تاریخ 1397/12/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5002 برو جستجو جستجوی پیشرفته   با حضور مسئول عالي رتبه وزارت ارتباطات در امور ايثارگران
 تجليل از خانواده شهداي پست استان سمنان  

سرويس خبر

تجليل از خانواده شهداي پست استان سمنان، با حضور محمدي، نماينده وزارت ارتباطات در امور ايثارگران، الياسي، مسئول امور ايثارگران در شرکت زيرساخت و مشيري، مديرکل پست استان سمنان، به همت دفتر امور ايثارگران اين وزارتخانه برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل پست استان سمنان، دوشنبه شب، بيستم اسفند‌ماه، در آستانه نزديک شدن روز بزرگداشت شهدا، تجليل از خانواده شهداي پست استان سمنان، با حضور «محمدي» مسئول امور ايثارگران در وزارت ارتباطات، الياسي، مسئول امور ايثارگران درشرکت زيرساخت و هيات همراه، مشيري، مديرکل پست استان سمنان، مسئولين و روساي ادارات پست استان سمنان در منزل خانواده شهداي محمدحسين فراتي و ابراهيم ربيعي، برگزار شد.

در اين مراسم محمدي، مسئول امورايثارگران دروزارت ارتباطات طي سخنراني کوتاهي به بيان و تشريح مولفه اصلي قدرت و امنيت کشورمان و وجه تمايز اين مولفه‌ها با مولفه‌هاي قدرت و امنيت در کشورهاي ديگر پرداخت.

وي همچنين اهميت و نقش فرهنگ ايثار و شهادت در تأمين امنيت و منافع ملي کشورمان به عنوان اصلي‌ترين زيرساخت قدرت و امنيت ملي را تشريح و تبيين کرد.

همچنين همسر شهيدان فراتي و ربيعي با قدرداني از حضور نماينده وزير ارتباطات، مديران و مسئولين استان با تعريف خاطراتي از شهيدان فراتي و ربيعي، سخناني از مجاهدت‌هاي اين مجاهدان راه خدا مطرح و براي حاضرين بيان کردند.

در پايان محمدي، نماينده وزارت ارتباطات در امور ايثارگران به همراه الياسي، مسئول امور ايثارگران در شرکت زيرساخت و مشيري، مديرکل پست استان سمنان با اهداء لوح و هديه، از خانواده دو شهيد از جمله شهيدان محمدحسين فراتي، ابراهيم ربيعي، قدرداني به عمل آوردند.


 عيدي 56 ميلياردي سمناني‌ها به نيازمندان 
 65هزار پاکت عيدي دانش‌آموزان به کودکان نيازمند مي‌رسد

معاون توسعه مشارکت‌هاي مردمي کميته امداد استان سمنان از ايجاد 47 پايگاه جمع‌آوري کمک‌هاي جشن نيکوکاري در سطح شهرها و مصلي‌هاي استان خبر داد و گفت: تاکنون 56 ميليارد ريال کمک‌هاي مردمي استان براي نيازمندان جمع‌آوري شده است.

به گزارش ايسنا-منطقه سمنان، محمد قوسي، اظهار کرد: مردم استان سمنان تاکنون پنج ميليارد 600 تومان به نيازمندان در آستانه عيد نوروز کمک کردند که از اين مجموع يک ميليارد 420 ميليون تومان نقدي و باقي‌مانده به‌صورت غير نقدي بوده است .

وي با اشاره به برپايي آيين ملي جشن نيکوکاري در آستانه عيد نوروز هر سال گفت: جشن نيکوکاري روز 15 اسفند هم‌زمان با سراسر کشور در 358 مدرسه استان سمنان آغاز شد و اين دانش آموزان با دستاني پرمهر به کمک هم نوعان خود شتافتند .

معاون توسعه مشارکت‌هاي مردمي کميته امداد استان خاطرنشان کرد: به مناسبت جشن نيکوکاري 65 هزار پاکت دريافت هداياي نقدي دانش‌آموزان در مدارس سطح استان سمنان توزيع‌ شد و اين دانش آموزان تاکنون با دستاني پر از مهر و عاطفه 600 ميليون تومان به هم‌نوعان خود کمک کردند .وي با اشاره به اينکه جمع‌آوري کمک‌هاي مردمي از پنجشنبه گذشته در 24 پايگاه جشن نيکوکاري در سطح شهرهاي استان آغاز شده خاطرنشان کرد: نيک انديشان استان سمنان با حضور در پايگاه‌هاي سراسر استان سمنان کمک‌هاي نقدي و غير نقدي خود را به نيازمندان هديه کردند تا در آستانه سال جديد، به شعار «عيدي براي همه» تحقق بخشند .

