تاریخ 1397/10/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4951 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در استان گيلان و در مسابقات ورزش‌هاي زورخانه‌اي بدست آمد؛
 حيدر اويس و محمدکاظم پهلواني افتخارآفرين شدند 

سرويس ورزشي:

حيدر اويس، قهرمان ميل بازي 56 تا 65 سال جام پايداري شد و مدال طلا گرفت و محمدکاظم پهلواني در رشته چرخ چمني دوم شد و مدال نقره را از آن خود کرد.

مسابقات تيمي زورخانه‌اي و مهارت‌هاي فردي قهرماني کشور در رده سني پيشکسوتان به ميزباني گيلان در رشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ورزش‌هاي زورخانه‌اي و کشتي پهلواني، اين رقابت‌ها در سه رده سني 35 تا 45 سال (متولدين بيست و نهم اسفندماه 1361 تا يکم فروردين ماه 1352)، 46 تا 55 سال (متولدين بيست و نهم اسفند 1351 تا يکم فروردين ماه 1342) و 56 تا 65 سال (متولدين بيست و نهم اسفندماه 1341 تا يکم فروردين ماه 1332) از 12 تا 14 ديماه جاري با عنوان جام پايداري (چهلمين سال بزرگداشت انقلاب شکوهمند ايران اسلامي) در سالن ورزشي شهيد عضدي رشت برگزار شد.

بر همين اساس حيدر اويس از استان سمنان ضمن پيشي گرفتن از ديگر رقباي خود، قهرمان اين دوره از پيکارهاي رشته ميل بازي ورزشکاران 56 تا 65 سال پيشکسوتان کشور شد و محمد کاظم پهلواني در رشته چرخ چمني رده سني 46 تا 55 سال نفر دوم شد.

يادآور مي‌شود: مسابقات بر اساس آخرين مقررات و قوانين فني فدراسيون ورزش‌هاي زورخانه‌اي و کشتي پهلواني برگزار و به نفرات اول تا سوم مشترک حکم و مدال قهرماني اعطاء شد.

لازم به ذکر است در اين دوره از مسابقات، پهلوان کهن کسوت و دارنده رتبه 9 (آخرين رتبه) ورزش پهلواني استاد رمضان دهرويه، عبدالرضا زياري پيشکسوت و مربي تيم استان و سليمان دهرويه رئيس هئيت ورزش پهلواني و زورخانه‌اي شهرستان سمنان اين تيم را همراهي نمودند.


 از مديران و معلمين تربيت بدني آموزشگاه‌هاي غيرانتفاعي شهرستان سمنان تجليل بعمل آمد 

سرويس ورزشي:

مراسمي در سالن کنفرانس اداره شهرستان با حضور خليلي مدير آموزش و پرورش، حسنان معاون پرورشي و تربيت بدني شهرستان، قاسمي مسول تربيت بدني و رييس هيات ورزشي دانش‌آموزي شهرستان سمنان و مديران و معلمين تربيت بدني برگزار شد.

خليلي مدير آموزش و پرورش شهرستان سمنان پيگيري ساخت و مرمت آموزشگاه‌ها و تجهيزات مدارس و راه‌اندازي چندين سالن ورزشي را در اولويت برنامه‌ها دانست. و بر ايجاد شادي و نشاط در بين دانش‌آموزان و فرهنگيان تاکيد نمودند.

حسنان معاون پرورشي و تربيت بدني شهرستان نيز توجه به امر تربيت بدني را از مهمترين و ضروري‌ترين فعاليت‌هاي آموزش و پرورش دانست.

قاسمي مسول تربيت بدني و رييس هيات ورزشي دانش آموزي از برگزاري بيش از 500 برنامه در هفته تربيت بدني و 250 برنامه رسمي المپيادها، طرح‌هاي مختلف، همايش‌ها، جلسات و کارگاه‌هاي آموزشي اشاره نمود که در سطح کشور رکورد محسوب شده و به تدوين برنامه‌هاي و فوق برنامه‌هاي تربيت بدني و مسابقات پرداختند.

