تاریخ 1397/10/25 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4955 برو جستجو جستجوی پیشرفته   نماينده شاهرود و ميامي در مجلس:
 دولت شرايط فعالان گردشگري بسطام را تسهيل کند 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس ضمن بيان اين که شهر نمونه گردشگري بسطام يک قطب مهم گردشگري است، گفت: مسئولان شرايط فعالان گردشگري منطقه را تسهيل کنند.

سيد‌حسن حسيني شاهرودي در نشست بررسي مشکلات بخش بسطام ضمن بيان اين که اين بخش داراي ظرفيت‌هاي عظيم گردشگري است، تأکيد کرد: بايد دولت سازوکاري را ايجاد کند که در قبال فعالان گردشگري اين بخش سخت‌گيري صورت نگيرد.

وي با بيان اين که مي‌توان شرايط فعاليت‌هاي گردشگري را تسهيل کرد، افزود: بعضاً ديده مي‌شود که جواني براي درآمدزايي و اشتغال، باغي را به‌صورت بوم‌گردي طراحي و اجرا مي‌کند اما برخي سخت‌گيري‌ها سبب مي‌شود تا موانعي بر سر راه اين جوان باشد.

عضو خانه ملت گفت: سخت‌گيري‌ها سبب اشاعه بيکاري مي‌شود حال‌آن که اگر شرايط گردشگري و فعالان اين حوزه تسهيل شود ما شاهد ارتقا و توسعه اقتصادي نيز در بخش بسطام خواهيم بود.

سرپرست معاونت امور عمراني استانداري سمنان، نيز در اين نشست گفت: دو طرح جامع گردشگري در استان مطرح‌شده که يکي از آنها محور شاهرود- آزادشهر محسوب مي‌شود.

قدرت‌الله ابک ضمن بيان اين که چند محور براي طرح جامع گردشگري استان سمنان تدارک ديده‌شده است، بيان کرد: يکي از اين طرح‌ها محور شاهرود- آزادشهر و روستاها و شهرهاي مجاور است که داراي ظرفيت‌هاي خوب گردشگري هستند.

وي با بيان اين که نگاه استانداري به مقوله گردشگري نگاه توسعه‌محور است، افزود: ديگر طرح، محور شهميرزاد، مهديشهر- کياسر در شمال است که اين طرح جامع نيز مي‌تواند ميزباني از هزاران گردشگر را برعهده گيرد.

سرپرست معاونت امور عمراني استانداري سمنان در ادامه خواستار تسهيل در شرايط استعلام‌هاي فعالان بخش خصوصي توسط بخشداري بسطام و مسئولان نهادهاي اجرايي در شاهرود و استان سمنان شد.


 از 33 نفر از پرستاران بيمارستان خاتم‌الانبياء(ص) شاهرود تجليل به عمل آمد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

توسط هيات رئيسه واحد شاهرود از 33 نفر از پرستاران، سوپروايزرها و سرپرستاران بيمارستان خاتم‌الانبياء(ص) شاهرود با اهداء گل، هداياي نقدي و لوح تقدير تجليل به عمل آمد.

به همت روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود، جشن بزرگ ميلاد باسعادت حضرت زينب (سلام‌الله عليها) و نکوداشت مقام پرستار به مناسبت ولادت حضرت زينب (سلام‌الله عليها) با حضور رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحد شاهرود، اعضاي هيات رئيسه واحد، امام‌جمعه موقت شهرستان، تعدادي از مسوولين دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود، رئيس بيمارستان خاتم‌الانبيا(ص) شاهرود، پرستاران، کارکنان و کادر اداري اين بيمارستان و اساتيد و دانشجويان پرستاري دانشکده پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود در سالن آمفي‌تئاتر شهيد مصطفايي دانشکده پزشکي اين واحد برگزار گرديد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود در ابتداي اين جلسه ضمن خوش‌آمد‌گويي به مهمانان و تبريک ميلاد پربرکت حضرت زينب‌(س) و روز پرستار را به کارکنان درماني بيمارستان، پرستاران گرامي و کارکنان دانشکده پزشکي و دانشجويان پرستاري پس از بيان فضائل حضرت زينب(س) بيان کرد: نام زينب را حضرت رسول(ص) براي اين بزرگوار درنظر گرفت و همچنين حضرت زينب(س) پرستار امامان بسياري بوده است و در حقيقت مي‌توان ايشان را پرستار واقعي نام نهاد و به قولي اگر حضرت زينب(س) نبود ما نه عاشورا داشتيم، نه محرم و نه ولايت.

دکتر سيد‌احمد ابوالقاسمي‌فر در ادامه به دو نظر در مورد جايگاه و اهميت کار پرستاري اشاره کرد: اول اين که حضرت علي‌(ع) نيکوکاري و انفاق و خدمت به مردم را توشه آخرت دانسته‌اند و در واقع‌ کاري که شما انجام مي‌دهيد‌کاري جز نيکوکاري نيست و همچنين نظر دوم اين که مقام معظم رهبري در يکي از ديدارهايشان با پرستاران فرموند وظيفه پرستاري را در همان درجه و رتبه‌اي که پزشک انجام مي‌دهد، بدانيد.

در ادامه جلسه رئيس بيمارستان خاتم الانبياء(ص) در خصوص اين روز گفت: پرستاري فراتر از يک شغل است و واژه پرستار با واژه عشق عجين شده و اوج عشق اين است که يک نفر در بدترين حالت قرار دارد و نفر ديگر ايشان تيمار را کند.

