تاریخ 1397/12/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4994 برو جستجو جستجوی پیشرفته   تداوم ديدارهاي مدير اداره ورزش و جوانان استان با روساي هيات‌هاي ورزشي؛
 سمنان يکي از قطب‌هاي بدمينتون کشور است 

سرويس ورزشي:

مجتبي جانعلي گفت: ارتقاي دانش فني مربيان و به روز کردن اطلاعات آنان در رشته‌هاي مختلف ورزشي يکي از اساسي‌ترين نيازهاي استان سمنان مي‌باشد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ جلسه هم‌انديشي هيئت بدمينتون استان به منظور راهکارهاي چگونگي رشد و توسعه ورزش بدمينتون در سطح استان با حضور جانعلي مديرکل، ايزدبخش معاون ورزش، نصيري رئيس گروه فرهنگي، قديري مسئول حراست، اصغرزاده رئيس گروه ورزش همگاني، کردي مسئول روابط عمومي، اميدي مسئول ورزش بانوان، صادقي رئيس گروه ورزش قهرماني اداره کل، موذن رئيس هيئت بدمينتون استان و اعضاي هيئت در محل اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان از فعاليت مطلوب و مؤثر هيات بدمينتون استان سمنان قدرداني نمود و اظهار داشت: استان سمنان جايگاه مناسبي در توسعه ورزش بدمينتون داشته و قهرمانان ملي‌پوشي را به کشور معرفي کرده است.

وي تلاش‌هاي رئيس هيات بدمينتون استان سمنان در امر استعداديابي، استعدادپروري و تلاش براي حضور بازيکنان اين استان در سطح ملي را قابل تقدير دانست و گفت: هيئت بدمينتون استان سمنان بايد علاوه بر استعداديابي تمرکز خود را براي پرورش قهرمانان اين رشته ورزشي در استان معطوف کند.

وي داشتن برنامه‌ريزي را در ارتقاي ورزش استان بسيار مهم اعلام کرد و گفت: يکي از ضعف‌هاي موجود در ورزش استان نبود برنامه‌ريزي‌هاي کلان است که سبب وارد شدن آسيب به رشته‌هاي ورزشي در استان شده است.

مجتبي جانعلي با انتقاد از اينکه در بحث قهرماني در بسياري از رشته‌ها يک عقب‌ماندگي را شاهد هستيم، بيان کرد: صرف توجه به کميت و افزايش آماري براي ما قابل قبول نيست و توجه به بعد قهرماني در رشته‌هاي ورزشي در سمنان نبايد به فراموشي سپرده شود.

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان موازي‌کاري در ورزش را يکي ديگر از آسيب‌هاي موجود اعلام و خاطرنشان کرد: توسعه کمي و کيفي و ورود به ورزش قهرماني بايد سرلوحه کار روساي هيئت‌هاي ورزشي در سمنان قرار گيرد و در کنار آن توجه به ارتقاي سطح کيفي مربيان در تمام رشته‌ها به ويژه رشته بدمينتون که يکي از رشته‌هاي جذاب ورزشي است مورد توجه اساسي قرار گيرد.

وي با اشاره به اينکه بايد مربيان توانمند و آموزش‌ديده از نظر فني در رشته بدمينتون در استان سمنان پرورش داده شوند، تصريح کرد: ارتقاي دانش فني مربيان و به روز کردن اطلاعات آنان در رشته‌هاي مختلف ورزشي يکي از اساسي‌ترين نيازهاي استان مي‌باشد.

جانعلي ابراز اميدواري کرد: با همکاري شهرداري، هيئت ورزش‌هاي همگاني و هيئت بدمينتون بتوانيم فعاليت‌هاي همگاني را به صورت سازمان‌يافته‌تري مشاهده کنيم و جشنواره بدمينتون جهت همگاني کردن اين رشته در استان سمنان برگزار شود.

