تاریخ 1397/10/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4951 برو جستجو جستجوی پیشرفته   شاهرخ دولکو:
 فيلم‌هاي جشنواره امسال تنوع ژانري دارند 
 تلاش کرديم بهترين فيلم‌ها را انتخاب کنيم

شاهرخ دولکو، از اعضاي هيأت انتخاب سي‌ و هفتمين دوره جشنواره فيلم فجر گفت: آثار راه‌يافته به جشنواره‌ امسال نسبت به گذشته، تنوع بيشتري از نظر ژانر و مضمون دارند و تعداد فيلم‌هاي متوسط به بالا بيشتر شده که از نکات مثبت اين دوره از جشنواره است.

اين منتقد و کارگردان با بيان اينکه جشنواره سي‌وهفتم در مسير قبلي سينماي ايران جلو رفته است، گفت: در اين دوره از جشنواره تنوع بيشتري به‌لحاظ ژانر و مضمون در آثار سينمايي به‌وجود آمده و تعداد فيلم‌هايي که از نظر منتقدان و تماشاگران مي‌توانند قابل تأمل باشند، به نسبت به سال‌هاي قبل، کمي بيشتر شده که از جمله نکات مثبت جشنواره‌ امسال است.

او درباره‌ تجربه‌اش به‌عنوان عضو هيأت انتخاب جشنواره فيلم فجر، اظهار کرد: جذاب‌ترين بخش کار، اين بود که در مدت 20 روز تقريبا تمام آثار توليدشده در طول يک سال گذشته در سينماي ايران را ديدم.اين براي من فرصت بسيار ويژه‌اي بود و خوشحالم که دعوت دوستان را قبول کردم و عضو هيأت انتخاب جشنواره شدم، چون اين موقعيت ويژه‌اي است که نصيب هر کسي نمي‌شود.

دولکو در ادامه گفت: فيلم‌هايي که امسال در هيأت انتخاب ديديم خيلي ناقص نبودند و بيشترين کمبودي که داشتند به بخش آخر کار فيلمسازي يعني ميکس صدا، موسيقي و جلوه‌هاي ويژه بصري يا کامپيوتري مربوط بود.بيشتر فيلم‌هايي که امسال ديديم، اين بخش‌ها را نداشتند ولي نمي‌توانيم بگوييم که ناقص بودند.

او گفت: ما با توجه به حال‌وهواي فيلم و شناختي که از کارگردان داشتيم، مي‌دانستيم با چه فيلمي مواجه هستيم.البته چند فيلم خيلي ناقص بودند که ترجيح داديم آنها را نبينيم و توصيه کرديم، فيلم کامل را به دست ما برسانند، چون نمي‌توان براساس نسخه ناقص، درباره فيلم قضاوت کرد.

کارگردان فيلم کوتاه «متأسفانه» (1394) درباره بار مسئوليتي که به‌عنوان يکي از اعضاي انتخاب‌کننده فيلم‌هاي بخش مسابقه جشنواره بر دوش‌اش گذاشته شده بود، اظهار کرد: اين مسئوليت يک تجربه، عجيب بود.همه کساني که به جشنواره فيلم مي‌دهند، علاقه دارند اثرشان در بخش مسابقه پذيرفته شود، اما محدوديتي براي حضور فيلم‌ها در بخش مسابقه وجود دارد، چه در بخش «نگاه نو» (فيلم‌هاي اول) که فقط 10 فيلم انتخاب مي‌شوند و چه در بخش «سوداي سيمرغ» که شامل 22 فيلم است.

او ادامه داد: من به‌عنوان عضو هيأت انتخاب جشنواره، از ابتداي ديدن فيلم‌ها، به اين موضوع توجه داشتم که برخي فيلم‌هاي موردپسند من يا ديگر از اعضاي هيأت، ممکن است با اختلاف يک يا دو رأي به بخش مسابقه وارد نشوند اما آنچه براي من مهم بود و سعي کردم در اين مدت به آن عمل کنم، اين بود که با شرافت، صداقت و وجدان به فيلم‌ها نگاه کنم و تمام سعي خود را کردم که فيلم‌ها را کاملِ کامل، حتي بدون پلک زدن ببينم، حتي اگر بخش‌هايي از فيلم واضح نبود، فيلم را به عقب برمي‌گردانديم تا دوباره آن بخش را ببينيم.

