تاریخ 1397/12/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4991 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امام جمعه موقت شاهرود:
 انقلابي گري علت مشکلات کشور نيست 

شاهرود - ايرنا - امام جمعه موقت شاهرود گفت : برخي در داخل و خارج بصورت هماهنگ در حال القاء اين مطلب هستند که انقلابي گري علت مشکلات کشور است ، در حالي که اين امر از اساس نادرست است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام احمد نظري در خطبه هاي اين هفته که در مدرسه قلعه شاهرود برگزارشد، افزود: با نگاهي به ديگر کشورها که دست از انقلابي گري برداشتند، نادرستي اين مطلب کاملا روشن مي شود.

وي با اشاره به برخي کشورها که زماني داعيه انقلابي گري داشته اما با فشار غربي ها دست از اهداف خود کشيدند، افزود: استکبار هيچ گاه نمي خواهد مردم کشورهاي مختلف براي تغيير وضعيت خود انقلاب کنند ، به همين منظور هرگونه فشاري براي عقب نشيني آن ها انجام مي دهد.

خطيب موقت جمعه شاهرود به مسوولان توصيه کرد، براي رفع مشکلات کشور انقلابي و جهادي عمل کنند ، علت بسياري از مشکلات کنوني هم انقلابي و جهادي عمل نکردن است.

وي به روند بررسي بودجه سال آينده هم اشاره کرد و گفت: دولت و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به گونه اي عمل کنند تا از مشکلات کشور کم شود.

نظري همچنين به ديدار رييس جمهوري سوريه با رهبر معظم انقلاب اسلامي هم اشاره کردو گفت: ديدار صميمي رهبري با بشار اسد بازتاب وسيعي درجهان داشت ، لبخند رهبري در اين ديدار نشان اقتدار مقاومت انقلابيون منطقه است.

وي نزديک شدن به سال نو را هم ياد آور شد و از بازاريان خواست وضعيت اقتصادي مردم را درک کرده و با بکار بستن فرهنگ فاطمي برکت اموال خود را زياد کنند.

امام جمعه موقت شاهرود از دانشگاهيان و حوزويان نيز خواست توصيه هاي رهبري را در نشست هايي بررسي و براساس آن ها راهبرهايي براي کشور بيانديشند.

وي از استقبال بسيار خوب جوانان شاهرودي در مسابقات قرآني هم قدرداني کرد و از آن ها خواست در اعتکاف ماه رجب هم همانند سال هاي قبل پرشورتر شرکت کنند.

حجت الاسلام نظري همچنين به نوروز و آيين هاي آن نيز اشاره کرد و گفت: انجام صله رحم و نيز برخي مناسبت هاي اين ايام پسنديده است ، اما دقت شود تا برخي کاهاي ناشايست جايگيزين فرهنگ ايراني - اسلامي مردم نشود.


 آيين عمامه‌گذاري طلاب حوزه علميه باقرالعلوم (ع) بسطام برگزار شد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

هم‌زمان با ميلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س)، طلاب حوزه علميه باقرالعلوم(ع) بسطام در مراسمي نمادين به لباس روحانيت ملبس شدند.

جشن تلبس 10 نفر از طلاب حوزه علميه باقرالعلوم(ع) بسطام هم‌زمان با ميلاد مسرور بانوي دوعالم و بزرگ حامي ولايت حضرت فاطمه زهرا(س)، در آستان امام‌زاده ابوالقاسم(ع) و مصلي نماز جمعه بسطام برگزار شد.

امام‌جمعه بسطام در اين مراسم گفت: ملبس شدن براي روحانيان ورود به مرحله‌اي جديد از دوران زندگي و تلاش است که بايد قدردان آن بود و از سوي ديگر شيرين‌ترين سال‌هاي دوران عمر يک طلبه، زمان تبليغ است که اميدواريم اين روحانياني که امروز ملبس شدند در امر تبليغ دين مبين اسلام نيز موفق باشند.

حجت‌الاسلام سيد علي رضوي نسب بابيان اينکه يکي از نکات مورد تأکيد ما به روحانيان تبليغ رفتاري علي‌رغم تبليغ کلامي دين اسلام است، بيان کرد: بايد رفتار ما به‌گونه‌اي باشد که بتوانيم مردم را به دين اسلام فرابخوانيم.

وي بيان کرد: رعايت خصايص اخلاقي، آراستگي، خوش‌رويي، ذکاوت، بصيرت، به‌روز بودن و اهل مطالعه بودن و ... در زمره ويژگي‌هاي يک مبلغ توانمند و آگاه است.