رئيس هيئت بدمينتون استان سمنان در اين نشست خاطرنشان کرد: استان سمنان از فعال‌ترين استان‌هاي کشور در رشته بدمينتون به شمار مي‌آيد و تاکنون نتايج قابل قبولي نيز کسب کرده است.

وي با اشاره به اينکه سمنان يکي از قطب‌هاي بدمينتون کشور است، افزود: دو خانه تخصصي بدمينتون در استان سمنان وجود دارد که جزو پايگاه‌هاي قهرماني هشت‌گانه کشور هستند.

موذن با اشاره به اين که طي ارزيابي فدراسيون از هيئت‌هاي بدمينتون سراسر کشور، هيئت بدمينتون استان سمنان در دو سال پي‌در‌پي به عنوان هيئت برتر کشور شد و رتبه اول کشور را کسب کرد، گفت: اميدواريم در سال آينده نيز مثل سنوات گذشته با همفکري و تلاش مجدد کليه اين عزيزان بتوانيم اثرات مثبت‌تر و خدماتي بيشتر به قشر جوان و پشتوانه‌سازي تيم‌هاي ملي ارائه نمائيم.

سطح فني ورزشکاران و مربيان استان سمنان ارتقا يابد

مجتبي جانعلي بر ضرورت توسعه بعد همگاني ورزش شطرنج در استان براي قرار دادن اين هيئت در جهت رشد حوزه قهرماني تاکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ جلسه هم‌انديشي هيئت شطرنج استان به منظور راهکارهاي چگونگي رشد و توسعه ورزش شطرنج در سطح استان با حضور جانعلي مديرکل، ايزدبخش معاون ورزش، نصيري رئيس گروه فرهنگي اداره کل، قديري مسئول حراست، اصغرزاده رئيس گروه ورزش همگاني، کردي مسئول روابط عمومي، اميدي مسئول ورزش بانوان، صادقي رئيس گروه ورزش قهرماني، گل‌هاشم رئيس هيئت شطرنج استان و اعضاي هيئت در محل اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان در اين نشست با بيان اينکه وضعيت هيئت استان خوب است ولي با رسيدن به نقطه مطلوب فاصله داريم، تصريح کرد: بحث شطرنج همگاني يا عمومي بايد در سطح استان ازجمله پارک‌ها توسعه پيدا کند.وي با اشاره به اينکه شطرنج يک ورزش فکري است که در رشد تفکر و خلاقيت جوانان نقش به‌سزايي دارد، افزود: با توسعه شطرنج عمومي و بعد همگاني اين ورزش مي‌توان در حوزه قهرماني شطرنج نيز رشد کرد.

جانعلي ‌با توجه به اين که مي‌توان اين رشته ورزشي را در بين خانواده‌ها نهادينه کرد و باعث گسترش اين رشته ورزشي در تمامي نقاط استان شد، افزود: شکوفايي يک جامعه بيش از آنکه مرهون اقدامات مادي باشد مرهون تلاش نيروي انساني فعال، فکور و انديشه‌هاي مثبت مي‌باشد و شطرنج نيز يک فعاليت فکري است که در جهت پرورش شخصيت فکري جوانان موثر مي‌باشد.وي با تاکيد بر لزوم ورود اين ورزش در حوزه ورزش‌هاي دانش‌آموزي، گفت: آموزش و پرورش بخش مهم و اساسي در زمينه استعداديابي براي ورزش شطرنج است و پشتوانه اين رشته در توسعه اين ورزش، دانش‌آموزان هستند.

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان، شناسايي و پرورش استعدادهاي ورزشي را از اولويت‌هاي مهم اين اداره کل عنوان کرد و گفت: استعداديابي، آينده ورزش قهرماني و حرفه‌اي استان و کشور را تضمين مي‌کند.

مجتبي جانعلي گفت: ارتقاي سطح فني ورزشکاران و مربيان براي کسب موفقيت در ميادين بزرگ، از ديگر اولويت‌هاي اداره کل به‌شمار مي‌رود.

