تاریخ 1397/10/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 4950 برو جستجو جستجوی پیشرفته   شهردار شاهرود:
 کلنگ پارک بانوان شاهرود در دهه فجربه زمين زده خواهد شد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

شهردار شاهرود با بيان اينکه کار طراحي پارک بانوان اين شهر به پايان رسيده و عمليات اجرايي آن دهه فجر آغاز مي‌شود، گفت: در اجراي اين پروژه درختي قطع نخواهد شد.

محسن احمدي در جلسه کميسيون فضاي سبز با موضوع پارک بانوان با بيان اينکه توجه و دقت در آيتم‌هاي مورد انتظار اين پروژه به حدي است که آن را متمايز و شاخص در مقايسه با ديگر پارک‌ها مي‌کند، ابراز داشت: با توجه به اينکه بانوان در اغلب پارک‌ها امکان برخورداري از امکانات موجود را ندارند و مي‌خواهيم اين بخش از جامعه از چشم‌اندازهاي طبيعي و دست‌ساز بشر حداکثر استفاده را ببرند پروژه پارک بانوان شاهرود در مسير طراحي و اجرا قرار گرفت.

وي با بيان اينکه به‌محض اينکه پيمانکار در آگهي مناقصه مشخص شود عمليات اجرايي اين پارک در دهه فجر امسال کليد خواهد خورد، اضافه کرد: از ابتداي کار به دنبال جانمايي اين پارک بوديم که البته فاکتورهايي مي‌بايست مدنظر قرار مي‌گرفت ازجمله آنکه فضا بايد از نگاه و منظر مزاحم دور باشد که انتخاب مکاني با اين ويژگي کار بسيار آساني نبود لذا انتهاي پارک مادر براي اين کار در نظر گرفته شد.

شهردار شاهرود با بيان اينکه انتخاب فضاي بکر نيازمند زمان شش‌ساله بود، ابراز داشت: شايد اين سؤال مطرح باشد که چرا اين پروژه از همان ابتدا در فضاي بکر آغاز نشد، در پاسخ به اين سوال با توجه به اينکه يکي از نيازهاي اصلي پارک وجود درخت به شمار مي‌رود احداث چنين پارکي که درختان آن به سايه‌اندازي برسند مستلزم گذران زمان زيادي است.

وي اضافه کرد: پارک بانوان بخشي از فضاي پارک مادر فعلي است که از پست برق شروع و تا نزديک سرويس بهداشتي ادامه‌دار خواهد بود که در اين محدوده سه هکتاري تراکم درختان کاج و در بخش ديگر ساير گونه‌ها وجود دارد.

احمدي در ادامه تصريح کرد: آيتم‌هاي اين پارک به نحوي جاي‌گذاري شدند که با درختان تعارضي نداشته باشد، تنها در يک مورد تلاقي مستقيم وجود دارد که براي آن استخر و برکه‌اي پيش‌بيني شد به اين نحو که تعدادي درخت داخل اين فضا قرار مي‌گيرند و براي جلوگيري از آسيب‌ديدگي، اين درختان در داخل جزيره‌اي خواهند بود که با اين طرح ديگر نياز به جابه‌جايي درختان نيست.

شهردار شاهرود با بيان اينکه پيمانکار و مشاور طرح پارک بانوان به‌هيچ‌عنوان حق قطع درختي را ندارند، ابراز داشت: مراقبت از محيط‌زيست يک تکليف ذاتي در سازمان سيما و منظر شهرداري است و مي‌کوشيم اگر نياز به جابه‌جايي درخت وجود دارد از روش‌هاي علمي و به‌روز در اين کار استفاده شود.

احمدي با بيان اينکه 70 هزار مترمربع براي توسعه فضاي سبز به پارک‌ها اضافه مي‌شود، ابراز داشت: سال گذشته مراسم درختکاري به‌صورت نمادين در شهرک فدک انجام شد و امسال در شهرک کوثر اين اقدام صورت خواهد گرفت و در اين مسير مي‌کوشيم تا از درختان با سن بالا استفاده شود.