 بااعتباري بالغ بر يک ميليارد ريال
 از دو پروژه برق رساني در شهرستان گرمسار بهره برداري شد 

سرويس خبر

مديرتوزيع برق شهرستان گرمسار از اجراي دو پروژه برق رساني در اين شهرستان با مبلغ يک ميليارد و 150 ميليون ريال خبر داد.حسين صفري بيان داشت: پروژه هاي بهبود ولتاژ و تامين برق مشترکين عمومي در روستاهاي محمدآباد و شهرک شهيد معينيان کرند اين شهرستان به بهره برداري رسيدند.وي اضافه کرد: در راستاي اجرايي نمودن اين دو پروژه، اقداماتي شامل؛ احداث 470 متر شبکه 20 کيلوولت، نصب دو دستگاه پست عمومي به ظرفيت 50 کيلوولت آمپربا تابلوهاي 100 و 160 آمپري و همچنين برقراري 130 متر شبکه فشار ضعيف زميني اجرائي شده است.

وي افزود: افزايش قابليت اطمينان شبکه، رفع ضعف ولتاژ، تامين برق مشترکين جديد و ارتقاي پايداري خطوط برق رساني، از جمله اهداف اجراي اين پروژه ها محسوب مي گردد.


 در سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان برگزار شد:
 نشست هم‌انديشي در خصوص جشنواره نوروزگاهي و ستاد تسهيلات سفر 

سرويس خبر

نشست هم‌انديشي و برنامه‌ريزي در خصوص برگزاري آيين‌هاي جشنواره استقبال از بهار1398، جشنواره نوروزگاهي و ستاد تسهيلات سفر در سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان برگزار شد.

به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين الملل شهرداري سمنان سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان گفت: نشست هم انديشي در راستاي برنامه‌ريزي و هماهنگي جهت برگزاري آيين‌هاي جشنواره استقبال از بهار1398، جشنواره نوروزگاهي و ستاد تسهيلات سفر يکشنبه 5 اسفندماه با حضور مديران سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري سمنان برگزار شد.

عباس بابايي در اين جلسه با بيان اينکه جشنواره استقبال از بهار 98 از پنج شنبه 16 اسفند ماه در سمنان کليد خواهد خورد اظهار داشت: آيين سمنوپزان، نمايشگاه مشاغل مرتبط با ايام نوروز، آيين نوروزخواني و جشنواره گل نرگس از جمله آيين هاي جشنواره استقبال از بهار است که در رويداد پيشواز بهار 98 در سمنان اجراء مي شود.

وي در اين نشست با اشاره به اينکه آيين سمنوپزان از جمله برنامه هاي جشنواره اسقبال از بهار است بيان کرد: آيين سمنوپزان توسط گروهي از بانوان بومي شهر سمنان برگزار خواهد شد و شهروندان مي توانند در اين جشنواره با اين آيين سنتي و قديمي آشنا شوند.

اين مقام مسئول افزود: در حاشيه جشنواره سمنوپزان نمايشگاه مشاغل سنتي مرتبط با ايام نوروز، آيين نوروزخواني و غرفه هاي خلاقيت ويژه کودکان برگزار مي شود.

بابايي در ادامه با اشاره به اينکه آيين نوروز خواني با استفاده از ظرفيت بومي به زبان سمناني در مکان‌هاي مختلف شهر سمنان اجراء خواهد شد، تصريح کرد: در محوطه زيباي تاريخي شوراي اسلامي شهر در آغاز جشنواره سمنوپزان آيين نوروز خواني اجراء خواهد شد.

سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي و ورزشي در طي اين جلسه از برگزاري جشنواره نوروزگاهي با عنوان "سمني نورو2" با برنامه هاي متعدد و متنوع و اجراي موسيقي اصيل نواحي ايران در اين آيين خبرداد وخاطرنشان کرد: با توجه به استقبال پرشور مردم از اين آيين در سال گذشته در نظر است جشنواره موسيقي نوروزگاهي در نوروز 98 به صورت گسترده و باشکوه‌تر در سمنان برگزار شود و هدف از اين اقدام آشنايي شهروندان با سنت هاي قديمي و کهن اين مرز و بوم مي باشد.

عباس بابايي در ادامه با تاکيد بر اينکه اين جلسه پيرامون هماهنگي‌ها و برنامه ريزي جهت پيشبرد صحيح و ميزباني شايسته از همشهريان و مسافران نوروزي در اجراي برنامه هاي استقبال از بهار و نوروز 98 برگزار شد، ادامه داد: در اين جلسه مصوبات و وظايف شهرداري و سازمان هاي تابعه در خصوص ساماندهي و ارتقاء خدمات سفر به منظور و ايجاد هماهنگي و انسجام در ارائه خدمات مناسب براي رفاه حال مسافران و گردشگران و تشريح شد.


