تاریخ 1397/11/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4975 برو جستجو جستجوی پیشرفته   استاندار:
 سمنان پايگاه نمونه شهر تمام هوشمند شود 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان گفت: استانداري آمادگي لازم براي انعقاد قرارداد با وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات براي اجراي طرح شهر تمام هوشمند در مرکز استان سمنان را دارد.

عليرضا آشناگر در نشست شوراي اداري استان سمنان با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در سالن اجتماعات اداره کل امور مالياتي استان سمنان افزود: هوشمند‌سازي شهر و اجراي دولت الکترونيک موجب شفاف‌سازي، کاهش فساد مالي، صرفه‌جويي در هزينه و تقويت اعتماد عمومي مي‌شود.

وي با بيان اين که بيشترين مصرف کاغذ مربوط به بيمه و بانک است، ادامه داد: اجراي طرح دولت الکترونيک و ايجاد بستر دسترسي آسان و لحظه‌اي به اطلاعات در صنعت بيمه موجب صرفه‌جويي 2 هزار و 200 ميليارد ريالي در چاپ بيمه‌نامه مي‌شود.

وي ابراز داشت: اين حجم از صرفه‌جويي تنها در يک بخش خيره‌کننده است و اين ميزان صرفه‌جويي در هزينه‌ها و تقويت اعتماد عمومي، ضرورت اجراي دولت الکترونيک را دوچندان مي‌کند.

آشناگر تصريح کرد: 650 کيلومتر از مسافت بين تهران تا مشهد مقدس در استان سمنان قرار دارد که حجم زيادي از مسافران از اين مسير عبور مي‌کنند ولي هنوز در برخي نقاط جاده پوشش اينترنتي و تلفن همراه ضعيف است و ضرورت دارد به منظور افزايش ايمني و ارتقاي خدمات‌رساني به زائران امام رضا(ع) نقاط کور ارتباطي اصلاح شود.

وي با اشاره به شرکت‌هاي استارت‌آپي و استفاده از بستر الکترونيک و مخابرات براي رونق کسب و کار اظهار داشت: استارت‌آپ‌ها نوعي واسطه هستند که گردش مالي بالا ولي سود اندک دارند و در نظر گرفتن راهکارهاي تشويقي براي رونق استارت‌آپ‌ها کمک‌کننده است.

کلنگ‌زني مرکز ‌اي‌سي‌تي مطالبه جدي مردم سمنان است

استاندار سمنان در ادامه خطاب به وزير ارتباطات گفت: کلنگ‌زني مرکز آي.‌سي.‌تي مطالبه جدي مردم سمنان است که انتظار مي‌رود اين مطالبه اجرايي و در کوتاه‌ترين زمان به بهره‌برداري برسد.

آشناگر با اشاره به موقعيت جغرافيايي استان و قرار‌گيري در محور شرق به غرب و شمال به جنوب کشور و استقرار بخش زيادي از صنايع، تعداد زياد دانشجو و مهاجر در استان سمنان افزود: تعداد مشترکان استفاده‌کننده از فناوري‌هاي الکترونيک در استان سمنان بالاست و بر همين اساس تخصيص بسته حمايتي و در نظر گرفتن سرويس ميزباني رايگان مطالبه مردم استان سمنان است.

استاندار سمنان با بيان اين که 80 درصد پهنه اين استان، کويري است بيان کرد: استان سمنان به واسطه موقعيت جغرافيايي مقصد خوبي براي گردشگران کوير و دوستداران علم نجوم و فضا است و ضرورت دارد استفاده از اين ظرفيت‌ها مدنظر مسوولان قرار بگيرد.

استاندار سمنان يادآور شد: در دهه فجر امسال به برکت چهل سالگي انقلاب 80 ميليارد ريال طرح‌هاي مخابراتي به صورت همزمان در استان سمنان افتتاح شد و بهره‌برداري از اين ميزان طرح در اين استان نشان از تامين زيرساخت‌هاي الکترونيکي است.