وي با بيان اينکه 15 هزار اصله نهال با همکاري سازمان بسيج در گستره شهر کاشته شد، اضافه کرد: انجام اين درختکاري‌ها در فضاهاي کم‌درخت يا فاقد درخت در دستور کار است و در اين مسير اصرار به توسعه داريم که اگر محدوديت منابع آبي نبود قطعاً کل شهر درختکاري صورت مي‌گرفت.

شهردار شاهرود با بيان اينکه نگاه ما به محيط‌زيست و فضاي سبز شعاري نيست بلکه تکليف است، ابراز داشت: عليرغم اين تفاسير باز شهرداري در نوک آماج حمله قرار دارد، با اين‌ حال در پارک بانوان تک‌تک درختان مورد بررسي قرار گرفت که ببينيم آيا اين با نقشه مشاور همخواني دارد يا خير.

وي اضافه کرد: براي نگهداري از فضاي سبز 85 نفر و در راستاي پاکيزگي شهر 70 نفر پاکبان به مجموعه شهرداري شاهرود اضافه و طي يک سال گذشته حدود هفت الي هشت هزار سرويس نخاله براي جلوگيري از آلودگي سيما و منظر در حواشي شهر جابه‌جا شد.

مشاور طرح پارک بانوان شاهرود نيز در اين نشست با بيان اينکه جزو فعالان محيط‌زيست هستيم و تعامل معماري و فضاي سبز در اولويت کاري ما قرار دارد، ابراز داشت: به‌شرط آنکه در پارک بانوان درختي قطع نشود وارد فاز طراحي شديم که اين کار 9 ماه زمان برد زيرا معتقديم درختان سرمايه‌هاي طبيعي شهر هستند و مي‌بايست حفظ شوند.

وي با بيان اينکه زمين گلف در بين درختان رفت‌وآمد دارد و زمين واليبال کمي کوچک‌تر از ابعاد واقعي منظور شد، اضافه کرد: ايجاد کافي‌شاپ، آمفي‌تئاتر روباز، بازارچه خوداشتغالي، وسايل بدن‌سازي، طراحي مدرسه طبيعت‌گونه با حفظ امنيت افراد در بين دکل‌هاي برق ازجمله مواردي است که در پارک بانوان پيش‌بيني‌ شده است.

مشاور طرح پارک بانوان با بيان اينکه عدم جابه‌جايي درختان اتفاق نو در ايجاد پارک بانوان است، ابراز داشت: در احداث باغ گل‌ها و فضاي بازي کودکان، باغ سنگ و نقش، غرفه خوراکي، زمين ورزشي و رختکن، شطرنج، نمازخانه، مهدکودک و بازي‌هاي خاطره‌انگيز هيچ فضاي جديدي ايجاد نمي‌شود.

فلاحت با بيان اينکه فضاي مسقف پارک بانوان کمتر از 100 مترمربع است، تصريح کرد: با توجه به اينکه ريشه درختان کاج و سوزني‌برگ در سطح حرکت مي‌کند براي جلوگيري از قطع درختان طراحي آنها در داخل جزيره پيش‌بيني شد تا ضمن جلوگيري از آسيب انعکاس درختان در درون برکه را نيز شاهد باشيم.

وي با بيان اينکه همه عناصر پارک بانوان در سطح اتفاق مي‌افتد و ابنيه سنگين ندارد، اضافه کرد: عناصر موجود در اين پارک الحاقي است که در آن تلاش شد تا از تکنيک‌هاي زيباشناسي استفاده شود و پي‌ريزي که باعث آسيب درختان باشد در اين طراحي وجود ندارد.

عضو جمعيت ديده‌بان طبيعت شاهرود نيز در اين نشست با بيان اينکه متاسفانه برخي فعالان محيط‌زيست و مطالبات مردمي را به شکل ترمزي براي جلوگيري از انجام پروژه‌ها مي‌دانند، ابراز داشت: کودکي ما در پارک پله‌کاني بلوار شاهرود سپري شد و مي‌خواهيم فرزندان اين شهر نيز همين فضا را درک و از آن لذت ببرند و بيشتر نگراني در از بين رفتن فضاي سبز موجود است.