خانم صداقت سرگروه آموزشي شهرستان نيز موارد مربوط به کيفيت بخشي درس تربيت بدني و ارزشيابي درس تربيت بدني و بازديدهاي از مدارس و ايمني فضاها را مطرح نمودند.

در پايان کليه مديران و معلمان تربيت بدني که مجري المپيادهاي ورزشي درون مدرسه‌اي در سال تحصيلي گذشته بودند تقديرنامه وزارتي خود را که از سوي معاونت محترم تربيت بدني وزارت آموزش و پرورش صادر شده بود از مسولان دريافت نمودند.


 تيم گروه آموزشي شهرستان سمنان از آموزشگاه‌هاي دولتي و غيردولتي بازديد بعمل آوردند 

سرويس ورزشي:

گروه آموزشي شهرستان سمنان بازديدهاي ميداني خود را از آموزشگاه‌هاي دولتي و غيردولتي آغاز کردند.

اين بازديدها جهت خدا قوت به معلمين تربيت بدني و مشاهده روند اجرايي تدريس درس تربيت بدني در مدارس مي‌باشد.

کليه برنامه‌ها و دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌هاي ارسالي به مدارس و اجرا آن با توجه به مستندات مورد ارزيابي قرار خواهد گرفت.

توجه به حيطه دانشي تربيت بدني، داشتن ارزشيابي ورودي ارزشيابي مياني وپاياني، دفتر کار (ثبت ارزشيابي و حضور و غياب)، حذف واژه‌ي ورزش از برنامه‌ي درسي و جايگزيني واژه‌ي ساعت تربيت بدني بجاي آن، نصب پوسترهاي کششي در کلاس‌هاي درسي و استفاده از آنها، جلسه‌ي معلم تربيت بدني با اوليا، ايمن‌سازي حياط مدرسه جهت ايجاد فضاي مناسب براي درس تربيت بدني، استفاده‌ي مناسب ازفضاي مدرسه جهت ترسيم زمينهاي ورزشي، داشتن طرح‌هاي حياط پويا، گذراندن دوره‌هاي طراحي شده‌ي تربيت بدني توسط مديران مدارس، گذراندن دوره‌هاي تربيت بدني توسط معلم‌هاي پايه، رعايت پراکندگي ساعت درس تربيت بدني در هفته، وجود کتاب راهنماي معلم درمدارس، استفاده از سرفصل‌هاي کتاب براي اجراي درس تربيت بدني، داشتن کمد و تجهيزات ورزشي موردنياز و متناسب با تعداد دانش‌آموزان مدارس، داشتن ليست اعلام نياز تجهيزات با امضاي مدير مدرسه در پوشه تربيت بدني، برگزاري المپياد ورزشي، ورزش صبحگاهي، اجراي طرح‌هاي ملي، حرکات اصلاحي و ساختار قامتي، داشتن برگه‌ي صحت و سلامت، داشتن برگه‌ي معافيت پزشکي دانش‌آموزان معاف از فعاليت و تشکيل انجمن ورزشي مدرسه از جمله موارد مهم در بازديدهاي درس تربيت بدني مي‌باشد.


