تاریخ 1397/10/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4951 برو جستجو جستجوی پیشرفته   قائم مقام وزير راه و شهرسازي در شوراي مسکن استان سمنان خبرداد؛
  پايان ساخت پروژه‌هاي مسکن مهر تا پايان سال98  

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

قائم‌مقام وزير راه و شهرسازي در مسکن مهر گفت: با دستور رئيس جمهور پرونده مسکن‌هاي مهر تا پايان سال98 بسته مي‌شود.

احمد اصغري مهرآبادي در جلسه شوراي مسکن استان سمنان گفت: سرکشي به استان‌ها و رسيدگي به روند ساخت و اتمام ساخت‌و‌ساز واحدهاي مسکوني مهر در دستور کار جدي وزارت راه و شهرسازي قرار گرفته است.

اصغري مهرآبادي قائم‌مقام وزير راه و شهرسازي در طرح مسکن مهر همچنين درباره وضعيت مسکن مهر استان سمنان گفت: خوشبختانه واحدهاي بلامعارض استان سمنان تاکنون به اتمام رسيده و حدود 350 واحد در دست احداث بوده که با جمع‌بندي امروز اين واحدها تا پايان سال تکميل مي‌شود.

وي افزود: باقيمانده واحدها يا داراي مشکلات قضايي‌اند و يا بدون متقاضي‌اند که بخشي از واحدهاي بدون متقاضي از طريق کميته امداد واگذار مي‌شود.

اصغري مهرآبادي تصريح کرد: خوشبختانه در سمنان عملکرد خوبي در ساخت پروژه‌ها بوده و تا پايان سال پروژه‌ها بلامعارض تکميل مي‌شود.

عليرضا آشناگر استاندار سمنان هم با تاکيد بر حل مشکلات مسکن‌هاي مهر نيمه‌تمام در استان سمنان گفت: اولويت اجراي پروژه‌هاي مسکن مهر با پروژه‌هاي نيمه‌تمام و پروژه‌هاي با پيشرفت زياد است.

دهقان سرپرست اداره کل مسکن و شهرسازي استان هم در اين جلسه گفت: در سايت‌هاي مسکن مهر استان تاکنون 11 باب مدرسه با اعتبار 140ميليارد ريال، پنج باب کلانتري با اعتبار 23 ميليارد ريال و 13 باب مسجد ساخته شده است.


 صدور حدود 1300 جواز تاسيس واحد صنعتي در سمنان 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

از ابتداي امسال تاکنون با سرمايه‌گذاري بالغ‌‌بر 46 هزار ميليارد ريال حدود هزار و 300 جواز تاسيس واحد صنعتي در استان سمنان صادر شده است.

معاون امور صنايع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: در اين مدت هزار و 452 مجوز صنعتي شامل 159 پرانه بهره‌برداري واحد صنعتي و هزار و 293 جواز تأسيس واحد صنعتي در استان سمنان صادر شده است.

رشيد يزدانفرد افزود: جوازهاي تأسيس واحدها با سرمايه‌گذاري بالغ‌‌ بر 46 هزار ميليارد ريال صادر شده و قرار است براي 35 هزار نفر شغل ايجاد کند.

معاون توليد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان افزود: واحدهاي صنعتي استان با سرمايه‌گذاري بيش از پنج هزار و 700 ميليارد ريال پروانه بهره‌برداري دريافت کرده و مشغول به فعاليت شده‌اند.

به گفته يزدانفر، اين واحدها براي دو هزار و 200 نفر شغل ايجاد کرده اند.

در استان سمنان دو هزار و 9 واحد صنعتي در استان داراي پروانه بهره برداري و مشغول به فعاليت هستند.

اين واحدها با سرمايه‌گذاري حدود 51 هزار ميليارد ريال راه اندازي شده اند و در آنها بيش از 52 هزار نفر مشغول بکارند.


 با حضور کارکنان توزيع برق خراسان شمالي انجام شد؛
 بازديد از مرکز کنترل شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان 

سرويس خبر

جمعي از مديران فني شرکت توزيع برق استان خراسان شمالي از مرکز کنترل توزيع برق استان سمنان بازديد به عمل آوردند.

