تاریخ 1397/12/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 5002 برو جستجو جستجوی پیشرفته   کواکبيان در نشست ماهانه انجمن کومشيان مقيم تهران با اشاره به رديف اعتباري مطالعه و اجرا در بودجه 98
 وزارت نيرو مسئولان اجرايي استان هر چه سريعتر بايد موضوع انتقال آب را پيگيري کنند 

آخرين جلسه ماهانه جمعيت سمنانيان مقيم مرکز و انجمن کومشيان مقيم تهران در روز سه شنبه بيست و يکم اسفند سال جاري در رستوران ميدان پونک تهران با حضور کليه اعضاي تشکيل گرديد . در اين جلسه که به مديريت دکتر عبدالرفيع حقيقت و ميزباني آن دکتر مصطفي کواکبيان نماينده مجلس شوراي اسلامي و مدير مسئول روزنامه هاي مردم سالاري و پيام استان سمنا بود. در اين مراسم ابتدا دکتر حقيقت شعري که در قونيه بر سر آرامگاه جلال الدين محمد لخي (مولوي) سروده بود و در آن از بزرگان استان سمنان ياد کرده بود قرائت کردند.

سپس به ترتيب آقايان جعفر سيد ، دکتر احمد پناه سمناني و يدالله بهار مطالب و اشعار خود را قرائت کردند.

در پايان دکتر مصطفي کواکبيان ضمن تشکر از آقاي دکتر حقيقت به تفصيل ويژگي هاي بودجه 98 و گنجانده شدن رديف مطالعه و اجراي انتقال آب درياي خزر به استان سمنان و وقايع مربوط به اين موضوع در مجلس شوراي اسلامي را بيان کرد. وي افزود : مسئولان اجرايي وزارت نيرو و استانداري سمنان بايد هرچه سريعتر نسبت به پيگيري اجراي اين پروژه اقدام کنند . دکتر کواکبيان برگزاري جشن انتشار پنج هزارمين شماره روزنامه پيام استان سمنان را در روز پنجشنبه 23 اسفند با حضور وزير ارشاد در سمنان به اطلاع اعضا انجمن رساندند. سرانجام اين جلسه با صرف شام و اجراي موسيقي توسط استاد مرادي سمنان و صفايي سنگسري و پسر وي به پايان رسيد.


 مدير کل کميته امداد استان سمنان:
 770خانوار مددجويي استان سمنان خودکفا شدند 

سرويس خبر

براساس گزارش واحد اشتغال و خودکفايي کميته امداد استان سمنان از ابتداي سال 96 تا نيمه اول سال جاري 770خانوار از مددجويان تحت حمايت کميته امداد استان سمنان با ايجاد فرصت‌هاي شغلي توسط اين نهاد خودکفا و از چرخه حمايتي خارج شدند.

به گزارش سايت خبري کميته امداد، سيد‌جواد رضوي، مديرکل کميته امداد استان با اشاره به اين‌که کميته امداد تلاش مي‌کند با پرداخت تسهيلات از منابع کميته امداد و قرض‌الحسنه بانکي در قالب وام‌هاي اشتغال با هدف خودکفايي خانوارهاي تحت حمايت گام ‌بردارد، افزود: آموزش و مشاوره‌هاي شغلي قبل و بعد از اجراي طرح‌هاي اشتغال به مددجويان جوياي کار ارائه مي‌شود.

وي با اشاره به اين‌که از ابتداي سال جاري تا نيمه دوم سال جاري 82 خانوار از مددجويان کميته امداد استان سمنان با دريافت يک ميليارد 575 ميليون تومان تسهيلات اشتغال‌زايي خودکفا شدند، تصريح کرد: حداقل ميزان درآمد هر فرد بعد از اجراي طرح اشتغال 750 هزار تومان تا سه ميليون تومان بوده است.

مديرکل کميته امداد استان سمنان تصريح کرد: براساس گزارش واحد اشتغال و خودکفايي کميته امداد استان سمنان از ابتداي سال 96 تا نيمه اول سال جاري 770 خانوار از مددجويان تحت حمايت کميته امداد استان سمنان با ايجاد فرصت‌هاي شغلي توسط اين نهاد خودکفا و از چرخه حمايتي خارج شدند.

سيد‌جواد رضوي با بيان اين‌که در 11 ماهه سال جاري 1222 فرصت شغلي براي مددجويان کميته امداد استان سمنان ايجاد شده است، تصريح کرد: براي ايجاد اين تعداد طرح‌ها 25 ميليارد و 252 ميليون تومان در قالب تسهيلات اشتغال زايي به مددجويان و کارآفرينان عرصه اشتغال پرداخت شده است.