عليرضا وليان در ادامه تصريح کرد: محل اجراي پارک بانوان در يکي از متراکم‌ترين پوشش گياهي شاهرود پيش‌بيني‌شده است و اين نگراني وجود دارد که سازه‌هاي بتني و بيل مکانيکي به‌راحتي اين فضاي سه هکتاري را دستخوش آسيب کند که اگر در اجرا از نيروهاي حساس و متخصص فضاي سبز استفاده شود تا حد زيادي اين دغدغه کاسته خواهد شد.

وي اضافه کرد: در بحث فونداسيون نمي‌شود به درختي در محل سازه در حال ساخت آسيبي وارد نکرد حتي اگر گودبرداري با نهايت دقت نيز صورت گيرد باز اين اتفاق رخ مي‌دهد، بنابراين خواسته ما اجراي پروژه با ماشين‌آلات کوچک و بهره‌گيري از افراد ماهر است زيرا آسيب به محيط‌زيست به‌هيچ‌وجه قابل جبران نيست.


 مديرکل آموزش و پرورش سمنان:
 برنامه‌هاي دهه فجر اعتقاد به نظام را در نوجوانان تقويت کند 

سرويس خبر

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: اعتقاد به نظام و تقويت باور انقلابي و ولايي به ويژه در بين نوجوانان و جوانان محور برنامه‌هاي چهلمين دهه فجر انقلاب اسلامي در استان قرار گيرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش استان سمنان، محمد دستوراني در دوره مهارت افزايي توانمند‌سازي ويژه فرهنگيان استان در سمنان افزود: ايمان به خدا، عشق به انقلاب و اميد به آينده در بين نسل جوان امروز انقلاب بيش از پيش نياز به تقويت دارد.

وي افزود: يکي از نکاتي که بايد در چهل سالگي انقلاب اسلامي مورد توجه قرار گيرد اعتقاد به نظام اسلامي است که بايد در بين نوجوانان، جوانان و فرهنگيان خط انقلابي و ولايي بودن را تقويت کنيم تا در برابر خستگي‌ها، کمبود‌ها و نقص‌ها اميد به آينده و دستيابي به قله‌هاي موفقيت از بين نرود.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان خاطرنشان کرد: در آستانه 40 سالگي انقلاب اسلامي بايد تلاش کنيم تا سه ويژگي اعتقاد به نظام، اشتياق به انقلاب و نظم را سرلوحه کارها قرار دهيم.

وي، امور برنامه‌ريزي نشده و بدون هدف را محکوم به شکست دانست و افزود: انضباط و نظم قانون نانوشته جهان هستي امروز است و فرهنگيان استان تلاش کنند تا در اجراي برنامه‌هاي دهه فجر سال جاري در رعايت اين مهم کوشا باشند.

دستوراني با تاکيد بر اين که سه ويژگي ايمان به خدا، عشق به انقلاب و اميد به آينده بايد در اميدهاي امروز زنده و پويا شود، خاطرنشان کرد: در قالب طرح اميدان بايد تلاش شود، شور عشق به انقلاب و ولايت در دل نونهالان و نوجوانان امروز در اثر آشنايي با دستاوردهاي خوشايند انقلاب، جلوه‌گري کند.

وي، بر تقويت نور ايمان به خدا با استفاده از ساده‌سازي قوانين ديني تأکيد کرد و گفت: اميد به آينده و زندگي و اميد به رسيدن به قله‌هاي انسانيت در بين نونهالان و نوجوانان احيا و تقويت شود.