شايان ذکر است: در اولين بخش بازديد، "مصطفي کرمي" مدير امور ديسپاچينگ و فوريت‌هاي برق اين شرکت، سيستم‌هاي نرم‌افزاري مورد استفاده در مرکز راهبري توزيع منجمله، نرم‌افزار سامانه مرکز تماس، اعم از ويژگي‌هاي آن در ستاد شرکت و مراکز اتفاقات، تعداد خطوط E1، نحوه پاسخگويي و مديريت تماس‌هاي ايمني، سامانه ردياب خودرو، نرم‌افزار ثبت خاموشي 121 و لينک آن با سامانه ردياب خودرو و سيستم اطلاعات جغرافيايي (GIS)، گردش کار ثبت خاموشي‌هاي با برنامه و سامانه web GIS و کاربردهاي آن در بهره‌برداري را تشريح نمود.

يادآور مي‌شود: در بخش دوم، بازديدکنندگان از سامانه نظارت بر بهره‌برداري (سانب) شرکت توزيع برق سمنان شامل نرم‌افزارهاي؛ مديريت بارو مديريت ولتاژ، تعميرات پيشگيرانه (pm) ، گرمانگاري و سيستم زمين، سرويس پست و خط گرم و سيستم ارزيابي واحدهاي اجرايي و همچنينdata center اين شرکت بازديد به عمل آوردند.

خاطرنشان مي‌سازد: در اين برنامه، معاون بهره‌برداري و ديسپاچينگ، مدير دفتر نظارت بر بهره‌برداري، کارشناسان امور ديسپاچينگ و دفتر نظارت بر بهره‌برداري شرکت توزيع برق استان خراسان شمالي حضور داشتند.


 دهيار قلعه آقا عبدالله:
 هيچ قابليت و ظرفيت گردشگري در روستا قلعه آقا‌عبدالله وجود ندارد  

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

دهيار روستاي قلعه آقاعبدالله بخش بسطام در گفتگو با خبرنگار ما با بيان اينکه انتظار داريم مسئولان استان سمنان و شهرستان شاهرود براي رفع مشکلات به ويژه در امور زيربنايي اين روستاي عالم‌پرور و محروم، عنايت ويژه‌اي داشته باشند، گفت: اينجا زادگاه آيت‌اله شاهرودي بزرگ است و از مسئولين گلايه داريم چرا به زادگاه اين مرجع بزرگ شيعيان و از پتانسيل وجود خانه و بيت و جايي که ايشان متولد شده‌اند، استفاده نمي‌شود.

طيبه حسيني که به عنوان اولين دهيار زن در بخش بسطام فعاليت خود را از سال 89 به عنوان دهيار شروع کرده است، افزود: يکي از فعاليت‌هايي که دهياري درصدد تحقق آن مي‌باشد مرمت خانه و محل تولد اين عالم بزرگ است که اقداماتي صورت گرفته و اميدواريم با حمايت و کمک‌هاي بيت ايشان در جهت مرمت اين بنا گام برداشته و از برکات معنوي اين اثر به عنوان يک مرکز فرهنگي در جهت شناسايي و رونق روستا گام برداريم.

وي با تاکيد بر اينکه مسئوليت‌هاي دنيوي بهانه‌اي است تا بتوانيم در قالب آن به مردم خدمت و در راستاي حل مشکلات مردم قدم برداريم، افزود: خدمت به مردم منحصر به يک نفر نمي‌تواند باشد و همکاري همه مسئولان را مي‌طلبد و ميزان همکاري هرچقدر بيشتر باشد به خدمت بيشتر خواهد انجاميد، البته زحمات بي‌شائبه دولتمردان استان سمنان و شهرستان شاهرود براي اين مردم شهيدپرور برهيچ کسي پوشيده نبوده و نيست اما آنچه انتظار مي‌رود از دهياري هيچ حمايتي صورت نمي‌گيرد و با توجه به کمبود اعتبارات اقدام مهمي در اين روستا انجام نگرفته است. وي تصريح کرد: دهياري روستاي قلعه آقاعبدالله در همه حال، خود را پاسخگوي مردم و اين امر را وظيفه اصلي خود مي‌داند و دست همگان را براي همکاري مي‌فشارد.

حسيني با بيان اينکه معابر روستا نياز مبرم به آسفالت دارد و طرح هادي نيز در حال اجراست، افزود: هر ساله به منظور رفاه حال اهالي و براي سهولت اياب و ذهاب، اقدام به شن‌ريزي معابر مي‌کنيم و لکه‌گيري آسفالت معابر روستا بخشي از فعاليت ما در اين زمينه است.

دهيار روستاي قلعه آقاعبدالله در رابطه با پيگيري مشکلات مهم روستا گفت: پيگيري‌هايي براي برطرف نمودن مشکلات رمپ‌هاي ورودي و خروجي روستا، تعويض لوله‌هاي فرسوده آب آشاميدني انجام داده و بايد تاکيد نمايم، تعويض شبکه آب آشاميدني روستا از ضروريات است و اعتبارات دهياري جوابگوي انجام اين مهم نيست و اميدواريم با همياري مسئولين به ويژه آبفاي روستايي تعويض شبکه آب‌رساني محقق گردد.

