تاریخ 1397/12/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4984 برو جستجو جستجوی پیشرفته   کانون زنان بازرگان استان سمنان تشکيل شد 

سمنان- ايرنا- رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي استان سمنان گفت: کانون زنان بازرگان استان با هدف فعاليت هر چه بيشتر اين قشر در حوزه اقتصاد تشکيل شد.

به گزارش ايرنا، علي اصغر جمعه اي عصر چهارشنبه در اولين نشست هيات موسس زنان بازرگان در اتاق بازرگاني استان سمنان، اظهارداشت: حضور بانوان در عرصه توليد و تجارت تاثيرگذار است و آن ها مي توانند در اجتماع اقتصادي موفق و کارآمد باشند.

وي به لزوم تداوم و حضور زنان کارآفرينان در اجتماع تاکيد و تصريح کرد: زنان در بخش هاي مختلف اقتصادي توانسته اند توسعه متناسب را در کشور رقم بزنند.

جمعه اي ادامه داد: عضويت در اتاق نشان دهنده ميزان فعاليت تجاري، آموزش، مطالعات اقتصادي و به طور خلاصه به روز بودن اطلاعات بازرگاني است بنابراين اعضاي تشکل هاي اقتصادي وابسته به اتاق بايد کارت بازرگاني و يا عضويت را از اتاق ها دريافت نمايند.

رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي استان سمنان خاطرنشان کرد: اعزام هيات و پذيرش هيات تجاري براي توسعه مراودات تجاري از برنامه هاي اتاق بازرگاني است.

به گفته وي، در اين سفرها تاجران با طرف هاي تجاري و رايزنان سفارت کشورهاي هدف ملاقات کرده و اين ملاقات هاي مي تواند زمينه مبادلات دوطرفه را توسعه دهد.

وي تاکيد کرد: اتاق ها بايد تشکل ها و انجمن هاي تخصصي را ايجاد کنند اما فعاليت اعضاي تشکل دهنده سبب پويايي و توانمندي اتحاديه مي شود.

رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي استان سمنان يادآور شد: برگزاري نمايشگاه يکي از اهداف اتاق است و آخرين اطلاعات نمايشگاهي با توجه به رشته فعاليت، توسط درگاه هاي اطلاع رساني اتاق سمنان به اطلاع اعضاي اتاق و فعالان اقتصادي رسانده مي شود.

مشاور استاندار و مدير کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري سمنان نيز در اين نشست گفت: حضور زنان در عرصه هاي اجتماعي و اقتصادي بسيار پررنگ است تا آن جا که زنان توانمندي نقش آفريني در ميدان هاي اقتصادي را دارند.

زينب کرکه آبادي، تاثيرگذاري بانوان را در فعاليت هاي اقتصادي مثبت برشمرد و ادامه داد: درحوزه تحصيل و دانشگاه دختران توانسته اند موفقيت 60 تا 70 درصدي در پذيرش کنکور را کسب کنند.

مدير کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري سمنان اضافه کرد: بخش دولتي و اتاق بازرگاني از تشکل زنان بازرگاني حمايت مي کند اما ايستايي و رونق اين تشکل بر عهده اعضاء است.

به گزارش ايرنا، راضيه کارخاني، پروين مومن آبادي، ناهيد اميدي، فاطمه عرب و زينب صائمي به عنوان اعضاي اصلي و خديجه غنچه و فاطمه ناصريان نيز عضو علي البدل کانون زنان اتاق بازرگاني استان سمنان انتخاب شدند.


 قاچاق دام زنده از استان سمنان در حد صفر است 

سمنان- ايرنا- مديرکل امورعشايري استان سمنان گفت: قاچاق دام زنده از اين استان به استان هاي مختلف کشور به دليل وابسته بودن معيشت عشاير به شغل دامپروري درحد صفر است.

حميدرضا حسيني روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: عشاير استان سمنان سالانه 9 هزار و 330 تُن گوشت توليد مي کنند و در مجموع 25 درصد از ميزان گوشت مصرفي شهروندان استان با تلاش اين افراد به بازار عرضه مي شود.

وي خاطر نشان کرد: به دليل آنکه چرخه اقتصادي عشاير استان با پرورش دام رونق مي گيرد به هيچ عنوان در حوزه عشايري استان قاچاق دام معنا و مفهومي ندارد.

مديرکل امورعشايري استان سمنان با اشاره به افزايش قيمت گوشت در بازار گفت: اين افزايش قيمت به دليل کاهش توليد نيست بلکه اين امر به دليل توزيع نامناسب و بعضي واسطه گري ها انجام مي گيرد.

