بر لزوم معرفي بيش از پيش شهدا تاکيد کرد و افزود: بايد به گونه‌اي عمل شود که نسل جوان با سيره شهدا و آرمان‌هاي شهيدان آشنا شوند. آشناگر بر ضرورت انتقال فرهنگ ايثار و شهادت به نسل‌هاي جوان‌تر تاکيد و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامي با اتکا به همين فرهنگ نوراني است که امروز به يک قدرت منطقه‌اي تبديل شده است لذا بايد راه شهدا را که جان خود را براي حفظ اسلام و انقلاب فدا کردند ادامه بدهيم

وي با اشاره به لزوم گراميداشت روز شهيد از مديران اجرايي استان خواست که در اين روز از خانواده‌هاي معظم شهدا سرکشي کنند.

آشناگر با بيان اينکه شهدا انسان‌هاي نوراني بودند و اين مدال افتخار دارد خطاب به خانواده شهيدان سيد مجيد و سيد محمد هاشميان گفت: شما فرزندان خوبي تربيت کرده و راهي نوراني پيش گرفته ايد شما در نزد خداوند مأجور خواهيد بود .

آغاز طرح سلامت نوروزي در شاهرود:

26 اکيپ در ايام نوروز براي نظارت بر مراکز مواد

غذايي و اقامتي در شاهرود فعال است

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دکتر احسان بينش معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي شاهرود از آغاز طرح سلامت نوروزي در اين دانشگاه خبر داد و گفت: 26 اکيپ در ايام نوروز براي نظارت بر مراکز مواد غذايي و اقامتي در شاهرود فعال است.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي شاهرود، دکتر بينش ضمن بيان اين‌که طرح سلامت نوروزي با اولويت بازديدهاي بهداشت محيط امسال نيز آغاز شد، ابراز داشت: اين طرح هم‌زمان با سراسر کشور در دانشگاه علوم پزشکي شاهرود نيز به مدت يک ماه از تاريخ 20 اسفند لغايت 20 فروردين‌ماه اجرايي مي‌شود.

وي با بيان اين‌که در اين بازه زماني 26 نفر اکيپ و هر اکيپ دو نفر وظيفه بازرسي و نظارت بر عرضه مواد غذايي را طي دو نوبت صبح و عصر برعهده ‌دارند، اضافه کرد: اين افراد از هشت صبح لغايت هشت شب فعال هستند و در مابقي ساعات نيز شهروندان و زائران مي‌توانند تخلفات را با سامانه 197 مطرح کنند قطعاً پيگيري‌هاي لازم انجام مي‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکي شاهرود ضمن بيان اين‌که با توجه به ‌قرار گرفتن شاهرود در مسير زائران علي‌بن موسي‌الرضا‌(ع) نظارت و بازرسي از مراکز عرضه مواد غذايي با حساسيت بيشتري دنبال مي‌شود، ابراز داشت: رستوران‌ها، مهمان‌پذيرها، هتل‌ها، مراکز عرضه مواد غذايي که در آنها احتمال بروز تخلفات وجود دارد توسط تيم نظارتي بهداشت و درمان، نظارت و بازرسي مي‌شود.

بينش با بيان اين‌که در طرح سلامت نوروزي سال گذشته شش هزار و 556 مورد بازرسي در سطح شاهرود صورت گرفت، تصريح کرد: در اين بازه زماني يک‌ ماهه حدود 188 اخطاريه براي اماکني که تخلف داشتند صادر و از اين تعداد حدود 53 مورد منجر به تعطيلي و پلمپ مراکز شد.

وي اضافه کرد: با توجه به حساسيت موجود، دانشگاه علوم پزشکي شاهرود علاوه بر موضوع گران شدن مواد غذايي هرکجا که احتمال تخلفات فروش مواد غذايي تاريخ گذشته و سو‌استفاده وجود داشته باشد قطعاً حضور دارد و اين ايام عيد وظيفه نظارتي ما تشديد مي‌شود.