وي از بهسازي و زيباسازي گلزار شهداي اين روستا به عنوان يکي از مهمترين وظايف خود ياد کرد و افزود: به منظور ارج نهادن به مقام والاي شهيدان و بزرگان روستا اقدامات خوبي صورت پذيرفته و همچنين در سال‌هاي گذشته با مجوز و تصويب شوراي اسلامي روستا اقدام به خريد و نصب تابلوي مزين به تمسال مبارک حضرت آيت‌الله‌العظمي حاج سيد‌محمود شاهرودي در ورودي روستا صورت پذيرفته است. همچنين ميدان جديدي به نام ايشان در حال احداث مي‌باشد.

وي با اظهار تاسف از اينکه هيچ قابليت و ظرفيت گردشگري در اين روستا وجود ندارد، گفت: اميدواريم اقدام فرهنگي خاصي انجام شود و در همين راستا و در جهت حمايت و تقويت اقتصاد روستا دهياري راسا به برنامه‌ريزي جهت کاشت گل‌محمدي در فضاهاي خالي روستا و معابر در سال جاري مي‌نمايد که بتوانيم با تشويق کاشت گل‌محمدي که به سرما و خشکسالي مقاوم مي‌باشد و گسترش کاشت آن در بين اهالي به رونق اقتصادي خانواده‌ها کمک نماييم و از سوي شاهد حضور گردشگران هم باشيم.

وي افزود: برنامه راه‌اندازي بازار هفتگي و عرضه محصولات و توليدي و صنايع دستي نيز در دستور کار دهياري قرار گرفته است و اميدواريم با راه‌اندازي ‌اين بازار که زمين آن اخذ شده است و دنبال مجوزهاي آن هستيم در جهت دلگرمي روستاييان به ويژه بانوان روستا گام برداريم.

حسيني با بيان اينکه از مردم براي مردم خدمت گرفته‌ايم، افزود: از توان و هنر هنرمندان روستا در جهت آموزش به اهالي و با برگزاري کلاس‌هاي آموزش خانواده کلاس‌هاي کاهش آسيب‌هاي اجتماعي و گياهان دارويي به اين مهم همت گمارديم.

دهيار روستاي قلعه آقاعبدالله با بيان اينکه بالغ‌بر 949 نفر در اين روستا ساکن هستند، افزود: محدوديت زمين جهت ساخت واحد مسکوني در روستا داريم، طرح هادي در 10سال پيش جوري ترسيم شده است که زمين‌هاي داخل بافت روستا هم متاسفانه کاربري باغات معرفي شده‌اند و نياز به تغيير کاربري جهت ساخت واحد مسکوني دارد و با توجه به اينکه تغيير کاربري زمان و هزينه‌بر است از توان روستاييان خارج بوده و بعضا همين باعث مهاجرت مي‌گردد.

حسيني در پايان تصريح کرد: دهياري با توجه به فضاهاي روبه رشد و توسعه منطقه در تمامي جهات، پيش‌بيني‌هاي بلند‌مدت و کوتاه‌مدتي را در راستاي سهولت امور مردم انجام داده و از مردم عزيز و فهيم روستا انتظار دارد در امر آباداني روستا بيشتر همکاري کنند و اميد است جوانان با همفکري و همياري به کمک دهياري بشتابند و از مسئولين بار ديگر انتظار دارم در جهت توسعه و پيشرفت روستا دهياري را حمايت نمايند.

گفتني است براساس گفته امام‌جمعه شاهرود و فرماندار شاهرود به زودي کنگره بزرگداشت آيت‌الله سيد محمود حسيني شاهرودي مرجع بزرگ شيعيان که در سال 1293 ه. ق. در روستاي قلعه آقا‌عبدالله، از توابع شهر بسطام در خانواده‌اي اصيل و مذهبي، قدم به عرصه گيتي نهاد و اين از افتخارات مردم اين خطه است برگزار مي‌شود، اين کنگره در سه شهر نجف اشرف با موضوع مباحث علمي، شهر قم با موضوع ديدار مراجع و در شهرستان شاهرود آيين تجليل از اين عالم برجسته به عمل خواهد آمد.