دولکو اظهار داشت: بعضي فيلم‌ها را حتي دوبار ديديم و در مجموع، تلاش کرديم بهترين‌ها را انتخاب کنيم.البته طبيعي است که عده‌اي از انتخاب‌هاي ما راضي و برخي هم ناراضي باشند، اين شرايط در هر هيأت انتخاب و هيأت داوري رخ مي‌دهد و نشان‌دهنده اين نيست که کار ما درست بوده يا خير، بلکه سليقه‌ها و تفاوت‌هاي جزئي بين فيلم‌هاست که سبب مي‌شود يک فيلم حتي با يک رأي بيشتر به بخش مسابقه راه يابد.

اين منتقد سينما، يکي از نکات خوب جشنواره‌ امسال را تنوع موضوعي و ساختاري فيلم‌ها دانست و گفت: فيلم‌هاي امسال به‌لحاظ مضمون و ساختار يعني ژانر و نوع فيلم، تنوع خوبي دارند و همه نوع فيلمي در ميان آثار راه‌يافته به بخش‌هاي «نگاه نو» و «سوداي سميرغ» وجود دارند.انواع ژانرهاي سينمايي از کمدي گرفته تا سياسي، اجتماعي و...در ميان فيلم‌هاي ارائه‌شده به جشنواره وجود داشتند و آثار، مضمون‌هاي بسيار متفاوتي داشتند.ما نيز تلاش کرديم فيلم‌ها را به‌نحوي انتخاب کنيم که ژانرها و موضوع‌هاي مختلف را در بخش مسابقه‌ جشنواره ببينيم.

دولکو در بخش پاياني سخنانش اظهار کرد: در ميان فيلم‌هاي بخش «نگاه نو» يعني کارگردان‌هايي که اولين آثارشان را ارائه کرده‌اند و همچنين در ميان آثار بخش «سوداي سيمرغ» کارگردان‌هايي که آثار دوم يا سوم خود را ساخته‌اند، به نظرم افراد بااستعداد و خلاقي حضور دارند که مي‌توانند به پيشرفت هنري و فرهنگي سينماي ايران کمک کنند.

ميثم دهرويه


 مهدي يراحي خواهان اجراي عدالت است 

پخش کليپي از مهدي يراحي اين روزها براي اين خواننده دردسرساز شده و حتي بحث ممنوع‌الفعاليتي وي به ميان آمد که در ادامه اين خبر تکذيب شد. برنامه شب موسيقي با اجراي رضا مهدوي روي آنتن رفت و اين مجري در بخشي از نشست کارشناسي با موضوع موسيقي جوان ممنوع‌الفعاليتي مهدي يراحي را مثال زد و عنوان کرد: «ايشان به دليل برداشتي که از کليپش شده معذرت‌خواهي کرده و گفته منظور من چيز ديگري بوده است و گفته دوست دارم عدالت براي من هم برقرار شود.» در اين برنامه همچنين مطالبي درباره اجراي پلي‌بک توسط خوانندگان در کنسرت‌ها عنوان و اينگونه بيان شد که از قديم اين اتفاق مي‌افتاده است.

به نقل از روابط عمومي شبکه چهار سيما، «شب موسيقي» در چهاردهمين نشست خود، شامگاه يکشنبه (16 دي ماه) با موضوع «موسيقي جوان» و اجراي رضا مهدوي، ميزبان بابک زرين، موسيقيدان و آهنگساز و بهروز صفاريان، آهنگساز و تنظيم‌کننده بود.

صفاريان در مقدمه‌اي از موسيقي جوان گفت: نمي‌شود به سبک خاصي گفت موسيقي جوان.جوانان هم موسيقي تجاري و هم فاخر گوش مي‌دهند.

صفاريان در پاسخ به اينکه براي جوان چه موسيقي بايد توليد کرد که هم امروزي باشد و هم ريشه‌دار؟ گفت: نسل جديد هميشه دوست دارد که با نسل قديم خودش يک فاصله‌اي داشته باشد و به دنبال چيزي مي‌رود که متفاوت از آن چيزي است که براي نسل قديم است.متاسفانه در حال حاضر موسيقي‌اي به مردم ارائه مي‌شود که محتواي خوبي ندارند.آدم‌هايي که دانش اين موضوع را دارند بايد اين شکاف را پر کنند.