دکتر فريور باقري در بيان اهميت شغل پرستاري افزود: شما پرستاران از جان و دل با اين همه مسئوليت و فشار کار و بي‌خوابي کار خود را انجام مي‌دهيد و من که يک پزشک هستم اين را با اطمينان مي‌گويم که پزشکان بدون پرستار هيچ کار درماني را نمي‌توانند به خوبي و کامل انجام دهند.

در اين مراسم گروه موسيقي به اجراي زنده موسيقي سنتي و تعدادي از هنرمندان هم به اجراي مراسم کمدي پرداختند و در پايان مراسم از 33 نفر از پرستاران، سوپروايزرها و سرپرستاران بيمارستان خاتم‌الانبياء(ص) با اهداء گل، هداياي نقدي و لوح تقدير تجليل به عمل آمد.


 نماينده شاهرود و ميامي در مجلس:
 ايجاد زيرساخت‌هاي فرودگاه بين‌المللي شاهروددر اولويت باشد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نماينده شاهرود و ميامي در مجلس، با بيان اين که ايجاد زيرساخت‌هاي فرودگاه بين‌المللي شاهرود بايد در اولويت باشد، گفت: دستگاه‌هاي اجرايي براي اين امر اهتمام جدي داشته باشند.سيدحسن حسيني شاهرودي در نشست مسائل فرودگاه بين‌المللي شاهرود با بيان اين که فرودگاه بين‌المللي شاهرود و مرز هوايي آن مطالبه‌اي قديمي بود که با دستور ويژه رئيس‌جمهور همراه شد، تأکيد کرد: اين انتظار وجود دارد که مقامات استاني و شهرستاني به دنبال عملياتي شدن اين دستور باشند، از سوي ديگر بايد گفت بعضاً شنيده مي‌شود که آيا اين فرودگاه شرايط لازم براي بين‌المللي شدن را دارد يا خير؛ اگر مقدمات اين امر در گذشته مهيا نمي‌شد قطعاً کميته مرزهاي وزارت کشور که چهار بار دراين‌باره تشکيل جلسه داد، اين اجازه را نمي‌دادند که شاهرود داراي مرز هوايي باشد.

وي با بيان اين که اگر شاهرود شرايط فرودگاه بين‌المللي را نمي‌داشت قطعاً اجازه اين مرز هوايي نيز در وزارت کشور صادر نمي‌شد، تأکيد کرد: جلسات متعددي در شاهرود و تهران با حضور تمام نهادهاي ذي‌ربط دراين‌باره برگزار شد که خوشبختانه تمام اعضاي ستاد کارگروه مرزهاي کشور به اين نتيجه رسيدند تا مرز هوايي شاهرود را مصوب کنند و پس از يک سال و نيم که اين طرح در پشت درب‌هاي هيات دولت قرار داشت، مقرر شد تا اين هديه در سفر رئيس‌جمهور به استان سمنان ابلاغ شود.

عضو خانه ملت با بيان اين که مصوبه مرز هوايي به دستگاه‌هاي اجرايي ابلاغ‌شده است، تأکيد کرد: روحاني در جمع مردم بيان کرد که از همين فردا وزارت راه موظف است تمام زيرساخت‌هاي لازم را براي اين امر فراهم کند. لذا طبيعتاً از فرداي آن روز مي‌بايست وزير راه و تمام زيرمجموعه او براي اجراي نيازهاي فرودگاه بسيج مي‌شدند چرا که دستور رئيس‌جمهور بود. اين امر در وزارت راه پيگيري شده و به دستگاه‌هاي ذي‌ربط ابلاغ شده است پس وظيفه ذاتي مسئولان اين است که زيرساخت‌هاي لازم براي شاهرود مهيا شود.

حسيني شاهرودي با بيان اين که فرودگاه بين‌المللي شاهرود نيازمند پشتيباني در شرکت فرودگاه‌ها و همچنين دستگاه‌هاي ذي‌ربط است، تأکيد کرد: ظرفيت و وضعيت موجود ما اکنون در شاهرود مي‌بايست مد‌نظر مسئولان اجرايي قرار گيرد، يکي از نيازهاي فرودگاه شاهرود تطويل طول باند از سه هزار و 200 متر به سه هزار و 500 متر است همچنين سالن ترانزيت اين فرودگاه که هم‌اکنون يک هزار و 700 مترمربع زيربنا دارد و به سه هزار و 200 مترمربع افزايش خواهد يافت لذا از مسئولان مي‌خواهيم که اگر قرار است افزايش ظرفيت و تغييراتي صورت گيرد هم‌اکنون تا وقتي که پيمانکار در حال کار است، لحاظ شود.

وي افزود: پيش بيني‌هاي مورد‌نياز براي وضع موجود و وضع مطلوب بايد در فرودگاه بين‌المللي شاهرود مد نظر قرار گيرد و ما بايد ظرف کمترين زمان تجهيزاتي مانند استقرار اداره اطلاعات در فرودگاه را شاهد باشيم تا تمهيدات لازم براي پروازهاي باري و مسافربري صورت گيرد.

نماينده شاهرود و ميامي در مجلس با بيان اين که استقبال از فرودگاه بين‌المللي شاهرود صورت گرفته چرا که هم اکنون حداقل دو پرواز باري به مقصد اين فرودگاه مد‌نظر است، تأکيد کرد: هنوز زيرساخت‌هاي انجام اين پرواز صورت نگرفته و اميدواريم به زودي اين امر صورت گيرد.