رئيس بيمارستان خاتم‌الانبياء‌(ص) شاهرود

از انجام زايمان‌هاي بدون درد

در اين بيمارستان خبر داد

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

در راستاي اجراي سياست‌هاي جمعيتي ابلاغي توسط مقام معظم رهبري و ترويج زايمان طبيعي با بهره‌گيري از كادر مجرب پزشكي و ايجاد محيطي آرام و امن كه جديدا با اتخاذ سياست‌هاي بهداشتي نوين راه‌اندازي شده است، بيمارستان خاتم‌الانبياء‌(ص) تنها مركز ارائه خدمت زايمان بدون درد در شهرستان شاهرود است.

رئيس بيمارستان خاتم‌الانبياء(ص) شاهرود ضمن بيان محاسن زايمان طبيعي در مقايسه با سزارين ابراز کرد: «آنچه واضح است وضع حمل به دوشكل طبيعي و سزارين صورت مي‌گيرد. زايمان طبيعي معمولا همراه با درد است و همين براي تعدادي از مادران هراس‌آور است. اما امروزه روشي براي انجام زايمان طبيعي ابداع شده است كه طي آن سعي مي‌شود مادر بدون تحمل درد زياد نوزاد خود را به دنيا آورد. اين روش که امروزه با عنوان زايمان طبيعي بدون درد شناخته مي‌شود با تزريق دارو در مجاورت نخاع مادر انجام مي‌شود كه بهترين روش استاندارد براي اين امر است و اين نوع بي‌حسي، درد قسمت تحتاني بدن را از بين مي‌برد.»

رئيس بيمارستان خاتم‌الانبياء(ص) شاهرود ضمن اشاره به وضعيت زايمان طبيعي در کشورهاي خارجي گفت: «امروزه در كشورهاي پيشرفته روز‌به‌روز گرايش زنان باردار به زايمان طبيعي به دليل محاسن بسياري که دارد بيشتر مي‌شود. در حالي که در کشور ما ترس از زايمان طبيعي و دردهاي ناشي از آن و روش نادرست زايمان طبيعي در شرايط فعلي از عوامل اصلي روي‌آوري خانم‌هاي باردار به سزارين مي‌باشد.

با اين وجود زايمان مادر در محيطي آرام و امن مي‌تواند جاذبه زايمان طبيعي را براي ايشان افزايش دهد و ما در بيمارستان خاتم‌الانبيا(ص) شاهرود با اتخاذ سياست‌هاي بهداشتي نوين و با ايجاد محيطي آرام و امن و بهره‌گيري از كادر مجرب پزشكي و با فراهم آوردن ساير شرايط لازم توانستيم تنها مركز ارائه خدمت زايمان بدون درد در شهرستان شاهرود را در راستاي اجراي سياست‌هاي جمعيتي ابلاغي توسط مقام معظم رهبري و ترويج زايمان طبيعي ايجاد کنيم.»

پزشک متخصص ارتوپدي در بيان ساير خدمات قابل انجام در بيمارستان خاتم‌الانبيا(ص) خاطرنشان کرد: «اين بيمارستان آماده ارائه خدمات كلينيكي و پاراكلينيكي و مشاوره مي‌باشد.

از جمله خدماتي که در مجموعه اين بيمارستان انجام مي‌گيرد در روزهاي دوشنبه هر هفته كلاس‌هاي مشاوره شيردهي توسط خانم دكتر جعفريان، در روزهاي چهارشنبه هر هفته (ساعت 9:30 تا 11 صبح) كلاس‌هاي آموزشي براي مادران باردار جهت زايمان ايمن توسط كارشناس مامائي، روزهاي شنبه اول هر ماه كلاس‌هاي آموزشي با موضوع بيماري‌هاي زمينه‌اي ديابت و فشار خون، روزهاي شنبه، يكشنبه، دوشنبه تست غربالگري پاپ اسمير (تست سرطان دهانه رحم)، روزهاي يكشنبه ويزيت مراجعين با اختلالات تكاملي (تست Baily مختل) توسط متخصص اطفال، روزهاي شنبه، يكشنبه، دوشنبه ارائه خدمات مشاوره قبل و بعد از ازدواج توسط كارشناس مامائي و روزهاي دوشنبه انجام آزمايش غربالگري سرطان پستان در واحد پلي‌كلينيك مي‌باشد.

