تاریخ 1397/11/13 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4970 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان خبر داد؛
 اجراي 359 برنامه فرهنگي قرآني به مناسبت دهه فجر 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان از برگزاري 359 برنامه فرهنگي قرآني به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و دهه فجر در قالب 14 عنوان در اين استان خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمين علي‌اصغر فضيلت در آستانه ايام‌الله دهه فجر در نشستي با خبرنگاران افزود: اين برنامه‌ها در قالب‌هاي مختلف از جمله برپايي نمايشگاه‌هاي عفاف و حجاب، مسابقات قرآني، کارگاه‌هاي آموزشي و ... در شهرستان‌هاي اين استان برگزار مي شود.وي با تشريح برنامه‌هاي کارگروه فرهنگ و هنر ستاد بزرگداشت چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي استان سمنان گفت: هفت برنامه شاخص در قالب مصوبات اين کارگروه در ايام الله دهه فجر در استان سمنان برگزار مي شود.

وي ادامه داد: 38 برنامه هنري نيز شامل برگزاري کنسرت موسيقي آواها و نواهاي محلي، جشنواره‌هاي نقاشي، کارگاه آموزشي و خوشنويسي و ديدار هنرمندان با امامان جمعه نيز از ديگر برنامه‌ها پيش‌بيني شده است.

فضيلت، اجراي پنج تئاتر خياباني در شهرهاي سرخه و آرادان، برگزاري مسابقات عکاسي، تعزيه و نمايشگاه‌هاي هنري را از ديگر برنامه‌هاي هنري به مناسبت ايام‌الله دهه فجر در اين استان برشمرد.

وي اظهار داشت: سرود 40 هزار نفري همزمان با سراسر کشور توسط کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي اين استان در اين استان برگزار خواهد شد.مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان خاطرنشان کرد: اين برنامه‌‌ها با مشارکت ادارات عضو کارگروه و نيز انجمن‌‌ها و موسسات فرهنگي هنري اين استان برگزار مي‌شود.


 مسئول معاونت روابط عمومي و تبليغات سپاه قائم آل محمد (عج) خبرداد:
 کسب رتبه برتر در ارسال آثار هفتمين جشنواره فرهنگي هنري سپاه پاسداران 

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

سپاه قائم آل محمد (عج) در هفتمين جشنواره فرهنگي هنري سپاه پاسداران موفق به کسب رتبه برتر در ارسال آثار و 5 مقام شد.

مهدي ديابي در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري بسيج استان سمنان در خصوص هفتمين جشنواره فرهنگي هنري سپاه که در تبريز برگزار شد بيان کرد: 55 اثر از استان سمنان به اين جشنواره ارسال شد.

مسئول معاونت روابط عمومي و تبليغات سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان افزود: اين اثرات در رشته‌هاي عکس، پوستر، نماهنگ، کاريکاتور، شعر، اجراي حماسي، خوشنويسي توسط 22 نفر از پاسداران سپاه استان سمنان تهيه شده بود که در بخش داوري آثار، مرتضي مطهري نژاد در رشته عکاسي، حسن خورشيدي در رشته پوستر، محمد نوروزيان و سجاد نوري در رشته اجراي حماسي موفق به کسب رتبه برتر شدند.

وي ادامه داد: در اين جشنواره از نماهنگ «اسطوره. طور» توليدي گروه تلويزيوني سپاه استان سمنان، به تهيه‌کنندگي مهدي ديابي و کارگرداني حسن خورشيدي و تصويربرداري مرتضي مطهري‌نژاد در آثار برتر سپاه رونمايي شد.

وي در پايان گفت: اين اثر در جشن چهل سالگي انقلاب اسلامي در استان سمنان و در حضور همشهريان نيز رونمايي خواهد شد.

شايان ذکر است؛ از استان سمنان 55 اثر در رشته‌هاي عکس، پوستر، نماهنگ، کاريکاتور، شعر، اجراي حماسي، خوشنويسي توسط 22 نفر از پاسداران سپاه استان سمنان به اين جشنواره ارسال شد که در بخش داوري آثار، مرتضي مطهري‌نژاد در بخش عکاسي، حسن خورشيدي در بخش پوستر، محمد نوروزيان و سجاد نوري در بخش اجراي حماسي حايز رتبه برتر شدند.

