تاریخ 1397/10/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4950 برو جستجو جستجوی پیشرفته   شروع طوفاني يوزها در امارات 2019
 ايران 5- يمن صفر؛ پشت آسيا لرزيد  

سرويس ورزشي:

ملي‌پوشان ايران با نمايش فوق‌العاده برابر يمن و به ثمر رساندن 5 گل، جام ملت‌هاي آسيا را مقتدرانه آغاز کردند.

تيم ملي ايران از شروع بازي امشب برابر يمن نمايشي سراسر هجومي داشت و توانست در 25 دقيقه ابتدايي سه گل بزند و در نيمه دوم هم 2 گل ديگر به ثمر رساند تا با نمايشي دلپذير و کم‌نقص، نخستين بازي جام ملت‌هاي آسيا را با پيروزي پشت سر بگذارد.

ملي‌پوشان در دقيقه 12 روي ريباند شوت سردار آزمون و گلزني مهدي طارمي پيش افتاد و در دقيقه 23 روي ضربه آزاد اشکان دژاگه و گل به خودي سعود السوادي دومين گل را به ثمر رساند، اما عملکرد هجومي يوزهاي ايراني همچنان ادامه پيدا کرد و آنها دو دقيقه بعد از گل دوم، باز هم توسط مهدي طارمي دروازه يمن را باز کردند و به برتري 3 بر صفر در نيمه اول رسيدند.

در نيمه دوم نيز شاگردان کارلوس کي‌روش اجازه ندادند تيم يمن حتي يک شوت به سمت دروازه ايران بزند و در سمت مقابل توانستند دو گل ديگر بزنند؛ سردار آزمون در دقيقه 53 گل چهارم تيم ملي را به ثمر رساند و در دقيقه 78 نيز سامان قدوس، تعويضي طلايي ايران با شوتي تماشايي گل پنجم را زد تا تيم ملي در نخستين بازي جام ملت‌هاي 2019 امارات به برتري 5 بر صفر دست پيدا کند.

جام ملت‌هاي آسيا - امارات 2019؛ گروه D

دوشنبه: 97/10/17؛ ساعت 19:30

استاديوم: محمد بن زايد- ابوظبي/ تماشاگر: 5301 نفر

داور: ريوجي ساتو (ژاپن)؛ کمک‌ها: هيروشي يامائوچي و جان ميهارا؛ داور چهارم: پاراکراما هماسونگا (سريلانکا) / کمک داوران پشت دروازه: جومپِي ايدا و هيرويوکي کيمورا (ژاپن)

• تيم ملي ايران:

عليرضا بيرانوند

سيد مجيد حسيني(46- پژمان منتظري)

رامين رضاييان

احسان حاج‌صفي

اميد ابراهيمي

شکان دژاگه

مهدي ترابي

وحيد اميري (60- سامان قدوس)

مهدي طارمي (71- کريم انصاري‌فرد)

سردار آزمون

سرمربي: کارلوس کي‌روش

تيم ملي يمن:

سعود السوادي

مدير عبدربه

محمد فواد عمر (58- عمار حمصان)

محمد بارويس

علاءالدين نعمان

احمد الحيفي

وحيد محمد الخياط (64- احمد سعيد)

علاء الصاصي

عماد منصور توفيق

عبدالواسع المطري (87- احمد نبيل ضعبان)

احمد السروري

سرمربي: جان کوشيان

* اخطار: رامين رضاييان (39) از ايران-المطري (77) از يمن- احمد الحيفي (81) از يمن- مدير عبدربه (84) از يمن-علاءالدين نعمان(90) از يمن

* بهترين بازيکن:

مهدي طارمي که در ديدارهاي تدارکاتي تيم ملي درخشان ظاهر شده بود، امشب هم برابر يمن مطابق انتظار عمل کرد و توانست در نيمه اول 2 گل به ثمر رساند و در خلق موقعيت‌هاي تيم ملي تاثيرگذار باشد؛ اين ستاره فوتبال ايران که تا دقيقه 71 در زمين بود، روي گل چهارم نيز که توسط سردار آزمون زده شد، با برخورد توپي که با بدنش اتفاق افتاد، يک پاس گل هم به نام خود ثبت کرد تا مرد اول زمين شود.

»شرح گل‌ها:

ايران 1 - يمن صفر (دقيقه 12: مهدي طارمي): شوت پشت محوطه محکم سردار آزمون را سعود السوادي به طور ناقص برگشت داد تا مهدي طارمي مثل هميشه با فرصت‌طلبي به توپ برسد و با ضربه بغل پاي دروازه يمن را باز کند.