 سرويس خبر 

اعلام ويژه‌برنامه‌هاي دهه مبارک فجر

در راه‌آهن شمالشرق (1)

سرويس خبر

آيين گراميداشت دهه فجر و جشن چهل سالگي انقلاب اسلامي با اجراي ويژه‌برنامه‌هاي مختلف در اداره کل راه‌آهن شمالشرق (1) گرامي داشته خواهد شد.

فرشاد زادخور مديرکل راه‌آهن شمالشرق (1) با اعلام اين مطلب بيان کرد: راه امام خميني‌(ره) روشن و واضح است و پيام‌هاي ايشان براي همه منتشر شده و با مراجعه به آن مي‌توان به آرمان‌ها انقلاب اسلامي پي برده و اين راه پر رهرو را که امروز در اقصي نقاط جهان همچون چراغي پرتلالو و روشن است را ادامه دهيم تا به اهداف و آرما‌ن‌هاي امام راحل و انقلاب اسلامي بيش از پيش نزديک شويم. در همين راستا جلسه برگزاري جشن‌هاي چهل سالگي انقلاب در راه آن شمالشرق (1) برگزار شد.

زادخور افزود: اين برنامه‌ها با رويکرد افزايش اميد و نشاط در دستور کار قرار گرفته و عبارتست‌از؛ نواختن سوت قطارها در راس ساعت 33/9 دقيقه روز دوازده بهمن‌ماه، افتتاح پروژه‌هاي اتمام يافته اداره کل و کلنگ‌زني پروژه‌هاي جديد، تهيه و نصب بنر و پارچه و آذين‌بندي مساجد، معابر و در سر‌درب ادارات، پخش سرودهاي انقلابي در ايستگاه‌هاي تشكيلاتي و سالن‌هاي مسافري طي دهه مباركه فجر، ديدار با خانواده معظم شهدا و جانبازان و ايثارگران، حضور در گلزار شهدا و غبارروبي تربت پاك شهيدان، برگزاري مسابقه فرهنگي داستان کوتاه، استفاده از كلمات و جملات امام راحل و مقام معظم رهبري در سربرگ نامه‌ها، برگزاري مسابقات ورزشي در رشته‌هاي تنيس روي ميز و دارت، برگزاري مراسم جشن پيروزي انقلاب با حضور همكاران در مسجد ايستگاه شاهرود و سمنان (مورخه 21 بهمن 96 )، حضور در راهپيمايي باشكوه 22 بهمن، برپايي ايستگاه صلواتي در ايستگاه راه‌آهن شاهرود، مسابقه کتابخواني، مسابقه نقاشي، پذيرايي از مسافران و مراجعان، حضور در نمايشگاه، اعزام کاروان راهيان نور جهت بازديد از مناطق جنگي.

قوانين اخذ وثيقه براي تسهيلات اشتغال

در استان سمنان تسهيل شود

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سمنان خواستار تسهيل در قوانين اخذ وثيقه از متقاضيان تسهيلات اشتغال‌زايي شد.

حشمت‌الله عسگري در جلسه هم‌انديشي کميسيون هماهنگي بانک‌ها و ستاد جذب سرمايه‌گذاري و رفع موانع‌ اين استان اظهار داشت: در فرآيند اخذ اين وثيقه‌ها شاهد نوعي کارمندسالاري در شعبات بانک‌ها هستيم.

وي بر لزوم تسهيل در فرايند اخذ وثيقه از متقاضيان تسهيلات خرد و به ويژه در مناطق روستايي تأکيد و خاطرنشان کرد: روند فعلي اخذ وثيقه بسيار سخت و طاقت‌فرسا است.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سمنان بر لزوم استفاده از شيوه‌هاي جايگزين در مناطق روستايي تأکيد کرد و افزود: به طور مثال مي‌توان در تسهيلات مشاغل خانگي و طرح‌هاي اشتغالزايي روستاييان با اخذ تاييديه دهياري‌ها و تعاوني‌هاي روستايي زمينه پرداخت اين تسهيلات را فراهم کرد. وي با بيان اينکه دولت تدبير و اميد بر حمايت از مشاغل خانگي و طرح‌هاي اشتغالزايي روستايي تاکيد دارد ادامه داد: متاسفانه اين روش اخذ وثيقه باعث شده که اجراي طرح‌هاي حمايتي دولت با کندي مواجه شود.

عسگري از کميسيون هماهنگي بانک‌ها و مديران بانکي استان خواست تا فرآيند اخذ وثيقه از متقاضيان تسهيلات خرد را کوتاه‌تر کنند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري سمنان با اشاره به مشکلات اقتصادي فعالان توليد و اشتغال افزود: رفع اين مشکلات مي‌تواند به روند توليد و اشتغال در استان کمک کند.