دولت الکترونيک بسترساز امنيت پايدار و اعتماد عمومي است

رئيس مجمع نمايندگان استان سمنان هم در اين نشست گفت: اجراي دولت الکترونيک گامي براي تحقق امنيت پايدار، شفاف‌سازي و افزايش اعتماد عمومي در کشور است.

احمد همتي، افزود: اجراي دولت الکترونيک و تقويت زيرساخت‌هاي مخابراتي موجب توسعه کشور و رونق اقتصادي مي‌شود.

وي ادامه داد: در اين برهه از زمان، کشور براي توسعه و پيشرفت به شدت به زيرساخت‌هاي مخابراتي نيازمند است و براي تحقق اين راهبرد در کشور نيروي خلاق، باسواد و توانمند وجود دارد.

رئيس مجمع نمايندگان استان سمنان با بيان اين که دولت الکترونيک در بُعد اداري تحول ايجاد مي‌کند، اظهار داشت: استان سمنان زيرساخت‌هاي خوبي در زمينه فناوري اطلاعات و ارتباطات دارد که استفاده از اين ظرفيت‌ها موجب تسهيل در دسترسي مردم و افزايش رضايت عمومي مي‌شود.

همتي با بيان اين که استان سمنان با وجود مديريت علمي و کاربردي سه برابر ميانگين کشور دانشجو دارد، تصريح کرد: استان سمنان ظرفيت پذيرش فناوري برتر دنيا را دارد.

وي خاطرنشان کرد: تسهيل در دسترسي مردم به هر آنچه که نياز دارند اولويت اول دولت و مجلس شوراي اسلامي است و تحقق اين راهبرد در سايه اجراي دولت الکترونيک در دستور کار قرار دارد.

همتي بيان کرد: شروع عمليات اجرايي مرکز ارتباطات و اطلاعات استان سمنان يکي از مطالبات جدي مردم است و انتطار مي‌رود در اين زمينه اقدامي موثر انجام شود.

رئيس مجمع نمايندگان استان سمنان گفت: مديران و مسوولان استاني تلاش کنند تا سمنان به عنوان نمونه آزمايشي شهر هوشمند انتخاب شود.

عباس دانايي فرماندار سمنان هم در اين جلسه با اشاره به افتتاح 114 پروژه در استان طي دهه فجر امسال گفت: مجموع پروژه‌هاي قابل افتتاح دهه فجر با اعتباري بالغ بر 103 ميليارد تومان در دستگاه‌هاي مختلف استان پيش بيني شده است.

وي با بيان اينکه شهر سمنان به علت تعدد دانشگاه‌ها به نام شهر دانشگاهي مي‌شناسيم، اظهار کرد: همچنين شهر صنعتي به جهت موقعيت خوب و وجود واحد‌هاي صنعتي در کشور است.

فرماندار سمنان همچنين تصريح کرد: در بخش تاريخي و گردشگري استان سمنان داراي موقعيت‌هاي ويژه‌اي است. دانايي،‌ شهر سمنان را به عنوان پايتخت ديتا سنتر ايران‌ دانست و افزود: در اين شهر بانک‌ها سرمايه‌گذاري کردند و اين‌نام مي‌تواند شرايط بسيار ويژه‌اي را براي استان فراهم کند. وي بيان کرد: در بانک رسالت به عنوان تنها ديتا سنتر ماژول کشور در سمنان افتتاح خواهد شد.

فرماندار سمنان با اشاره به اينکه به جهت وجود فيبر نوري، استان سمنان رتبه اول را در کشور داراست، گفت: به جهت امنيت بسيار بالا و موقعيت‌هاي بسيار خوب اميدواريم بتوانيم از اين ديتا سنتر بهره‌برداري مطلوب داشته باشيم.

دانايي خاطرنشان کرد: استان سمنان فعاليت استارت‌آپي خوبي در حوزه صنعت، پزشکي و اقتصادي دارد که نيازمند حمايت وزارت ارتباطات براي توسعه بيشتر است.