ايران 2 - يمن صفر (دقيقه 23: گل به خودي سعود السوادي): ضربه ايستگاهي اعلام شده با خطاي هند به سود ايران را اشکان دژاگه، کاپيتان ايران با شوت زميني از فاصله 30 متري زد که توپ بعد از برخود به تيرک عمودي دروازه و کمر سعود السوادي تبديل به گل شد.

ايران 3 - يمن صفر (دقيقه 25: مهدي طارمي): سانتر تماشايي رامين رضاييان از جناح راست زمين را مهدي طارمي با ضربه سري استثنايي به گوشه دروازه يمن فرستاد تا ايران با 3 گل از حريف خود پيش بيافتد.

ايران 4 - يمن صفر (دقيقه 53: سردار آزمون): ارسال دژاگه از روي کرنر را ترابي در تيرک اول قطع کرد که سعد السوادي با شيرجه نه چندان موفق دفع کرد تا در ادامه توپ بعد از برخورد به بدن طارمي، در داخل محوطه 6 قدم مقابل پاي سردار آزمون بيافتد و او با ضربه بغل پا گل چهارم تيم ايران را بزند؛ در اين صحنه علاءالدين نعمان از پشت خط دروازه توپ را برگشت داد ولي کمک داور پشت دروازه اعلام کرد توپ تبديل به گل شده است.

ايران 5 - يمن صفر (دقيقه 78: سامان قدوس): خطايي که سمت چپ زمين و در کنار خط کرنر روي مهدي ترابي اعلام شده بود را اشکان دژاگه به مقابل تيرک اول ارسال کرد که ضربه سر پورعلي‌گنجي به پشت محوطه جريمه را سامان قدوس با شوت روي پاي تماشايي به تور دروازه يمن چسباند تا پنجمين گل ايران به زيباترين شکل به ثمر برسد.

خلاصه بازي ايران 5 - يمن 0

لحظات حساس:

دقيقه 2: ملي‌پوشان ايران بازي را هجومي آغاز کردند و نفوذ سريع اميري و ارسال کوتاه او را سعود السوادي قبل از رسيدن توپ به آزمون در اختيار گرفت.

دقيقه 3: نفوذ بارويس و پاس در عرض زميني او به تور کنار دروازه ايران برخورد کرد.

دقيقه 7: احمد السروري حرکت سريعي بين مدافعان ايران انجام داد که شوت خطرناک او از بالاي دروازه ايران به بيرون رفت.

دقيقه 10: مهدي طارمي تا پشت محوطه جريمه يمن پيش رفت و شوت زميني دقيق به سمت دروازه زد که واکنش خوب سعود السوادي با شيرجه زميني، تنها يک کرنر براي ايران به همراه داشت.

دقيقه 10: ارسال خطرناک اميري از روي کرنر را بازيکنان يمن تبديل به ضد‌حمله کردند.

دقيقه 11: اشتباه حسيني در خط دفاعي، يمن را صاحب موقعيت خطرناکي کرد که ضربه احمد السروري بي‌دقت بود و تبديل به گل نشد.

دقيقه 20: پاس در عرض مهدي ترابي را محمد بارويس در ميانه راه قطع کرد ولي مجددا طارمي به توپ رسيد که پاس در عمق او را آزمون با يک سر توپ به سمت دروازه يمن شوت زد، اما توپ در صحنه مشکوک به خطاي هند، پس از برخورد به علاء الصاصي دفع شد.

دقيقه 24: ارسال خطرناک حاج‌صفي از جناح چپ زمين را مدافعان يمن سراسيمه برگشت دادند.

دقيقه 27: احسان حاج‌صفي در صحنه مشکوک به خطاي پنالتيِ عماد منصور در محوطه جريمه يمن روي زمين افتاد که داور ژاپني دستور به ادامه مسابقه داد.

دقيقه 38: با دخالت اشکان دژاگه و توپ‌گيري او، اميد ابراهيمي در موقعيت شوت‌زني قرار گرفت که ضربه او با واکنش سعود السوادي راهي کرنر شد.

دقيقه 38: سانتر دژاگه از روي کرنر و ضربه سر آزمون از بالاي دروازه يمن به بيرون رفت.

دقيقه 47: سردار آزمون در برخورد با محمد عبدربه در محوطه جريمه يمن نقش بر زمين شد ولي داور ژاپني اعتقادي به پنالتي نداشت.