وي از سلب اعتماد عمومي به عنوان يکي از پيامدهاي طولاني بودن فرآيند اخذ وثيقه از متقاضيان وام‌هاي خرد نام برد و گفت: باتوجه به مشکل روستاييان در تامين وثيقه بانکي، تسهيل در اين فرآينده و به مورد در اعطاي تسهيلات به زنان روستايي و طرح‌هاي اشتغال‌زايي روستايي امري ضروري است.

پذيرش 30 هزار دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگيان

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

سال تحصيلي آينده 30هزار دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگيان پذيرفته مي‌شوند.

علي باقر طاهري‌نيا معاون علمي و پژوهشي دانشگاه فرهنگيان کشور با اعلام اين خبر در سمنان گفت: اين تعداد نسبت به بازنشستگاني که از آموزش و پرورش خارج مي‌شوند اندک است و اگر فضاي آموزشي و امکانات لازم در دانشگاه فرهنگيان فراهم شود، ظرفيت پذيرش دانشجو بيشتر مي‌شود. وي با بيان اينکه پارسال 41 هزار دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگيان پذيرفته شدند، افزود: اين دانشگاه قادر است هر تعداد نيرو و کادر مديريتي مورد‌نياز آموزش و پرورش را تامين کند.


 نماينده سمنان، مهديشهر و سرخه در نطق ميان دستور؛
 از آب خليج فارس و درياهاي عمان و خزر براي توسعه استفاده کنيم 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري خانه ملت، احمد همتي در نشست علني امروز (چهارشنبه، 19 دي ماه) مجلس شوراي اسلامي نطق ميان دستور خود را با سرودن شعري از سعدي شيرازي آغاز کرد؛ يکي بر سر شاخ و بن مي بريد خداوند بستان نظر کرد و ديد/ بگفتا گر اين مرد بد مي کند نه با من که با نفس خود مي کند.

نماينده مردم سمنان،مهدي شهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي،در ادامه افزود: سال ها است که موجي در کشور ايجاد شده و سعي دارد که مردم و مسئولين را در دو طيف کاملا مجزا و جدا از هم نشان دهد که البته در ماه هاي اخير به شکل ناباورانه اي تشديد شده است، عوامل آن که عده اي محدود و در سطح اندکي از جامعه هستند و براي رسيدن به اين مقصود از تمام ابزارهاي تخريبي، انواع تهمت ها ،شايعات و ترفندهاي رسانه اي و تبليغي استفاده مي کنند.

عضو فراکسيون اميد مجلس افزود: اگرچه متاسفانه عملکرد برخي از مسئولان بر اين مسئله صحه مي گذارد؛ولي بَرآيند آنچه که منعکس مي گردد با واقعيت هاي موجود متفاوت است، کساني که دست به اين جوسازي ها مي زنند يا اطلاعات درستي ندارند و يا با انگيزه منافع شخصي دست به اين کار زده و منافع ملي و نظام را قرباني آن مي کنند.

وي تصريح کرد: در اين جا به دسته دوم يعني منفعت طلبان و قدرت طلبان مي پردازم، کساني که عملا تئوري ماکياولي را در داخل کشور به کار مي بندند و مي خواهند با هر روشي و از هر راهي به قدرت برسند حتي به قيمت زير پا گذاشتن اصول ديني و انساني و ارزش هاي انقلاب اسلامي؛ هرچه به زبان و قلمشان جاري است نشر مي دهند. بي توجه به آيه شريفه وَلا تَقفُما لَيسَ لَکَ بِهِ عِلمٌ إِنَّ السَّمعَ وَالبَصَرَ وَالفُؤادَ کُلُّ أُول ئِکَ کانَ عَنهُ مَسئولًا.

عضوکميسيون بهداشت،درمان مجلس گفت:در مهرماه سال گذشته نيز طي نامه اي محضر مقام معظم رهبري به اين گونه روش ها اشاره داشتيم،برخي مصاديق آن ها تبيين گرديد و خطر تنش ها و خيزش هاي اجتماعي ناشي از آن پيش بيني شد که متاسفانه حوادث دي ماه سال گذشته بر آن صحه گذاشت.وي ادامه داد:اکنون نيز اعلام مي کنيم کساني که دست به تخريب نهادهاي منتخب مردم زده و پروژه تسخير مجلس و سپس رياست جمهوري و بعد رهبري را آغاز کرده اند،بدانند که به بي راهه مي روند و ملت عزيز و رشيد ايران سال هاست که دست آن ها را خوانده اند و چهره واقعي آن ها را شناخته است، در واقع مردم ما مي دانند شعارهاي تند و تخريبي بدون راهکار عملي براي حل مشکلات مردم يا ناشي از منفعت طلبي است يا عوام فريبي.