 پيش‌بيني ايجاد 87 هزار شغل در کشور
 پارک توسعه ديجيتال در 10 استان ايجاد مي‌شود 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه پيش‌بيني مي‌شود با نهايي شدن بسته اشتغال، 87 هزار شغل براي جوانان ايجاد شود، گفت: پارک توسعه ديجيتال تا هفته دولت سال آينده در 10 استان کشور ايجاد مي‌شود.

محمدجواد آذري‌جهرمي در حاشيه حضور در صدا و سيماي مرکز سمنان اظهار کرد: استان سمنان پهناور است که کوير و جنگل را دل خود جاي داده و گذرگاه عبور مردم ايران به مشهد مقدس است.

وي با بيان اينکه وجود کاروانسراها، صنايع‌دستي و. . . نشان‌دهنده تاريخ غني و مردم متدين و متمدن استان سمنان است، افزود: اين استان با ظرفيت‌هاي بسيار مطلوب و مردمي باتمدن و بافرهنگ است که يادگار تاريخ کهن ايران اسلامي را به‌خوبي مي‌توان در اين استان ملاحظه کرد.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اضافه کرد: سمنان به لطف سواد بالاي مردم آن، استاني بسيار ممتاز در شاخص فناوري اطلاعات است و در بخش زيرساخت‌هاي فناوري اطلاعات رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

آذري‌جهرمي بيان کرد: در يک سال گذشته در اين حوزه سرمايه‌گذاري خوبي صورت گرفته و 521 ميليارد ريال توسط دولت و بخش خصوصي در استان سمنان سرمايه‌گذاري شده است.

وي با بيان اينکه 132 سايت نسل سه و چهار در استان سمنان وجود دارد و در 276 روستاي اين استان اينترنت پرسرعت داير شده است، تصريح کرد: مسير جاده‌هاي استان سمنان اين ظرفيت را دارد که تا پايان سال 1398 زيرپوشش اينترنت نسل چهار قرار گيرد.

وي با بيان اينکه در حوزه اينترنت پرسرعت هم درون‌گرايي شده و تمام شهرهاي استان سمنان از خدمات اينترنت پرسرعت برخوردارند، تأکيد کرد: اقدامات قابل‌توجهي در نمايشگاه توانمندي‌هاي استان سمنان در معرض ديد عموم قرار گرفته بود که جاي قدرداني دارد.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه هيچ‌گاه از اعتماد به جوانان ضرر نکرده‌ايم، گفت: با وجود تصويب قانون مبني بر جوان‌گرايي، اما هنوز اين اتفاق به‌صورت کامل در کشور اجرايي نشده است.

آذري‌جهرمي با تأکيد بر اينکه بايد به اين باور برسيم که به جوانان اعتماد کنيم، اظهار کرد: بايد در کشور نهضت جوان‌گرايي را ايجاد کنيم؛ جوان‌گرايي فرآيندي است که براي تحقق اهداف آن بايد برنامه و راهبرد داشته باشيم.

وي با اشاره به اينکه 10 درصد دانش‌آموختگان دانشگاهي کشور در حوزه آي.‌سي.‌تي هستند، افزود: يک برنامه کشوري در زمينه اشتغال داريم و تصميم بر آن است تا با بهره‌گيري از تيم‌هاي فناور اين مهم را به انجام برسانيم.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اضافه کرد: نخستين پارک توسعه ديجيتال در مشهد افتتاح شد و تا هفته دولت سال آينده در 10 استان ديگر ايجاد مي‌شود.

آذري‌جهرمي گفت: پيش‌بيني مي‌کنيم که با بسته اشتغال که در هفته آينده با سازمان مديريت و برنامه‌ريزي نهايي خواهد شد، 87 هزار شغل براي جوانان ايجاد کنيم.

وي ادامه داد: در مشاغل جديدي که ايجاد خواهد شد، مبنا بر اساس بهره‌مندي از توان فکري و خلاقيت جوانان است و مبناي کار ما استفاده از منابع زيرزميني و معدني نيست.

66 درصد روستاهاي کشور مجهز به اينترنت پرسرعت هستند

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات افزود: يک‌هزار و 242 شهر ايران اينترنت 3G و 4G دارند و 66 درصد از روستاهاي کشور نيز مجهز به اينترنت پرسرعت هستند.

