تاریخ 1397/12/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4984 برو جستجو جستجوی پیشرفته   شهردار شاهرود:
 صدور پروانه ساخت در سطح شهر شاهرود امسال 16 درصد رشد داشته است 

شاهرود - خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

شهردار شاهرود درگفتگو با خبرنگاران گفت: در سال جاري 637 مورد پروانه ساخت صادر شده است واين تعداد در سال گذشته 568 مورد بود که خوشبختانه در سالجاري افزايش خوبي يافت.

محسن احمدي بيان کرد: يکي از عوامل رشد درآمدي در سال جاري براي شهرداري شاهرود رشد 16 درصدي پروانه‌هاي ساخت در سطح شهر شاهرود است.

وي با بيان اينکه طي سال 96 تعداد 568 مورد پروانه ساخت در شاهرود صادر شده بود، تصريح کرد: در سال 97 و با شرايط بد اقتصادي تعداد پروانه‌هاي ساخت صادره به 637 مورد رسيده است همچنين از نظر متراژ زيربنايي نيز بايد گفت در سالجاري 316 هزار و 526 متر مربع پروانه ساخت صادر شده که اين رقم سال گذشته 278 هزار متر مربع بود.

شهردار شاهرود ضمن بيان اينکه يکي از اقدامات اين مجموعه طي 15 ماهه اخير، داير کردن اداره سرمايه‌گذاري است تا با عضويت مديران و موثران بتوانيم ظرفيت‌هاي سرمايه‌گذاري در شهر را جذب کنيم، ابراز داشت: اقدامات خوبي در اين اداره در زمينه سرمايه گذاري صورت گرفته است براي مثال با توجه به اينکه توليد قطعات بتني به ندرت در کشور صورت مي‌گيرد اين اداره در مجموعه شهرداري شاهرود در نظر دارد تا با واگذاري به مرکز ثقلي براي پوشش تامين قطعات بتني شامل پازل، موزاييک و جدول باکيفيت عالي در منطقه شال‌شرق کشور تبديل شود

احمدي ضمن بيان اينکه سرمايه‌گذاري پيرامون تلويزيون شهري و بيلبوردهاي تبليغاتي نيز در مرحله فراخوان توسط اين اداره در شهرداري شاهرود قرار دارد، اضافه کرد: خوشبختانه اخذ مجوز احداث مجتمع فرهنگي و تجاري که سينمايي شاهرود نيز در فراخوان اداره سرمايه گذاري شهرداري شاهرود گنجانده‌شده تا آن شاء الله با مشارکت شهرداري، سرمايه‌گذار و مالک بتوانيم تا پايان سال 97 کلنگ زني اين مجموعه فرهنگي را شاهد باشيم.

وي در ديگر بخش سخنان خود با بيان اينکه براي فصل بهار کاشت 97 هزار گل و براي تابستان سال 66 هزاردر دستور کار شهرداري قرار دارد، تاکيد کرد: کاشت 14 هزار و 560 اصله درخت و 27 هزار و 210 اصله درختچه طي ايام نيمه اسفندماه انجام خواهد شد همچنين بايد گفت 27 هزار متر مربع گلکاري و 10 هکتار فضاي سبز طي يک سال گذشته شهر شاهرود ايجاد شده است.

شهردار شاهرود در ادامه ابراز داشت: در بودجه 98 شهرداري 73 درصد مربوط به حوزه عمراني و 27 درصد مابقي جاري است که براي انجام اقدامات عمراني 160 نفر نيرو به مجموعه شهرداري افزوده خواهد شد.

احمدي ضمن بيان اينکه شاهرود پيش از زمان تصدي گري بنده با افسردگي ناشي از فرسودگي مواجه بود، تصريح کرد: در بدو ورود تلاش شد تا براي برطرف کردن اين دو موضوع از هر عنصري که مي‌توانست به بهبود فضا کمک کند بهره گيريم که بهبود پارک‌ها، بلوارها، تخريب بالغ‌بر 100 ديوار فرسوده و خشتي، رنگ‌آميزي، اصلاح ميدان‌ها، استفاده از آب‌نما، خارج کردن 10 هزار سرويس نخاله از سطح شهر و. . . از جمله اين اقدامات بود.