 خسته‌مان کرده‌ايد، اعصابمان را به هم ريخته‌ايد 
نويسنده : علي عالي

خسته‌مان کرده‌ايد. اعصاب‌مان را به هم ريخته‌ايد. طعم فوتبال را براي ما زهر کرده‌ايد و به خيال خود، شاخ همديگر را شکسته‌ايد. حرف زدن بلد نيستيد، حرف‌نزدن را که بلديد؟ فضاي مجازي هم شده فضاي آزادِ فحاشي‌. نه بلديم لذت ببريم و نه بلديم درست حرف بزنيم. برخي پشت باشگاه پرسپوليس پنهان شده‌اند و به کي‌روش ناسزا مي‌دهند و برخي پشت باشگاه استقلال پنهان شده‌اند و با پوشش تيم‌ملي به برانکو بد و بيراه مي‌گويند. کي‌روش و برانکو هم اين وسط پالس مي‌دهند تا هواداران سوار بر موج فحاشي شوند. دل‌تان که براي کشور که نمي‌سوزد. احتمالا سال‌ها بعد در دوران بازنشستگي، دست در گردن همديگر عکس يادگاري مي‌اندازيد و به گذشته مي‌خنديد. يکي مثل فلان کانديداي رياست‌جمهوري شده که پرچم کشور را رنگ انتخاباتيش کرده و هر چه خواست، کرد، به‌نام کشور، به‌نام ايران. يکي هم براي آنکه کم نياورد در هر مصاحبه، طعنه‌اي مي‌زند و رد مي‌شود. فدراسيون هم که در قواره برخورد نيست. با هر دويِ شما هستيم؛ به‌نام ايران، تسويه‌حساب شخصي نکنيد. گناه داريم. به‌والله گناه داريم. نود و چند دقيقه لذت را زهرمان نکنيد. پيروزي،تساوي و شکست اتفاقي عادي در فوتبال است، جنگيدن مردم کشورم در اين فضا چه لذتي براي شما دارد؟ بله، شما خوب ياد گرفته‌ايد شايد اين مردم بتوانند بي‌غذا يک‌جوري سرکنند، شايد بتوانند بدون کتاب و اطلاعات سر کنند، اما بي‌فحش و ناسزا در فضاي مجازي امورات‌شان نمي‌گذرد. بله، شما خوب ياد گرفته‌ايد که اين مردم به ملايم‌ترين نقدها، واکنش‌هاي هيجاني و کهکشاني مي‌دهند و در تعريفِ بي‌جا، هنرمندترين افرادند. خيلي زود خشمگين مي‌شوند و به پيامدها توجهي ندارند. خوب شناخته‌ايد ما را.


 سرويس ورزشي: 

برگزاري جلسه معرفي ارکان هيئت اسکيت

شهرستان شاهرود

سرويس ورزشي:

جلسه معرفي ارکان هيئت اسکيت شهرستان شاهرود با حضور رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود برگزار شد.

در ابتدا رئيسي رئيس هيئت اسکيت شهرستان شاهرود ضمن خوشامدگوئي به حاضرين در جلسه به ارائه گزارش و عملکرد مالي و غير مالي هيئت در طي 9ماهه سال 97 پرداختند و همچنين مربيان نقطه نظرات خود پيرامون فعاليت‌هاي اسکيت در سطح شهرستان را بيان نمودند و در ادامه محمدي رياست اداره ورزش و جوانان شهرستان ضمن تبريک به مناسبت نزديک شدن به فجر چهلم انقلاب و هوشياري جوانان بويژه ورزشکاران در خنثي نمودن توطئه‌هاي رسانه‌هاي معاند و بدخواهان به صورت جامع به بررسي عملکرد هئيت اسکيت شهرستان و زمينه‌هاي رشد وتوسعه اين رشته در سطح شهرستان پرداخت و از تخصيص بودجه 370ميليون توماني براي ساخت فاز يک پيست اسکيت استاندارد شهرستان شاهرود خبر داد.

در نهايت احکام ارکان هيئت شهرستان تقديم حضور اين عزيزان گرديد.

ارکان هئيت به شرح ذيل مي‌باشد:

- محمد رئيسي در سمت قائم مقام هيئت

ايشان دانش‌آموخته رشته تربيت بدني وکارمند کارخانه سيمان شاهروداز مربيان فني و برجسته فوتسال استان ‌داراي مدرک مربيگري سطح يک فوتسال آسيا مي‌باشد.

- هادي عرب دامرودي در سمت خزانه‌دار

ايشان دانش‌آموخته رشته حسابداري و حسابرس ارشد بانک ملي مرکزي شهرستان شاهرود در قسمت معاملات ارزي و بانکداري اسلامي مي‌باشند.