آذري‌جهرمي با بيان اينکه در سرعت و کيفيت ارتباطات به نسبت کشورهاي منطقه در وضع مطلوبي قرار داريم، تصريح کرد: تا سال 1397 تعداد 250 هزار اپليکيشن موبايل ايراني توليد شده است.

وي با بيان اينکه نرخ رشد ترافيک اينترنت داخلي تا پايان آذرماه امسال 317 درصد بوده است، اظهار کرد: مجموع ترافيک داخلي کشور يک‌هزار گيگابيت در ثانيه است.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه تحولات بسياري در حوزه تکنولوژي و فناوري ايجاد شده که کاملاً براي مردم مشهود و قابل‌لمس است، گفت: امروز ارتباط پزشک و بيمار، آناليز فعاليت‌هاي کشاورزي و بسياري ديگر از خدمات توسط تکنولوژي‌هاي نوين فناوري به مردم ارائه مي‌شود.

آذري‌جهرمي بيان کرد: تحولات انجام‌شده در کشور ما با وجود همه پيشرفت‌ها همچنان در مرحله پايه قرار دارد و بدون ترديد همچنان راه درازي در اين مسير در پيش است.

وي با اشاره به اينکه از مجموع 64 هزار روستاي کشور فقط سه درصد آنها فاقد اينترنت است، افزود: 36 درصد روستاهاي کشور در زمان تصدي مسؤوليت توسط اينجانب امکانات ارتباطي داشتند که هم‌اينک اين عدد به 66 درصد رسيده است.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اضافه کرد: يک‌هزار و 100 روستا در کشور ازجمله دو روستا در استان سمنان که فاقد هرگونه پوشش ارتباطي بودند، به‌صورت هم‌زمان در ايام‌الله دهه فجر داراي پوشش ارتباطي مناسب از دو اپراتور کشور شدند.

آذري‌جهرمي خاطرنشان کرد: در سراسر کشور ثبت‌نام تلفن ثابت از سر گرفته شده که حداکثر تا مدت 6 ماه واگذار خواهد شد.


 امام‌جمعه بسطام در جشن ستاره‌ها:
 زنده کردن حس نوع‌دوستي، احسان و انفاق از برکات انقلاب است 

شاهرود_خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

امام‌جمعه بسطام در جشن تولد نمادين 110 کودک يتيم و نيازمند منطقه بسطام با عنوان جشن ستاره‌ها گفت: زنده کردن حس نوع‌دوستي، احسان و انفاق از برکات انقلاب اسلامي و يادگاري‌هاي حضرت امام خميني(ره) براي مردم ايران است که بايد قدران آن باشيم.

حجت‌الاسلام سيد‌علي رضوي‌نسب با بيان اينکه مردم ايران ميراث‌دار فرهنگ احسان و نيکوکاري اهل‌بيت عصمت و طهارت(ع) هستند، تأکيد کرد: زنده کردن حس نوع‌دوستي، احسان و انفاق يکي از برکات انقلاب است.

وي افزود: تأسيس کميته امداد امام خميني(ره) براي سرپرستي ايتام و حمايت از خانواده‌هاي نيازمند يکي از برکات انقلاب چهل‌ساله ايران است.

امام‌جمعه بسطام با قدرداني از خانواده بزرگ کميته امداد امام خميني(ره) و حاميان طرح‌هاي اکرام و محسنين، ابراز داشت: جشن تولد 110 کودک يتيم و نيازمند منطقه بسطام هم‌زمان با جشن چهل‌سالگي انقلاب اسلامي قابل‌تحسين و تقدير است.رييس کميته امدا امام خميني‌(ره) در حاشيه اين مراسم در گفتگو با خبرنگار ما گفت:در اين مراسم از فرزند شهيد حسين تابسته شهيد سرافراز مدافع حرم قدرداني شد.علي‌اکبرشبانزاده افزود: کميته امداد بسطام با 1250 خانوار تحت حمايت داراي بيش از 270يتيم و محسنين (خانواده داراي سرپرست مرد بيمار صعب‌العلاج) است که با کمک بيش از 1000 نفر حامي ماهيانه کمک‌هاي نقدي و کالا براي ايشان تهيه مي نمايد.وي افزود: جشن تولد نمادين ستاره‌ها با کمک امام‌جمعه، شهرداري و شوراي شهر، حاميان ايتام و حمايت مالي مديريت تالار اورانوس برگزار گرديد.