در اين جشنواره از نماهنگ «اسطور ه طوري» توليدي گروه تلويزيوني سپاه استان سمنان، به تهيه‌کنندگي مهدي ديابي و کارگرداني حسن خورشيدي و تصويربرداري مرتضي مطهري‌نژاد در آثار برتر سپاه رونمايي شد که اين اثر در جشن چهل سالگي انقلاب اسلامي در استان سمنان رونمايي خواهد شد.

در ضمن سپاه استان سمنان، سپاه برتر در ارسال آثار به اين جشنواره انتخاب شد و از مهدي ديابي مسئول معاونت روابط عمومي و تبليغات سپاه استان سمنان، تقدير بعمل آمد.


 اخبار 

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان خبر داد

ارسال قريب 12 هزار اثر به سوگواره عکس مهر محرم

دريافت آثار از 20 کشور جهان در بخش بين الملل

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان از ارسال قريب 12 هزار اثر به بخش‌هاي استاني، ملي و بين‌الملل سوگواره عکس مهر محرم خبر داد و گفت: در بخش بين‌الملل از 20 کشور جهان آثار ارسال شده است.

حجت الاسلام والمسلمين علي‌اصغر فضيلت در نشست خبري به خبرنگاران گفت: در بخش بين‌الملل 72 اثر از 57 عکاس در بخش‌هاي تک عکس حرفه‌اي و مجموعه عکس از شش کشور شامل عراق، بحرين، انگلستان، لبنان، هندوستان و جمهوري اسلامي ايران و در قسمت بين‌المللي جنبي نيز 12 مجموعه عکس از کشورهاي استراليا، افغانستان، آذربايجان، انگلستان، برزيل، آلمان، نروژ هندوستان، لبنان، نيجريه، سوئد و تايلند به دبيرخانه اين سوگواره رسيده است.

وي در ادامه با اشاره به اينکه در بخش آثار ملي شامل بخش آئين‌ها و نگاه نو، استان سمنان، تجربه و ويژه، 99 اثر از 71 عکاس ارسال شده است اظهار داشت: اين آثار از عکاسان 22 استان کشور شامل مرکزي، آذربايجان شرقي، گلستان، خراسان شمالي، خراسان رضوي، خراسان جنوبي، گيلان، تهران، قم، خوزستان، قزوين، فارس، يزد، اصفهان، زنجان، مازندران، اردبيل، چهارمحال و بختياري، البرز، ايلام، بوشهر و سمنان ارسال شده است. فضيلت ادامه داد: اين سوگواره با موضوعات آئين‌ها و آداب و سنن مردم در ايران اسلامي و اقصي نقاط جهان اسلام پيرامون ماه محرم و قيام عاشورا، راهپيمايي اربعين حسيني، مودت و برادري ميان مسلمانان و ... در بخش‌هاي هنرهاي ديجيتال شامل عکس و مجموعه عکس، فيلم‌هاي کوتاه سه دقيقه‌اي و ...، رسانه‌هاي بر خط شامل وب‌سايت‌ها و شبکه‌هاي اجتماعي و نيز نرم‌افزارها و بازي‌ها برگزار مي‌شود. مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان با بيان اينکه نمايشگاه سوگواره عکس مهر محرم شنبه هفته آينده با ارائه 183 اثر در بخش‌هاي تک و مجموعه عکس ملي و بين‌المللي افتتاح مي‌شود گفت: اختتاميه يازدهمين سوگواره ملي و چهارمين مسابقه بين‌المللي مهر محرم هفدهم بهمن با تجليل از برترين‌ها در سمنان برگزار خواهد شد.

اکران پنج فيلم کودک و نوجوان

در بخش سيمرغ و پروانه‌ها در سمنان

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون امور هنري و سينمايي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان زمان اکران فيلم‌هاي ويژه کودک و نوجوان در قالب بخش سيمرغ و پروانه‌ها را از سيزدهم بهمن در سمنان بيان کرد و گفت: تماشاي اين فيلم‌ها براي کودکان و نوجوانان رايگان است.