نماينده مردم سمنان،مهدي شهر و سرخه در مجلس با بيان اينکه اين نوع تفکرات قوانين ملي و بين المللي را برنمي تابند و هر بهانه اي و هر دستاوردي فضاي کشور را متشنج کرده و اتحادملي و ارتباطات بين المللي را مخدوش مي سازند، مطرح کرد:حتي استراتژي نظام و رهبري که ارتباط با شرق و غرب عالم به جز رژيم صهيونيستي و آمريکا و آن هم در مورد لوازم مصرفي را درنظر دارد،نمي پذيرند و در هر فرصتي آن را خدشه دار کرده و عملا در جهت خواسته هاي ترامپ و دشمنان ما حرکت مي کنند.

همتي در ادامه افزود:جالب تر اينکه همين ها تريبون به دست گرفته و يا قلم فرسايي کرده که مسئولين چه کار مي کنند؟ و چرا تلاش نمي کنند، اين مدعيان بدانند قاطبه مسئولين نظام در رده ها و قواي مختلف تلاش هاي بي وقفه اي دارند، آن ها بيشتر ساعات شبانه روز را مي دوند؛ولي روي تردميل هايي که شما روشن کرده ايد. تردميل ها را خاموش کنيد تا حرکت روبه جلوي آن ها عليرغم همه موانع و مشکلات ديده شود.دکتر همتي نماينده مردم در مجلس دهم با بيان اينکه در شوره زار هيچ محصولي به عمل نمي آيد،تاکيد کرد:نمک بر کشتزار مديريت کشور نپاشيد تا مردم از ميوه آن بهره مند شوند.در اين رابطه همه مسئولند،تريبون داران ،قلم به دستان،رسانه ها به ويژه رسانه ملي مسول هستند.

همتي تاکيد کرد:هيچ فرد، نهاد و ارگاني نبايد خود را صرفا مطالبه گر بدانند و همه در حد خود و طبق قانون و شرع بايد پاسخگو باشند. در اين ميان رسانه ملي نقش اساسي دارد و اگرچه بدنه اين سازمان را کارکنان صادق و پرتلاش تشکيل مي دهند،ولي متاسفانه در آن جا هم درصد کمي ،برخي سياست گذاري هاي حساس را به عهده دارند که اهداف خاص خود را دنبال مي کنند و تهمت زدن به تخريب رقبا و مجلس و دولت برنامه اصلي آن ها است.

عضوکميسيون بهداشت،درمان مجلس اظهار کرد:براي شفاف سازي و ارتباط بيشتر مردم و مسئولين و خنثي کردن اين دسته ها،مدت ها است مديريت سازمان صدا و سيما کتبا پيشنهاد ايجاد شبکه مردم را داده ايم،ولي متاسفانه هيچ گونه پاسخي اعلام نشده است و اين مسئله خود سوال برانگيز است که آيا صدا و سيما مي خواهد مردم در جريان عملکرد و وضعيت مسئولان قرار بگيرند و به عنوان رسانه ملي زبان همه ملت ايران باشد؛يا کماکان چهره و وجهه

آن ها را آن طور که مي خواهد و مي خواهند ،ترسيم کند.

وي در ادامه مطرح کرد: بايد به فرمايش رهبر معظم عنايت کرد که تخريب ارکان نظام انقلابي گري نيست بلکه ويران گري است،ارکاني که قاطبه آن از خانواده معظم شهدا و ايثارگران هستند.

همتي ادامه داد:نکته قابل توجه و مهم در کنار اين مسائل شرايط دشوار اقتصادي مردم است که عليرغم تلاش ها و اقداماتي که مجلس انجام داده است به دلايلي که بخشي از آن ذکر شد ،هنوز اين مشکلات وجود دارد و تشديد شده است.

عضو فراکسيون اميد مجلس با برشمردن اقدامات مجلس درباره مشکلات اقتصادي کشور تصريح کرد:افزايش پلکاني به نفع حقوق هاي پايين، افزايش سطح معافيت مالياتي حقوق هاي پايين، همسان سازي حقوق بازنشستگان، تعيين سقف براي پاداش پايان خدمت براي حقوق هاي بالا، تسهيلات کم بهره براي اشتغال روستايي و عشايري، افزايش صفر درصدي براي حقوق هاي بالاي 5 ميليون تومان، افزايش سه برابري دريافتي مددجويان کميته امام(ره) و بهزيستي، قانون منع به کارگيري بازنشستگان، کمک به اجراي طرح تحول نظام سلامت، استخدام معلمين حق التدريسي که البته بايد رديف براي بودجه 98 ايجاد شود،از جمله اقدامات مجلس در موضوع مشکلات اقتصادي کشور است.