دقيقه 48: رضاييان با نفوذ از سمت راست زمين و يک سر توپ به موقع، ارسال دقيقي انجام داد که سانتر او و ضربه سر سردار آزمون را سعد السوادي به خوبي برگشت داد و در ادامه نيز مهدي ترابي و مهدي طارمي نتوانستند توپ را تبديل به گل کنند.

دقيقه 53: ارسال خوب حاج‌صفي و ضربه سر آزمون را سعد السوادي دوباره با واکنش خوب خود دفع کرد.

دقيقه 59: پاس در عمق آزمون تند و تيز بود و به طارمي نرسيد تا سعد السوادي توپ را در اختيار بگيرد.

دقيقه 63: ارسال خطرناک حاج‌صفي از سمت چپ زمين با عبور از مقابل پاي طارمي به اوت رفت.

دقيقه 70: پاس در عمق مهدي طارمي موقعيت گل بسيار خوبي براي آزمون فراهم آورد ولي تعلل سردار و پاس او را محمد عبدربه راهي کرنر کرد.

دقيقه 1+90: ارسال تند و تيز حاج‌صفي از روي ضربه آزاد از کنار دروازه يمن عبور کرد و آزمون نتوانست به توپ برسد.

دقيقه 3+90: شوت فني استثنايي ترابي به تيرک عمودي دروازه يمن برخورد کرد و در برگشت شوت کم‌دقت دژاگه به بيرون رفت.

در حاشيه:

* از ساعت 14 به وقت محلي(13:30 به وقت ايران) درب‌هاي ورزشگاه براي حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران باز شد.

* اقدامات امنيتي شديدي براي اين بازي در نظر گرفته شده و عوامل برگزاري مسابقه، با دستگاه‌هاي چک و خنثي و سگ‌هاي آموزش داده شده، اقدام به گشتن خبرنگاران و کيف عکاسان کردند.

* تا ساعت 15 حدود 7 هزار بليت فروخته شده بود.

* سه ساعت مانده به آغاز مسابقه، درب‌هاي ورزشگاه محمد‌بن زايد باز شد تا هواداران وارد استاديوم شوند.

* هواداران زيادي از اروپا و آسيا براي تماشاي ديدار ملي‌پوشان ايران به ابوظبي آمدند.

* فهرست نفرات تيم ملي ايران در فاصله يک ساعت و 30 دقيقه به شروع بازي اعلام شد.

* در شب نيمکت‌نشيني مسعود شجاعي، اشکان دژاگه کاپيتان تيم ملي برابر يمن است.

* تماشاگران ايراني سر و صداي زيادي در ورزشگاه محمد‌بن زايد برپا کردند و از شروع مسابقه مشغول تشويق ملي‌پوشان هستند.

* پس از گل اول ايران، هواداران ايران با تشويق ايسلندي جو خاصي در استاديوم به وجود آوردند.

* در دقيقه 21 به سود ايران خطاي هند اعلام شد که قبل از زدن ضربه ايستگاهي، سردار آزمون يکي از بازيکنان يمن را هُل داد و همين مسئله موجب تنش در ميانه زمين شد و با تذکر جدي داور ژاپني همراه بود.

* عليرضا فغاني به همراه رضا سخندان و محمدرضا منصوري در ورزشگاه حضور دارند تا از ملي‌پوشان ايران حمايت کنند.

* محمد فواد عمر، مدافع مياني يمن به دليل مصدوميت نتوانست به بازي ادامه دهد و در دقيقه 58 تعويض شد.

اتفاق ويژه:

در حالي که امارات به‌عنوان ميزبان جام ملت‌هاي آسيا به سختي يک امتياز در ديدار افتتاحيه گرفته بود، استراليا ديدار برابر اردن را واگذار کرد و کره جنوبي نيز به زحمت فيليپين را شکست داد، ملي‌پوشان فوتبال ايران برخلاف اين سه تيم مدعي در نخستين بازي خود در اين رقابت‌ها فوق‌العاده ظاهر شدند و توانستند با زدن 5 گل برابر يمن، نگاه فوتبال آسيا را بيشتر به خود جلب کنند و از همين ابتدا چهره مدعي قهرماني به خود بگيرند


 رئيس هيات بوکس استان:
 قهرمان‌پروري بوکس در سمنان نيازمند حامي مالي است 

سرويس ورزشي:

رئيس هيات بوکس استان سمنان گفت: قهرمان‌پروري در رشته ورزشي بوکس نيازمند توجه و حمايت‌هاي مالي است.

