تاریخ 1397/11/08 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4966 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرمانده انتظامي استان سمنان خبر داد؛
 کشف بيش از 197 کيلو ترياک از صندوق عقب پيکان 

سرويس حوادث:

فرمانده انتظامي استان از کشف بيش از 197 ترياک در عمليات مشترک با پليس چهارمحال و بختياري خبر داد.

سردار «روح الامين قاسمي» در تشريح جزئيات اين مطلب به خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: با اشراف اطلاعاتي و کار تخصصي ماموران عمليات ويژه پليس مبارزه با موادمخدر استان سمنان، سرنخ‌هايي از فعاليت سوداگران مرگ در خصوص انتقال يک محموله مواد از شرق کشور به پايتخت به دست آمد. وي تصريح کرد: اعضاي اين باند يک محموله موادمخدر را از کرمان به قصد توزيع در تهران بارگيري کرده بودند که هماهنگي لازم براي عمليات دستگيري آنان با فرماندهي انتظامي چهارمحال و بختياري به عمل آمد.

سردار قاسمي از هدايت اطلاعاتي لحظه به لحظه تيم‌هاي عملياتي از سوي پليس سمنان خبر داد و افزود: سرانجام با اقدام مناسب هر 3 عضو اين باند ‌شناسايي و دستگيرشدند.

فرمانده انتظامي استان با اعلام کشف 197 و نيم کيلو ترياک از صندوق عقب خودروي پيکان قاچاقچيان اظهار داشت: برخورد قاطع پليس با سوداگران مرگ هرگز تعطيل‌بردار نيست و به ماموريت خطير خود در ريشه‌کني اين بلاي خانمانسوز که عامل بروز بسياري از جرايم و ناهنجاري‌هاي اجتماعي به شمار مي‌رود، با قوت ادامه مي‌دهيم.


 وقوع 23 مورد آتش‌سوزي در سمنان 

سرويس حوادث:

رئيس سازمان آتش‌نشاني سمنان با بيان اين‌که در طي يک ماه گذشته 23 مورد حريق و آتش‌سوزي در اين شهر به وقوع پيوسته است، گفت: در مجموع 79 نفر يک ماه گذشته امدادرساني شدند.

سعيد اسماعيل‌پور ضمن بيان اين‌که 23 مورد حريق و آتش‌سوزي طي يک ماه گذشته در سمنان به وقوع پيوسته است، ابراز داشت: بيشترين حريق با 11 مورد به معابر، ساختمان‌هاي متروک، ضايعات و فضاي سبز مربوط مي‌شود و مابقي نظير آتش‌سوزي خودرو، منازل مسکوني و تجاري رتبه‌هاي بعدي را به خود اختصاص مي‌دهد.

وي با بيان اين‌که نيروهاي آتش‌نشاني سمنان در 56 مورد عمليات امداد و نجات حضور داشتند، اضافه کرد: بيشترين آمار اين حوادث را با 19 مورد حبس در کابين آسانسور شامل مي‌شود که دليل اصلي آن خاموشي برق، نقص فني و عدم سرويس ماهانه است.

رئيس سازمان آتش‌نشاني سمنان با بيان اين‌که در مجموع آتش‌سوزي و عمليات‌هاي امداد و نجات 79 نفر نجات يافتند، ابراز داشت: تعداد شش مورد از اين حوادث آتش‌سوزي و امداد و نجات خارج از محدوده شهري به وقوع پيوست که توسط نيروي‌هاي عملياتي به‌خوبي پوشش داده ‌شد.

اسماعيل‌پور با بيان اين‌که طي يک ماه گذشته دو هزار و 351 تماس تلفني با 125 برقرار شده، تصريح کرد: از اين ميزان تماس با مجموع 36 ساعت و 35 دقيقه عمليات اطفاء، امداد و نجات و ميانگين سه دقيقه و 28 ثانيه زمان رسيدن به محل حادثه به کار خود پايان داده است.

وي اضافه کرد: در اين يک‌ماهه تعداد 495نفر ساعت از آتش‌نشانان داوطلب، کارکنان ادارات، شرکت‌ها، موسسات دولتي و غيره دوره‌هاي آموزش مقدماتي را براي ارتقا فرهنگ ايمني فراگرفتند.


 474 فقره تخلف در واحدهاي نانوايي سمنان ثبت شد 

سرويس حوادث:

معاون نظارت، بازرسي و حمايت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از ثبت 474 مورد تخلف در نانوايي‌هاي اين استان در 10 ماهه گذشته خبر داد.

مهدي يحيايي اظهار داشت: در راستاي اهداف و مصوبات کارگروه و به‌منظور نظارت ويژه بر کيفيت و کميت نان‌هاي توليدي، 9 هزار و 410 مورد بازرسي از واحدهاي نانوايي استان در 10 ماهه گذشته سال جاري انجام گرفته است.

وي با تأکيد بر ضرورت افزايش نظارت و بازرسي‌ها از واحدهاي خبازي استان سمنان گفت: با واحدهايي که قوانين نظام صنفي و مشتري مداري را رعايت نمي‌کنند و نان‌هاي بي‌کيفيت به مردم عرضه دارند، به‌شدت برخورد مي‌شود.

معاون نظارت، بازرسي و حمايت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: از مجموع بازرسي‌هاي صورت گرفته، 474 فقره پرونده تخلف با عناوين کم‌فروشي، عرضه خارج از شبکه آرد، عدم رعايت ساعات‌کاري و. . . تشکيل شده است.

وي ارزش ريالي اين تعداد پرونده را بالغ‌بر 798 ميليون و 359 هزار ريال عنوان کرد و گفت: اين پرونده‌ها براي بررسي و صدور رأي به تعزيرات حکومتي معرفي شده‌اند.

يحيايي ارتقاي کيفيت نان و برگزاري گشت‌هاي مشترک بازرسي را از مهم‌ترين اهداف کارگروه آرد و نان استان عنوان کرد و گفت: به‌منظور بهبود کيفيت نان‌هاي توليدي استان سمنان در سال جاري بيش از دو هزار نفرساعت از متصديان واحدهاي خبازي در استان آموزش‌هاي لازم را ديده‌اند.

معاون نظارت، بازرسي و حمايت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان خاطرنشان کرد: ‌هم‌استاني‌هاي سمناني مي‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در نانوايي‌هاي استان از قبيل کم‌فروشي، عدم رعايت ساعت‌کاري، گران‌فروشي، عرضه خارج از شبکه آرد و. . . ، موارد را از طريق سامانه تلفن 124 ستاد خبري سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گزارش دهند.