سيما رجبي در نشستي با خبرنگاران با اشاره به اينکه جشنواره فيلم فجر از دوازدهم تا هجدهم در استان سمنان برگزار مي‌شود افزود: بخش سيمرغ و پروانه‌ها به مدت پنج روز و در سانس صبح در سمنان برگزار مي‌شود. وي اظهار داشت: در اين بخش پنج فيلم لکنت، پاستاريوني، بنيامين، ضربه فني و آخرين داستان براي کودکان و نوجوانان در سينما هلال سمنان به روي پرده مي‌رود. رجبي، ساعت اکران اين فيلم را 10 تا 12 روزهاي سيزدهم تا هفدهم بهمن به مدت پنج روز بيان کرد و گفت: اولويت تماشاي اين فيلم‌ها با هماهنگي آموزش و پرورش به دانش‌آموزان محروم داده شده است. معاون امور هنري و سينمايي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان با اشاره به اکران 12 فيلم در قالب جشنواره فيلم فجر در سمنان، نرخ بليط اين فيلم‌ها را قطعه‌اي 100 هزار ريال بيان کرد و اظهار داشت: براي کارکنان دولت در صورت خريد يکجا بليط توسط دستگاه‌هاي اجرايي حداکثر تا سقف 60 قطعه تخفيف 30 درصد پيش‌بيني شده است. سي و هفتمين جشنواره فيلم فجر در سمنان در دو سينماي يادمان و هلال و در سانس‌هاي 18 و 20 برگزار مي‌شود و هر فيلم در اين برنامه سه نوبت اکران خواهد شد.


 با حضور رييس سازمان بسيج اصناف
 افتتاح نخستين مرکز نيکوکاري تخصصي اصنافو بازاريان استان سمنان 

 سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نخستين مرکز نيکوکاري تخصصي اصناف و بازاريان استان سمنان با حضور رييس سازمان بسيج اصناف افتتاح شد.غلامرضا حسن‌پور در همايش نقش اصناف و بازاريان در دوران انقلاب اسلامي که با حضور اصناف و بازاريان در آستان مقدس امام‌زاده يحيي(ع) سمنان برگزار شد، با اشاره به ضرورت تقويت روابط مجموعه اصناف و بازار و کميته امداد اظهار کرد: روابط ميان اصناف، بازاريان و کميته امداد بايد تقويت شود چرا که يادگار امام (ره) است و اتحاد ميان اين دو منجر به اشتغال‌زايي و رونق اقتصادي مي‌شود، اما در اين ميان نقاط ضعفي وجود دارد که بايد برطرف شوند.وي نقش بسيج اصناف و بازاريان را در رفع مشکلات اقتصادي فعلي که دسيسه‌اي از سوي دشمنان است، اثرگذار دانست و افزود: فعالان اقتصادي و بازاريان که در گذشته و در زمان جنگ در امدادرساني به مردم پيشتاز بودند، امروز نيز بايد در شرايط جنگ اقتصادي در خط مقدم امدادرساني باشند و به کمک مردم بشتابند.حسن‌پور از تقديم طرحي به مجلس با هدف توزيع کالا‌هاي اساسي بين نيازمندان اشاره و تصريح کرد: مقرر شده است تا در صورت تصويب اين طرح، کالا‌هاي اساسي و موردنياز مردم بدون موانع به دست محرومان واقعي برسد.وي اضافه کرد: اين طرح با مطالعه و کارشناسي دقيق در سطوح مختلف مطرح شد و به تأييد بخش خصوصي و اتاق اصناف رسيد و به دولت تقديم شد.رئيس سازمان بسيج اصناف با بيان اينکه در شرايط فعلي بسيج اصناف بايد در بحث توليد پوياتر شود، افزود: بايد از اين فرصت استفاده شود و توليدات افزايش يابد و کيفي باشد.

وي از آزادي به‌عنوان بزرگترين دستاورد انقلاب اسلامي نام برد و افزود: بزرگترين دستاورد ارزشمند انقلاب اسلامي، رهايي از بند استکبار بود؛ ما گرسنگي را تحمل مي‌کنيم؛ اما اينکه در بند استکبار باشيم، قابل تحمل نيست.حسن‌پور با اشاره به نقش بازاريان و اصناف در پيروزي انقلاب اسلامي بيان کرد: نخستين گروهي که براي شکل‌گيري انقلاب به نداي امام راحل لبيک گفتند، اصناف و بازاريان بودند و امام نقش بازاريان و اصناف را در اين جريان پررنگ عنوان کردند.

رئيس سازمان بسيج اصناف به تأکيدات امام راحل در بحث کمک متقابل دولت و اصناف در شرايط جنگ نظامي اشاره و اظهار کرد: امام راحل براي رفع مشکلات کشور، هم‌افزايي دولت و اصناف را مورد تأکيد قرار دادند و امروز نيز بايد تلاش شود تا با تعامل دولت و بسيج اصناف، مشکلات اقتصادي حاکم بر کشور رفع شود.