اولويت اصلي ما استعداديابي در تمام رشته‌هاست

مجتبي جانعلي با اشاره به اينکه توسعه هندبال سمنان نيازمند توجه ويژه به سنين رده پايين دارد، گفت: اين ورزش بايد در نونهالان و نوجوانان تقويت شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ جلسه هم‌انديشي هيئت هندبال استان به منظور راهکارهاي چگونگي رشد و توسعه ورزش هندبال در سطح استان با حضور جانعلي مديرکل، ايزدبخش معاون ورزش، نصيري رئيس گروه فرهنگي اداره کل، قديري مسئول حراست، اصغرزاده رئيس گروه ورزش همگاني، کردي مسئول روابط عمومي، اميدي مسئول ورزش بانوان، صادقي رئيس گروه ورزش قهرماني، بختياري سرپرست هيئت هندبال استان و اعضاي هيئت در محل اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان در اين نشست افزود: تلاش براي افزايش تعداد ورزشکاران و اجراي طرح‌هاي مرتبط با استعداديابي از راه‌هاي ترقي زودهنگام و سريع هندبال در سمنان است که با توجه به وجود علاقمندان و افراد داراي انگيزه و استعداد، رشد آن در کشور و کسب سهميه‌هاي بيشتر حضور در تيم ملي دور از دسترس نيست.

وي با بيان اين که اولويت اصلي ما در استان سمنان استعداديابي در تمام رشته‌هاي ورزشي است، افزود: هرچه بر تعداد ورزشکاران هندبال استان افزوده شود، ظهور استعدادهاي جديد از ميان اين افراد قابل انتظارتر بوده و اين نيازمند تلاش بيشتر مجموعه جديد هيات هندبال سمنان است.

جانعلي تصريح کرد: رشته‌هاي توپي در مقايسه با ورزش‌هاي انفرادي به دليل حضور افراد زياد در تيم، نيازمند بودجه‌هايي به مراتب بيشتر بوده که تامين آن مستلزم تلاش و برنامه‌ريزي بيش از اين است.

وي با بيان اينکه هندبال هم در بخش بانوان هم آقايان از جذابيت‌هاي خاصي برخوردار است، بر معرفي اين رشته ورزشي در استان و راه‌اندازي ليگ بانوان و آقايان در استان تاکيد کرد و گفت: رشد و توسعه هندبال در استان نيازمند همراهي و مشارکت همه اعضا در رده‌هاي مختلف است.

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان ضمن تقدير و تشکر از بختياري سرپرست هيات هندبال استان سمنان و تاکيد بر برگزاري هرچه سريع‌تر مجمع انتخابات رئيس هيات هندبال استان، گفت: اداره کل از اعضاي مجمع انتظار دارد بعد از برگزاري انتخابات و تعيين و معرفي رئيس جديد اين هيات، همکاري و تعامل نزديکي با يکديگر داشته باشند تا شاهد رشد و شکوفايي اين رشته ورزشي باشيم.


 مسابقات قهرماني آسيا تايلند – 2019:
 اسامي بازيکنان تيم ملي فوتبال ساحلي اعلام شد 

سرويس ورزشي:

کادر فني تيم ملي فوتبال ساحلي 12 بازيکن را براي اعزام به مسابقات قهرماني آسيا و انتخابي جام جهاني 2019 به اردوي پاياني تيم ملي فوتبال ساحلي فراخواند.

مسابقات قهرماني فوتبال ساحلي آسيا (انتخابي جام جهاني پاراگوئه) با حضور پانزده تيم از 16 الي 26 اسفند به ميزباني تايلند برگزار مي‌شود.

بر همين اساس، پس از برگزاري چهار مرحله اردوي داخلي در استان‌هاي بوشهر، هرمزگان و تهران در نهايت 12 بازيکن اعزامي به تايلند مشخص شدند. نفرات دعوت شده پس از برگزاري دو نوبت تمريني در روزهاي دوشنبه و سه‌شنبه 13 و 14 اسفند) در نهايت ساعت 21:45 روز سه‌شنبه (14 اسفند) عازم تايلند خواهند شد.