وي با بيان اينکه اولين اقدام در حوزه شهرداري فعال کردن هر چه بيشتر خدمات شهري بود، اضافه کرد: با توجه به شرايط اقتصادي موجود براي ارائه خدمات 70 نفر تا پايان سال در قالب پاکبان به مجموعه خدمات شهري افزوده خواهد شد و همچنين اقدامات زير بنايي نظير احداث چهار ميدان، اصلاح بريدگي‌ها، بازگشايي معابر، اصلاح راه‌آب، آسفالت و احداث پنج پارک شهري طي اين مدت صورت گرفت.

شهردار شاهرود با بيان اينکه مطالعات احداث تقاطع غير‌هم سطح نياز به گذشت زمان داشت، بيان کرد: اين تقاطع در مسير شرياني که سرعت خودروها بالا نظير کمربندي‌ها انجام مي‌شود که ساخت آن نيز منافاتي با شهر انسان محور ندارد و البته در هسته مرکزي جايي که مراکز خريد به شکل سنتي وجود دارد، اجرايي نمي‌شود.

احمدي با بيان اينکه در گام اول مسير مطالعات از گريد حمل‌ونقل کشوري بهره گرفتيم تا امکان‌سنجي و ضرورت سنجي را در نقاط مختلف انجام دهد، در ادامه تصريح کرد: از بين پنج نقطه شهر شاهرود ميدان ولايت اولويت‌دارترين منطقه شناخته شد و ايجاد روگذر نيز در آن در شواري ترافيک نيز به تصويب رسيد که هم اکنون اين طرح وارد فاز مطالعات تکميلي شده است.

وي اضافه کرد: اصلاح هندسي ميدان ولايت با اجراي المان چند منظوره در دستور کار است و همچنين اصلاح هندسي ميدان‌هايي نظير امام حسين (ع) و بسيج با المان 40 متري نيز انجام مي‌شود.

شهردار شاهرود با بيان اينکه موضوع توجه به شهر انسان محور از همان بدو ورود به شهرداري مورد توجه ما بوده است، ابراز داشت: معتقديم کار بدون مطالعه و فرهنگ‌سازي اشتباه و ابتر خواهد بود و هنوز براي دوچرخه‌سواران در معابر کم عرض شاهرود امنيت کافي وجود ندارد و با اقدامات نمادين نمي‌توان کار را پيش برد.

احمدي با بيان اينکه ايجاد شهر انسان محور نيازمند تحقق زيرساخت‌ها است، تصريح کرد: مي‌بايست مبناي کار انجام مطالعات باشد که بر اين اساس در طرح خيابان 22 بهمن بررسي خط ويژه اتوبوس و تاکسي، ايجاد پياده راه خيابان مزار و ميدان جمهوري تا ميدان امام و هسته مرکزي شهر در دستور کار مطالعاتي قرار گرفت که اين موارد آماده ارسال به شوراي ترافيک شهرستان است.

وي ضمن بيان اينکه 90 درصد طرح‌هاي شهرداري در شوراي ترافيک شهرستان به تصويب مي‌رسد، اضافه کرد: در راستاي بهبود عبور و مرور اولويت ايمن‌سازي است که احداث پل عابرپياده در ميدان بسيج و بين دو جاده تندرستي پارک آبشار و بلوار در دستور کار قرار دارد.

شهردار شاهرود با بيان اينکه احداث پارک گل محمدي و پارک چهار هکتاري انگور ورودي شهر در دستور کار است، اضافه کرد: اين مجموعه که به عنوان طرح پايلوت در کشور انجام مي‌شود در رونق گردشگري شهر کمک زيادي خواهد کرد که انجام آن با همکاري انجمن انگور صورت خواهد گرفت


 فرماندار گرمسار در جلسه شوراي اداري:
 کسب رتبه دوم در جذب تسهيلات اشتغال روستايي در سطح استان به ميزان 20ميليارد تومان 

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

جلسه شوراي اداري شهرستان گرمسار با حضور دکتر طاهري فرماندار و مسؤولين دستگاه‌هاي اجرايي در سالن اجتماعات امام علي عليه السلام فرمانداري برگزار شد.

