تاریخ 1397/12/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4991 برو جستجو جستجوی پیشرفته   دبيرستان شاهد فاتح عنوان قهرماني مسابقات هندبال آموزشگاه‌هاي شهرستان سمنان  

سرويس ورزشي:

دبيرستان شاهد فاتح عنوان قهرماني مسابقات هندبال آموزشگاه‌هاي شهرستان سمنان شد.

در رقابت‌هاي هندبال متوسطه دوم آموزشگاه‌هاي شهرستان سمنان تيم دبيرستان شاهد مدافع عنوان قهرماني سال تحصيلي گذشته مجددا فاتح عنوان قهرماني مسابقات هندبال آموزشگاه‌هاي شهرستان سمنان شد و تيم‌هاي دبيرستان محمدرسول الله (ص)و شهيد بهشتي بترتيب دوم و سوم شدند.


 قهرمان مسابقات واليبال اموزشگاه‌هاي شهرستان سمنان مشخص شدند 

سرويس ورزشي:

تيم واليبال متوسطه اول باقرالعلوم و تيم واليبال متوسطه دوم شهيد بهرامي قهرمان واليبال آموزشگاه‌هاي شهرستان سمنان شدند.

در مسابقات واليبال قهرماني آموزشگاه‌هاي شهرستان سمنان بعد از يک هفته رقابت در نهايت در متوسطه اول پسران تيم آموزشگاه باقرالعلوم قهرمان شد و تيم‌هاي علامه اميني و شاهد به‌ترتيب دوم و سوم شدند.در متوسطه دوم هنرستان شهيد بهرامي قهرمان شد و تيم‌هاي شهيد بهشتي و سعادت در جايگاه دوم و سوم قرار گرفتند.


 ورزشکار سمناني به تيم منتخب دو و ميداني ايران دعوت شد 

سرويس ورزشي:

رئيس هيات دو و ميداني استان سمنان گفت: محمد رضا بيگي، ورزشکار رشته دو و ميداني از اين استان به تيم منتخب ايران براي حضور در رقابت هاي بين المللي داخل سالن دعوت شد.

وي با اشاره به حضور هشت کشور خارجي در رقابت هاي بين المللي دو و ميداني داخل سالن، بيان کرد: تيم‌ هاي ايران، ترکيه، مالزي، هند، عراق، عمان، کويت، سوريه و افغانستان در اين رقابت ها حضور دارند.

رئيس هيات دو و ميداني استان سمنان ادامه داد: اين رقابت ها در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران برگزار مي‌شود. وي به اعلام سازمان تيم‌هاي ملي در خصوص لزوم حضور ورزشکاران دعوت شده به اين رقابت ها با توجه به برگزاري مسابقات قهرماني آسيا قطر 2019 اشاره و خاطرنشان کرد: رقابت هاي بين المللي دو و ميداني داخل سالن، جنبه ارزيابي کلي برترين‌ها براي انتخاب ورزشکاران جهت دعوت به اردوي آماده سازي تيم ملي بزرگسالان ايران براي حضور در مسابقات قهرماني آسيا است.

نصيري گرجي اظهارداشت: فقدان حضور ورزشکاران در رقابت‌هاي بين المللي داخل سالن به منزله انصراف از حضور ورزشکاران در اردوي تدارکاتي و حتي ترکيب اصلي تيم ملي است.

رئيس هيات دو و ميداني استان سمنان يادآور شد: ورزشکاراني از استان هاي تهران، خراسان رضوي، گلستان، البرز، کردستان، همدان، قزوين، فارس، چهار محال و بختياري، يزد، سيستان و بلوچستان، اردبيل، کرمانشاه، آذربايجان، قم، ايلام، مازندارن، زنجان، بوشهر، خوزستان، لرستان، اصفهان و جزيره کيش، به تيم منتخب ايران دعوت شدند.


 ساسان معين از دامغان رفتني شد 

سرويس و زشي:

طي حکمي از سوي مدير کل ورزش و جوانان استان گلستان ساسان معين به عنوان سرپرست اداره توسعه منابع و پشتيباني استان گلستان منصوب گرديد. گفتني است ساسان معين سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان دامغان بود براي وي آرزوي موفقيت هرچه بيشتر را از خداوند منان خواستاريم.