وي در ادامه مطرح کرد:در واقع هنوز هم کشور ما جزو کشورهايي است که ناعادلانه ترين شيوه پرداخت رسمي را دارد و تفاوت دريافتي هاي رسمي بسيار بيشتر از متوسط جهاني است و بايد اصلاح شود و کماکان اکثر دريافتي ها، بسيار پايين تر از خط فقر است.

اين نماينده مردم در مجلس دهم با بيان اينکه درکنار مسائل اقتصادي بايد وضعيت سياسي اجتماعي کشور نيز اصلاح شود و بسياري از اصول قانون اساسي و قوانين جاري که مغفول مانده است اجرا شود،گفت:بازداشت هاي سوال برانگيز و مبهم به ويژه در مورد اعتراضات صنفي شامل کارگران، معلمان، کارمندان و فعالان سياسي اجتماعي، قانونمندتر شده و در صورت بازداشت هاي قانوني بي درنگ پرونده به مراجع قضايي ارجاع شده و برابر قانون اساسي عمل شود که اعتماد مردم به قانون سست نشود.همتي در ادامه تاکيد کرد:نکته ديگر مسئله مهم آب است، آب يکي از چالش هاي جدي کشور ما است که باعث مشکلات جدي در بسياري از استان ها شده است که در اين رابطه بايد به چند نکته توجه داشت؛اول افزايش بهره وري آب در همه بخش ها است که وزارت نيرو با اجراي ضوابط مربوط مي تواند به اين هدف دست پيدا کند،دوم بايد موارد اختلافي را با مراجعه به قانون اساسي و قانون توزيع عادلانه آب و بحث هاي کارشناسي وعلمي حل کرد و از برخوردهاي احساسي و منطقه اي خودداري کرد.

عضوکميسيون بهداشت،درمان مجلس در پايان نطق خود تاکيد کرد:نکته آخر خليج فارس، درياي عمان و درياي خزر آب هاي سرزميني ما هستند و کشورهاي حاشيه آن ها از اين آب ها بهره برداري مي کنند؛بنابراين با خودتحريمي ميدان را براي آن ها خالي نکنيم و از اين منبع لايزال براي توسعه کشور استفاده کنيم.


 برگزاري کارگاه آموزشي نيروهاي يگان حفاظت منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان  

سرويس خبر

عليرضا رهايي رئيس اداره آموزش، ترويج و مشارکت‌هاي مردمي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان اعلام کرد: کارگاه آموزشي دو روزه نيروهاي يگان حفاظت منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رساني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، رهايي عنوان کرد: شرح وظايف و مأموريت‌هاي ذاتي يگان حفاظت منابع طبيعي و آبخيزداري از جمله صيانت و حفاظت از اراضي ملي و عرصه‌هاي منابع طبيعي، برخورد جدي با متخلفين و متجاوزين عرصه‌ها و اراضي ملي و قاچاقچيان محصولات جنگلي و مرتعي، وجود حوادث رخ داده به لحاظ تهديدات موجود و به منظور پيشگيري از حوادث سوء‌احتمالي و تأمين امنيت و با در نظر گرفتن اينکه کارکنان يگان حفاظت جزو ضابطين خاص دادگستري محسوب مي‌شوند.

وي گفت: لازم است عوامل يگان حفاظت، مورد آموزش قرار گيرند که در اين خصوص کارگاه آموزشي نيروهاي يگان حفاظت اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان و شهرستان‌هاي تابعه با هدف آموزش تئوري و عملي اسلحه‌شناسي، حفظ و حراست از سلاح و ادوات دفاع شخصي، قوانين و مقررات مربوط به ايست و بازرسي، نحوه برخورد با مجرمين و متخلفين در دي‌ماه سال جاري در مجتمع مرکز آموزش نيروي انتظامي استان سمنان برگزار گرديد.