اسامي نفرات اعزامي به مسابقات قهرماني آسيا و انتخابي جام جهاني 2019 به شرح زير است:

محمد احمدزاده، مسلم مسيگر، پيمان حسيني، اميرحسين اکبري، محمدعلي مختاري، حميد بهزادپور، مصطفي کياني، محمد مرادي، علي ميرشکاري، سعيد پيرامون، مهدي شيرمحمدي و محمد معصومي‌زاده.

شاگردان مارکو اوکتاويو در گروه چهارم مسابقات با تيم‌هاي ملي عراق و عمان همگروه هستند.

برنامه مسابقات در مرحله گروهي به شرح زير است: (ساعت‌ها به وقت ايران است)

مرحله گروهي:

روز جمعه 17 اسفند 97

عراق – ايران از ساعت 15:30

روز سه‌شنبه 21 اسفند 97

ايران - عمان از ساعت 15:30


 پنج مورد از مهمترين اصلاحات فوتبال که از اول ژوئن عملي مي‌شود 

سرويس ورزشي:

به دنبال برگزاري جلسه هيات بين‌المللي فوتبال (ايفاب)، فوتبال از اول ژوئن 2019 تغييراتي اساسي به خود خواهد ديد که در گزارش زير به پنج مورد از مهم‌ترين آنها اشاره شده است.

روزنامه مارکاي اسپانيا روز يکشنبه نوشت: در ميان اصلاحات صورت گرفته در قوانين فوتبالي، برخي کوچک و برخي ديگر بسيار بزرگ و قابل توجه هستند.

در اين بين، 5 مورد از تغييرات بزرگ اين ورزش دوست‌داشتني از قرار زير است:

1 – ضربات پنالتي ديگر ريباند نخواهد داشت.

در صورت مهار شدن پنالتي توسط دروازه‌بان يا برخورد توپ به تيرک، بازي متوقف خواهد شد بدين معنا که هيچ شانسي براي استفاده از توپ برگشتي براي تيم مهاجم وجود نخواهد داشت که متعاقبا معادل اين است که ديگر نيازي نيست بازيکنان پشت خط محوطه جريمه در انتظار ضربه ريباند صف بکشند.

2 – خطاي هَند در محوطه جريمه.

از اول ژوئن سال 2019 گل‌هايي که پس از برخورد توپ با دست بازيکن (عمدي يا غيرعمدي) به ثمر برسد، مردود خواهد بود.

3 – بازيکنان تعويضي مي‌توانند از هر جاي زمين خارج شوند

يک بازيکن در صورتي که بخواهد جاي خود را به بازيکن ديگري بدهد، ديگر نبايد عرض زمين را طي کرده و در عوض مي‌تواند از هر نقطه، زمين بازي را ترک کند.

4 – بازيکنان مي‌توانند در محوطه جريمه خودي توپ شروع مجدد دروازه‌بان را دريافت کنند.

تا پيش از اين، بازيکنان نمي‌توانستد توپ شروع مجدد دروازه‌بان را در محوطه جريمه خودي دريافت کنند و براي اين منظور بايد از محوطه جريمه خارج مي‌شدند اما زين پس آنها مجاز به چنين کاري هستند.

5 – سرمربيان هم کارت زرد و قرمز دريافت مي‌کنند.

اين موضوع در گذشته نيز وجود داشته اما مقررات تنبيهي در مورد کادر فني کنار زمين تنها به توبيخ يا اخراج از زمين بازي محدود مي شد اما براساس قوانين جديد داوران مي‌توانند سرمربيان را هم مشابه بازيکنان با کارت زرد و قرمز جريمه کنند.


 سرويس ورزشي: 

صعود؛ شش ماه و نيم بعد از کما

سرويس ورزشي:

«رضا مرادعليان» ورزشکار مهدي‌شهري است که صعود به قله مرغک را تنها شش ماه و نيم بعد از رهايي از کما تجربه مي‌کند.

