تاریخ 1397/12/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4984 برو جستجو جستجوی پیشرفته   57 فقره سرقت در کارنامه سياه 2 معتاد 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي استان از دستگيري 2 معتاد به موادمخدر و کشف 57 فقره انواع سرقت به ارزشي بالغ‌بر يک ميليارد ريال در شهرستان گرمسارخبرداد.

سردار روح‌الامين قاسمي در گفت‌و‌گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهار داشت: ماموران انتظامي بخش ايوانکي شهرستان گرمسار حين گشت‌زني به يک دستگاه مزداي دوکابين مشکوک شده و اقدام به بررسي موضوع مي‌کنند.

سردار قاسمي ادامه داد: سرنشينان خودرو با ديدن پليس از صحنه فرار مي‌کنند که در طرح مهار و پس از دقايقي تعقيب و گريز دستگير مي‌شوند.

اين مسئول انتظامي تصريح کرد: با استعلام از سامانه پليس آگاهي مشخص مي‌شود خودرو در 27 آبان سال جاري در تهران سرقت شده که به همين دليل هر دو سرنشين مزدا تحت بازجويي‌هايي دقيق قرار مي‌گيرند.

وي گفت: متهمان دو مرد 34 و 36 ساله ساکن تهران هستند که در پرونده آنان سوابق متعدد کيفري همچنين اعتياد شديد به ماده مخدر صنعتي شيشه وجود دارد.

به گفته قاسمي در تحقيقات تکميلي و بررسي‌هاي فني ماموران پليس، اين دو معتاد شيشه‌اي به 57 فقره انواع سرقت از جمله داخل خودرو، کش و روزني، ادوات و لوازم کشاورزي و... اعتراف کردند.

فرمانده انتظامي استان سمنان تامين هزينه‌هاي اعتياد به موادمخدر را علت اصلي ارتکاب اين تعداد سرقت از سوي متهمان اعلام و خاطرنشان کرد: در کارشناسي‌هاي بعدي ارزش اموال مسروقه در اين پرونده بالغ‌بر يک ميليارد ريال برآورد شد.


 109 قطعه عتيقه در شهرستان ميامي کشف شد 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي ميامي گفت: 109 قطعه شي عتيقه از مناطق روستايي شهرستان ميامي مربوط به دوره اسلامي کشف شد.

سرگرد احمد حاج‌پروانه افزود: پس از جمع‌آوري اطلاعات دقيق و تحقيقات انجام شده و با دستور مراجع قضايي شهرستان سه تن در اين باره دستگير شدند.

حاج‌پروانه تصريح کرد: اشياء کشف شده کوزه سفالي، خمره، کوزه‌هاي منقوش به دوره اسلامي مي‌باشد.

فرمانده انتظامي شهرستان ميامي گفت: کشف اين گونه اموال فرهنگي و اشيا تاريخي در شهرستان ميامي بيانگر تمدن و سابقه فرهنگ اين منطقه مي‌باشد و محافظت از اين ميراث تاريخي ضرورت دارد.

وي افزود: پرونده افراد دستگير شده به مراجع قضايي تحويل و در دست اقدام مي‌باشد.

حاج‌پروانه با اشاره به اين‌که برخورد با قاچاقچيان در دستور کار پليس قرار دارد، افزود: شهروندان مي‌توانند هرگونه اخبار و اطلاعات خود پيرامون اين موضوع را از طريق تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.

به گزارش ايرنا، شهرستان ميامي به لحاظ موقعيت جغرافيايي و 52 اثر ثبت شده در زمينه گردشگري از اهميت بالايي برخوردار است.

وجود آثار باستاني فراوان بيانگر ميراث باارزش فرهنگي اين شهرستان است از جمله 12 کاروانسراي بزرگ، مسجد جامع فرومد، ابن‌يمين فرومدي، شيخ‌حسن جوري و ديگر اماکن که نشان از جايگاه والاي تاريخي شهرستان ميامي دارد.

شهرستان ميامي با جمعيتي بيش از 40 هزار تن در شرق استان سمنان قرار دارد.


 سه کاميونت حامل مرغ قاچاق در سرخه توقيف شد 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي استان سمنان گفت: سه دستگاه کاميونت حامل سه هزار و 873 قطعه مرغ زنده و گوشتي قاچاق توسط ماموران انتظامي سرخه متوقف شد.

سردار روح‌الامين قاسمي اظهار داشت: ماموران انتطامي به منظور اجراي طرح و برنامه‌‌هاي پيشگيرانه و مقابله‌ با قاچاق در سرخه با اجراي طرح ايست و بازرسي موفق به کشف اين محموله‌ها شدند.