 آموزشگاه شهيد بهشتي قهرمان مسابقات هندبال  

سرويس ورزشي:

آموزشگاه شهيد بهشتي قهرمان مسابقات هندبال آموزشگاه‌هاي شهرستان سمنان شد.

در مسابقات قهرماني هندبال آموزشگاه‌هاي شهرستان سمنان که در خانه هيات هندبال شهرستان سمنان برگزار شد تيم متوسطه اول شهيد بهشتي با شکست همه حريفان قهرمان شد و تيم‌هاي شاهد و اقباليون در جايگاه دوم و سوم قرار گرفتند.


 تيم واليبال هفت خوان شاهرود به گرگان رفت 

سرويس ورزشي:

گرگان ميزبان رقابت هاي نهايي دسته دوم کشور شداين مسابقات از تاريخ 10 اسفند ماه لغايت 15 اسفند ماه در شهر گرگان برگزار خواهد شد.

8 تيم راه يافته به مرحله نهايي در دو گروه به رقابت خواهند پرداخت.

تيم هاي شرکت کننده:

گروه اول: پاس گرگان، شهداي سوادکوه، گلين قيه مرند، زاگرس پوش بروجرد

گروه دوم: هفت خان شاهرود، وارنا شهر باران، مقاومت منطقه آزادي ماکو، برکه خنج

هر تيم متشکل از 14 نفر(يازده بزرگسال، يک نفر بازيکن، يک نفر بازيکن اميد، يک نفر نوجوان) است که از اين تعداد حتما دو نفر بايد ليبرو باشند.

وروديه مسابقات مبلغ 8 ميليون تومان است که در هنگام ورود به ميزبان بايد پرداخت گردد و در صورتيکه تيم ها نياز به اسکان و اياب و ذهاب نداشته باشند، بايد مبلغ 2 ميليون تومان به ميزبان مسابقات پرداخت نمايند.


 سرويس ورزشي: 

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان:

فعاليت هيات گلف استان سمنان

در شهرستانها افزايش يابد

سرويس ورزشي:

رئيس هيات گلف استان سمنان گفت: سمنان از استان هاي مطرح کشور در رشته وودبال است به گونه اي که تعدادي از ورزشکاران اين استان در ترکيب تيم ملي قرار گرفته اند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان؛ جلسه هم انديشي هيات گلف استان به منظور توسعه اين رشته ورزشي در استان با حضور جانعلي مدير کل، نصيري رئيس گروه فرهنگي اداره کل، قديري مسئول حراست، اصغرزاده رئيس گروه ورزش همگاني، اميدي مسئول ورزش بانوان، صادقي رئيس گروه ورزش قهرماني، ترحمي رئيس هيئت گلف استان و اعضاي هيئت در محل اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان در اين نشست با بيان اين که گلف يک رشته جذاب و ديپلماتيک است که راه توسعه را در ايران پيش گرفته است گفت: نياز عمده ورزش گلف، نياز ساختاري است که با تعامل بين سازماني به مانند ارتباط بيشتر با شهرداري مرتفع مي شود.

وي افزود: حضور تيم در ليگ‌هاي مختلف کشوري راهکار مناسب براي رشد و گسترش تمامي رشته هاست که ارتقا سطح فني مربيان، داوران و ورزشکاران را در پي خواهد داشت.

جانعلي با اشاره به اينکه ورزش گلف بدون محدوديت سني و جسمي و يک ورزش براي تمامي گروه هاي سني در بين مردان و زنان است افزود: توجه به رده سني پايه و نگاه ويژه به بخش بانوان بايد در دستور کار هيات گلف استان قرارگيرد.

وي همچنين وعده حمايت مناسب براي تکميل زيرساخت‌هاي اين رشته را داد و عنوان داشت: که هر چه فعاليت اين هيات در ساير شهرستان‌ها بيشتر باشد، حمايت اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان نيز افزايش خواهد يافت.

رئيس هيات گلف استان سمنان نيز در اين نشست گفت: استان سمنان در گلف و وودبال آقايان و خانم ها داراي مقام هاي متعددي در رقابت هاي گوناگون است و تعدادي از بازيکنان اين استان در تيم ملي حضور دارند.

