تاریخ 1397/12/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4984 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در نشست مشترک ستاد تنظيم بازار و کميته نظارت بر فرآيند عرضه کالاي اساسي استان سمنان تاکيد شد:
 کنترل و تنظيم بازار شب عيد 

سمنان- ايرنا- دادستان عمومي و انقلاب مرکز سمنان گفت: با اخلال گران در نظام اقتصادي به منظور حفظ تعادل و کنترل قيمت در بازار برخورد قاطع مي شود.

به گزارش ايرنا، حيدر آسيابي روز چهارشنبه در نشست مشترک ستاد تنظيم بازار و کميته نظارت بر فرآيند عرضه کالاي اساسي استان سمنان افزود: ملت غيور با حضور پر شور خود در راهپيمايي 22 بهمن نشان دادند همواره پاي آرمان هاي انقلاب هستند و اکنون وظيفه مسوولان است تا وضعيت خوب و رفاه مناسب براي مردم ايجاد کنند.

وي با بيان اين که در شرايط فعلي نبايد به مردم سخت بگذرد، ادامه داد: افزايش نظارت بر بازار راهکار کنترل قيمت کالاهاي مورد نياز مردم در روزهاي پاياني سال است.

وي ابراز داشت: در شرايط فعلي، هر گونه گراني در سبد خانوار بر اقتصاد خانواده اثرگذار است و بايد شرايط به گونه اي فراهم شود تا کالاي هاي مورد نياز خانواده ها روان و با ثبات قيمت توزيع شود.

آسيايي تصريح کرد: تشکيل کميته نظارت بر فرآيند توزيع کالاي اساسي يک پشتوانه و حامي براي نظارت بيشتر بر عرضه کالا در بازار و جلوگيري از تخلف ها است.

وي خاطر نشان کرد: عرضه يک کالا با قيمت هاي متفاوت در مراکز خريد موجب ايجاد بدبيني مردم نسبت به مسئولان مي شود و براي جلوگيري از ايجاد اين بدبيني نظارت بر قيمت عرضه کالا بايد بيش از پيش مورد توجه قرار بگيرد.

دادستان عمومي و انقلاب مرکز سمنان گفت: بالابودن قيمت گوشت مرغ در استاني که توليد کننده است در مقايسه با استان هاي همجوار قابل قبول نيست و بايد با آسيب شناسي اين تفاوت قيمت رفع شود.

به گزارش ايرنا، در نشست مشترک ستاد تنظيم بازار و کميته نظارت بر فرآيند عرضه کالاي اساسي استان سمنان درباره وضعيت بازار و روش هاي کنترل قيمت در ايام پاياني سال بحث و تبادل نظر شد.

معاون استاندار:

نظارت بر بهداشت و قيمت در بازار سمنان تشديد شود

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار سمنان گفت: نظارت بر تداخل صنفي، بهداشت و قيمت به منظور حفظ ثبات و کنترل قيمت در عرضه کالا در بازار ايام پاياني سال در استان تشديد شود.

حشمت‌الله عسکري در اين نشست با بيان اين که موجودي بازار مناسب است افزود: تشديد نظارت بر عرضه کالا با افزايش تعداد گشت هاي نظارتي و گرفتن تصميم هاي هوشمندانه موجب بازگشت ثبات نسبي به بازار مي شود.

وي با بيان اين که در شهرستان‌ها، فرمانداران با حساسيت بيشتر وضعيت و موجودي بازار را کنترل کنند، تصريح کرد: نظارت موجب کاهش تخلف ها و تنظيم بازار مي شود.

عسکري لازمه جمع بندي و دستيابي به نتيجه مطلوب براي کنترل قيمت ها در بازار را ارائه گزارش گشت‌ هاي بازرسي به شکل روزانه و مکتوب به استانداري سمنان مطرح کرد و يادآور شد: در شهرستان ها به دليل نبود پيکره منسجم بازرسي و نظارت بر بازار نيازمند کمک فرمانداران هستيم.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار سمنان تصريح کرد: خود رقابتي و خود نظارتي راهکار اثر بخش در کنترل قيمت هاست و بايد اين مهم در برگزاري نمايشگاه ها مدنظر قرار بگيرد.