شبانزاده با بيان اينکه در اين جشن ضمن ارج نهادن به ارزش‌هاي انقلاب در 40سال پيروزي و گراميداشت شهادت حضرت زهرا بر نامه ويژه‌اي برگزار گرديد، گفت: در اين مراسم ضمن ارج نهادن به مقام شهداي مدافع حرم از دکلمه فرزند شهيد تابسته استفاده شد و اين فرزند مورد تفقد امام‌جمعه بسطام قرار گرفتند.

در انتها ضمن اهداي هديه به ايتام از خيرين و هنرمنداني که براي رضاي خدا ايفا نقش نموده بودند، تجليل گرديد.


 وزير ارتباطات هشت طرح زيرساختي سمنان را افتتاح کرد 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

همزمان با ششمين روز از گراميداشت دهه مبارک فجر، هشت طرح زيرساخت ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان با حضور محمدجواد آذري‌جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به صورت همزمان افتتاح شد.

محمدجواد آذري‌جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اين هشت طرح که براي اجراي آن 304 ميليارد و 165 ميليون ريال هزينه شده است به صورت همزمان، با حضور عليرضا آشناگر استاندار و احمد همتي نماينده سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي بهره‌برداري کرد.

مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان درباره اين طرح‌ها گفت: توسعه پهناي باند دسترسي ديتا اپراتورها در شهرستان‌هاي سمنان، شاهرود و دامغان، توسعه ظرفيت شبکه انتقال مراکز و ايستگاه‌هاي دامغان- گرمسار- ميامي و معلمان- سمنان- شاهرود- طرود از جمله طرح‌هاي افتتاح همزمان با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در سالن همايش‌هاي اداره کل امور مالياتي استان است.

سيد مسعود ميررضايي خاطرنشان کرد: توسعه و تکميل زيرساخت برق در شهرستان‌هاي سمنان، شاهرود و دامغان، با يک ميليارد و 200 ميليون ريال اعتبار و فيبر نوري مسير ميامي - داورزن به طول 116 کيلومتر و با اعتبار 69 ميليارد ريال در ششمين روز از دهه مبارک فجر به بهره‌برداري رسيد.

مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان تصريح کرد: توسعه فيبر نوري مسير شاهرود- گرگان به طول 62 کيلومتر با اعتبار 37 ميليارد ريال و فيبر نوري مسير طرود- معلمان به طول 50 کيلومتر با اعتبار 30 ميليارد ريال در اين آيين به صورت همزمان بهره‌برداري شد.

شهرها، جاده‌هاي اصلي و ريلي استان سمنان داراي پوشش 100 درصدي و جاده‌هاي فرعي نيز داراي پوشش80 درصدي تلفن همراه هستند.

370 هزار مشترک تلفن ثابت، و 117 سايت پوشش اينترنت پرسرعت در استان سمنان وجود دارد و بيش از 90 دفتر آي. سي. تي در مناطق روستايي ارايه خدمات مي‌کنند و اکنون يک ميليون و 200 هزار مشترک تلفن همراه در اين استان وجود دارد.

111 طرح عمراني و اقتصادي در حوزه‌هاي مختلف مانند صنعت، کشاورزي، بهداشت و آب و فاضلاب در ششمين روز از دهه فجر در شهرستان سمنان با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات افتتاح يا عمليات اجرايي آن‌ها آغاز شد.


 سرويس خبر: 

در آستانه چهل سالگي انقلاب اسلامي انجام شد؛

ديدار مديران شرکت آبفار با نماينده ولي فقيه

در استان سمنان

سرويس خبر:

مديرعامل و جمعي از مديران شرکت آب و فاضلاب روستايي استان سمنان به مناسبت چهل سالگي انقلاب اسلامي با حجت‌الاسلام والمسلمين شاهچراغي، نماينده ولي فقيه در استان و امام‌جمعه سمنان، ديدار کردند.