زرين افزود: نمي‌توان از اين گذشت که الان در دنيا هم ريتم در موسيقي زياد شده است.

از قديم خواننده‌ها در کنسرت‌ها

از پلي‌بک استفاده مي‌کردند

زرين به عنوان يک توليدکننده موسيقي در پاسخ به اينکه چگونه يک شبه آهنگ‌هاي يک جوان مطرح مي‌شود؟ گفت: اينها هر کدام مراحلي دارد؛ مثلا کمپاني مي‌گويد من اين خواننده را مي‌خواهم 9 ماه ديگر روي استيج بياورم و مراحلي طي مي‌شود و سرمايه‌گذاري براي پخش موسيقي صورت مي‌گيرد تا به اين نقطه برسيم. وي درباره پخش پلي بک در کنسرت‌ها گفت: از قديم حتي خواننده‌هاي معروف هم اين کار را مي‌کردند که البته به دليل داشتن يک شو و برنامه از قبل طراحي شده، روي صحنه بوده.انصاف نيست يک خواننده‌اي را به اين دليل گوشه رينگ بندازيم و بزنيم.بگذاريم مردم قضاوت کنند نه ما.متاسفانه کساني که کنسرت گذار هستند به دنبال اين هستند که خواننده‌اي را بياورند چند سالي از او استفاده منفعتي کنند و بعد رهايش کنند.

توليدات بر اساس بازار است نه تفکر

صفاريان افزود: البته مردم گاهي خوب قضاوت نمي‌کنند و وظيفه هنرمندان مؤلف است که خط بدهند.صرف صنعتي و تجاري بودن بد نيست منتها بايد هنر و دانشي پشت آن باشد.در اينجا تهيه‌کننده‌ها از نظر من سرمايه‌گذارند و نه تهيه‌کننده، و هنرمند را تحت هر فشاري مي‌گذارند تا از او پول دربياورند.براي همين توليدات بر اساس بازار است نه تفکر.در کارهاي ماندگار احساس و آرت هست و تکرار نمي‌شوند.

قوانين خيلي مشخص نيستند

و اولويت‌ها اولويت مالي است

صفاريان سپس درباره اينکه چگونه و از کجا اين شرکت‌ها مجوز مي‌گيرند در حالي که دفتر موسيقي به اينها مجوز نمي‌دهد و چگونه حتي در کشوري مثل کانادا کنسرت مي‌گذارند؟ با اشاره به رانتي که اين کمپاني‌ها دارند بيان کرد: کارهاي غيرممکن به راحتي براي اين افراد ممکن شده است.اگر کسي با راديو جوان کار کند از نظر قوانين اينجا عملا ديگر نبايد بتواند اينجا کار کند، اما خيلي آرتيست‌ها با اينکه آرتيست اختصاصي راديو جوان هستند اما چون پول سازند به راحتي اينجا کنسرت مي‌دهند و کسي نمي‌داند چگونه.اما شخص ديگري خيلي بي‌دليل دچار ممنوع‌الکاري مي‌شود يا اصطحکاک برايش زياد است.قوانين خيلي مشخص نيستند و اولويت‌ها اولويت مالي است.

خوانندگان سنتي ديده نمي‌شوند

صفاريان در ادامه در مورد بحث داغ بودن کنسرت‌هاي ريتميک و شاد نسبت به سنتي پرسيد: اگر فضاهايي ايجاد شود که مردم بتوانند هيجاناتشان را آنجا خالي کنند، آيا فکر مي‌کنيد مردم اين استقبال را از کنسرت‌ها خواهند کرد؟ در مورد موسيقي پاپ به شدت ريزش خواهد کرد.

زرين ادامه داد: هزينه‌اي که براي پخش يک موسيقي پاپ در فضاي مجازي مي‌شود بسيار بالاتر از موسيقي سنتي است.معلوم است که اين کار بيشتر ديده مي‌شود و خواننده سنتي ديده نمي‌شود.

چرا همه از جمله هنرپيشه‌ها و فوتباليست‌ها مي‌خواهند خواننده شوند؟

صفاريان پاسخ داد: اينکه کسي از حوزه ديگر وارد شود و بخواهد خواننده شود به شرطي که کارش را درست انجام دهد اشکالي ندارد.ولي در اکثر موارد در حال استفاده از شهرت اندوخته قبلي خود هستند و با چند کار متوسط به فکر درآمد زايي‌اند که اين امر باعث ايجاد فساد مارکتي شده است.