معاون استاندار سمنان با اشاره به تفاوت قيمت عرضه گوشت مرغ در استان سمنان با استان هاي همجوار خاطر نشان کرد: بايد تمهيدات هوشمندانه براي کنترل قيمت گوشت مرغ در استان انديشيده شود.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار سمنان تصريح کرد: تصويب کردن مصوبه منع خروج مرغ زنده از استان سمنان مي تواند به عنوان راهکاري موثر براي کنترل قيمت گوشت مرغ در استان سمنان مورد بررسي قرار بگيرد.

به گزارش ايرنا، در نشست مشترک ستاد تنظيم بازار و کميته نظارت بر فرآيند عرضه کالاي اساسي استان سمنان درباره وضعيت بازار و روش هاي کنترل قيمت در بازار در ايام پاياني سال بحث و تبادل نظر شد.


 پنجم و ششم اسفندماه 97؛
 همايش کشوري سالانه دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان برگزار مي‌شود 

سرويس خبر

دکتر دانائي رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان با اعلام اين خبر بيان داشت: همايش کشوري سالانه دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان پنجم و ششم اسفندماه 97 با نگاه ويژه به علوم پيراپزشکي و سلامت برگزار مي‌گردد.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان با اشاره به اهداف اين همايش، گفت: در همايش کشوري سالانه اين دانشگاه، اساتيد علوم پزشکي به تبيين نقش گروه‌هاي هدف فناوري اطلاعات سلامت، اتاق عمل، فوريت‌هاي پزشکي، هوشبري، تکنولوژي پرتوشناسي، علوم آزمايشگاهي و. . . همچنين به بررسي جايگاه علوم پيراپزشکي در نظام سلامت، توانمندي‌ها، چالش‌ها، به ويژه چشم انداز و برنامه‌هاي آينده اين حوزه از علوم سلامت مي‌پردازند.

وي با بيان افزايش بيش از دو و نيم درصدي ارسال مقالات نسبت به سال گذشت به اين همايش، افزود: 509 مقاله به دبيرخانه اين همايش ارسال شده است که از بين مقالات ارسالي 30 مقاله براي سخنراني و 400 مقاله به عنوان پوستر‌پذيرفته است.

دکتر دانائي با اشاره به مشارکت حداکثري دانشجويان در مقالات ارسالي تصريح نمود: بيش از 99 درصد مقالات ارسالي به اين همايش با مشارکت دانشجويان به ويژه دانشجويان تحصيلات تکميلي سراسر کشور تهيه شده است و اين نشان دهنده توجه ويژه نسل جوان به مسائل علمي و پژوهشي است.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان با اشاره به محوره‌هاي همايش کشوري سالانه اين دانشگاه بيان داشت: همايش کشوري سالانه دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان انديشمندان و پژوهشگران در هشت محور به تبادل انديشه‌ها و فنون که شرط اساسي و ضروري رشد علمي در علوم پزشکي به شمار مي‌رود، مي‌پردازند.

شايان ذکر است: آيين افتتاحييه اين همايش صبح روز يکشنبه پنجم اسفندماه و اختتاميه بعد از ظهر روز دوشنبه ششم اسفند 97 در سالن حکيم جرجاني پرديس آموزشي پژوهشي دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان، برگزار مي‌گردد.


 انعقاد تفاهم‌نامه آموزشي بين اداره کل فني و حرفه‌اي و شرکت توزيع برق سمنان 

سرويس خبر

تفاهم‌نامه همکاري و ارتقاي مهارت‌هاي حرفه‌اي، بين اداره کل آموزش فني و حرفه‌اي و شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان منعقد و مبادله شد.

سرپرست دفترمنابع انساني شرکت توزيع برق استان گفت: آموزش عوامل پيمانکاري اين شرکت مطابق با سرفصل‌هاي آموزش مهارت، مصوب سازمان آموزش فني و حرفه‌اي کشور به عنوان موضوع تفاهم‌نامه مي‌باشد.

بامداد يغمائي افزود: برگزاري و نظارت براجراي آموزش و سازماندهي آزمون‌هاي پايان دوره، حسب نياز سنجي صورت گرفته از سوي شرکت توزيع برق و مطابق قوانين و مقررات حاکم بر آموزش، سنجش و ارزشيابي سازمان آموزش فني و حرفه‌اي کشور و صدور گواهينامه صلاحيت حرفه‌اي در صورت تشکيل دوره مطابق استانداردهاي مصوب، از جمله تعهدات فني و حرفه‌اي استان در اين تفاهم‌نامه به شمار مي‌رود.