حسيني تصريح کرد: در ماه هاي گذشته در نحوه توزيع و قيمت گذاري نهاده هاي دامي با مشکلات مواجه بوديم اما اين رويکردهاي منفي دليل اصلي افزايش قابل توجه قيمت گوشت در بازار نيست.

وي اضافه کرد: چالش احتکار از سوي بعضي واسطه ها و اقشار ثروتمند جامعه به افزايش قيمت گوشت قرمز در بازار دامن زده است.

مديرکل امور عشايري استان سمنان گفت: نظارت نهادهاي مربوط در جلوگيري از احتکار کالاهاي اساسي در اين شرايط حساس بايد تقويت شود و با افزايش واردات و نظارت مي توان قيمت گوشت قرمز را در بازار کاهش داد.

عشاير استان سمنان متشکل از سه هزار و 181 خانوار و بيش از 14 هزار و 400 نفر جمعيت، شامل 74 طايفه، 1.07 درصد از جمعيت عشايري کشور را شامل مي شوند، اين عشاير که هشت و 2 دهم درصد جمعيت استان سمنان را تشکيل مي دهند، بيش از يک ميليون و 74 هزار راس دام سبک و چهار هزار و 700 راس دام سنگين دارند و سالانه 9 هزار و 300 تن گوشت قرمز به ارزش بيش از سه هزار و 600 ميليارد ريال توليد مي کنند.


 بيش از 300 تن ميوه عيددر شاهرود ذخيره شد 

شاهرود-ايرنا- فرماندار شاهرود گفت: 325 تن سيب و پرتقال براي عيد نوروز در شاهرود ذخيره شده است.

محمد کرم محمدي چهارشنبه در حاشيه بازديد از سردخانه هاي محل نگهداري ميوه هاي تنظيم بازار شاهرود، در گفت وگو با ايرنا اظهار داشت: 115 تن سيب زرد و قرمز و همچنين 210 تن پرتقال تامسون به منظور تنظيم بازار در شاهرود ذخيره شده است.

وي اضافه کرد: اين ميوه ها در 22 نقطه شهر شاهرود و 19 محل در شهرهاي روديان، بيارجمند، بسطام، مجن، کلاته خيج و نيز روستاهاي شهرستان توزيع مي شود.

معاون استاندار سمنان با بيان اينکه احتمال دارد ميوه هاي ذخيره شده از 24 اسفند وارد بازار شود، تصريح کرد: پس از مشخص شدن قيمت ميوه در بازار، نرخ ميوه دولتي نيز اعلام مي شود.

محمدي با تاکيد براينکه مقدار ميوه مورد نياز شهرستان تهيه شده، يادآور شد: به دليل قرارگيري در مسير رفت و آمد زائران حرم مطهر رضوي و براي بهره مندي ديگر هموطنان از ميوه هاي تنظيم بازار، مقداري سهميه شناور نيز براي شاهرود درخواست داده شده است.

 


 آزمون الکترونيکي قرآن و عترتدر سمنان آغاز شد 

سمنان- ايرنا- مسوول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان گفت: بخش الکترونيکي آزمون سراسري قرآن و عترت در اين استان در سه رشته آغاز شد.

به گزارش ايرنا، مجتبي نورمحمدي روز چهارشنبه به خبرنگاران بيان کرد: آزمون قرآن و عترت در سه رشته ترجمه و مفاهيم قرآن کريم يا واژه هاي آسماني، روان خواني قرآن کريم يه تعيين سطح تعاملي و سبک زندگي و سيره معصومين(ع) تا فردا ادامه دارد.

وي، شمار ثبت نام کنندگان در آزمون الکترونيکي استان سمنان را يک هزار و 196 نفر عنوان و اضافه کرد: بيشتر شرکت کنندگان از استان سمنان را بانوان تشکيل مي دهند و از يک هزار و 196 شرکت کننده، تنها 180 نفر از آقايان هستند.

نورمحمدي با اشاره به اينکه اين آزمون در دو بخش الکترونيک و کتبي برگزار مي شود، گفت: بيشتر ثبت نام کنندگان در آزمون الکترونيکي نيز در بخش روان خواني قرآن کريم داوطلب شده اند.

مسوول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان يادآور شد: به قبول شدگان در آزمون الکترونيکي علاوه بر اعطاي گواهينامه، جوائزي تعلق مي گيرد.

آزمون کتبي هفدهمين آزمون سراسري قرآن و عترت نيز 9 اسفند 97 در هشت حوزه در استان سمنان برگزار خواهد شد.