قوسي بابيان اينکه 23 پايگاه در تمامي ميعادگاه‌هاي نمازجمعه در سراسر استان سمنان برپا شد تصريح کرد: نمازگزاران اين استان در آيين نماز سياسي و عبادي فرضيه کمک به نيازمندان را به‌جا آورند .معاون توسعه مشارکت‌هاي مردمي کميته امداد استان سمنان از جمع‌آوري 65 درصدي کمک‌هاي مردمي در جشن نيکوکاري توسط 50 مرکز نيکوکاري در استان سمنان خبر داد و گفت: بخش عمده کمک مردم به نيازمندان در مراکز نيکوکاري انجام شد .وي به تحقق مشارکت مردم استان سمنان در آيين جشن ملي نيکوکاري اشاره کرد و گفت: جمع‌آوري چهار ميليارد 910 ميليون تومان در جشن نيکوکاري سال جاري تعهد شده بود که با مشارکت پنج ميليارد 600 ميليون توماني بيش از صد درصد تعهد اين نهاد محقق شد .


 سرويس خبر 

مديرکل کميته امداد استان سمنان خبر داد؛

اختصاص 1,9 ميليارد تومان

براي بيمه مکمل مددجويان سمنان

سرويس خبر

مديرکل کميته امداد استان سمنان از اختصاص 1,9 ميليارد تومان براي بيمه مکمل مددجويان سمناني خبر داد.

به گزارش سايت خبري کميته امداد، سيد‌جواد رضوي، مديرکل کميته امداد استان سمنان گفت: هم‌اکنون 37 مرکز درماني طرف قرارداد با کميته امداد استان سمنان هستند و بيمه‌شدگان مي‌توانند با رعايت سيستم ارجاع پزشک خانواده از خدمات اين مراکز بهره‌مند شوند.

وي يکي از مزيت‌هاي بيمه‌شدگان مددجويان کميته امداد بهره‌مندي از «بيمه مکمل درمان» در قالب سرفصل‌هاي دريافت مابه‌التفاوت تعرفه، فرانشيز خدمات، هزينه‌هاي دارويي، خدمات دندانپزشکي، عصا، عينک، ويلچر به مددجويان تحت حمايت اين نهاد برشمرد و گفت: در 11 ماهه سال جاري براي ارائه 34 هزار خدمت در قالب بيمه مکمل به مددجويان کميته امداد استان سمنان يک ميليارد و 900 ميليون تومان اختصاص‌يافته است.

مديرکل کميته امداد استان سمنان با بيان اين‌که هم‌اکنون 860 مددجو داراي بيمه‌اي خاص، سرطاني و صعب‌العلاج تحت حمايت کميته امداد استان سمنان هستند، تصريح کرد: بخشي از هزينه‌هاي درماني اين عزيزان با حمايت‌هاي اين نهاد برطرف مي‌شود اما با توجه به اين‌که هزينه‌هاي درماني اين افراد بسيار پرهزينه است، نياز به مشارکت و ورود خيران دارد.

وي با اشاره به اين‌که امروزه بهداشت به عنوان يکي از شاخص‌هاي زيربنايي در توسعه جوامع بشري ياد شده، کميته امداد سعي دارد تا با سرمايه‌گذاري و مداخله در طرح‌هاي بهداشتي، نسبت به کاهش استهلاک و افزايش بهره‌وري در سه معقوله نيروي انساني، سرمايه و زمان گام ‌بردارد.

رضوي در ادامه تصريح کرد: در همين راستا در اين دوره يازده ماهه 10 طرح بهداشتي جهت 8000 نفر از مددجويان با مبلغ 190 ميليون تومان اجراء شده که شامل آموزش بهداشت، هدايا بهداشتي، سبد بهداشتي خانوار، توزيع سبدغذائي، بهسازي محيط‌هاي خودکفايي، ارزيابي سلامت زنان، طرح‌هاي غربالگري، توزيع بروشورهاي بهداشتي، مجريان بهداشت سلامت سالمندان، بهداشت در مناطق محروم بوده است.