عليرضا رهايي افزود< اين دوره با مشارکت اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان و بنياد تعاون ناجا به مدت 2 روز در مجتمع مرکز آموزش نيروي انتظامي استان و زير نظر اساتيد مجرب و باتجربه نيروي انتظامي به صورت تئوري، عملي برگزار و در پايان به منظور آموزش عملي تيراندازي و کاربرد اسلحه و مهارت فراگيران در ميدان تير مستقر در جاده نظامي حضور و پس از آموزش‌هاي لازم توسط اساتيد و کادر مجرب نيروي انتظامي نسبت به تيراندازي با اسلحه کلاشينکف و کلت کمري اقدام نمودند.


 سرويس خبر 

سرپرست اداره خدمات مشترکين و درآمد شرکت آب و فاضلاب روستايي استان سمنان خبر داد؛

18 درصد مشترکين روستايي استان بيش از دو برابر الگوي مصرف آب دارند

سرويس خبر

سرپرست اداره خدمات مشترکين و درآمد شرکت آب و فاضلاب روستايي استان سمنان گفت: در نه ماهه سال جاري جهت تامين آب روستاهاي استان 16.4 ميليون مترمکعب آب توليد و توزيع گرديد.

به گزارش روابط عمومي آبفار سمنان، مهندس پارسازاده يادآور شد که 18 درصد مشترکين روستايي استان بيش از دو برابر الگوي مصرف آب داشته‌اند.

سرپرست جديد کانون استان سمنان

در آييني معرفي شد

سرويس خبر

آيين معارفه سرپرست کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سمنان با حضور مديرکل دفتر مرکزي حراست برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌کل کانون استان سمنان، در اين آيين محمد ناظري‌صوفي به عنوان سرپرست جديد کانون استان جايگزين مهدي جمال شد.

مديرکل دفتر مرکزي حراست کانون در اين آيين با قدرداني از خدمات مهدي جمال مديرکل سابق و بيان ويژگي‌هاي کار و تلاش در کانون بر آرمان‌هاي مشترک موجود در اين مجموعه، تأکيد و تصريح کرد: کانون پرورش فکري يک سازمان فرابخشي پراهميت است که بايد به شيوه مديريت دانش‌محور اداره شود.

قاسم تنها در اين آيين که ظهر روز دوشنبه 17 دي‌ 1397 در مجتمع کانون سمنان برگزار شد، نقش فرهنگ در اجتماع را همانند روح در کالبد يک جسم مادي دانست و افزود: مقام معظم رهبري در بيانات خود در سال‌هاي گذشته بر اهميت کانون پرورش فکري به‌ويژه در توليد فرهنگي تاکيد کردند و ترديدي نيست که آموزش مهارت‌هاي اجتماعي به مخاطبان کودک و نوجوان و پرورش فکر آن‌ها برعهده‌ي اين نهاد فرهنگي است و به‌واقع کانون از نخستين نهادهايي است که بعد از نهاد خانواده در اجتماع نقش ايفا مي‌کند.مديرکل دفتر مرکزي حراست همچنين با تأکيد بر اين‌که کانون يک سازمان کاملاً فرابخشي است، يادآور شد: در اين سازمان دانش‌بنيان، انسان‌هايي تربيت مي‌شوند که باعث تعالي کشور مي‌شوند به‌عبارتي آينده کشور در گرو زحمات مربيان کانون پرورش فکري است.

تنها در پايان تصريح کرد: بايد با آموزه‌ها، بيان، چهره، سخن و حتي نگاه محبت‌آميز براي جامعه هدف که کودکان و نوجوانان هستند، به دنبال جلب اعتماد آن‌ها بود و با تعامل و نيت خداپسندانه، موانع را حذف کرد و به هدف نهايي رسيد.

سرپرست کانون استان سمنان نيز در اين آيين با بيان اين‌که رسالت اصلي کانون، پرورش فکر کودکان و نوجوانان به‌منظور آماده‌سازي براي ورود به اجتماع است، يادآور شد: مربيان کانون در فعاليت‌هاي خود، با صداقت، هم‌فکري، هم‌دلي و هم‌کاري، آرامش و کرامت انساني را به يکديگر هديه مي‌دهند و با انگيزه‌ي بيش‌تري براي کودکان و نوجوانان گام برمي‌دارند.

در پايان اين آيين متن حکم سرپرست کانون استان به امضاي فاضل نظري مديرعامل کانون به سرپرست جديد اعطا شد.

ناظري‌صوفي که تا تعيين مديرکل جديد به‌عنوان سرپرست کانون استان سمنان منصوب شده، متولد سال 1360 داراي مدرک کارشناسي ارشد حقوق عمومي است و در سال‌هاي گذشته علاوه بر کانون در دانشگاه پيام‌نور و استانداري فعاليت کرده است.