به گزارش روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب روستايي استان سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمحمد شاهچراغي در اين ديدار بيان داشت: خدمات آب همگاني و عمومي است و همگي مي‌بايست در راستاي استفاده بهينه از اين نعمت الهي، اهتمام كنيم.

وي ضمن ابراز خرسندي از عملكرد شركت آب و فاضلاب روستايي استان در عرصه خدمت رساني اظهار داشت: همه مسئولان ذيربط مي‌بايست پيگيري تامين آب پايدار روستايي باشند.

در اين ديدار، مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان، ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا و تبريك فرا‌رسيدن چهل سالگي انقلاب، مهمترين دستاوردهاي انقلاب اسلامي در بخش خدمات رساني امور آب به روستائيان استان را تشريح کرد و سپس گفت: به مناسبت بزرگداشت چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي، اقدامات اثرگذار و بسيار شايسته‌اي برنامه‌ريزي شده که افتتاح و کلنگ‌زني 81 طرح از مهمترين برنامه‌هاي شرکت در جشن چهل سالگي انقلاب اسلامي براي روستائيان استان است.

منصور کشاورزيان افزود: برنامه جشن انقلاب به همراه تجليل از دانش‌پژوهان خانواده شرکت آبفار استان، ديدار با خانواده معظم شهدا، تقدير از فعالان و خادمان نماز و... از ديگر اقدامات چهل سالگي بهار انقلاب است.

وي همچنين از نماينده ولي‌فقيه در استان و امام‌جمعه سمنان به دليل توصيه به مردم پيرامون مصرف آب از طريق تريبون نماز جمعه تقدير كرد و گفت: موضوع مصرف بهينه از آب يك امر مستمر است و مي‌بايست مدنظر روستائيان عزيز قرار گيرد.

امام‌جمعه سمنان در ديدار با مسئولين

شرکت آب و فاضلاب شهري:

فرهنگ‌سازي و استفاده بهينه از آب نهادينه شود

سرويس خبر:

طاهري مدير‌عامل شرکت آبفاي شهري استان سمنان به اتفاق جمعي از مديران، معاونين و کارشناسان شرکت بمناسبت دهه مبارک فجر و چهلمين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي با حجت‌الاسلام والمسلمين شاهچراغي نماينده ولي‌فقيه در استان و امام‌جمعه سمنان ديدار و ملاقات نمودند. به گزارش روابط عمومي آبفاي استان سيد‌محمد شاهچراغي ضمن تبريک دهه مبارک فجر و فرا‌رسيدن چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي فرمودند: بحمد ا... انقلاب اسلامي دستاوردهاي خوبي داشته که چهل سال از عمرش مي گذرد. دهه فجر از دهه هاي شادي وخوشحالي بوده و بايد از آن ياد کرد ، در بدو ورود امام تمامي مردم ايران خوشحال بودند وروز 22 بهمن انقلاب اسلامي به پيروزي رسيد اين روز مبارک مي باشد

نماينده ولي فقيه در مورد کمبود منابع آبي افزودند: ترويج فرهنگ استفاده بهينه از آب بايد نهادينه شود و شبکه‌هاي آبرساني اصلاح و براي ذخيره‌سازي نزولات آسماني چاره‌انديشي و براي فصل تابستان و تامين آب مورد‌نياز مردم از هم‌اکنون بايد برنامه‌ريزي شود.

در ابتداي اين ديدار دکتر محمد طاهري مدير‌عامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان بيان داشت: طرح مهام يکي از طرح‌هايي موفقي بود که در مدارس ابتدايي در سطح استان انجام شد که هدف از اجراي اين طرح استفاده بهينه در مصرف آب بوده که در کل نتايج خوبي داشته‌ايم.