- مجيد کوثري در سمت دبيري هيئت

ايشان دانش آموخته رشته مهندسي صنايع و کارشناسي حقوق و داراي مدرک مربيگري درجه 3 اسکيت و از مربيان باسابقه و با اخلاق شهرستان مي‌باشد.

- محمدرضا کاويان در سمت مشاور هيئت

ايشان دانش‌آموخته رشته مهندسي معدن و از مربيان با سابقه اسکيت شهرستان شاهرود ‌داراي مدرک درجه 2 سرعت مي‌باشند.

- جلال اميري در سمت مسئول کميته اخلاق و انضباطي

ايشان دانش‌آموخته رشته حقوق و رياست شعبه دوم دادگاه حقوقي - عمومي شهرستان دامغان و مستشار شعبه کيفري يک استان سمنان از قضات و حقوقدانان برجسته و از کارشناسان آگاه به قوانين و تخلفات صنفي مي‌باشند.

- فاطمه محمدي در سمت مسئول کميته فرهنگي

ايشان دانش‌آموخته رشته روانشناسي تربيتي و از اعضاء فعال در حوزه فرهنگي سمن‌ها مي‌باشد.

سعيد ناجي معاون سياسي ،امنيتي

و اجتماعي استاندار سمنان؛

هيج دخالتي در عزل و نصب هاي اخير

نداشته و ندارم!

سعيد ناجي برخلاف روند معمول در مراسم توديع و معارفه مدير اداره ورزش و جوانان استان سمنان که زير مجموعه اين معاونت است، حضور نداشت و همين امر موجب شد تا با وي درباره برخي عزل و نصب هاي اخير گفتگويي را داشته باشيم که اين گفتگوي اختصاصي با خبرنگار خبرآنلاين به شرح زير مي باشد:

خبرآنلاين: در خصوص انتصابات اخير در استان مباحث و حرف و حديث هاي فراواني به وجود امده است از سرپرست اداره کل ميراث فرهنگي گرفته تا عزل فرماندار ميامي و جديدا هم زمزمه هايي بر حذف يا در خوش بينانه ترين حالت جابجايي مديران اصلاح طلب استان و اين يعني دور شدن از وعده هاي رئيس جمهور حال جنابعالي به عنوان يک مسئول سياسي که مسئوليت مستقيم در عزل و نصب ها داريد ،نظرتان را بيان فرماييد؟

علي القاعده معمولا عزل و نصب فرمانداران در حوزه معاونت سياسي است ولي در شرايط فعلي که پيش امده من هيچ دخالتي در عزل و نصب ها نداشته ام و تقريبا بي اطلاع بوده و دخالت خاصي نداشته ام من هم مثل سايرين و مردم بعدا مطلع شدم و در تصميم گيري ها هيچ نقشي نداشته ام به هر حال اقتضاي شرايط اينگونه است که استاندار براي خود نظراتي دارند و حتما مي خواهند اين نظرات را اعمال و کار را مديريت کنند

خبرانلاين: آيا رويه جديد را مبتني بر منطق و بر اساس شعارهاي دولت مي دانيد؟

به نظر من هر چيزي بايد با روال و قاعده خودش جلو برود و ما به اين قواعد معتقد هستيم. به هر حال اميدوارم هر چي براي مردم و استان سمنان خير است پيش بيايد شايد نظر من چيز ديگري باشد ولي به صلاح نيست بسياري از مسايل فعلا بازگو شود.

**اگر فارغ از مباحث و دسته بندي هاي سياسي هم بيانديشيم به نظر مي رسد چنين انتصاباتي استان را در مسير توسعه قرار نمي دهد؟

هر انتصابي موافق و مخالف داشته و شايد بحث هايي به وجود آيد و در اين اتفاقات اخير بايد مردم نظر بدهند، اهل فن و رسانه ها کارشناسي کنند بايد همه مسايل بر محور قاعده و اصول اساسي جلو برود از جنابعالي و دوستانتان بخاطر اين حساسيت سپاسگزارم.