وي بيان کرد: ماموران به سه دستگاه کاميونت حامل مرغ زنده و گوشتي مشکوک و براي بررسي‌‌هاي بيشتر آنها را متوقف کردند.

وي با اشاره به تناقض‌‌گويي‌‌هاي رانندگان غيربومي در ارائه مدرک و اسناد قانوني به پليس اشاره و تصريح کرد: تناقض گويي‌ها ظن ماموران را به يقين تبديل کرد و قاچاق بودن محموله اثبات شد.

فرمانده انتظامي استان سمنان، ارزش ريالي اين محموله‌ها را يک ميليارد و 100 ميليون ريال برشمرد و افزود: اقدامات پليس براي مبارزه با قاچاق کالا است و در اين مسير نيروهاي انتظامي هوشيارانه عمل مي‌کنند.

به گزارش ايرنا، از هم‌استاني‌ها انتظار مي‌رود در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، کاميون‌هاي با پلاک مخدوش و مواردي از اين دست مراتب را به نيروي انتظامي اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل طبق قانون اقدام شود.

به گزارش نيروي انتظامي استان سمنان، ارزش کالاهاي قاچاق کشف شده در اين استان در 10 ماه سال 97 بيش از 487 ميليارد و 660 ميليون ريال بود که نسبت به سال گذشته، 287.5 درصد افزايش داشت.


 سرويس حوادث: 

محموله 14 هزار ليتري سوخت قاچاق

به واحد صنعتي گرمسار نرسيد

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي شهرستان گرمسار گفت: 14 هزار ليتر گازوئيل قاچاق در حال انتقال به يکي از شرکت‌هاي واقع در شهرک صنعتي اين شهرستان با هوشياري ماموران نيروي انتظامي کشف شد.

سرهنگ محمد فواديان اظهار داشت: همزمان با اجراي طرح ايست و بازرسي به وسيله ماموران نيروي انتظامي در محور مواصلاتي گرمسار يک دستگاه تريلي متوقف و 14 هزار ليتر گازوئيل قاچاق کشف شد.

وي با بيان اين که راننده متخلف 58 ساله بود، ادامه داد: ارزش ريالي 14 هزار ليتر گازوئيل قاچاق کشف شده 700 ميليون ريال برآورد شده است.

فرمانده انتظامي گرمسار تصريح کرد: طرح ايست و بازرسي در محور مواصلاتي به منظور مبارزه با هرگونه فعاليت‌هاي غيرقانوني اجرا مي‌شود.

به گزارش ايرنا، گرمسار غربي‌ترين شهرستان استان سمنان و داراي وسعت پنج هزار و 182 کيلومترمربع و جمعيتي حدود 70 هزار نفر است، اين شهرستان از شمال به دماوند، از غرب به ورامين، از شرق به شهرستان آرادان و از جنوب به کوير مرکزي محدود مي‌شود و در 110 کيلومتري مرکز استان سمنان واقع شده است.

رئيس پليس دامغان:

قاتل ساروي در دامغان دستگير شد

سرويس حوادث:

رئيس پليس دامغان از دستگيري فردي که يک زن جوان را در ساري به قتل رسانده بود، خبر داد و گفت: سرقت طلاهاي زن جوان انگيزه اصلي ارتکاب قتل بوده است. سرهنگ سيد‌رضا علوي ضمن بيان اينکه قاتل زن جوان در ساري به دام پليس دامغان افتاد در تشريح اين جريان، ابراز داشت: اين قاتل بهمن‌ماه امسال مبادرت به قتل يک زن جوان 40 ساله کرده بود و پس از قتل به شهرستان دامغان گريخته بود.

وي ضمن بيان اينکه با همکاري مشترک پليس شهرستان‌هاي ساري و دامغان مجرم شناسايي و دستگير شد، اضافه کرد: اين مرد جنايتکار به خاطر سرقت طلاهاي زن جوان وي را در يکي از مناطق شهرستان ساري به قتل رسانده بود.

رئيس پليس دامغان با بيان اينکه پس از انجام اقدامات عملياتي و اطلاعاتي، مجرم در اين شهرستان شناسايي شد، اضافه کرد: در نهايت اين فرد دستگيرشده پس از تحويل به عوامل اعزامي از پليس آگاهي شهرستان ساري و به محل وقوع جرم منتقل شد.

دامغان با شهرستان ساري مرکز استان مازندران 196 کيلومتر فاصله دارد.