خواننده شدن امروزه به سرمايه نياز دارد

زرين در مورد دانش موسيقي گفت: دانش به معناي دانشگاه رفتن نيست.به معناي مطالعه و تجربه است.نسل جديد بيشتر با تکنولوژي کار کرده‌اند.به عنوان يک دوست به آنها مي‌گويم کتاب شعر و موسيقي بخوانيد.

اول بشنويم و بعد قضاوت کنيم

صفاريان درباره ورود تکنولوژي به موسيقي گفت: تکنولوژي اگر براي تسريع کار باشد خوب است اما نه اينکه مانند چيزي که الان شاهدش هستيم منجر به اين شود که همه چيز مثل سري‌دوزي کپي شود.

زرين در جمع‌بندي گفت: احترام گذاشتن به جوان و کسي که بعد از تو است، احترام گذاشتن به خود است.اول بشنويم و بعد قضاوت کنيم.

«شب موسيقي» يکي از برنامه‌هاي « شب‌هاي هنر» است که به تهيه کنندگي حبيب‌الله ذوالفقاري، پيرامون مسائل موسيقي، يک شنبه شب‌ها ساعت 23 به طور زنده، از شبکه 4 سيما پخش مي‌شود.


 جنجال برون‌مرزي مجري ورزشگاه در برنامه زنده تلويزيون
 عذرخواهي علي انصاريان 

روز سه‌شنبه علي انصاريان (مجري، بازيگر و فوتباليست) بار ديگر با مطرح کردن مسائلي، حاشيه‌هاي تازه‌اي را براي خود و برنامه ورزشگاه ايجاد کرد.

به گزارش ايلنا، چندي پيش اعلام شد که علي انصاريان براي اجراي برنامه «ورزشگاه» شبکه پنج که يک برنامه زنده ورزشي ويژه جام ملت‌هاي آسيا است، انتخاب شده است. باتوجه به حاشيه‌هايي که اين بازيکن سابق فوتبال در زمان جام‌جهاني فوتبال در يک برنامه اينترنتي ايجاد کرده بود، اين خبر از همان ابتدا براي برخي ناظران عجيب به نظر مي‌رسيد اما يکي از رسانه‌ها در پاسخ به ابهامات ايجاد شده، اعلام کرد علي انصاريان به شکل مشروط مجوز اجراي برنامه در شبکه پنج را گرفته است. به نوعي توليد‌کنندگان برنامه ورزشگاه براي اينکه مجوز اجراي علي انصاريان در تلويزيون را بگيرند، تعهد داده بودند که او حرف خارج از عرفي را در تلويزيون مطرح نکند. روز سه شنبه؛ اما مجري ياد شده در آنتن زنده شبکه پنج درباره يک گزارشگر افغان مسائلي را مطرح کرد که بار ديگر سبب ايجاد حاشيه‌هايي براي او شد.

انصاريان در اين برنامه در پاسخ به حرف‌هاي يک گزارشگر افغان گفت: «امروز در فضاي مجازي يک ويديويي ديدم که يک گزارشگر افغاني درباره بازي تيم‌ملي ايران و يمن صحبت کرده و گفته تصويري که مي‌بينيد را با يَکي دو دَقيقه ديرتر ايراني‌ها مي‌بينند يا کلا نمي‌ببينند.»

انصاريان سپس خطاب به اين گزارشگر بيان کرد: «دوست عزيز، قربونت برم، اصلا اين حرف را نزن ما چيزهايي ديديم که شما اصلا نديديد. يادت باشد که درباره کشوري حرف مي‌زني که خيلي خيلي مديونش هستي. براي همين سعي کن گزارشتو بدي.»

به احتمال بسيار زياد صحبت‌هاي اين بازيکن پيشکسوت فوتبال به گوش گزارشگر افغان نخواهد رسيد اما اينکه چرا اين صحبت‌ها از سوي انصاريان مطرح مي‌شود را مي‌توان در صفحه اينستاگرام علي انصاريان جستجو کرد.

انصاريان در زمان پخش برنامه اينترنتي خود که در زمان جام‌جهاني هم پخش مي‌شد مرتب از حاشيه‌هايي که در برنامه ايجاد کرده صحبت مي‌کرد و از واکنش‌ها نسبت به اين صحبت‌ها به شدت خوشحال بود.