صعود؛ شش ماه و نيم بعد از کما

رضا مرادعليان شاعر، کوهنورد و پيشکسوت فوتبال مهدي‌شهر که در پي حادثه کوهنوردي به کما رفته بود و با نذر و دعاي دوستان، همشهريان و خانواده‌اش در شب تاسوعا هوشياري‌اش را به دست آورد، پس از شش ماه و نيم به قله مرغک صعود کرد.او در عين حال، ويديويي از نجواي خود با اباعبدالله‌الحسين‌(ع) را بر فراز قله مرغک به اشتراک گذاشته است.اين ورزشکار مهدي‌شهري در پي برخورد سنگ به سرش به کما رفته بود و پيشکسوتان ورزش مدت‌ها دل‌نگران او بودند؛ اما رضا مرادعليان توانست از حادثه پيش‌آمده برايش بعد از مدت‌ها رهايي يافته و از بيمارستان ميلاد تهران مرخص شود.19 مردادماه امسال بود که رضا مرادعليان، ورزشکار مهدي‌شهري در ارتفاع تقريباً پنج هزار و 107 متري قله دماوند در جبهه غربي اين قله دچار حادثه شد.باشگاه کوهنوردي ايران کوهستان بعد از طي مسير در ارتفاع فوق، به استراحت اقدام کرده بود و در زمان حرکت مجدد، ريزش سنگ از بالا شروع شد.مرادعليان و دو نفر ديگر در مسير ريزش سنگ قرار داشتند که متأسفانه يکي از سنگ‌ها به پيشاني اين ورزشکار مهدي‌شهري برخورد کرده و او را به کما مي‌برد.امدادرساني به مصدوم با هلي‌کوپتر از محل حادثه تا بيمارستاني در تهران انجام مي‌شود و ماه‌ها مراقبت و درمان مرادعليان درنهايت نتيجه‌ مي‌دهد و او از کمند کما رهايي مي‌يابد.اين ورزشکار مهدي‌شهر اينک توانسته است بار ديگر به قله سه هزار و 150 متري مرغک در شمال شهرستان مهدي‌شهر صعود کند.

فرار علي دايي از دست محمود احمدي‌نژاد

سرويس ورزشي:

علي دايي صندلي بيزينس‌کلاسش را ترک کرد تا کنار احمدي‌نژاد ننشيند.

علي دايي بعد از 10‌ سال همچنان نتوانسته کينه قديمي از محمود احمدي‌نژاد را فراموش کند. سرمربي کنوني سايپا نوروز 1388 بعد از شکست تيم ملي مقابل عربستان در تهران، با دستور رئيس‌جمهوري وقت ايران از سمتش کنار رفت و حالا که به نوروز 98 نزديک مي‌شويم، حتي حاضر نيست در يک پرواز 1.5ساعته کنار او بنشيند و با او صحبت کند. اين اتفاق در پرواز پنجشنبه‌شب عسلويه به تهران رخ داد که دايي صندلي بيزينس‌کلاس خود را به برادرش داد و ترجيح داد به جاي احمدي‌نژاد در کنار مهدي تارتار رقيب روز پنجشنبه و دوست قديمي‌اش بنشيند.