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان:

73 مسجد استان سمنان ميزبان معتکفان خواهد بود

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان با بيان اين‌که 73 مسجد ميزبان اعتکاف سال جاري خواهند بود، گفت: اين مراسم معنوي هم‌زمان با آخرين روز سال جاري آغاز مي‌شود.

حجت‌الاسلام علي شکري در گفتگو با خبرنگاران در محل اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان در شاهرود، ضمن بيان اين‌که اعتکاف 98 در 73 مسجد استان برگزار مي‌شود، ابراز کرد: اين مراسم معنوي از غروب چهارشنبه بيست و نهم اسفندماه 97 آغاز و تا پايان دوم فروردين‌ماه 98 ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان مي‌توانند در شهرها و روستاهاي استان در اين مراسم معنوي شرکت کنند.

وي با بيان اين‌که 35 مسجد شهري و 38 روستايي ميزبان معتکفان در سطح استان سمنان خواهند بود، ابراز کرد: اين مراسم معنوي در هشت شهرستان استان سمنان برگزار مي‌شود.

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان گفت: در اعتکاف که به ميزباني 83 مسجد برگزار شد، پنج هزار و 200 نفر در سراسر استان حضور يافتند و اميدواريم شاهد حضور اين جمعيت در مراسم معنوي اعتکاف آينده نيز باشيم.

شکري بيان کرد: با توجه به تقارن ايام نوروز و رجب و همچنين اعزام کاروان‌هاي راهيان نور و مسافرت‌هاي نوروزي احتمال کاهش قابل‌توجه در معتکفان خواهد بود اما تمهيدات لازم براي ميزباني از معتکفان ديده شده است.

وي با اشاره به تمهيدات لازم براي اعزام مبلغ، مداح و قاريان ممتاز قرآن به مساجد برگزار‌کننده اعتکاف افزود: توزيع بسته‌هاي فرهنگي، سخنراني، تبليغ، بيان احکام، تلاوت، ادعيه متبرکه و … در زمره برنامه‌هاي اداره کل تبليغات اسلامي در اعتکاف 98 خواهد بود

در ديدار سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي

و ورزشي شهرداري سمنان با اعضاي

موسسه فرهنگي هنري سمن‌بويان مطرح شد؛

حفظ و تقويت فرهنگ و زبان سمناني

عامل صيانت از هويت اجتماعي

سرويس خبر

در ديداري که سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان با اعضاي موسسه فرهنگي هنري سمن‌بويان انجام شد، بر حفظ و تقويت فرهنگ و زبان سمناني به عنوان عامل صيانت از هويت اجتماعي و زمينه‌اي براي انسجام عمومي و معرفي تاريخ و فرهنگ اصيل منطقه‌اي تاکيد شد.

به گزارش مديرت ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري سمنان، سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان در اين ديدار گفت: اين ديدار با حضور اعضاي سمن‌بويان"شاعران و نويسندگان"و فعالان عرصه زبان سمناني در راستاي حفظ و تقويت فرهنگ و زبان سمناني در سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان برگزار شد.

عباس بابايي با بيان اين‌که حفظ و تقويت فرهنگ و زبان سمناني عامل صيانت از هويت اجتماعي و زمينه‌اي براي انسجام عمومي، وفاق ملي، عامل دوستي‌ها و تعاملات فرهنگي، توسعه گردشگري و معرفي تاريخ و فرهنگ اصيل منطقه‌اي به مردمان ساير مناطق در اقصي نقاط است، اظهار داشت: در اين نشست صميمانه مباحثي پيرامون تقويت نمايش‌نامه‌هاي سمناني جهت تشويق هنرمندان سمناني، ارتقاء سطح فرهنگي توسعه و نشر فرهنگ بومي به زبان سمناني، برگزاري نشست‌هاي کتابخواني با محويت بررسي آثار سمناني‌سرايان، برگزاري محافل فرهنگي به زبان سمناني مورد تحليل و بررسي قرار گرفت. در اين نشست از سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان و همکاران جهت فعاليت‌هاي خوب و موثر اين سازمان در برگزاري مراسم‌هاي شونشيني در دي ماه سال جاري که مورد استقبال بي‌نظير همشهريان سمناني قرار گرفت، تقدير و تشکر به عمل آمد.

در پايان اين نشست هم‌انديشي صميمانه سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان از مجريان برنامه شونشيني توران ضميري و محمد رضا طاهريان به همراه هدايا تجليل و قدرداني شد.