قهرمان‌پروري بوکس در سمنان نيازمند حامي مالي است

داود کاشي افزود: حاميان مالي تمايلي به سرمايه‌‌گذاري در رشته ورزشي بوکس ندارند و اعتبار و درآمد اين هيات رشته ورزشي در استان سمنان پاسخگوي نيازها نيست.

وي با بيان اينکه هيات بوکس استان سمنان امسال نيازمند 150 ميليون ريال اعتبار است، تصريح کرد: 90 ميليون ريال اعتبار در سال 96 به هيات بوکس اين استان تخصيص يافت.

کاشي با اشاره به فعاليت 300 بوکسور سازمان‌يافته در استان سمنان، ادامه داد: فقط سه شهرستان استان سالن اختصاصي براي فعاليت ورزشکاران اين رشته ورزشي دارند.

رئيس هيات بوکس استان سمنان ابراز داشت: شهرستان‌هاي مهديشهر، سمنان و شاهرود داراي سالن اختصاصي بوکس هستند و در بقيه شهرستان‌ها ورزشکاران از ديگر فضاهاي ورزشي استفاده مي‌کنند.

وي خاطرنشان کرد: 10 باشگاه بوکس در سراسر استان سمنان فعاليت دارند و به جذب نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به اين رشته ورزشي مي‌پردازند.

رئيس هيات بوکس استان سمنان يادآور شد: بوکسورهاي استان آمادگي و وضعيت مطلوبي براي حضور در رقابت‌هاي کشوري دارند که با حمايت مسوولان دستيابي به موفقيت‌ها و مدال‌آوري اين ورزشکاران افزايش مي‌يابد.


 ايران قيد حضور در جام جهاني کشتي آزاد را زد 

سرمربي تيم ملي کشتي آزاد گفت: در رقابت‌هاي جام جهاني کشتي آزاد روسيه شرکت نمي‌کنيم. به گزارش فارس، غلامرضا محمدي با بيان اين مطلب افزود: پس از دعوت فدراسيون کشتي روسيه از ايران براي شرکت در رقابت‌هاي جام جهاني 2019، اين موضوع را از ابعاد مختلف با اعضاي کادر فني تيم ملي بررسي کرديم. وي ادامه داد: پس از پنج تيمي شدن رقابت‌هاي جام جهاني در کميسيون فني اتحاديه جهاني، اين مسابقات را به صورت کامل از برنامه فني خود خارج کرديم و با توجه به فاصله اين رقابت‌ها تا مسابقات آسيايي چين شرکت در رقابت‌هاي بين‌المللي دانکلوف بلغارستان از نظر فني بيشتر به نفع ما است. محمدي تصريح کرد: قصد داريم با تعدادي از نفرات شاخص خود در مسابقات بين‌المللي جام دانکلوف بلغارستان که از رقابت‌هاي رنکينگ سيستم اتحاديه جهاني است و کسب امتياز در آنها براي حضور در مسابقات جهاني مهم است، شرکت کنيم و علاوه بر آن در جام بين‌المللي تختي نيز اکثر نفرات شاخص ما به ميدان مي‌روند.

وي تأکيد کرد: با توجه به حضور در رقابت‌هاي جام تختي و جام دانکلوف و زمان جام جهاني تا مسابقات آسيايي، شرکت در اين رقابت‌ها از نظر فني به نفع ما نيست و از سوي ديگر به دليل برگزاري رقابت‌هاي انتخابي تيم ملي جوانان در همان زمان نمي‌توانستيم با تيم جوانان هم در مسابقات جام جهاني شرکت کنيم. سرمربي تيم ملي کشتي آزاد گفت: ترکيب تيم ملي براي شرکت در رقابت‌هاي قهرماني آسيا در چين، پس از جام تختي و جام دانکلوف بلغارستان مشخص خواهد شد. در نهايت پس از جلسه با مسئولان فدراسيون به اين نتيجه رسيديم که با توجه به اينکه جام جهاني خارج از برنامه ما قرار دارد در اين مسابقات شرکت نکنيم تا علاوه بر اينکه از برنامه فني خود خارج نشويم، از سوي ديگر نيز به دليل اينکه با اعلام حضور 5 کشور برتر جهان در جام جهاني در جلسه کميسيون فني اتحاديه جهاني از ميزباني اين رقابت‌ها انصراف داديم و سپس اتحاديه جهاني تصميم ديگري اتخاذ کرد، اعتراض خود را نيز در اين زمينه به اتحاديه جهاني کشتي اعلام کنيم.