بر اين اساس مي‌توان اين طور نتيجه گرفت که انصاريان بار ديگر به‌دنبال جلب توجه است و براي اين موضوع شايد کارهاي ديگري را هم انجام دهد. بايد ديد که عمر تعهدي که مسئولان برنامه ورزشگاه براي حضور انصاريان داده‌اند تا کي ادامه پيدا خواهد کرد. با اين روند به نظر مي‌رسد که «ورزشگاه» خودش پشت درهاي ساختمان شيشه‌اي جام‌جم بماند. بعد از واکنش‌ها به رفتار علي انصاريان در برنامه ورزشگاه، از افغان‌ها عذرخواهي کرد و با انتشار ويدئويي در فضاي مجازي نسبت برخي از سوء برداشت‌ها و سوء تفاهمات بوجود آمده، واکنش نشان داده و گفته است: «شب گذشته من در برنامه ورزشگاه نسبت به اظهار نظر گزارشگر واکنش نشان دادم. متاسفانه اين موضوع دستخوش سوء تفاهم و برداشت‌هاي اشتباهي از اظهارات من در رسانه‌ها و فضاي مجازي شده است. بايد بپذيريم که هر سازمان و نهادي قوانين خاص خود را در پخش برنامه زنده، داشته و دارد که آن به تدابير و تصميمات مديران ارشد باز مي‌گردد. هدف من صرفا کنايه به گزارشگر بود که چرا در اين مورد اظهار نظر کرده است.

در اينجا لازم مي‌بينم که با قاطعيت تمام بگويم، هدف من خداي نکرده تحقير و توهين نسبت به کشور همسايه و دوستان افغاستاني نبوده و نخواهد بود و با کمال شجاعت و جرات از تمامي دوستان افغانستاني در صورت ناراحتي عذرخواهي مي‌کنم. نکته اصلي اين است که سخن و حرف من صرفا پيرامون جواب به گزارشگر بوده و هست.»

همچنين روابط عمومي شبکه پنج سيما با بيان اينکه اين اظهارنظر جنبه تمسخر و توهين نداشته است، اينطور اطلاعيه داد: «متاسفانه اين مطلب از سوي رسانه‌ها و فضاي مجازي با حواشي و سوءتفاهم‌هاي بسياري روبرو شده است. اظهار نظر مجري برنامه صرفا از جهت غرور ملي بوده و به هيچ وجه هدف تمسخر و توهين به ملت شريف و همسايه افغاستان نبوده است.»


 هنري 

برندگان گلدن گلوب 2019 معرفي شدند

هفتادوششمين مراسم اعطاي جوايز سينمايي و تلويزيوني گلدن گلوب در هتل بورلي‌ هيلتون برگزار شد.

در اين دوره از جوايز گلدن گلوب، فيلم «معاون» ساخته «آدام مک‌کي» با بازي «کريستين بيل» در نقش «ديک چني» در شش بخش سينمايي نامزد کسب جايزه بود و «ترور جاني ورساچه» در بخش تلويزيوني در چهار بخش شانس کسب جايزه داشت.

درنهايت فيلم «کتاب سبز» با به‌دست آوردن 3 جايزه بيشترين تعداد جوايز را در بخش سينمايي به خود اختصاص داد.در بخش تلويزيوني نيز سريال‌هاي «آمريکايي‌ها» و «روش کامينسکي» به‌ترتيب بهترين سريال درام و کمدي نام گرفتند.

«ساندرا اوه» بازيگر چيني-کانادايي که به همراه «اندي سمبرگ» بازيگر و کمدين آمريکايي اجراي مراسم گلدن گلوب 2019 را بر عهده داشت، موفق شد براي بازي در سريال «کشتن ايو» برنده جايزه بهترين بازيگر زن سريال درام شود.

اين اولين بار در چهار دهه اخير است که يک آسيايي‌تبار موفق به کسب جايزه نقش اصلي سريال‌ در جوايز گلدن گلوب مي‌شود.