دايي در کنار مردم، احمدي‌نژاد در سالن CIP

سايپا با هدايت علي دايي در چارچوب رقابت‌هاي هفته بيستم در شهرستان جم مقابل پارس جنوبي قرار گرفت و به تساوي بدون گل رسيد. بعد از اين مسابقه اعضاي دو تيم راهي فرودگاه عسلويه شدند تا با پرواز ساعت 20:35 به تهران برگردند و تمريناتشان را در پايتخت براي هفته آينده دنبال کنند. حضور علي دايي در فرودگاه عسلويه و پرواز به تهران با استقبال مردمي مواجه شد که براي گرفتن عکس يادگاري با شهريار صف بسته بودند. دايي در حالي که مي‌توانست مثل همه شخصيت‌هاي برجسته از قسمت CIP فرودگاه عسلويه به باند فرودگاه برود و سوار هواپيما شود اما ترجيح داد در کنار همه اعضاي تيم خود و مردم عادي باشد و به ابراز احساسات هوادارانش هم پاسخ بدهد. دايي حتي از گيت عمومي نيز عبور کرد و با مأموران هم خوش و بش صميمانه‌اي داشت. اعضاي دو تيم پارس جنوبي و سايپا وقتي در کنار مردم عادي سوار بر هواپيماي آسمان شدند، چند دقيقه‌اي براي بسته‌شدن درها معطل ماندند و بعد مشخص شد دليل اين تأخير انتظار براي رسيدن محمود احمدي‌نژاد، رئيس‌جمهوري سابق ايران بوده است.

شهريار صندلي بيزينس‌کلاسش را بخشيد!

رئيس دولت‌هاي نهم و دهم به همراه تيم محافظان خود روز پنجشنبه سفري به شهرستان لامرد در استان فارس داشت و به دليل نبود فرودگاه در اين شهر اجبارا از طريق عسلويه بايد به تهران برمي‌گشت. بر حسب اتفاق او در پروازي حضور داشت که علي دايي، مهدي تارتار و ساير اعضاي دو تيم ليگ برتري فوتبال ايران هم بودند. مسأله جالب اما آنجا بود که شهريار فوتبال ايران حاضر نشد در رديف جلو کنار احمدي‌نژاد بنشيند. باشگاه سايپا براي سرمربي خود صندلي بيزينس‌کلاس گرفته بود و ساير اعضاي تيم در رديف‌هاي معمولي نشستند که از قضا دايي نيز به صندلي‌هاي عقب‌تر رفت و کنار مهدي تارتار، دوست قديمي و سرمربي پارس جنوبي نشست. جالب‌تر اينکه اصرار محمد دايي برادر و دستيار او نيز براي رفتنش به صندلي خود که بيزينس‌کلاس و درست در کنار صندلي احمدي‌نژاد بود هم فايده نداشت و اين اسطوره گپ‌وگفت با رفيق پرسپوليسي‌اش را در طول پرواز به نشستن کنار رئيس سابق دولت ترجيح داد؛ اتفاقي که به نظر مي‌رسد ريشه در اتفاقات گذشته دارد.

دايي هنوز از احمدي‌نژاد دلخور است؟

اگر چه احمدي‌نژاد در دوران رياست‌جمهوري‌اش چند بار در تمرينات تيم ملي با هدايت علي دايي حضور يافته بود، اما 10 فروردين 1388 بعد از شکست تيم ملي مقابل عربستان در تصميمي عجيب شهريار از هدايت تيم ملي برکنار شد. دايي بعد از اين تصميم با حضور روي خط تلفن برنامه نود صراحتاً اعلام کرد که رئيس‌جمهوري دستور داده برکنارش کنند اما علي‌آبادي، رئيس وقت سازمان تربيت‌بدني اين امر را تکذيب کرد. 4‌ سال بعد اما علي‌آبادي با پايان رياست‌جمهوري احمدي‌نژاد صراحتاً اعلام کرد او براي برکناري دايي دستور داده بود و باعث شد اسطوره فوتبال ايران در مهر ماه 92 اين جملات را بيان کند: «همه ديديد بعد از چند سال حرف‌هاي من درست از آب درآمد. من در برنامه 90 هم گفتم که علي‌آبادي من را به تيم ملي آورد و فدراسيون در اين خصوص کاره‌اي نبود. احمدي‌نژاد من را از تيم ملي برکنار کرد و حالا بعد از چند سال، گذشت زمان همه چيز را نشان داد.»

حالا با گذشت 10‌ سال از اتفاقات آن روزها به نظر مي‌رسد دايي هنوز از احمدي‌نژاد دلخور است و حتي حاضر نمي‌شود در يک پرواز 1.5 ساعته در صندلي‌اي که متعلق به خودش است، همنشين او شود.»