دکتر طاهري شهرستان گرمسار را داراي ظرفيت‌هاي بسيار عالي جهت عملي کردن اقتصاد مقاومتي دانست و گفت: شهرستان گرمسار ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي زيادي از لحاظ نيروي انساني، صنعت و معدن وحوزه راه دارد که مي‌تواند موجب ايجاد اشتغال پايدار، توسعه پايدار، جذب سرمايه و ثروت در منطقه شود.

وي ادامه داد : اقدامات و دستاوردها ي دولت در حوزه‌هاي اقتصادي، فرهنگي و. . بايستي توسط دستگاه‌هاي اجرايي به مردم عنوان شود. رضايتمندي همه مردم جزو وظايف مسوولين دستگاه‌هاي اجرايي مي‌باشد. حضور مردم در مراسمات و راه پيمايي‌ها نشانگر رضايتمندي عموم مردم است.

فرماندار گرمسار اظهار داشت: تاکنون شهرستان گرمسار در جذب تسهيلات اشتغال روستايي رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

دکتر طاهري اشتغال روستايي را از برنامه‌هاي مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: مبلغ جذب شده در حوزه اشتغال روستايي توسط شهرستان گرمسار از ابتداي سال97 حدود 20 ميليارد تومان مي‌باشد.

فرماندار گرمسار با اشاره به اينکه اساسنامه شهر جديد ايوان کي به تصويب رسيد است، اظهار کرد : يکي ديگر از اقدامات موثر دولت، مسؤولين شهرستان و نماينده شهرستان، تصويب اساسنامه استقلال مالي، اداري و ساختاري و اجرايي شهر جديد ايوان کي مي‌باشد که اين دستاورد ارزشمند را به مردم گرمسار و ايوان کي تبريک مي‌گويم. و اين فرصتي است براي جذب سرمايه، جذب سر ريز جمعيت، و روند توسعه پايدار منطقه ايوان کي و نهايتا شهرستان گرمسار.

وي در خصوص فرهنگ استفاده از فضاي مجازي عنوان کرد :به فرموده مقام معظم رهبري مدظله العالي فضاي مجازي مي‌تواند ابزاري باشد براي زدن توي دهان دشمنان و اميدوارم مردم شهرستان و جوانان بتوانند از اين فضاي مجازي در مسير توسعه گرمسار استفاده کنند.

دکتر طاهري از دستگاه‌هاي نظارتي، انتظامي، امنيتي و پليس فتا خواستار مراقبت بيشتر و برخورد با فضاهاي مجازي تفرقه برانگيز، در سطح شهرستان شد و عنوان کرد : در گرمسار تعامل و وفاق و وحدت بين مسؤولين را همگان شاهد هستند و دستاورد آن خدمات زيادي در حوزه شهري، شهرداري، آب، راه، دانشگاه و. . براي مردم به ارمغان آورده است. البته کم و کاستي‌هايي نيز وجود دارد که ضمن تشکر از صبوري نمودن مردم، مجدانه در حال پيگيري و رفع نواقص هستيم.

وي ادامه داد : نقد منصفانه موجب رفع نقاط ضعف مي‌شود و اميدواريم مجموعه مردم و مسؤولين با بيان ديدگاه‌هاي شفاف خود، مسير توسعه پايدار را براي رونق شهرستان در همه زمينه‌ها فراهم آوريم.