وي در ادامه بيان خدمات ارائه شده كلينيكي و پاراكلينيكي در اين بيمارستان به خدماتي شامل آندوسكوپي، كلونوسكوپي، EEG، نوار عصب عضله، تست تنفسي اوره، اسپيرومتري، اكو، دياليز، سنگ‌شكن، EKG، ليزر چشم در واحد پلي‌كلينيك، ويزيت بيماران و مراجعين توسط پزشكان متخصص و فوق‌تخصص، انجام CTscan، MRI و تست تراكم استخوان اشاره و تصريح کرد: «انجام زايمان طبيعي بي درد با نظارت پزشك متخصص بيهوشي از خدماتي است که به تازگي در شهرستان شاهرود موفق به انجام آن شده‌ايم و علاوه بر آن مركز ناباروري (IUI) امام رضا(ع) نيز همه روزه در اين بيمارستان فعال و آماده خدمت‌رساني شده است.»

سرپرست سازمان مديريت و مهندسي شبکه حمل و نقل شهرداري سمنان خبر داد؛

تغيير ترافيکي خيابان رجايي و طالقاني در راستاي بهبود عبور و مرور شهري

سرويس خبر

سرپرست سازمان مديريت و مهندسي شبکه حمل و نقل شهرداري سمنان با اشاره به تغيير ترافيکي خيابان شهيد رجايي و خيابان طالقاني، افزود: با بررسي‌هاي کارشناسي و نظر شوراي هماهنگي ترافيک شهرستان سمنان اين اقدام انجام شد.

مسعود ميرشريفي افزود: با توجه به اين‌که ميدان ارگ سمنان به عنوان سمبل تاريخي و گردشگري شهر سمنان بود سال گذشته شوراي هماهنگي ترافيک شهرستان سمنان راي به تردد وسايل نقليه از بلوار قدس به سمت ميدان ارگ را داد تا نماي زيباي اين ميدان را گردشگران و شهروندان نظاره‌گر باشند، اما با توجه به يک طرفه بودن اين خيابان و تغيير جهت خيابان شهيد رجايي از جنوب به سمت شمال، مشکلات ترافيکي به وجود آمد.

وي در ادامه تصريح کرد: از اين رو شوراي هماهنگي ترافيک شهرستان سمنان طي جلساتي که داشت اين موضوع را مطرح و مقرر شد تيم کارشناسي در جهت بهبود وضعيت ترافيکي اين خيابان بررسي‌هاي لازم را انجام دهد؛ مشاوران نيز چند ايده را پيشنهاد دادند که در نهايت با اعمال نکات اجباري در طرح‌ها، وضعيت فعلي پياده‌سازي شد.

ميرشريفي با بيان اين‌که رضايت عمومي از تغيير به وجود آمده وجود دارد، اظهار داشت: با اتفاقي که افتاده است هم حرکت به سمت ميدان ارگ به عنوان يکي از زيباترين ميراث شهر سمنان و مشاهده‌ي اين شکوه اعمال شده است و هم بخشي از بار ترافيکي شهر در اين منطقه کاسته شده است.سرپرست سازمان مديريت و مهندسي شبکه حمل و نقل شهرداري سمنان در پايان گفت: اين تغييرات در دو فاز مي‌باشد که در نيمه دوم فروردين و پايان تعطيلات فاز دوم آن نيز اجرايي خواهد شد.