وي افزود: سمنان از استان هاي مطرح کشور در رشته وودبال است به گونه اي که تعدادي از ورزشکاران اين استان در ترکيب تيم ملي قرار گرفته اند.

مهدي ترحمي در ادامه گفت: بازيکنان سمناني هم در بخش آقايان و هم بانوان اين رشته ورزشي موفق عمل کرده و 'گيت اين وان' طلايي بانوان کشور متعلق به خانم بهناز قدس از سمنان است که در مسابقات جهاني جيجو کره جنوبي به دست آمد.

نايب رئيس انجمن وودبال کشور با بيان اينکه وودبال ايران در سطح آسيايي و جهاني مطرح است، يادآور شد: اکنون شرايط رضايت بخشي در کشور حاکم است و هر استاني که اين ورزش را آغاز کرده مشکل چنداني از نظر فضا نداشته و بازيکنان توانسته اند با امکانات موجود به تمرين بپردازند و اميد است بتوان با تربيت نيروهاي بيشتر و آموزش گسترده تر، افراد بيشتري را به اين ورزش جذب کرد.

رئيس هيات گلف استان سمنان همچنين با اشاره به آغاز به کار هيات گلف شهرستان شاهرود، بيان کرد: نمي توان در يک محيط و فضاي کوچک به بازي گلف پرداخت اما اکنون، در يک محدوده تمريني حرکت ها و ضربه هاي بازي را به علاقه مندان آموزش مي دهيم، در شاهرود هم با استفاده از امکانات و وسايل موجود، اين هيات کار خود را آغاز کرده و براي پيشرفت بيشتر نياز به حمايت علاقمندان خود دارد.

ترحمي اضافه کرد: ورود به اين رشته سبب صرفه جويي در هزينه و زمان مي شود به گونه اي که مي توان به صورت هم زمان با چهار شاخه گوناگون ورزشي آشنا شده و در مدت کوتاهي به جايگاه افراد حرفه اي دست يافت.

تيم داري اولويت اصلي اداره کل ورزش

و جوانان سمنان نيست

سرويس ورزشي:

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: تيم داري و حضور فعال در رقابت هاي شاخص باشگاهي کشور، به دليل محدوديت هاي مالي، اولويت اصلي اين اداره کل در سمنان نيست.

مجتبي جانعلي روز چهارشنبه در نشست شوراي ورزش همگاني و ساماندهي امور جوانان استان سمنان در سالن مديريت بحران استانداري افزود: سمنان از ظرفيت هاي قابل توجهي در بخش هاي مختلف اقتصادي و صنعتي برخوردار است که با همکاري دستگاه هاي اجرايي مي توان براي ورود اين فعالان اقتصادي به بخش ورزش اقدام کرد.

وي خاطرنشان کرد: نقطه ضعف اصلي در اجرا نشدن برنامه هاي جامع و کاربردي ورزشي به صورت قهرماني و همگاني در سمنان فقدان حامي مالي است که بايد براي رفع اين چالش و افزايش نشاط آفريني در استان اقدامات عملياتي اجرا شود.

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان ادامه داد: اعتبار اداره کل ورزش و جوانان سمنان براي اجراي طرح هاي مختلف چندان مطلوب و رضايت بخش نيست و بخش خصوصي به کمک ورزش استان بيايد.

جانعلي اضافه کرد: تمامي دستگاه هاي اجرايي استان به امر ترويج ورزش توجه داشته باشند و با هم افزايي دولتمردان و سرمايه گذاران مي توان ورزش استان را متحول کرد.

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: سمنان در سال گذشته در اجراي طرح استعداديابي در بين ديگر استان هاي کشور شاخص خوبي نداشته است و با برنامه ريزي اصولي براي توسعه کمي و کيفي بخش ورزش سمنان مي توان اقدام کرد.

به گزارش ايرنا، در اين نشست با حضور حبيب الله خجسته پور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري و چند تن از مديران کل دستگاه هاي اجرايي، فرمانداران استان سمنان درباره تدوين برنامه ساماندهي و نشاط آفريني جوانان استان براي اجرا در سال آينده تبادل نظر شد.

بين 20 تا 30 درصد از جمعيت 702 هزار نفري استان سمنان را جوانان تشکيل مي دهند، بيش از 33 هزار ورزشکار سازمان يافته در اين استان فعاليت دارند.