 سرويس ورزشي: 

مريم يوسفي فاتح مسابقات دارت در شاهرود

سرويس ورزشي:

هشتمين دوره از سري مسابقات دارت رنکينگ شهرستان شاهرود با حضور 8 علاقه‌مند در خانه دارت شهرستان شاهرود در روز هفدهم دي‌ماه برگزار شد و نفرات زير اول تا سوم شدند.

مريم يوسفي

معصومه لشگري

زهره کشاورزيان

مسئولين برگزاري: لطفي- بختياري

مصطفي عجم سرپرست هيات کبدي شاهرود شد

سرويس ورزشي:

طي حکمي از سوي رئيس هيات کبدي استان سمنان جناب آقاي مصطفي عجم به عنوان سرپرست هيات کبدي شهرستان شاهرود منصوب گرديدند.

سرپرست جديد هيات کبدي شهرستان شاهرود منصوب شد.

به گزارش روابط عمومي هيات کبدي استان سمنان؛ در نشست مشترکي که با حضور شاهميري رييس هيات کبدي استان و اعضاي هيات رييسه، خانم دکتر خدايي مربي بدنسازي تيم ملي کبدي بانوان ايران، روساي هيات کبدي شهرستان‌هاي استان، خانم رضواني رئيس انجمن دانش‌آموزي بانوان استان، آقاي حسني رئيس انجمن دانش‌آموزي آقايان استان، جناب آقاي محمدي رياست اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود و به ميزباني آن اداره برگزار شد؛ آقاي مصطفي عجم به سمت سرپرستي هيات کبدي شهرستان شاهرود منصوب شد.

در اين جلسه همچنين روساي هيات‌هاي شهرستان‌ها به بررسي گزارش عملکرد 9 ماهه سال 97 هيات پرداخته و در ادامه جلسه نيز از آقاي محمد شکوهي بازيکن ارزنده کبدي استان سمنان که به اردوي تيم ملي کبدي ايران دعوت شده‌اند، تجليل شد.

در ادامه جلسه درخصوص برنامه‌ريزي و هماهنگي با مسئولين انجمن کبدي آموزش و پرورش درخصوص آموزش و استعداديابي کبدي در مدارس سطح استان و اعزام دانش‌آموزان پسر به مسابقات دانش‌آموزي که در بهمن‌ماه و در شهر قم برگزار خواهد شد، برنامه‌ريزي گرديد.

همچنين درخصوص افتتاح خانه کبدي در شهرستان‌هاي سرخه، سمنان و شاهرود نيز برنامه‌ريزي شد.

حميد شمس‌الدين سرپرست کميته داوران

هيات فوتبال شهرستان سمنان شد

سرويس ورزشي:

طي حکمي از سوي رئيس هيات فوتبال شهرستان سمنان حميد شمس‌الدين به عنوان سرپرست کميته داوران اين هيات منصوب و مشغول به کار شد مسئوليت قبلي بر عهده مرتضي جانبکلو بوده است.

مجتبي جانعلي مدير اداره ورزش و جوانان

استان سمنان شد

سرويس ورزشي:

طي حکمي از سوي وزير ورزش و جوانان مجتبي جانعلي به عنوان مدير اداره ورزش و جوانان استان سمنان منصوب گرديد مراسم معارفه اين مدير جديد امروز برگزار خواهد شد.

مجتبي جانعلي در اولين گفتگوي خود گفت: انشالله با تعامل و همدلي جامعه ورزش استان،کمک و هم فکري پيشکسوتان تمامي رشته‌هاي ورزشي همچنين بانوان ورزشکار استان به ويژه همراهي اصحاب رسانه ، ورزش استان سمنان را به جايگاه واقعي آن خواهيم رساند و تلاش خواهيم نمود حق ورزش استان را با ممارست و پشتکار بيشتربه دور از هرگونه حب و بغض منطقه‌اي و فردي به او به برگردانيم جانعلي در اين گفتگوي کوتاه تلفني از حسن اعتماد وزير ورزش و جوانان به جهت واگذاري اين مسئوليت خطير تشکر نموده و اظهار اميدواري نمودبا کمک همکاران بتواند براي ورزش و جوانان استان سمنان مثمرثمر باشد.

سرويس ورزشي روزنامه پيام ضمن تشکر از زحمات آقايان فتاحي و جهانشير به آقاي جانعلي تبريک گفته و اميدواريم با همدلي و همکاري تمام جامعه ورزش شاهد برون‌رفت از وضعيت فعلي و رشد و اعتلاي ورزش استان باشيم.