مديرکل آموزش و پرورش سمنان به رويکرد گروه‌هاي تکفيري، وهابي و داعشي در به سرقت بردن انديشه‌هاي ديني نسل جوان امروز اشاره و افزود: ارکان شخصيتي نسل آينده‌ساز نظام بايد در قالب طرح اميدان، با اجراي برنامه‌هاي مدون و تلاش مضاعف رشد داده شود تا با آگاهي و آمادگي در برابر توطئه‌هاي دشمنان نظام، در دام آنها گرفتار نشوند.

 


 ايستگاه راه‌آهن جاجرم گاز‌رساني شد 

سرويس خبر

با اتصال ايستگاه راه‌آهن جاجرم به شبکه گاز شهري اين ايستگاه از نعمت گاز بهره‌مند شد.

مديرکل راه‌آهن شمالشرق‌(1) گفت: همزمان با اتصال شبکه گاز شهري در محدوده‌ي جغرافيايي ايستگاه راه‌آهن جاجرم و با هدف صرفه‌جويي در مصرف سوخت و افزايش رضايت‌مندي مشتريان، عمليات گاز‌رساني به اين ايستگاه در دستور کار قرار گرفت و با اجراي 270 متر لوله‌کشي و نصب 4 عدد کنتور، ساختمان‌هاي مسجد، سالن انتظار و ايستگاه به شبکه گاز شهري متصل شد.

فرشاد زادخور افزود: با اجراي گاز‌رساني به اين ايستگاه از اين پس در مصرف 20 هزار ليتر نفت و گازوئيل در سال و 3800 کيلووات برق مصرفي براي سيستم‌هاي گرمايشي و ساير مصارف صرفه‌جويي خواهد شد.

خاطرنشان مي‌شود ايستگاه راه‌آهن جاجرم در کيلومتر 570 محور تهران- مشهد در محدوده‌ي استحفاظي اداره کل راه‌آهن شمالشرق‌ (1) واقع شده و يکي از چشمه‌هاي بار اين حوزه استحفاظي مي‌باشد.


 سرويس خبر 

در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب؛

40 عنوان ويژه‌برنامه فرهنگي و هنري

در شاهرود اجرا مي‌شود

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شاهرود با بيان اينکه به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب 40 برنامه فرهنگي اجرا مي‌شود، گفت: هدف از برگزاري اين برنامه‌ها تبيين ارزش‌هاي انقلاب است.

رضا مهديان در گردهمايي هنرمندان شاهرود با بيان اينکه 40 برنامه فرهنگي به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اجرايي مي‌شود، ابراز داشت: با توجه به اينکه نسل جديد، انقلاب و امام راحل‌(ره) را درک نکرده است بنابراين برگزاري جشن‌هاي چهلمين سالگرد انقلاب بهانه خوبي براي آشنايي جوانان با آرمان‌ها و مفاهيم انقلابي است از اين‌رو برنامه‌هاي متنوعي در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شاهرود پيش‌بيني‌ شده است.

وي اضافه کرد: اجراي پرده‌خواني با موضوع انقلاب، رونمايي از کتاب، برگزاري جشنواره عکس، تجليل از 40 هنرمند، بيان 40 دستاورد ارشاد شهرستان در حوزه انقلاب، مسابقات خوشنويسي، نشست‌هاي قرآني، گردهمايي 40 کانون فرهنگي هنري، مسابقه طراحي و ساخت نماد چهل‌سالگي انقلاب، شب‌شعر، نشست‌هاي 40 سالگي انقلاب با محوريت پرهيز از اسراف ازجمله برنامه‌هاي فرهنگي و هنري است.سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شاهرود با بيان اينکه در برگزاري جشن‌هاي چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي مي‌کوشيم تا از ظرفيت هنرمندان و نويسندگان به نحو شايسته استفاده شود چراکه هنر بهترين زبان براي تبيين دستاوردهاي انقلاب است.مهديان در ادامه تصريح کرد: مهمترين خواسته هنرمندان ايجاد دانشکده هنر و تخصيص بودجه براي بخش فرهنگ و هنر است که اگر اين مطالبات اجابت شود مشکلات بسياري از اين بخش برطرف خواهد شد.