وي اضافه کرد: اطلاع‌رساني، تبليغات، نيازسنجي و تکميل گروه‌هاي آموزش‌پذير جهت معرفي به مراکز آموزشي فني و حرفه‌اي و شناسايي افراد متخصص داراي توانايي ارائه آموزش براساس استانداردهاي موجود و معرفي آنان به سازمان فني و حرفه‌اي، در تعهد شرکت توزيع برق استان مي‌باشد.

يغمائي تصريح کرد: برگزاري جلسات منظّم و مشترک هم انديشي با حضور نمايندگان طرفين اين دو دستگاه، مشارکت در تدوين استانداردهاي آموزشي حوزه‌هاي تخصصي مورد نياز توزيع برق و همکاري در برگزاري سمينارهاي آموزشي، از جمله تعهدات مشترک في مابين محسوب مي‌شوند.

شايان ذکر است: اين تفاهم‌نامه في مابين " فاطمه منصوري" مدير کل آموزش فني و حرفه‌اي استان و " سيد‌محمد موسوي‌زاده" رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان منعقد شده است.


 تقدير از برگزيدگان مسابقه نقاشي در شرکت برق منطقه‌اي سمنان 

سرويس خبر

با حضور مديرعامل، معاونين و تعدادي از کارکنان شرکت برق منطقه‌اي سمنان و فرزندان آنان، از برگزيدگان مسابقه نقاشي تجليل به عمل آمد.

اين مسابقه که به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران و از سوي دفتر روابط عمومي برگزار شد، 41 نفر از فرزندان کارکنان با ارسال 68 اثر نقاشي در موضوعات پيروزي انقلاب اسلامي ايران، اهميت نماز، حجاب و عفاف، ايثار و شهادت، مديريت مصرف برق، حمايت از کالاي ايراني، در اين مسابقه حضور يافتند که طي مراسمي از 10 برگزيده اين آثار، تجليل‌ گرديد.

شايان ذکر است آثار نقاشي فرزندان کارکنان شرکت برق منطقه‌اي سمنان در قالب نمايشگاهي با عنوان "افق روشن" در طول دهه مبارکه فجر به نمايش درآمد که مورد استقبال کارکنان و مراجعين قرار گرفت.


 ممانعت ارشاد سمنان براي پوشش خبري اجراي گروه رستاک 

سمنان- ايرنا- اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي سمنان پوشش خبري و تصويري رسانه هاي اين استان براي اجراي گروه موسيقي رستاک را ممنوع اعلام کرد.

معاون امور هنري و سينمايي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان روز چهارشنبه در پي تماس تلفني خبرنگار ايرنا براي اجازه پوشش تصويري گروه موسيقي «رستاک» که امشب در سالن هلال سمنان برگزار مي شود گفت: خبرنگاران سمنان اجازه پوشش کنسرت هاي شاد سي و چهارمين جشنواره موسيقي فجر را ندارند.

سيما رجبي افزود: به دليل اينکه در اين گروه موسيقي بانوان هم مي نوازند به هيچ عنوان اجازه عکاسي و فيلم برداري به خبرنگاران داده نمي شود.

وي خاطرنشان کرد: اين گروه موسيقي شاد اجرا مي کند و به همين دليل انتشار تکه هايي از آن در شبکه هاي اجتماعي بهانه دست بيگانگان مي دهد.

معاون امور هنري و سينمايي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان گفت: دليلي ندارد خبرنگاران کنسرت هاي از اين دست را پوشش دهند و به هيچ عنوان در اين آيين ها نبايد خبرنگاران حضور داشته باشند.

به گزارش ايرنا، سي و چهارمين جشنواره موسيقي فجر با حضور 6 گروه موسيقي، از 26 بهمن تا سوم اسفند در سمنان در حال برگزاريست و اجراي گروه رستاک از برنامه هاي اين جشنواره است.

رسانه هاي مختلف استان سمنان براي پوشش خبري اجراي ساير گروه هاي اين جشنواره با محدوديتي مواجه نبودند.