فهرست کامل برندگان جوايز سينمايي و تلويزيوني گلدن گلوب 2019 از اين قرار است:

**برندگان بخش سينمايي:

*بهترين فيلم درام

نامزدها: «پلنگ سياه»، «کلنزمن سياه»، «راپسودي بوهمي»، «اگر خيابان بيل ‌مي‌توانست حرف بزند»، «ستاره‌اي متولد شده است»

برنده: «راپسودي بوهمي»

*بهترين فيلم کمدي يا موزيکال

نامزدها: «آسيايي‌هاي خرپول»، «محبوب»، «کتاب سبز»، «بازگشت مري پاپينز»، «معاون»

برنده: «کتاب سبز»

*بهترين کارگرداني

نامزدها: بردلي کوپر (ستاره‌اي متولد شده است)، آلفونسو کوارون (روما)، پيتر فارلي (کتاب سبز)، اسپايک لي (کلنزمن سياه)، آدام مک‌کي (معاون)

برنده: آلفونسو کوارون (روما)

آلفونسو کوارون

برپايي نمايشگاه نقاشي هنرمند دامغاني

در مجتمع شهيد شاهچراغي

نمايشگاه نقاشي سياه‌قلم سيديونس مطلبي هنرمند دامغاني توسط انجمن هنرهاي تجسمي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان دامغان برپا شد.

در اين نمايشگاه بيش از 20 اثر به شيوه‌هاي باروک خلماني، فتورئال و ‌هايپرئال، سياه قلم، طراحي زنده، پاستال و رنگ روغن در معرض ديد علاقمندان به هنر نقاشي قرار گرفته است.

مطلبي هنرمند دامغاني بيش از 10 سال فعاليت در زمينه هنرهاي و نقاشي و نيز هنرآموزي و پنج سال فعاليت حرفه‌اي نزد چند تن از استادان برتر تهران است و دوره‌هاي استادياري را گذرانده و سابقه چهار سال تدريس در آموزشگاه‌هاي معتبر آزاد و برگزاري چند نمايشگاه دارد و در مسابقات رنگ روغن نخبگان کوير مقام اول کسب کرده است.

نمايشگاه مذکور در نگارخانه سبزينه مجتمع فرهنگي و هنري شهيد شاهچراغي دامغان تا 21 دي ماه عصرها از ساعت 16:30 تا 19 داير است.

جدول کامل برنامه نمايش فيلم‌ها

در جشنواره فيلم فجر مشخص شد

آغاز جشنواره با «غلامرضا تختي»

و پايان راه با «رد خون»

برنامه نمايش فيلم‌ها در سينماي اهالي رسانه ديروز با برپايي مراسم قرعه کشي در پرديس سينمايي ملت مشخص شد.

به گزارش خبرآنلاين، در اين مراسم که اجراي آن برعهده محمد سلوکي بود، زمان نمايش فيلم‌هاي جشنواره در سالن رسانه‌ها توسط فيلم‌سازان حاضر و اهالي رسانه قرعه کشي شد که براساس جدول تنظيم شده از چهارشنبه 10 بهمن تا يکشنبه 21 بهمن فيلم‌ها در چهار سانس براي اهالي رسانه نمايش داده مي‌شوند.

همچنين بر طبق جدول، مجريان نشست‌هاي خبري که فرزاد حسني، محمود گبرلو، احسان کرمي و منصور ضابطيان و حميدرضا مدقق معرفي شده بودند، هر کدام دو روز مسئوليت برگزاري نشست‌ها را برعهده دارند.

تهيه کننده «خانه‌اي براي تو» هنگام قرعه کشي فيلمش نسبت به نحوه برخورد با فيلم‌هاي مستند گفت: به نظرم فيلم‌هاي مستند و کوتاه و پويانمايي در جشنواره براي خالي نبودن عريضه است و اين مراسم قرعه کشي نيست چون شرايط برابر براي همه فيلم ها برقرار نبود.

رسول صدرعاملي، عليرضا شجاع نوري، آذر معماريان، کامران ملکي، رها رستمي فرزند زنده‌ياد رضا رستمي (روزنامه‌نگار)، فريدون جيراني، اميد معلم، جواد رضويان، سيد جمال ساداتيان، مرتضي علي عباس ميرزايي، بهناز جعفري، سيد محمود رضوي، ميلاد صدرعاملي، علي اعلايي، آزيتا موگويي مونا زندي حقيقي و.... از جمله حاضران در اين مراسم بودند.

لازم به ذکر است زمان آغاز نمايش فيلم‌ها هنوز اعلام نشده است.