 در راستاي پاسداشت فرهنگ سلامت پيرامونبيمارستان تدين صورت گرفت؛
 اجراي تفاهم نامه موزه سلامت فيمابين شهرداري و دانشگاه علوم پزشکي سمنان 

سرويس خبر

در يکصدوپنجاه و سومين جلسه رسمي شورا با حضور دکتر ناظم رضوي شهردار، دکتر نويد دانايي رئيس دانشگاه علوم پزشکي سمنان تفاهم نامه فيمابين شهرداري و دانشگاه علوم پزشکي منعقد شد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر سمنان، رئيس شوراي اسلامي شهر سمنان اين تفاهم نامه و همدلي را در راستاي پاسداشت فرهنگ سلامت عنوان کرد و گفت: بر اساس اين تفاهم نامه مقررشد بيمارستان تدين بدليل قرارگيري در مرکز شهر و حفظ اين آثار ملي بر اساس ضوابط ميراث فرهنگي و قدمت تاريخي آن به موزه سلامت تبديل شود.

مسعود سيادتي افزود: اين موزه با افزايش سطح سواد بهداشتي جامعه مي تواند قدم مفيدي در راستاي ارتقاي سطح سلامت جامعه و به دنبال آن افزايش رفاه اجتماعي داشته باشد و اميدواريم اين تقاهم نامه گام هاي مثبتي در توسعه عمليات عمراني، فرهنگي بهداشتي، خدماتي و درماني را فراهم نمايد.‌

شهردار سمنان نيز دراين جلسه ضمن اظهار خرسندي از وفاق و همدلي دانشگاه علوم پزشکي با شهرداري بيان کرد: پس از انتقال زندان از ميدان اصلي شهر و دسترسي به کاروانسرا و ايجاد موزه سلامت، مسير گردشگري با شاخصه آب از کاروانسرا، استخر باغ فيض، امامزاده علي بن جعفر و ارگ قطعا فضاي شهري مناسب و زيبايي براي عبور گردشگران ومسافران خواهد بود.

ناظم رضوي درخصوص دو بيمارستان واقع در ورودي شهر گفت: ضلع جنوبي بيمارستان اميرالمومنين و ضلع شرق بيمارستان کوثر تا خيابان ابريشم داراي نوار سبز وسيعي بوده و چنانچه تعامل و‌ همکاري دانشگاه علوم پزشکي با شهرداري سمنان ادامه يابد، اين نوار سبز پس از واکاوي، نصب مبلمان شهري، روشنايي و آلاچيق نه تنها تبديل به مکاني جهت اقامت مسافران خواهد شد بلکه در زيباسازي منظر شهري و هويت بخشي از ديدگاه مسافران نيز تاثيري دوچندان خواهد داشت.

سرپرست سازمان فرهنگي اجتماعي ورزشي شهرداري نيز اين ساختمان را بدليل قدمت تاريخي آن يکي از قديمي ترين مراکز درماني سمنان نام برد و گفت: ايده اين طرح توسط دانشگاه علوم پزشکي ارائه شد و پس از پيگيري‌هاي سازمان ميراث فرهنگي مقرر شد اين ساختمان با بهره‌مندي از ضوابط و دستورالعمل‌هاي سازمان ميراث فرهنگي بازآفريني و تعميرات اساسي آن نيز بر مبناي آثار تاريخي انجام شود.‌

عباس بابايي حفظ اين ساختمان را از دو جهت حائز اهميت دانست و‌افزود: بخشي از اين ايده بدليل واقع شدن اين ساختمان تاريخي در محور گردشگري مي‌باشد و بخش ديگر آن به جهت نوستالژي بودن و خاطره انگيز بودن اين مکان مي باشد که مي تواند هويت و ريشه تاريخي شهر را در بر گيرد.

بابايي ادامه داد: اين ساختمان پس از بازسازي در دو بخش تقسيم خواهد شد. بخشي از آن مربوط به ارائه آثار تاريخي مرتبط با سلامت و درمان و تجهيزات پزشکي و فرآيندهاي درماني است و بخش ديگر آن آموزش و ارائه اطلاعات و دانستني‌هاي پزشکي و سلامت جهت ارتقا سلامت شهروندان خواهد بود که قطعا در اين راستا همکاري دانشگاه علوم پزشکي را مي طلبد.

دکتر نويد دانايي رئيس دانشگاه علوم پزشکي در پايان اين جلسه پس از تقديم تفاهم نامه به اعضاي شورا وشهردار سمنان گفت: شهر سمنان ظرفيت گردشگري زيادي دارد و اميدواريم اين همراهي و تعاملات فيمابين بيشتر از گذشته در رشد و ‌توسعه و آباداني شهرمان و معابر گردشگري نقش موثري داشته باشد.