در ادامه طاهري افزود: ‌امسال به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي چهل پروژه آماده بهره‌برداري گرديده و هشت پروژه با قابليت شروع شدن (‌کلنگ‌زني) براي مردم شريف شهرها استان بوده، که اين خدمات ارائه مي‌گردد و شامل پروژه‌هاي آب، فاضلاب، مخازن، توسعه‌هاي شبکه‌هاي آب، اصلاح شبکه‌ها و.... مي‌باشد.

وزير ارتباطات در سمنان:

پروژه سلامت الکترونيک

تا ارديبهشت 98 تکميل مي‌شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به پيوستن يک‌ميليون و 500 هزار کودک و نوجوان به اينترنت کودک، گفت: پروژه سلامت الکترونيک تا ارديبهشت 98 تکميل مي‌شود.

محمدجواد آذري‌جهرمي در جمع خبرنگاران در سمنان اظهار داشت: از ابتداي فروردين‌ماه امسال تعداد تبادلات مرکز ملي تبادل اطلاعات («ان. آي. ايکس. » ملي دولت الکترونيک) از ماهانه 2 ميليون (تبادل) به حدود 96 ميليون رسيده و 48 برابر شده است و تعداد دستگاه‌هاي متصل نيز رشد قابل‌توجهي داشت. وي با بيان اينکه با دستور رئيس‌جمهور محورهاي ويژه‌اي در حوزه دولت الکترونيک و براي فعال‌سازي آن آغاز شده، عنوان کرد: در اين زمينه 23 پروژه مصوب در دولت برنامه‌ريزي‌شده که بايد تا سال 99 اين پروژه‌ها به اتمام رسد. وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه يکي از مهم‌ترين اين پروژه‌ها مربوط به سلامت است عنوان کرد: در اين زمينه و در هفته‌هاي قبل بازديدهاي اوليه از اقدامات سلامت الکترونيک در بابلسر انجام شده و پيشرفت‌هايي که به‌عنوان پايلوت در اين زمينه صورت گرفت نيز مطلوب بود. آذري‌جهرمي با اشاره به رأي اعتماد مجلس به وزير بهداشت خاطرنشان کرد: بر اين اساس نيز همراه با وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي هفته آينده به کرمان مي‌رويم تا اتفاقاتي که در اين استان نيز افتاده است را مرور کنيم و پس‌ازآن نيز به‌سرعت اقدام اجرايي براي اجراي کامل سلامت الکترونيک در 4 استان کشور آغاز شود.

وي خاطرشان کرد: براي اين موضوع با کمک وزارت بهداشت در حال برنامه‌ريزي هستيم که تا ارديبهشت‌ماه سال آينده پياده‌سازي کنيم.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اقدامات دولت در ديگر حوزه‌هاي دولت الکترونيک تصريح کرد: در ديگر حوزه‌ها نيز مي‌بينيم که حذف اسناد کاغذي از چرخه ادارات صورت گرفته و ارائه خدماتي مانند کارت ملي هوشمند و کارت سوخت و برخي ديگر از حوزه‌ها نيز تک‌تک به پروژه دولت الکترونيک اضافه مي‌شود. واقعيت اين است هرچند ايران در زمينه (فناوري اطلاعات و ارتباطات) 20 رتبه در دنيا ارتقا يافته است؛ اما با وضعيت مطلوب خودمان فاصله‌ داريم و اين ظرفيت مي‌تواند 10 برابر شود.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به آخرين اقدامات دولت در زمينه اينترنت کودک تصريح کرد: اين طرح در سه لايه در حال پيگيري است.

آذري‌جهرمي افزود: اين پروژه هم در لايه زيرساخت دسترسي است که اپراتورهاي مخصوص کوچک داريم و هم در لايه خدمات است که در اين زمينه نيز اپليکيشن‌ها توسعه خدمات داده‌اند و همچنين در لايه محتواست که کودک آنلاين در اين زمينه راه‌اندازي شده است. وي تصريح کرد: امروز از 13 ميليون مخاطب کودک و نوجوان در کشور تاکنون 1. 5 ميليون نفر به اينترنت کودک پيوسته‌اند و ما به جديت پيگيري مي‌کنيم که اين ظرفيت پيش برود.