 سرويس خبر 

ديدار رئيس دانشگاه جامع علمي- کاربردي

استان سمنان با شهردار بيارجمند

سرويس خبر

دکتر بهزاد بهرامي نسب رئيس دانشگاه جامع علمي- کاربردي استان سمنان به اتفاق پرسنل دانشگاه با حضور در مرکز علمي- کاربردي بيارجمند، با شهردار بيارجمند، رئيس وکارکنان مرکز ديدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه جامع علمي- کاربردي استان سمنان، در ادامه اين ديدار رئيس دانشگاه جامع علمي- کاربردي استان به اتفاق رئيس و پرسنل مرکز با حضور در مزار شهداي گمنان ضمن خواندن فاتحه ياد و خاطره آن عزيزان را گرامي داشتند.

بهرامي‌نسب در ادامه به اتفاق شهردار بيارجمند و امام جمعه شهر حجت‌الاسلام والمسلمين احمدي در نماز جمعه حضور يافتند. بهرامي نسب بعد از خطبه‌هاي نمازجمعه ايراد سخنراني نمودند و از حضور قدرتمند نظامي جمهوري اسلامي ايران با دوارتش منظم و نامنظم اشاره کرد که در جنگ تحميلي و نيز مقابله با داعش نقش سپاه بسيار پرنگ و حياتي بوده است.

وي در ادامه از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به عنوان يکي از بهترين وزارتخانه‌ها در طول انقلاب اشاره کرد و گفت آموزش عالي هم در زمينه کمي و هم کيفي واقعاً نقش پررنگي داشته است و تنها در استان سمنان بيش از 50 مرکز آموزش عالي داير شده است. در نظام آموزش عالي يکي از کارهاي بسيار مفيد توليد مقالات علمي و ايجاد خوشه‌هاي فناور، ايجاد مراکز رشد، ايجاد شرکت‌هاي دانش بنيان و اعضاي هيات علمي بسيار خوب و مجرب مي‌باشد که تعداد زيادي از آنان در کشورهاي مختلف دنيا حضور فعال دارند. يکي ديگر از دستاوردهاي بسيار مهم آموزش عالي ايجاد دانشگاه جامع علمي کاربردي در کشور بود که در سال 1370 به علت نياز مبرم کشور به نيروي کار ماهر و تکنيسين ماهر در بخشهاي مختلف صنعت، مديريت و خدمات اجتماعي، کشاورزي و فرهنگ و هنر ايجاد گرديد. در سال 1382 واحد استاني دانشگاه جامع علمي کاربردي در استان سمنان راه اندازي شد. در سال 1387 با پيگيريهاي امام جمعه فقيد بيارجمند و شهردار و اعضاي شوراي شهر مرکز علمي- کاربردي شهرداري در بيارجمند راه اندازي شد که در حال حاضر اين مرکز داراي 250 دانشجو، 6 رشته کارداني و 4 رشته کارشناسي و 1400 نفر از سال 1387 تا به امروزه فارغ التحصيل داشته است.

رئيس دانشگاه جامع علمي کاربردي استان در ادامه با حضور در قلعه اميرخان دلبر از تيم واليبال خواهران مرکز علمي کاربردي بيارجمند که در مسابقات کشوري واليبال خواهران که به ميزباني استان سمنان برگزار شده بود مقام سوم را کسب نموده بودند با اهداي لوح تقدير و هديه از آنان تقدير و تشکر به عمل آوردند.

برگزاري نمايشگاه جابربن حيان و دست آوردهاي

علمي و هنري دانش‌آموزان دبستان رفاه

سرويس خبر

نمايشگاه جابربن حيان و دست آوردهاي علمي و هنري دانش‌آموزان دبستان رفاه با 53 طرح و رقابت 120 دانش‌آموز در طرح جابر روزهاي دوشنبه و سه شنبه 29 و30 بهمن ماه برپا شد.

مدرسه براي همه شرکت‌کنندگان امتياز در نظر مي‌گيرد و طرح‌هاي برتر به مرحله شهرستاني راه پيدا مي‌کنند که بعد از مراحل استاني و منطقه‌اي مي‌توانند به مرحله کشوري برسند.

پذيرش در هر مرحله با اهداي تنديس همراه مي‌باشد و هدف از اين طرح ملي، تشويق و پرورش روحيه علمي و نوآوري در بين دانش‌آموزان مي‌باشد.