وي اضافه کرد: هنرمندان بسياري در زمينه‌هاي مختلف مشغول فعاليت و ارائه خدمات در سطح شاهرود هستند که خواست اکثريت آنها توجه مسئولان به مقوله هنر است که اميدواريم اين مطالبات به سرانجام رسد.

سرپرست جديد معاونت مالي و پشتيباني

شرکت توزيع برق استان سمنان معرفي شد

سرويس خبر

در نشست شوراي معاونين و مديران شرکت توزيع نيروي برق استان سمنان، سرپرست جديد معاونت مالي و پشتيباني اين شرکت معرفي شد.

مديرعامل شرکت توزيع برق استان در اين نشست، خدمت‌رساني شايسته به مردم را يکي از وظايف ذاتي و ماموريت مهم اين شرکت برشمرد و گفت: مسئوليتي که به افراد محوّل مي‌شود، يک توفيق الهي است و مي‌بايد ضمن تکريم مردم و همکاران، در انجام مطلوب وظايف محوّله اهتمام نموده و در جهت جلب رضايت خداوند متعال و مردم خدمت‌رساني نمائيم.

سيدمحمد موسوي‌زاده از تلاش و زحمات ارزشمند همکاران شرکت در همکاري و تامين برق مستمر و مطمئن در زمان سفر کاروان تدبير و اميد به استان قدرداني کرد و بيان داشت: درخواست‌هاي مردمي که از طريق سامانه سامد به اين شرکت واصل شده، بـررسي به‌هنگـام‌ گرديده و پاسخگويي شده‌اند و در صورتي که به صورت موردي تقاضايي ارائه مي‌گردد، کليه واحدها با هماهنگي دفتر بازرسي و رسيدگي به شکايات شرکت، نتيجه را سريعاً اعلام نمايند.

وي به ورود موج سرما در فصل زمستان اشاره کرد و افزود: به دليل برودت هوا، امکان بهره‌گيري برخي از مشترکان از بخش گرمايش اسپيلت‌ها وجود داشته و کليه واحدهاي اجرايي سطح شرکت آمادگي لازم را براي موارد غيرمترقبه از جمله يخبندان و استمرار خدمات‌دهي به مشترکان داشته باشند.

مديرعامـل شرکت توزيع برق استان با ابراز اين که توجه و تمرکز به آموزش در راستاي نهادينه کردن فرهنگ ايمني، زمينه‌ساز کاهش حوادث کاري است، اظهار داشت: آموزش کارکنان، يکي از نکات کليدي است و با تغيير پست‌هاي سازماني يا بازنشستگي همکاران، اجراي دوره‌هاي آموزشي نظام‌مند و سيستمي براي کارکنان جديد يک ضرورت محسوب مي‌گردد.

وي با عنوان اين که شرکت توزيع برق استان براي دهمين سال متوالي موفق به کسب رتبه "تقدير ويژه" در عرصه فرهنگ نوراني نماز در بين دستگاه‌هاي اجرايي شده تصريح کرد: زيباترين نوع نيايش، نماز است و با برپايي نماز جماعت جلوه زيبائي از نيايش الهي مي‌باشد و جملگي ما با حضور در اين فريضه نوراني، مي‌بايست براي ارتقاي سطح معنوي و خدمت‌رساني شايسته به مردم مشارکت داشته باشيم.

شايان ذکر است: در اين نشست و در آئيني، از محمد‌حسين نجم‌الدين که در طي سنوات خدمت در صنعت برق استان به ويژه مسئوليت‌هاي معاونت مالي و پشتيباني، سرپرست دفتر منابع انساني و عضو اصلي هيات‌مديره شرکت توزيع برق استان سمنان تلاش و زحمات ارزشمندي داشته‌اند، با اعطاي حکم بازنشستگي از نامبرده قدرداني به عمل آمده و حميد نظري به عنوان سرپرست جديد معاونت مالي و پشتيباني اين شرکت معرفي شد.